Na statku a v chaloupce Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na statku a v chaloupce Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na statku a v chaloupce Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Na statku a v chaloupce


Na břehu Vltavy žil v chalupě otec se synem Jírou. Jednoho dne byl otec při pytláctví zastřelen a Jíra zůstal v chaloupce sám. Dostal se na statek k Lískovi, kde pracoval jako pasák. Jíra byl velmi šikovný a Líska nikdy nelitoval toho, že Jíru přijal. Po smrti Lískovy první ženy, si přivedl na statek novou ženu, ta však byla velmi tvrdá, zlá a lakotná. Jíru neměla ráda a hospodářově dceři Lence nepřála žádné radosti, dokonce se bála její krásy. Bohužel však měla na hospodáře velký vliv a když se jim narodil chlapeček, jakoby hospodář zapomněl, že má ještě dceru Lenku. Lenka nacházela pochopení u Jíry a přátelili se spolu. Jednoho dne Jíra zavítal do své chaloupky a našel tam staré zápisy, z nichž se dozvěděl, že jeho předkové kdysi dávno žili na Lískově statku, ale byli donuceni ho opustit. Dokonce jim patřili i lesy, v kterých otec pytlačil. Když se toto mladá hospodářka dověděla, vyhnala Jíru ze statku. Jíra spolu s Lenkou se vrátili do chaloupky. Když si hospodář Líska uvědomil, že na svou dceru úplně zapomněl a že se k ní macecha chovala tak špatně, onemocněl z toho. Selka ze strachu o sebe utekla. Lenka se vrátila na statek, aby o svého nemocného otce pečovala. Jíra si vzal Lenku za ženu a žili spolu v chaloupce. Hospodář Jírovi nabídl statek, ale ten s díky odmítl. Selka se ani po roce na statek nevrátila. Ale jednou přeci přišla, když však na statku nikoho nezastihla, potichu se připlížila k chaloupce, kde uviděla šťastného Jíru, Lenku i Lísku s vnoučátkem. Když si jí všimli, začala utíkat až ze svahu spadla do řeky, kde se utopila.Kniha v českém jazyce!


Stažení Na statku a v chaloupce zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Na statku a v chaloupce (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Na statku a v chaloupce zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Na statku a v chaloupce.pdf (EUR-0.00)

  Na statku a v chaloupce.epub (EUR-0.00)

  Na statku a v chaloupce.doc (EUR-0.00)

  Na statku a v chaloupce.txt (EUR-0.00)

  Na statku a v chaloupce.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Na statku a v chaloupce.PDF – (EUR 0.00);

  Na statku a v chaloupce.MOBI – (EUR 0.00);

  Na statku a v chaloupce.EPUB – (EUR 0.00);

  Na statku a v chaloupce.DOC – (EUR 0.00);

  Na statku a v chaloupce.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Melantrich
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  aktijnov

  09.04.2015

  V povinné četbě jsem vynechala, tak doháním… Milý, trochu naivní příběh s dobrým koncem.

  pemla

  16.06.2013

  Jediná knížka, u které jsem kdy brečela. Naprosto mě dostala, proto dávám 5*.

  dark.ma93

  23.12.2012

  I když knížka byla ze seznamu povinné četby a zněla nezáživně, o to víc mě dostal děj. Smutný začátek a nakonec to tak dobře dopadlo. Je v tom kus lidové moudrosti

  Verousek

  03.06.2012

  Na statku a v chaloupce se mi opravdu velice líbilo. Původně to byla jen položka v mé povinné četbě, ale nelituji, že jsem si tuto knížku přečetla  TAGS:

  Online Na statku a v chaloupce ebook, Kniha Na statku a v chaloupce FB2, Download Na statku a v chaloupce PDF , Download Na statku a v chaloupce MOBI, Online Na statku a v chaloupce kniha, Zdarma Stažení Na statku a v chaloupce IPhone, Online kniha Na statku a v chaloupce PDF, Zdarma Na statku a v chaloupce DJVU, Zdarma Stažení Na statku a v chaloupce TXT, Stažení Na statku a v chaloupce RTF, Online Na statku a v chaloupce FB2 , e-kniha Na statku a v chaloupce stažení TXT, Zdarma Na statku a v chaloupce stažení kniha, e-kniha Na statku a v chaloupce download MOBI, Stažení Na statku a v chaloupce IPad, Číst Na statku a v chaloupce MOBI, Číst Na statku a v chaloupce DOC, Zdarma Na statku a v chaloupce AWZ, Download e-kniha Na statku a v chaloupce iPad , Zdarma Na statku a v chaloupce DJVU, Download Na statku a v chaloupce e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Na statku a v chaloupce DVD, Číst Na statku a v chaloupce TXT, Book Na statku a v chaloupce stažení DJVU, Na statku a v chaloupce stažení kniha zdarma, Na statku a v chaloupce stažení kniha pdf zdarma, Na statku a v chaloupce pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Na statku a v chaloupce pdf zdarma, Na statku a v chaloupce stažení kniha epub zdarma, Na statku a v chaloupce ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply