Na vlastní kůži Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na vlastní kůži Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na vlastní kůži Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Na vlastní kůži


Kniha v českém jazyce!


Stažení Na vlastní kůži zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Na vlastní kůži (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Na vlastní kůži zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Na vlastní kůži.pdf (EUR-0.00)

  Na vlastní kůži.epub (EUR-0.00)

  Na vlastní kůži.doc (EUR-0.00)

  Na vlastní kůži.txt (EUR-0.00)

  Na vlastní kůži.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Na vlastní kůži.PDF – (EUR 0.00);

  Na vlastní kůži.MOBI – (EUR 0.00);

  Na vlastní kůži.EPUB – (EUR 0.00);

  Na vlastní kůži.DOC – (EUR 0.00);

  Na vlastní kůži.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura faktu, Literatura česká, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Renatecka

  05. ledna

  Těžce politické téma se vleče skrz na skrz celou knížkou, ale že bych k autorce cítila nějaké extra sympatie, se říct bohužel nedá. Knížkou chtěla evidentně poukázat pouze na dobu komunismu po 2. světové válce, mně osobně by se ale líbilo, kdyby zabrousila i do doby předválečné a popsala zážitky z koncentračních táborů – víc bych autorce věřila, že chce popsat svůj nelehký život, když už – to období přece také muselo být zlo, a ne jenom komunismus, který byl poté nastolen.

  piroušek

  12.08.2017

  je to smutné čtení, nechtěla bych to osobně zažít. Druhý partner jí zůstal velkou lidskou oporou. Dovedu si představit, jak se bezcharakterní lidé na jejím osobním neštěstí vyřádili, sama jsem zažila jaké je to být" kádrově nevyhovující", vnitřně mě to poznamenalo.Ovšem nelze srovnávat nesrovnatelné. Že vydržela psychicky bez následků je více než obdivuhodné.

  Lindulinek

  27.02.2017

  Několikrát mi u této knihy bylo přímo zle, když si člověk uvědomil, že to bylo možné….každý by si tuto knihu měl přečíst, aby si uvědomil, že i přes spoustu nadávání na poměry teď, bylo mnohem hůř.

  xxBILLY

  30.04.2016

  Nezapomenutelný životní příběh odvážné, silné a statečné ženy v bezohledném režimu. Nemělo by se to nikdy opakovat, ale nemohu se ubránit dojmu, že se u nás tragédie odehrávají i dnes. Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale stačí se rozhlédnout kolem – kolik poctivých podnikatelů přišlo o život nebo o živnost, kolik lidí a rodin s dětmi na to doplatilo a živoří na hranici bídy a utrpení. Napíše dnes někdo z nich také svůj životní příběh? Že tento režim také není bez viny?

  Clara del Valle

  08.03.2016

  Můj dojem z knihy je velice zvláštní. Po celou dobu čtení jsem nenašla sympatie k autorce knihy, přitom by to tak mělo být, ne? Silný životní příběh na pozadí strašných událostí, nicméně něco mi na vypravěčce vadilo, cítila jsem z knihy pýchu, namyšlenost a sebestřednost, což jsou vlastnosti, které jsou mi nepříjemné, ba co víc – odporné /jde samozřejmě o ryze subjektivní pocit/. Zarazilo mne, že útěk z koncentráku je líčen jako taková pohoděnka… prostě pár žen se sebralo a odešlo a došlo až do Prahy. Co mě překvapilo nejvíc je to, že se vůbec během událostí nezmiňovala o svém manželovi, jako by nebyl, celé se to točí jen a jen kolem paní Hedy, to, že byla v době koncentráku vdaná jsem se dozvěděla z obálky knihy. Z líčení událostí po příchodu do Prahy cítím jakousi namyšlenou povýšenou pýchu… já přežila koncentrák, kdo je víc. Dále jsou líčené události po válce a převratu… ženy jsou až na vyjímky hloupé, omezené, tlusté, nevzdělavé soudružky… totéž muži… věčně opilí a omezení soudruzi. A mezi nimi se pohybují zhnuseně a s odporem noblesní Margoliovi a hrozně trpí při kontaktu s těmito hroznými soudruhy a už začínají něco tušit… tohle jí fakt nežeru. Syn Margoliových nemá jméno, je to pouze děcko… je z toho cítit chlad , až je konci ho konečně nazývá křestním jménem Jiří. Na čem si ovšem paní Heda dala záležet nejvíc je popis svých vlastních útrap, změn zaměstnání, perzekuce a především nemoci, to zabírá postatnou část závěru knihy, tam si dává velmi záležet při popisu toho, jak moc trpěla. Nene.. takle kniha mne neoslovila, protože já osobně jsem z ní cítila faleš paničky, která ani nedokáže přímo napsat, že měla služku v domácnosti prominentního komunistického funkcionáře… je to jen Mařenka, dívka která u nich bydlí a pomáhá paničce, která začala pracovat. 🙁 Podotýkám, že nikoho nesoudím, jen píšu svůj pocit, který velmi výrazně ovlivnil můj dojem a tím pádem i celkové hodnocení knihy.

  zdes

  26.02.2016

  Slovy klasika (a odpusťte, pokud necituji přesně): Národ, který zapomíná na svou minulost, je odsouzen ji prožívat znovu.

  Makaja

  26.02.2016

  Jedním slovem dechberoucí, děsivá skutečnost odvyprávěná věcně a přece čtivě. Při čtení se mi občas až udělalo mdlo, nejednou se objevila slza v oku. Zajímavé pro mě byly i pasáže poválečného rozpoložení, vysvětlující nástup komunismu. Samozřejmě je pohled autorky subjektivní, pravděpodobně její manžel věděl či tušil a třeba se i ozval…. a to se mu stalo osudným, ale to už nikdy nikdo nezjistí. Bravurní krátký, a přitom vševypovídající, průřez dvěma zrůdnými systémy minulého století.

  Doporučuji k přečtení každému od patnácti let výš. Minulost jen nedávná a přesto mnozí (a nejen mladí narození po roce 1989) neví a snad ani vědět nechtějí.

  zdes

  11.02.2016

  Naprosto souhlasím s "Nehankou". Povinné čtení pro všechny. 🙂
  Protože Na vlastní kůži bych rozhodně nechtěla prožít na vlastní kůži. A ono se tak snadno zapomíná na minulost…

  turtle

  23.08.2015

  Tuto knihu by si opravdu měl přečíst u nás každý. A potom se uklidnit některou z detektivek R. Chandlera, které Heda Kovályová-Margoliová (mimo jiné) skvěle přeložila.

  Cusco

  21.04.2015

  Souhlasím s hodnocením, že je to jedna z nejsilnějších českých knih dvacátého století.
  Česká spisovatelka a překladatelka, vážená paní Heda Margoliová–Kovályová
  (Heda Margolius Kovály) byla neuvěřitelně statečná, inteligentní a čestná žena. Obdiv a úcta k ní a jí podobným.
  Pavel Tigrid napsal: „Margolius… si prožil své v nacistických koncentrácích a do KSČ vstoupil po válce z opravdového přesvědčení: aby se už nikdy nemohlo opakovat, co se stalo, aby už nikdy nikdo nebyl pronásledován pro svůj rasový, národní nebo sociální původ, aby si lidé byli opravdu rovni, aby byl nastolen věk skutečné svobody. O pár let později se soudruhům podařilo, co se nepovedlo nacistům: zabili ho.“

  Jde o knihu, která v knihovnách čtenářů zůstane a rozhodně stojí za přečtení.

  Nehanka

  28.10.2013

  Silný až neuvěřitelný příběh, každému, kdo vzpomíná na staré dobré (komunistické) časy, bych ji dala povinně přečíst! Neuvěřitelné co člověk vydrží….

  Marika Vanova

  29.03.2013

  Byla jsem zvědavá, jak se bude číst autobiografie z 2.svět.války a z poválečných let. Šel mi při tom mráz po zádech, je možné, aby toto lidé vydrželi? To si pak člověk říká: to jsou starosti, co já? Doporučuji přečíst.

  cora

  06.02.2013

  Určitě paměti Margoliové doporučuji. Jsou skvělou ukázkou pádu komunistického výkvětu mezi třídní nepřátele, ale myslím, že je nutné číst je trochu s rezervou. Margolius byl přesvědčený komunista, podílející se na výstavbě poválečného režimu. Nic na tom nemění ani fakt, že je Margoliová přesvědčená, že on o praktikách strany nevěděl. To je dokonce dost nepravděpodobné, vzhledem k jeho funkci. A paměti jsou samozřejmě subjektivní, ale autorka moc nereflektuje ostatní procesy, byť se zmiňuje o zatýkání a narůstání strachu, takže bych doporučila i odbornou literaturu k tématu a pro srovnání jiné paměti. Myslím, že tak bude četba mnohem užitečnější.

  Janiny

  15.12.2012

  Velice poutavý a naprosto neuvěřitelný příběh silné ženy..obdivuji!

  xcibetka

  03.03.2012

  Poutavý příběh. Kniha se mi dobře četla. Mimo zhruba středu, kde autorka uvádí své úvahy, politické názory, aj. Což k danému tématu a době rozhodně patří. Pak ovšem opět nabírá spád.
  Určitě doporučuji. Hlavně mladším generacím, které v dnešní době téměř netuší co se v tamních dobách událo.  TAGS:

  Online Na vlastní kůži ebook, Kniha Na vlastní kůži FB2, Download Na vlastní kůži PDF , Download Na vlastní kůži MOBI, Online Na vlastní kůži kniha, Zdarma Stažení Na vlastní kůži IPhone, Online kniha Na vlastní kůži PDF, Zdarma Na vlastní kůži DJVU, Zdarma Stažení Na vlastní kůži TXT, Stažení Na vlastní kůži RTF, Online Na vlastní kůži FB2 , e-kniha Na vlastní kůži stažení TXT, Zdarma Na vlastní kůži stažení kniha, e-kniha Na vlastní kůži download MOBI, Stažení Na vlastní kůži IPad, Číst Na vlastní kůži MOBI, Číst Na vlastní kůži DOC, Zdarma Na vlastní kůži AWZ, Download e-kniha Na vlastní kůži iPad , Zdarma Na vlastní kůži DJVU, Download Na vlastní kůži e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Na vlastní kůži DVD, Číst Na vlastní kůži TXT, Book Na vlastní kůži stažení DJVU, Na vlastní kůži stažení kniha zdarma, Na vlastní kůži stažení kniha pdf zdarma, Na vlastní kůži pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Na vlastní kůži pdf zdarma, Na vlastní kůži stažení kniha epub zdarma, Na vlastní kůži ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply