Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem


Kniha v českém jazyce!


Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.pdf (EUR-0.00)

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.epub (EUR-0.00)

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.doc (EUR-0.00)

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.txt (EUR-0.00)

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.PDF – (EUR 0.00);

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.MOBI – (EUR 0.00);

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.EPUB – (EUR 0.00);

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.DOC – (EUR 0.00);

  Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura faktu, Literatura česká
  Vydáno: , Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  milan3144

  24. ledna

  Velké očekávání a poměrně značné zklamání.
  O Václavu Vojtěchovi, jeho osudu a významu u vzniku nového českého plemena psa a také o této knize jsem se dozvěděl z cestopisné reportáže Petra Hanzlíka Sibiřským trailem…atd. Moje zklamání je jak obsahové, kdy jsem přeci jen očekával něco jako Běhounkův popis osudů Nobileho výpravy, tak i stylové, kdy na mne nejuspořádaněji působil závěrečný doslov Stanislava Bártla, který popisuje okolnosti vzniku knihy.
  Abych to jen krátce rozvedl. V názvu je zřejmé, že se autor stal námořníkem, topičem a psovodem. Vykonávání těchto tří profesí ale zabírá pouze necelou druhou (a to tu nesporně zajímavější) polovinu knihy. Jsou literáti, kteří dokáží i z banální, každodenní záležitosti, udělat zajímavý, čtivý a napínavý zážitek. To ale u této knihy tak trochu nefunguje. V té druhé polovině zajímavé zážitky nejsou podávány tak, jak by si asi zasloužili a to je škoda. Autorovi se moc nedařilo vytvořit, či spíše popsat tu dramatičnost o kterou zcela jistě neměl nouzi a někdy ji odbýval pouze několika větami (a to mu šlo i o život!), aby mohl následně popisovat něco zcela jiného a zrovna ne moc záživného. Na druhou stranu v doslovu S. Bártl uvádí, že kniha vznikala především proto, aby z jejího výtěžku mohl financovat svou další výpravu, tentokrát do severních končin. Tím myslím, že se tak trochu vysvětluje ten obsah, kdy se snažil zřejmě v krátkém časovém úseku a na ne zrovna mnoho stranách (vydával to vlastním nákladem) vylíčit poctivě ten čas od zrození myšlenky na účasti ve výpravě, přes nejistotu zda to vůbec vyjde, pak cestu na Nový Zéland až po samotnou plavbu do Antarktidy. Zřejmě časově ty jednotlivé etapy mají poměrné zastoupení v počtu popsaných stránek ale jak říkám, je to škoda, protože pak na ty poutavé prostě nezbyl čas a místo. Druhá věc je ten styl, kdy si myslím, že autor prostě ještě žádný neměl a jeho vytříbení mělo teprve přijít s dalšími knihami z jeho cest, které měl v plánech. Bohužel se tak nestalo. Jeho tragický skon před druhou expedicí zabránil tomu, aby mohl vzniknout nový a určitě skvělý vypravěč, popisující drsnou krajinu, kde vládne převážnou část roku nelítostná zima.

  Vec1980

  15.02.2015

  Příběh první cesty českého snílka Dr. Václava Vojtěcha za splněním svého snu – Dobytí jihotočníkové země s expedicí Kontraadmirála Richard Evelyn Byrd, který předtím přeletěl nad severní točny a také atlantik. Tvrdohlavý Vojtěch i přez přímé odmítnutí odjíždí na Nový Zéland a stane se nakonec členem expedice. Jak sám říká: "Mezi 25.zářím 1928 a 28.únorem 1930 leželo mnoho významných událostí".
  Nejedná se pouze o cestopis v pravém smyslu slova, ale i o jakýsi náhled do života polárních krajů, zamrzajícího oceánu, velrybářských lodí a pravých námořníků. Z dnešního pohledu zní při nejmenším zvláště, ne však drsně nebo odporně například text přibližující velrybářskou loď: "Samotný Larsen loví ročně 900-1200 kusů a přiváží do civilizace 75 000 barelů (109 000 hl) čistého oleje v ceně asi 70 miliónů korun. .. denní úlovek dosahuje často čísla 24".
  Zajímavá je určitě i zmínka o setkání s první letadlovou lodí toho jména Lexington a Saratogu které "vzdávají hold přítomným členům Byrdovy expedice".
  Bohužel kniha je autorovou první a také poslední. Což vysvětlí délka jeho života 1901-1932, když se těsně před svou první samostatnou výpravou utopí v mírném toku Labe. Ironie osudu neskutečná … bohužel.  TAGS:

  Online Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem ebook, Kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem FB2, Download Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem PDF , Download Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem MOBI, Online Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem kniha, Zdarma Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem IPhone, Online kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem PDF, Zdarma Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem DJVU, Zdarma Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem TXT, Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem RTF, Online Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem FB2 , e-kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení TXT, Zdarma Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení kniha, e-kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem download MOBI, Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem IPad, Číst Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem MOBI, Číst Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem DOC, Zdarma Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem AWZ, Download e-kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem iPad , Zdarma Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem DJVU, Download Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem DVD, Číst Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem TXT, Book Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení DJVU, Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení kniha zdarma, Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení kniha pdf zdarma, Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem pdf zdarma, Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem stažení kniha epub zdarma, Námořníkem,topičem a psovodem za jižním polárním kruhem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply