Nebe nezná vyvolených Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nebe nezná vyvolených Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nebe nezná vyvolených Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nebe nezná vyvolených


V malém sanatoriu vysoko ve švýcarských horách svede náhoda dohromady dva hráče se smrtí – křehkou, krásnou, avšak nevyléčitelně nemocnou dívku Lillian a stárnoucího automobilového závodníka Clerfayta, který přijel navštívit přítele. Lillian, jež odmítá pomalé umírání pod lékařským dohledem, přijme Clerfaytovu nepříliš vážně míněnou nabídku a hluchá k varování odborníků i přátel opouští sanatorium a odjíždí s novým známým do Paříže. Nehodlá promarnit ani vteřinu. Láska, která mezi Lillian a Clerfaytem vzniká, je bez minulosti a budoucnosti, je to láska ve stylu carpe diem odměřená časem od závodu k závodu a od jednoho chrlení krve k druhému. Zpočátku celkem nezávazný vztah se však náhle začne komplikovat…Kniha v českém jazyce!


Stažení Nebe nezná vyvolených zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nebe nezná vyvolených (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nebe nezná vyvolených zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nebe nezná vyvolených.pdf (EUR-0.00)

  Nebe nezná vyvolených.epub (EUR-0.00)

  Nebe nezná vyvolených.doc (EUR-0.00)

  Nebe nezná vyvolených.txt (EUR-0.00)

  Nebe nezná vyvolených.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nebe nezná vyvolených.PDF – (EUR 0.00);

  Nebe nezná vyvolených.MOBI – (EUR 0.00);

  Nebe nezná vyvolených.EPUB – (EUR 0.00);

  Nebe nezná vyvolených.DOC – (EUR 0.00);

  Nebe nezná vyvolených.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Der Himmel kennt keine Günstlige (1961)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Melantrich
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (147)

  Přidat komentář

  Mygli

  dnes

  Protože jsem toužil přečíst alespoň jedno dílo E. M. Remarque – teď už vím že jich přečtu mnohem více – a protože mi právě tuto knížku doporučil kamarád zpříjemnil jsem si víkend v objetí nádherného, leč smutného příběhu automobilového závodníka a smrtelně nemocné dívky. Jsem muž , ale co naplat, stejně se mi oči leskly jako skleněné kuličky a já se za to vůbec nestyděl:-) Jestli se k této knížce nikdy nevrátím, bude to osudová chyba mého života..

  HoneyBunny

  26. ledna

  ,,Po jakých podivuhodných cestách se někdy ubírá to, co nazýváme láskou."
  Kniha si mě bohužel moc nezískala, navzdory přesvědčování mých známých, kteří mi ji doporučili. Přesto oceňuji skvělý Remarkův (ano, je to Němec) styl vyprávění a samozřejmě, nebylo to špatné…

  mirkoczentovic

  28.12.2017

  Len ťažko možno pri čítaní a hodnotení neporovnávať túto knihu s Tromi kamarátmi (spomenuli ste si pri spolujazdcovi Hollmannovi na Patrice Hollman?). Je to nepochybne skvelé dielo, ale tým, ktorí pred ním už čítali Kamarátov, v ňom zrejme čosi bude chýbať.

  Kým Traja kamaráti okrem lásky, života a smrti podávajú aj mimoriadne silné svedectvo jednej éry, Nebo nepozná obľúbencov rieši "len" otázku života a smrti, ale nemenej brilantným spôsobom.

  Prvých zhruba 50 strán knihy na mňa pôsobilo ako kópia Troch kamarátov, no po odchode Lillian zo sanatória nadobúda dielo úplne iný, nový rozmer a obsahuje množstvo skvelých myšlienok hodných zapamätania.

  Znovu ma veľmi zaujali vedľajšie postavy, konkrétne všetečný pumpár Hubert Göring a strýko Gaston.

  „Nie vždy robíme to, čo je správne, synak,“ povedal, „aj keď to vieme. V tom niekedy spočíva čaro života, chápeš?“

  PetraBery

  27.11.2017

  Krásná, smutná, syrová kniha o snech a touze užít si život. Hlavní hrdinka Lillian se rozhodne prožít své poslední dny jinde a jinak než v sanatoriu, využije možnosti odjet s automobilovým závodníkem Clerfaytem. Je její rozhodnutí ale správné? Kniha o tom, jak je život křehký a nevyzpytatelný. Zasloužený plný počet hvězd.

  jelad

  04.11.2017

  Dokonalá všeříkající ukázka Remarqueovy spisovatelské síly v úsporném příběhu – krátkém výseku života dvou lidí, jež oba spějí ke svému konci – leč každý po svém. Lillian, mladá rázná žena – „děvče se směsicí světobolu a žízně po životě“, pomalu umírá po přežité válce v sanatoriu, které se jí bezúspěšně snaží vyléčit její pokročilou tuberkulózu. Obklopena dalšími, kteří to mají spočítané, čekajícími na poslední záchvat dusivého krvavého kašle, který je definitivně umlčí, přičemž oni „odcestují“ – jak tomu říkají pečovatelé léčebny. Poslední kousky štěstí spočívají v každém „přežitém“ ránu a v porušování pravidel – plavou ve sklenici vodky nebo se vznáší v dýmu z vykouřené cigarety. Lillian by tam „nahoře“ zřejmě zemřela, aniž by se někdy ještě dostala „dolů“, kdyby nepotkala bohémského a nezodpovědného Clerfayta, který si pohrává se svým životem při automobilových závodech. Žena v posledním čase, co jí zbývá, nechce mluvit o své nemoci, nechce řešit konec. Proto se vydává na nevázanou cestu po Evropě, s Clerfaytem po boku, který se ale láskou k ní pomalu mění v usedlého člověka myslícího především na budoucnost. Na budoucnost sdílenou s ní. Tu ale umírající žena nemá. Citovým sblížením se dvě hlavní postavy, paradoxně, začínají vzdalovat. Lillian společnosti vyčítá, že si každý namlouvá, že na světě bude věčně. V závěru knihy se ale ukazuje, že tím, kdo byl o této „nesmrtelnosti“ přesvědčený v první řadě, byla ona sama. Přestože nemohla vystát společnost nemocných, jejich rituálů a tichého, někdy dětinského, čekání na odchod, sanatorium si ji po čase zavolá zpět. Kruh se uzavírá. Protože jen v ústavu pro nevyléčitelně choré jsou ti, kteří odhalili tajemství bytí – totiž to, že „nikdo nemá právo na život“.

  „Řešení šachových úloh. Je to tak vzdálené všemu lidskému – pochybám a strachu – tak abstraktní, že to uklidňuje. Je to svět bez strachu a smrti. Pomáhá to. Aspoň pro jednu noc – a víc my ani nechceme, viďte? Jen vydržet do příštího rána.“

  Stolda

  12.10.2017

  Remarque- to je pojem a jeho knihy jsem kupodivu hltal jako mladý kluk ( kupodivu proto, že ani jedno z mých teď již dospělých dětí k němu v mládí ani později cestu nenašlo) a po čase se k němu vrátil a opět zažíval stejné pocity jako v mládí. Jsem rád, že oba s partnerkou jsme k němu našli cestu, ačkoli mě neustále, i po tolika letech udivuje ten její ženský pohled na svět, kdy by ty naše holky doma chtěly mít všechno a všechny pod svými křídly a slovo smrt by nejradši zařadily do slovníku sprostých slov. Ale ono nejde před životem strčit hlavu do písku, což Remarque dokáže naprosto přesně ve svých knihách vystihnout.

  Monique07

  04.10.2017

  K Lillian jsem nemohla proniknout tak, jak bych si představovala. Byla moc vzdálená, odtažitá… váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami… knihu jsem poslouchala jako audio, možná to má vliv na celkový dojem.

  Damato

  04.10.2017

  Kdysi v mládí jsem knihu četla a teď, po letech se k ní vrátila. Pamatuji si, že při tehdejším čtení jsem občas uronila slzičku , no ale teď po letech, když jsem znovu otevřela stránky- to už byly potoky slz. Po přečtení jsme doma debatovali nad myšlenkou- žít krátce ale naplno, nebo jen tak přežívat a nemít ze života ten pocit, že i když to někdy setsakramentsky bolí, je krásné žít a ne jen nudně přežívat. Co bychom si vybrali? Kdo ví? Teď zastávám ten názor, rozhodně si života užít a ne znuděně přežívat, ale kdoví, co bych odpověděla, kdybych věděla, nakolik mi ta pomyslná svíčka dohořívá a měla si vybrat mezi pokračováním života a úplným koncem. Remarque dokáže tak nádherně popsat to, co je uvnitř člověka- ty naše myšlenkové pochody a pocity, že je z toho člověku až úzko a přitom tak strašně hezky, že nad tím zůstává rozum stát. Za mě teda určitě 5 ***** (kdyby šlo víc, sázela bych co to dá)

  moore.allonsy

  25.09.2017

  Paradoxem, že umírá dříve hazardér se zdravím, než nemocná dáma, která pečovala o své zdraví po dlouhou dobu v sanatoriu. A takovým automobilovým závodníkům byl darován zázrak (cituji), jako jsou zdravé plíce a srdce, nepochopitelné chemické továrny jako játra a ledviny a bílá, měkká hmota v lebce, fantastičtější než všechny hvězdné systémy. …

  Lillian si života dole užila za krátkou dobu víc, než my za celý život, protože si uvědomovala, jak snadné je ztratit život. Strýček Gaston byl jasným varováním, jak daleko to až může zajít. Doporučuji ke čtení.

  Plážovýbarman

  13.09.2017

  Kniha zachycuje nečekané okamžiky života, který je doprovázen smrtí na každém rohu. Člověk si prostě nemůže nic naplánovat a to ani smrt.

  prochajda

  28.08.2017

  Úžasná skvělá kniha. Líbila se mi více než Tři kamarádi i když má stejné téma. Opravdu v jediné věci je spravedlnost: Nikdo neunikne, ani nemocný, ani zdravý, ani chudý, ani bohatý. Lidé šetří svůj majetek a utrácejí svůj život….kniha k zamyšlení.

  Giraffka

  07.08.2017

  Mohla bych ji číst znovu a znovu … dojemná i krásná.

  ziriant

  26.07.2017

  Postrádá obvyklou sílu Remarquových knih, přesto ale výborné dílo. Snad jen konec trochu moc useknutý – možná účel. Proti zápletce žádné námitky.

  AlenaZelova

  03.07.2017

  Delší chvíli jsem se chystala tuto knihu přečíst. Konečně jsem se k ní dostala a bohužel mě moc nenadchla. Zatím nejslabší, co jsem četla od Remarque. Konec jsem tak trochu předpokládala.

  medlovice

  20.06.2017

  Nutila jsem se do čtení, kniha mě nezaujala . Takový zajímavý název …

  st18321

  20.06.2017

  Tak tato kniha mě celkem zklamala. Příběh nezajímavý a konec knihy mě naštval. Jedna z těch slabších knih od E.M.R.

  Nita17

  07.06.2017

  Osud a život. Na to v jaké době se příběh nachází je překvapivě poutavý. Remarque mě nemůže nikdy zklamat 🙂

  gerard

  22.04.2017

  Pěkné počteníčko

  ZDENEK 1000

  02.04.2017

  Rozhodně doporučuji,

  Aleh

  30.03.2017

  Toto dílo zachycuje období mezi válkami. Mladá dívka, která se léčí na tbc, odjíždí s mladým mužem ze sanatoria, protože tuší, že její dny na tomto světě jsou už sečteny. Chtěla by si své poslední dny užít. Její touha po životě je obrovská, ale smrtelná choroba dává o sobě vědět stále urputněji….Nádherná kniha o životě a smrti a obrovské touze žít, která s sebou nese poselství, abychom si svého života vážili a každý den si naplno užívali.
  Ráda se k ní vracím a vždy mi tečou slzy jako hrachy jako bych to četla poprvé.

  Jap

  19.03.2017

  Remarque opět nezklamal. "Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka ano."

  IVANA0123

  28.02.2017

  Nikdy nevíme kolik času máme a tak je nutné se zamyslet nad tím, aby ho člověk nestrávil cestou "z Brescie do Brescie"…………Krásná a smutná kniha zároveň. Remarque mě opět nezklamal

  jacobi

  23.02.2017

  Kniha přečtena za 12 hodin, úchvatná, skvělá. Asi jediná kniha, kdy jsem po konci slzel, jakoby mi někdo vyrval kus mého já a odhodil ho. Tento pocit stále přetrvává.

  Lyzarka79

  19.02.2017

  Přečetla jsem ji za dva dny, asi i proto, že zbožňuji hory a Švýcarsko… a Itálii a auta :). V Paříži jsem nebyla. Líbí se mi spousta detailů, závěr jsem čekala opačně, takže se mi líbí, že mě to neutvrdilo v předvídatelnosti. Na jednu stranu by člověk řekl, jednoduchý příběh, ale já za tím vidím hodně a je to k zamyšlení… Je to spíš oslava života než popis umírajících a to je dobře.

  Davrt

  14.02.2017

  Zvláštní kniha. Líbí se mi, i když je prakticky bez výrazného děje. Je v ní spousta zajímavých zkušeností. A konec mě opravdu naštval. Cítila jsem se podvedená, zrazená a jako bych přišla o někoho blízkého.

  intelektuálka

  12.02.2017

  Remargue vždy skvělý. Nikdo z nás neví, kdy jeho čas skončí

  ajka91

  05.02.2017

  Nádherná kniha. Netřeba více slov.

  Tynulda

  24.01.2017

  Skvěle napsaný příběh, který místy dokáže citově zasáhnout. Některé pasáže člověku naznačují, co je v životě důležité, a že život je jen jeden, proto je třeba si ho řádně užít podle svého.

  Godžaver

  14.01.2017

  Skvělá kniha.

  Terry11

  09.01.2017

  "Blázen jeden, pomyslela si. Tohle dítě, které nedospělo! Lehkomyslnost není odvaha. Znovu havaruje. Co vědí tihle všichni lehkomyslní zdraví lidé o smrti? Ti tam nahoře v horách, pro které je každé vybojované nadechnutí darem, ti to vědí."

  Opravdu miluju Remarqua. Tuto knihu jsem četla před 15 lety a stala se mou třetí jeho nejoblíbenější. Sáhla jsem po ní zcela náhodně byvši o Vánocích na chalupě u mých rodičů. Tentokrát mi přišla konfrontace dvou lidí, kteří jsou na prahu smrti (tuberkulózní dívka a riskantně jezdící automobilový závodník) poněkud prvoplánové a plané.
  TAGS:

  Online Nebe nezná vyvolených ebook, Kniha Nebe nezná vyvolených FB2, Download Nebe nezná vyvolených PDF , Download Nebe nezná vyvolených MOBI, Online Nebe nezná vyvolených kniha, Zdarma Stažení Nebe nezná vyvolených IPhone, Online kniha Nebe nezná vyvolených PDF, Zdarma Nebe nezná vyvolených DJVU, Zdarma Stažení Nebe nezná vyvolených TXT, Stažení Nebe nezná vyvolených RTF, Online Nebe nezná vyvolených FB2 , e-kniha Nebe nezná vyvolených stažení TXT, Zdarma Nebe nezná vyvolených stažení kniha, e-kniha Nebe nezná vyvolených download MOBI, Stažení Nebe nezná vyvolených IPad, Číst Nebe nezná vyvolených MOBI, Číst Nebe nezná vyvolených DOC, Zdarma Nebe nezná vyvolených AWZ, Download e-kniha Nebe nezná vyvolených iPad , Zdarma Nebe nezná vyvolených DJVU, Download Nebe nezná vyvolených e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nebe nezná vyvolených DVD, Číst Nebe nezná vyvolených TXT, Book Nebe nezná vyvolených stažení DJVU, Nebe nezná vyvolených stažení kniha zdarma, Nebe nezná vyvolených stažení kniha pdf zdarma, Nebe nezná vyvolených pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nebe nezná vyvolených pdf zdarma, Nebe nezná vyvolených stažení kniha epub zdarma, Nebe nezná vyvolených ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply