Nedokončené příběhy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nedokončené příběhy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nedokončené příběhy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nedokončené příběhy


Nedokončené příběhy Númenoru a Středozemě jsou souborem vyprávění, jež pokrývají celé časové pásmo od prehistorických Starých časů Středozemě, detailně popisovaných v Silmarillionu, až po Válku o Prsten, již vrcholí v trilogii Pán prstenů. Netvoří ucelený dějový proud, ale nabízejí čtenáři ojedinělou možnost seznámit se s pozdějšími či podrobnějšími verzemi příběhů, s nimiž se již setkal v předchozích dílech, nahlédnout do procesu Tolkienovy tvorby a znalost již známých dějů obohatit o dosud nepublikovaná pojednání a zlomky vyprávění.
„Ti, kterým se kniha líbí jen jako ‚historický román‘ a ‚neobjasněné pohledy‘ pro ně připívají k literárnímu účinku, dodatky prostě nevezmou na vědomí a učiní dobře,“ napsal r. 1955 J. R. R. Tolkien o závěrečné části trilogie Pán prstenů. Nedokončené příběhy lze naopak doporučit těm, kteří si se zájmem přečtou Gandalfovo vyprávění o tom, jak se stalo, že poslal trpaslíky na slavný dýchánek u Bilba Pytlíka v Dně pytle, fascinující líčení povstání Pána Vod Ulma z moře ve Vinyamaru nebo detailní popis Bitev u Brodů přes Želíz a vojenské organizace Rohanských jezdců.
Obsáhlý svazek, zahrnující rovněž podrobnou verzi legendy o Túrinu Turambarovi, příběh Aldariona a Erendis, který se jako jediný zachoval z dob před Pádem Númenoru, či pozoruhodná pojednání o Řádu čarodějů a palantírech, z autorovy pozůstalosti uspořádal a komentářem a poznámkami vybavil Tolkienův syn Christopher, který je také autorem rozsáhleho informativního rejstříku a zdokonalené velké mapy Středozemě.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nedokončené příběhy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nedokončené příběhy (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nedokončené příběhy zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nedokončené příběhy.pdf (EUR-0.00)

  Nedokončené příběhy.epub (EUR-0.00)

  Nedokončené příběhy.doc (EUR-0.00)

  Nedokončené příběhy.txt (EUR-0.00)

  Nedokončené příběhy.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nedokončené příběhy.PDF – (EUR 0.00);

  Nedokončené příběhy.MOBI – (EUR 0.00);

  Nedokončené příběhy.EPUB – (EUR 0.00);

  Nedokončené příběhy.DOC – (EUR 0.00);

  Nedokončené příběhy.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Pán prstenů

  Originální název:

  Unfinished Tales

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky, Fantasy
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (25)

  Přidat komentář

  Mathrael

  31.12.2017

  Podobně jak Silmarillion, chápu, že ta roztroušenost k tomu patří. Ale přesto, raději čtu ucelené celky.
  To nemění nic na tom, že jednotlivě jsou to prostě úžasná díla.

  Shindo

  13.12.2017

  Ďalší Tolkienov klenot. Keďže však ide o akúsi "nadstavbu" je dobré, ak si človek najprv načíta Pána Prsteňov a Hobbita, nitky sa mu pospájajú a získa tým ucelenejší obraz.

  puml

  18.09.2017

  Kniha je určena spíše pro pokročilejší znalce díla J.R.R.T. a příběhů z Prvního, Druhého a Třetího věku. Ke každému příběhu je komentář syna Christophera. Z četných poznámek je pak patrné, jak rozdílně se některé příběhy vyvíjely a jak se jednotlivé postavy měnily v čase.

  Osobně se mi nejvíce líbila Historie Galadriel a Celeborna, ve kterém se dozvíme mnohé o tvůrci prstenů Celebrimborovi a spousty zajímavých informací o Druhém věku Středozemě. Dobrý je také příběh Výpravy k Ereboru, kde je z pozice Gandalfa vysvětleno, jak vůbec narazil na Thorina a jak se celá ta pouť k Hoře narychlo upekla. Zajímavé jsou také závěrečné příspěvky o Istari a Palantírech.

  Charlie119

  08.07.2017

  Je to vlastně rozšířený Silmarillion. Pokud vás tedy bavil, není nic snažšího, než si doplnit vzdělání v posledním zásadnějším díle, které už však z růsných poznámek sestavil Jonhův syn. Příběhy jsou nedodělané, jak vyplývá z názvu, a jejich vyvrchcholení je tedy záležitostí poznámek apod.

  PatSandor

  06.02.2017

  Pro mně NEJ série žánru fantasy – hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.
  Škoda že toho Tolkien nestihl víc dokončit.

  KaRei

  01.09.2016

  Super rozšíření k Silmarilionu.
  Velice se mi líbila kapitola o Tuorovi (škoda že končí, jakmile je Gondolin na dohled), Númenorském námořním králi, a pak povídání o Drúadanech. Jestli se vám podařilo začíst se do Silmarilionu a máte chuť na další informace o Středozemi, rozhodně vám tuto knihu můžu doporučit.
  Jen je škoda, že Argo tuto knihu nevydalo také ve formátu jejich ilustrované série.

  kuska

  05.01.2016

  Určitě zajimavé dodatky z tolkienova světa. Myslím, že by zaujala každého milovníka Středozemě. Je pravda, že některé informace bych nemusela vědět, jiné zas byly pro mě zajímavé, prostě každý znalec Středozemě si tam najde to své…

  angloumene

  23.11.2015

  Nedokončené příběhy doporučuji číst až po Silmarilionu. Jedná se vlastně o soubor legend z různých časových období, které jsou o to kouzelnější, když čtenář tuší, k jakým historickým událostem ve Středozemi se vztahují.

  Hun

  05.10.2015

  Z mnoha komentářů tady byste mohli získat dojem, že kniha vás bude frustrovat tím, že začne spoustu příběhů s různými postavami, a pak najednou děj v půlce skončí a vy se nedozvíte, jak vše dopadlo.

  Tak to ale není. Spíš jde o části historie, u nichž Tolkien část rozpracoval podrobně, část jen zběžně. Legendy jsou tedy všechny dokončené, jen nejsou všude stejně podrobné. Příběhy se dají číst snadno a nestane se vám, že se nedozvíte, jak to s někým dopadlo, nebojte.

  Nejúžasnější je příběh postupného úpadku Númenoru a jeho konečné zkázy za Ar-Pharazôna Zlatého. Tragický, ale nádherný příběh o lidské pýše a jejích následcích. Navíc právě v této legendě nejvíc cítím promítnutí Tolkienových náboženských názorů.

  Eigis

  18.04.2015

  Tolkien rozdělil historii Středozemě do tří věků. Tahle kniha nabízí příběhy z každého z nich. Pro fanouška se jedná o bezesporu zajímavý počin, ale přiznám se že příběhy, které už jsem znal např. ze Silmarillionu, jsem prošel spíše povrchně. Před začátkem čtení je dobré vzít na vědomí, že název knihy ,,Nedokončené příběhy" je víc než výstižný. Je to sbírka rozdělaných prací a podkladů, které autorovi sloužily při psaní Pána prstenů. Vzato kolem a kolem, kniha je sice zajímavá, ale asi bych se bez ní obešel.

  Áňa 998

  12.04.2015

  Výborné pro každého kdo se chce dozvědět o Tolkienovském světa víc.

  Torgal

  03.03.2015

  Táto kniha má význam len pre Tolkienových fanúšikov, obsahuje totiž len útržky príbehov a zaujímavostí, ktoré majster nestihol sfinalizovať, aj tak sa ale jedná fascinujúci text. Informačná hodnota je skrátka tak veľká, že sa povznesiem nad celkovú roztrieštenosť a nekoncepčnosť celej knihy. 9-/10

  Alex.Barunka

  01.01.2015

  Poprvé jsem nedokončené příběhy začala číst ve 14ti, ale nic moc jsem si z toho neodnesla. Nyní, po druhém čtení musím říct, že je to opět další povedený kousek z pera jednoho z největších spisovatelů vůbec.

  darthvader77

  24.09.2014

  Pokud chcete vědět, jak se potkala Galadriel s Celebornem, jak Gandalf pozval trpaslíky na legendární čajový dýchánek u Bilba je tato sbírka příběhů z pera velkého mistra přímo pro vás. Absolutní povinnost pro všechny tolkienofily.

  Cacolinka

  09.09.2014

  Kniha pro opravdové tolkienofily (obyčejný smrtelník se v ní ztratí po přečtení první stránky). Já mám osobně nejraději Húrinovy děti, které později vyšli i jako samostatná kniha. Tenhle příběh a ještě ten o putování Tuora do Gondolinu.
  Při čtení celé této knihy člověka až zaráží jak to měl Tolkien všechno do nejmenšího detailu promyšlené. Skoro jako by zaznamenával jen vzpomínky někoho jiného na to, co se kdesi opravdu stalo…

  vitek.sk

  09.09.2014

  Velmi zajímavá kniha, příběhy jsou bohužel často opravdu nedokončené, ale přesto strhující. Oceňuji zvláště příbehy Galadriel a Celeborna a přísahy na Isildurově kameni uprostřed Gondoru.

  matesatan

  28.01.2014

  bombový hrozně se mi líbílo hlavně výprava k ereboru kde sem zjistil že to co bylo na začatku hobita 2 tak tak bylo napsaný dozvěděl sem se spostu zajímavejch věcí o středozemi

  Bear Reader

  27.12.2013

  Tolkiena mám rád, ale tohle se dá číst buď s absolutní znalostí díla, nebo obložen mapou Středozemě a dalšími Tolkienovmi knihami.

  Peter.Melon

  30.01.2013

  Zajímavá kniha.Také ji hodnotím kladně.Dávám jí kolem 80 procent…Doporučuju!

  Lajla

  31.08.2012

  Knížku jsem četla je škoda že ty příběhy zůstanou nedokončené myslím že by to jinak bylo úžasný

  MesLivres

  25.06.2012

  Byly doby, kdy jsem měla tolik času, že jsem zvládla překousat se i touhle knihou. Vyžadovalo to ovšek obklopení se mapou Středozemě, otevření několika dalších knih a neustálé hledání v poznámkách a dodatcích.
  Přesto i takhle kniha přispěla k mojí fascinaci světem, který se povedl Tolkienovi vytvořit.

  Tsabo

  27.05.2012

  Knihu nepřidávám do přečtených, protože tuhle jsem ani já nedočetl. Kniha je určena pro absolutně stěžejní a skálopevné fanoušky Středozemě a jejich příběhů. Kniha doplňuje Silmarillion, ovšem obsahuje rozepsané příběhy, které autor nestihl dokončit a tak jsou vydány v jakési surové podobě doplněné poznámkami jednak samotného autora, tak i jeho syna, který nechal knihu vydat po otcově smrti. Proto je kniha na mnoha mnoha mnoha místech doplňována hvězdičkami a poznámkami, které čtení příběhů dost ruší a když se člověk přes ně přelouská, dostane se na závěr, který není ani závěrem, protože opět není příběh dokončen. Navíc následuje další záplava jmen, míst a historických událostí, které mne nakonec od dočtení odradily…:o(

  smetyl

  26.03.2011

  Je s podivem jak úžasný svět Tolkien stvořil. Jeho knihy lze brát jako knihy historické nebo je považovat za dějiny jedné země. Nedokončené příběhy nám nabídnou další příběhy a události z těchto fiktivních dějin. Úžasné povídky o hrdinství a statečnosti, o kouzelném životě ve Středozemi, či snad o válečných taženích jsou obsaženy právě v této dějepravné knize. Po přečtení zjistíte, že se Tolkienův svět stal téměř skutečným.

  Selhan

  A navždy nedokončené zůstanou… Věčná škoda…

  mareq

  Doporučil bych spíše pro skalní fanoušky Tolkiena. Jde spíše o poznámky a nevydané zlomky autorova díla…  TAGS:

  Online Nedokončené příběhy ebook, Kniha Nedokončené příběhy FB2, Download Nedokončené příběhy PDF , Download Nedokončené příběhy MOBI, Online Nedokončené příběhy kniha, Zdarma Stažení Nedokončené příběhy IPhone, Online kniha Nedokončené příběhy PDF, Zdarma Nedokončené příběhy DJVU, Zdarma Stažení Nedokončené příběhy TXT, Stažení Nedokončené příběhy RTF, Online Nedokončené příběhy FB2 , e-kniha Nedokončené příběhy stažení TXT, Zdarma Nedokončené příběhy stažení kniha, e-kniha Nedokončené příběhy download MOBI, Stažení Nedokončené příběhy IPad, Číst Nedokončené příběhy MOBI, Číst Nedokončené příběhy DOC, Zdarma Nedokončené příběhy AWZ, Download e-kniha Nedokončené příběhy iPad , Zdarma Nedokončené příběhy DJVU, Download Nedokončené příběhy e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nedokončené příběhy DVD, Číst Nedokončené příběhy TXT, Book Nedokončené příběhy stažení DJVU, Nedokončené příběhy stažení kniha zdarma, Nedokončené příběhy stažení kniha pdf zdarma, Nedokončené příběhy pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nedokončené příběhy pdf zdarma, Nedokončené příběhy stažení kniha epub zdarma, Nedokončené příběhy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply