Neuveriteľná púť Harolda Frya Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Neuveriteľná púť Harolda Frya Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Neuveriteľná púť Harolda Frya Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Neuveriteľná púť Harolda Frya


Harold Fry býva v malej anglickej dedinke s večne napajedenou manželkou Maureen. Obaja sú na dôchodku, dni im plynú jeden ako druhý. Raz ráno však Harold objaví v pošte list od ženy, ktorú nevidel dvadsať rokov. Volá sa Queenie Hennessyová a píše mu z hospicu, aby sa s ním rozlúčila. Harold jej narýchlo odpíše niekoľko riadkov a odíde vhodiť list do schránky. Jeho manželka zatiaľ vysáva na poschodí a netuší, že Harold Fry má pred sebou cestu na druhý koniec krajiny. Lebo, ako to už v dobrých knihách býva, cestou stretne niekoho, kto mu vysvetlí, že jeden list po dvadsiatich rokoch je málo. A tak sa Harold vydáva naprieč celým Anglickom na neuveriteľnú cestu plnú nečakaných stretnutí a rozpomínania na zabudnutú minulosť, aby priateľku ešte aspoň raz videl osobne, lebo kdesi hlboko vnútri veľmi dobre vie, že jej má čo odplácať. Nemá turistické topánky ani kompas, plášť do dažďa ani mobilný telefón.
Vie len, že musí ísť.
Aby zachránil niečí život.Kniha v českém jazyce!


Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Neuveriteľná púť Harolda Frya (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.pdf (EUR-0.00)

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.epub (EUR-0.00)

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.doc (EUR-0.00)

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.txt (EUR-0.00)

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Neuveriteľná púť Harolda Frya.PDF – (EUR 0.00);

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.MOBI – (EUR 0.00);

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.EPUB – (EUR 0.00);

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.DOC – (EUR 0.00);

  Neuveriteľná púť Harolda Frya.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (51)

  Přidat komentář

  jelad

  29.12.2017

  Šedesátiletý zpuchřelý a vyhořelý penzista Harold Fry se jedné sekundy z miliard biliónů všech svých vteřin na tomto světě rozhodne, že se vydá na cestu. Na pouť, která má zachránit jeho dávnou přítelkyni, jež umírá na rakovinu, která ho má vytáhnout ze stereotypu důchodcovského žití, z rodinné tragédie a manželské nesnášenlivosti. Nástrojem k tomu všemu jsou jeho nohy obuté v jachtařských botách, zdecimované už pouhým dnem chůze. Každým krokem Harold boří své mantinely, zbavuje se strachů a vyrovnává se s minulostí, jejíž odhalení v závěru knihy rezonuje celým příběhem a posouvá ho zase o příčku výš.

  janadibelkova

  12.11.2017

  Je velká škoda, že Rachel Joyceová nemá nějakou další knihu. Hned bych po ní sáhla.. Věřím, že pro starší lidi, kteří už zažili čtyřicetileté manželství je nádherná, bolestivá, ale určitě je tahle kniha pro nás pro všechny neskutečně poučná a dovede k velikému zamyšlení nad sebou samým, nad svojí rodinou..četla jsem s nadšením, smutkem, překvapením…jestli nemáte co číst, neváhejte a projděte se s Haroldem Fryem jeho poutí, stojí to za to.

  Jonny

  16.08.2017

  Z počátku vtipná až poněkud komická kniha se postupně propracovává k čím dál větší vážnosti. Místy ani člověk nedutá – hlavně soucítí.

  alena4154

  01.03.2017

  Nebyla špatná, ale taky ne úplně dobrá..

  happy-smile

  24.01.2017

  Zezačátku jsme si říkala, že je to taková normální kniha jako každá jiná a že moc nechápu to nadšení okolo – tak se prostě Harold vydal na pouť, no a co. Asi v půlce se to všechno začalo tak nějak komplikovat a začalo to být dost zajímavé. Díky lidem, které Harold na své cestě potkává, a díky problémům, o které se s ním tito lidé snaží podělit, se Harold začne zamýšlet nad svým životem a zjistí, že nemůže přestat myslet na svou manželku a syna, i když s oběma měl doteď zvláštní vztah. Stejně jako v Ovem, ke kterému je kniha často přirovnávána, dochází k pozitivnímu posunu mezilidských vztahů. Zároveň ale dochází také ke ztrátě iluzí. Setkání s Quennie není vůbec takové, jak si ho Harold maloval a Harold neví, jak se chovat. Z Haroldovy osobní poutě se stane veřejná zprofanovaná věc a pouť i "slávu" přebírají jiní lidé a na Harolda si nikdo ani nevzpomene… Ukazuje se, že byla důležitá cesta, ne cíl. Nakonec to bylo tak plné zajímavých myšlenek, že jsem neváhala dát 5 hvězdiček.

  Ranuncul

  04.01.2017

  Perfektní knížka,výborně napsaná.Líbilo se mi,že celá kniha nebyla jen z pohledu hlavního hrdiny,ale také jeho manželky.Jediné mínus byla část,kdy se k Haroldovi připojili další lidé/naštěstí s ním nebyli,až do konce/.Trochu moc mi to připomnělo Forresta Gumpa.
  Knížka,která přišla ve správnou chvíli a člověk si ji moc užil.
  Doporučuji.

  SteveP1

  08.12.2016

  Nemůžu se zbavit dojmu, že kniha se snaží úporně a za každou cenu tvářit jako něco, co není. Rádoby předojímavý příběh velké lásky, tolerance, soucitu, lidskosti, upřímnosti, skromnosti, prostoty a nevím čeho ještě na mě působí jaksi nevěrohodně, podbízivě, pózovitě a kýčovitě. Na můj vkus je příběh také příliš sentimentální a sladkobolný, a hlavně je celá ta slavná pouť tak zdlouhavá, úmorná a nekonečná, až jsem měl obavu, že to snad ani nedočtu. Že by se něco takového mohlo odehrát ve skutečnosti, je naprosto nereálné. Upřímný tak pro mě zůstává snad jen název knihy, protože je to pouť opravdu silně a velmi nepravděpodobná.
  Výstižný komentář : mimamo_cz.

  DarkFireflies

  16.10.2016

  První dvě třetiny knihy mě vůbec nezaujaly, každopádně ta třetí nabrala úplně jiný spád.:)
  Bylo to rozhodně milé, lidské počtení a závěr mě příjemně překvapil.

  Silnější 3*, ale po tom zdlouhavém nic neříkajícím úvodu víc dát nemohu.

  jarki

  06.10.2016

  Nečekala jsem, že mě román dokáže tolik dojmout, posledních 50 stran jsem strávila nad krabicí kapesníků. Celá ta dlouhá cesta, potkávání různých typů lidí, jejich názorů a jít si za svým cílem až do úplného konce v jeho věku a mokasínách!!! Rozuzlení celého příběhu a moje fantazie je něco NEPRAVDĚPODOBNÉHO. A nakonec jak Harold s Maureen najdou cestu k sobě…..

  sgjoli

  06.08.2016

  Tento román je neskutečně dojemným příběhem, který – i přes některé smutné okamžiky – dokáže pohladit po duši a překrásně poukazuje na to, že člověk může svému životu dát nový smysl a nový rozměr, začne-li naslouchat svému okolí. Je to překrásný příběh o pokoře, radosti ze života, o víře, lásce, dávání druhým, snaze „udělat něco navíc“ a o tom, že nejen cíl, ale i cesta samotná může být velmi důležitá a přínosná. Kniha ke mne silně promlouvala a cítím, že se k ní budu ještě několikrát vracet.

  mekkejla

  18.06.2016

  Tak mě Harold opravdu hodně dostal. Konec mi přišel neskutečně dostal, protože jsem se celou dobu soustředila na to, co bylo mezi Harodlem a Quennie a vůbec mě nenapadlo, jak je na tom David… Je skvělé, že nakonec H s M našli opět společnou cestu, ale těch 20 let trápení… Občas je lepší pokořit své ego, přiznat své chyby a umět odpustit…

  veriszv

  09.06.2016

  Silný příběh, který mě oslovil. Líbilo se mi sledovat proměnu obou manželů. Z těch, které Harold potkal, jsem měla nejradši Martinu 🙂

  gad

  24.05.2016

  O jedné cestě k poštovní schránce, která se protáhne na několik týdnů. Stane se poutí na záchranu nemocné Queenie. Hlavní hrdina Harold Fry mi připomíná Forresta Gumpa na jeho běhu napříč Amerikou. V jedné pasáži dokonce Krista při sycení zástupu, který ho doprovázel. Ovšem jak jeho pouť dopadne si musíte přečíst sami.
  Velmi příjemné čtení v dnešní uspěchané neurotické době. Také velmi milé odskočení si od všech těch napínavých thrillerů a detektivek. Řadím tuto knihu k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok přečetl a vřele doporučuji.

  Vlado84

  05.05.2016

  Príbeh o priateľstve, láske a túžbach, ktoré nikdy nemusí byť neskoro uskutočniť..
  Pekná knižka, čítala sa ľahúčko a niektoré pasáže boli tak dojemné.. Rozhodne sa oplatí prečítať 😉

  FunThomas

  27.04.2016

  "Vzkažte jí, že Harold Fry je na cestě. Musí jenom počkat. Protože já ji zachráním, víte. Já půjdu a ona musí žít!"

  Harold Fry se vydal na cestu. A jako každý, kdo se vydá na cestu, se při ní změnil, a z cesty se stala pouť – pouť za záchranu Quennie a pouť za záchranu sebe sama. Nemění se však jenom Harold. I jeho žena Maureen pociťuje změny, když zůstane opuštěná sama doma. Pomocí jejich vzpomínek a myšlenek si skládáme dohromady jejich dosavadní život a vnímáme tu velkou propast, která se mezi nimi rozprostřela.
  Nepravděpodobná pouť Harolda Frye je kniha, která něco sděluje. Kniha, v které si každý z nás něco najde. Při čtení si uvědomíte, že nikdy není pozdě na změnu a že nejdůležitějším krokem je vždy ten krok první. Harold skrze svou pouť nalezl cestu sám k sobě, zpět ke svojí ženě a ke svému synovi. Je dobré si uvědomit, jakou sílu může mít víra a naděje a že někdy je cesta důležitější než samotný cíl.

  magnolia

  04.04.2016

  Tato knížka se mi těžko hodnotí, protože se mi líbila i nelíbila. Do poloviny jsem byla na každé čtení zvědavá a bránila se přirovnávání – tu ke Staříkovi, který…, tu zase k Divočině. Bylo tam několik zajímavých momentů a celých kapitol, jako třeba ta se Slovenkou Martinou. Ale potom už jsem dočítala tak nějak bez nadšení. A přitom (pro mne) hlavní příběh manželství Harolda a Maw, ten byl velmi živý. Bohužel, mě také, v celém tom cestování a vývoji příběhu, často něco vadilo a neladilo. Nakonec jsem byla ráda, že mám dočteno.

  Sorrow

  15.03.2016

  Kniha mě neuvěřitelně chytla. Harold je sympaťák – líbily se mi všechny změny, kterými prošel 🙂 Určitě doporučuji k přečtení, je to ten typ knihy, který vás donutí se zamyslet a to já mám moc ráda.

  jindra3094

  21.08.2015

  Poslouchal jsem text v němčině a byl pěkně namluvený. Je určitě vhodný k poslechu. Zkusím přečíst česky. Poutničení je úžasná věc a zrcadlo vlastní osobnosti, což jsem poznal při chůzi do Santiaga a na konec světa. Doporučuji si udělat čas a jednoduše jít. Život je asi o něčem jiném, než psala autorka, protože to musela napsat zajímavě, ale proč ne.

  achilles

  18.08.2015

  Příjemné čtení. V jednu chvíli jsem si vzpomněl na Forresta Gumpa,když se k Haroldově pouti přidávali různí lidé. Příběh dojemně zachycuje, že stáří nejenom může, ale je krásné.

  Clara del Valle

  02.08.2015

  Kniha mne neoslovila, sice to ze ze začátku to vypadalo jako milý příběh, bohužel v okamžiku, kdy se k poutníkovi začali přidávat ostatní mě to začalo otravovat, takže jsem tuto pateticky líbivou záležitost nedočetla.Možná i proto, že z mého pohledu je postava hlavního hrdiny a jeho počínání nevěrohodná a neupřimná.

  Monnyska

  03.07.2015

  Kdybych měla víc hvězdiček, dala bych 🙂 moc krásný příběh… přemýšlel jsem, co bych dělala, kdyby mi někdo poslal taky takový dopis 🙂 doporučuji všem, co přemýšlí o životě a chce ho žít naplno… zjistit, že to, co máte na dosah ruky, je nikdy víc, než si myslíte 🙂

  rajen

  22.06.2015

  Příběh je to moc pěkný, čtivý. To putování mi hodně připomínalo Forresta Gumpa, to jak se k němu lidé přidávají a využívajího, aniž si to on sám uvědomí. Každopádně to stojí za přečtení. Kniha donutí k zamyšlení nad vlastním životem a určitě vám něco dá.

  sandra.sancho

  21.05.2015

  Kniha se mi líbila, ale dala by se poměrně dost zkrátit. Třeba prostřední část kdy putoval mš až tolik nebavila. Ale konec byl moc pěkný, člověk se u této knihy vážně zamyslí.

  fruitbueno

  23.04.2015

  Popravdě řečeno, hrozně jsem se bála, že schéma "ujdu nějaký kus, hrozně u toho popřemýšlím, šíleně mě budou bolet nohy, namažu si je, ovážu je náplastí a půjdu dál" bude nastaveno pro celou knihu. Proto jsem byla příjemně překvapená, jak plastický, reálný a vskutku jímavý příběh autorka stvořila. Závěr naprosto masakrální a nečekaný (linka s Davidem mě dostala).

  buschka

  04.04.2015

  Mám ráda knížky, u kterých vás to nutí se zamyslet nad svým životem, nad všedními starostmi, nebrat nic jako samozřejmost a jít za svým cílem.
  Kdyby člověk čas od času neztratil hlavu, nebyla by žádná naděje,“ říká Harold Fry.

  Neri

  01.03.2015

  Zpočátku se mi ohromně zalíbil autorčin nápad – vyslat na cestu ne zcela běžného hrdinu – starého muže bez sebedůvěry, neschopného vybudovat si vztah s vlastním synem, kolegy, muže, který žije ve stínu manželky. Nadchla mě myšlenka nových začátků, nutnosti pohlédnout do tváře svým vlastním kostlivcům ve skříni, myšlenka naděje pro každého. To, co jsem ale zpočátku na příběhu obdivovala – klid, mírné tempo – to vše se mi začalo časem zajídat, bylo to stereotypní a zdlouhavé.
  Za nápad bych bez zaváhání dala hodnocení nejvyšší, provedení a můj pocit z celé pouti jsou ale maximálně čtyřhvězdičkové.

  mimamo_cz

  25.02.2015

  Harold Fry byl celý život nicka ukrytá v rohu místnosti a zvyklá zbytečně nevystrkovat hlavu, kvůli čemuž postupně přicházel o svoje manželství, syna a sebeúctu. Jednoho odpoledne se tak stal Forrestem Gumpem prclým se Staříkem, který vylezl z okna a zmizel, a vydal se na svoji nepravděpodobnou pouť přes Británii.

  Nechci zde řešit logické aspekty příběhu, to bych mohl rovnou napařit odpad a s klidným svědomím odejít.

  Zásadní problém knihy je v tom, jak manipuluje se čtenářem. Ne tak běžný životní příběh, který má však naprosto fádní pozadí podává jako něco filozoficky majestátního, nad čímž by se měl čtenář pozastavit a následně podle toho zhodnotit svůj život.

  Při čtení jsem měl trochu pocit z toho, že autorka sama neví, co od díla očekávat. Roztržitě chvíli hraje na vtipnou notu, pak na tragickou notu, aby to celé pohřbila poslední kapitolou. Nutno dodat, že jednotlivé komické i tragické fragmenty fungují dokonale a dokáže si živě představit, jak skvěle ve své době musel příběh Harolda Frye fungovat jako rozhlasová hra.

  Pro nenáročné čtenáře ideální odpočinková záležitost, která se dá v klidu za dvě delší odpoledne přečíst. Jen to chce, ačkoliv k tomu kniha zdánlivě vybízí, nepřemýšlet a nehledat poselství. Žádná tam nejsou.

  cathyblack

  01.02.2015

  Při čtení se mi začaly divně hýbat nohy, jako by chtěly obout boty a vypadnout z baráku. 🙂 Dobrá kniha, donutila mne přemýšlet o starých lidech, dlouhých procházkách a o tom, co člověk vlastně potřebuje k životu a co vlastně ne.

  orson

  19.12.2014

  Trochu jako stařík co vylezl z okna, trchu jako Forrest Gump a při tom až neskutečně vážné. Chvíli neuvěřitelná komedie a chvíli z toho úplně mrazí. A jak to nakonec dopadlo? Došel? Zachránil? Neřeknu 🙂

  Kolaloka

  08.12.2014

  knihu jsem umístila na poličku hned vedle alchymisty a malého prince…
  TAGS:

  Online Neuveriteľná púť Harolda Frya ebook, Kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya FB2, Download Neuveriteľná púť Harolda Frya PDF , Download Neuveriteľná púť Harolda Frya MOBI, Online Neuveriteľná púť Harolda Frya kniha, Zdarma Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya IPhone, Online kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya PDF, Zdarma Neuveriteľná púť Harolda Frya DJVU, Zdarma Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya TXT, Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya RTF, Online Neuveriteľná púť Harolda Frya FB2 , e-kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení TXT, Zdarma Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení kniha, e-kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya download MOBI, Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya IPad, Číst Neuveriteľná púť Harolda Frya MOBI, Číst Neuveriteľná púť Harolda Frya DOC, Zdarma Neuveriteľná púť Harolda Frya AWZ, Download e-kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya iPad , Zdarma Neuveriteľná púť Harolda Frya DJVU, Download Neuveriteľná púť Harolda Frya e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Neuveriteľná púť Harolda Frya DVD, Číst Neuveriteľná púť Harolda Frya TXT, Book Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení DJVU, Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení kniha zdarma, Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení kniha pdf zdarma, Neuveriteľná púť Harolda Frya pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Neuveriteľná púť Harolda Frya pdf zdarma, Neuveriteľná púť Harolda Frya stažení kniha epub zdarma, Neuveriteľná púť Harolda Frya ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply