Nora Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nora Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nora Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nora


Kniha v českém jazyce!


Stažení Nora zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nora (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nora zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nora.pdf (EUR-0.00)

  Nora.epub (EUR-0.00)

  Nora.doc (EUR-0.00)

  Nora.txt (EUR-0.00)

  Nora.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nora.PDF – (EUR 0.00);

  Nora.MOBI – (EUR 0.00);

  Nora.EPUB – (EUR 0.00);

  Nora.DOC – (EUR 0.00);

  Nora.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Et dukkehjem

  Žánr:
  Literatura světová, Divadelní hry
  Vydáno: , M. Knapp
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Lejdus

  29.12.2017

  Prekvapivy dej. Urcite doporucuji. Kniha je to kratka, vtipna a ma zajimavy vyvoj.

  yaoiyuri

  27.06.2017

  První dvě dějství jsem byla napnutá, kde a kdy vybuchne ten konflikt, to pravé drama a ono pořád nic. Čekala jsem víc a hlavně jsem myslela, že to bude trochu o něčem jiném; ta „kritika společenského postavení žen“ mi nepřišla „dost kritická“ a já osobně jsem se s Norou nebyla schopná ztotožnit, protože je mentálně vyspělá asi jako typická hrdinka červené knihovny po lobotomii (a není to jen tím, že je pouhá „loutka“ v rukou autorit) .
  Až na posledních cca 10 stranách se z ní stává opravdová osobnost ochotná si (ne)zdravým sobectvím vybojovat právo na nezávislost a sebeurčení, ale na tolik opěvovanou hru mi to přišlo málo, navíc její finální vzpoura proti konvencím mi přišla dost účelová – toho, že má za manžela kreténa, který rozhodně není hrdinný pohádkový princ, co se za ni bude být s celým světem, si za těch 8 let mohla všimnout mnohem dřív. Úplně mi nesedl ani ten nejnovější překlad s prvky obecné češtiny – u díla, které se odehrává někdy na konci 19. století bych čekala trochu jiný styl mluvy.

  Madlobina

  03.06.2017

  Děkuji za toto dílo. Manželství neboli partnerství není vztah silnějšího (ochránce) a slabšího (zranitelné ptáče). Nemilujeme, když nerespektujeme.

  Helmer: Ty jsi především a na prvním místě manželka a matka.
  Nora: Tak na to už nevěřím. Podle mě jsem především a na prvním místě člověk, já zrovna tak jako ty – nebo se aspoň musím pokusit, abych se jím stala. Dobře vím, že většina lidí dá za pravdu tobě a že v knihách to takhle nějak napsané asi je. Ale já už se nemůžu spokojit s tím, co říká většina lidí a co je napsané v knihách. Musím si tyhle věci rozmyslet a snažit se v tom vyznat sama.

  Měňavka

  30.05.2017

  Velice doporučuji!Z knihy jsem nadšená a velice se těším, že si od autora přečtu další. Nora je postava, která mne moc zaujala – nutila mě k přemýšlení, úvahám. Jednu výtku ale mám. Kniha je tak realistická a opravdová, avšak, ačkoliv nejsem matka, určitě si nemyslím, že by žena opustila své děti. To pouto je prostě příliš silné.

  dancadragneel

  17.04.2017

  Kniha rozhodně k zapřemýšlení, ale svým způsobem jsem se k četbě musela nutit a díky tomu u mě kniha hodně klesla… Ale rozhodně stojí za přečtení

  Eliška_P

  15.03.2017

  Krásná knížka se spoustou podnětů k zamyšlení. Do jaké míry jsme i my loutkami, panenkami? Chováme se určitým způsobem proto, že to od nás čeká okolí nebo protože to chceme sami?

  Jass

  19.11.2016

  Pro mě skutečně těžká kniha k hodnocení, příběh je relativně jednoduchý, přesto svým poselstvím poměrně těžký. Rozumím, že Nora potřebovala odejít, že nemohla žít svým dosavadním životem, pro mě je ale prostě představa opuštění dětí nepředstavitelná.

  suezie

  28.09.2016

  A co když je každý z nás takovou loutkou? Přemýšlíme nad tím, co kdy a jak říct, abychom se neztrapnili, neurazili někoho, abychom byli zdvořilí a milí… V každé situaci volíme dle uvážení to "já", které se v danou chvíli hodí. Před kamarády, před cizími lidmi, v práci, ve škole, s rodinou… Vlastně se skládáme ze spousty "já"… Ale které "já" jsem JÁ?

  Michisik

  02.04.2015

  Velmi čtivá hra, bohužel děj mi připadá taková až přespříliš jednoduchý, Nora za začatku naivní loutka na konci úplná přeměna na ženu, jenž se chce odprostit od svého naivního života. Atmosféra hry je naplněná sobectvím, pokrytectvím a dle mně velmi silně naivitou. Ale i přes to se mi toto dílo velmi líbí. 😉

  Lily28

  01.04.2015

  Nádherná dráma, ktorá ma hneď pohltila a neviem sa zbaviť myšlienok na ňu a porovnávaniu s dnešným postavením žien.

  Bedikk

  09.03.2015

  Řada lidí by v tom mohla spatřovat ženskou emancipaci, přitom záměr byl přesně opačný. Nora je složitá postava, ale určitě ne kladná.

  Niki

  02.07.2014

  Četla jsem ji dvakrát, jednou jsem ji viděla v divadle a stále se ji nemohu nabažit jak je úžásná.

  Tétéčko

  26.10.2013

  Je fakt, že drama raději vidím, než čtu, ale protože jsem viděla moc pěkný film s Jane Fond, přečetla jsem si i předlohu a líbilo se mi to.

  chamyl

  05.12.2012

  Velmi povedené čtení. Můžeme na něj nahlížet jako pouze na kritiku tehdejší doby, ovšem mnohem lépe chutná jako nadčasové zamyšlení o hledání vlastního já.

  Ilmarinen

  25.06.2011

  Jedna z lepších Ibsenových her. Upozorňuje na nesmyslné zákony a společenské zásady tehdejší doby.  TAGS:

  Online Nora ebook, Kniha Nora FB2, Download Nora PDF , Download Nora MOBI, Online Nora kniha, Zdarma Stažení Nora IPhone, Online kniha Nora PDF, Zdarma Nora DJVU, Zdarma Stažení Nora TXT, Stažení Nora RTF, Online Nora FB2 , e-kniha Nora stažení TXT, Zdarma Nora stažení kniha, e-kniha Nora download MOBI, Stažení Nora IPad, Číst Nora MOBI, Číst Nora DOC, Zdarma Nora AWZ, Download e-kniha Nora iPad , Zdarma Nora DJVU, Download Nora e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nora DVD, Číst Nora TXT, Book Nora stažení DJVU, Nora stažení kniha zdarma, Nora stažení kniha pdf zdarma, Nora pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nora pdf zdarma, Nora stažení kniha epub zdarma, Nora ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply