Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky


Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Možná proto se naší civilizaci dodnes mstí a neustále působí nové a nové potíže – od havárií řídících systémů až po fundamentální problémy v moderní fyzice.

Stejně je však naše kniha i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali a nakonec jí v nerovném boji podlehli učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji. Je to příběh marných, někdy i násilných pokusů západního světa ochránit se před vlivem východních myšlenek. A je to také historie paradoxů, které s sebou přináší nevinně vypadající číslo, paradoxů, které mátly i nejchytřejší mozky minulého století a hrozily narušit vlastní základy vědeckého myšlení.

Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.pdf (EUR-0.00)

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.epub (EUR-0.00)

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.doc (EUR-0.00)

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.txt (EUR-0.00)

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.PDF – (EUR 0.00);

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.MOBI – (EUR 0.00);

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.EPUB – (EUR 0.00);

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.DOC – (EUR 0.00);

  Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Zero: The Biography of a Dangerous Idea (2003)

  Žánr:
  Věda, Matematika a logika
  Vydáno: , Dokořán, Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Aaron Lewis

  27.06.2016

  Nápad to byl zajímavý, ale podle mě si autor vybral přesně to, co se mu hodilo, popřípadě to, co bylo zajímavé, i když mi přišlo, že to nemá s nulou už nic společného. Toť můj subjektivní názor laika:). Btw, tak kniha má pár stránek, ale přesto se autor zmíní, že nemá místo, aby se zmínil o nějakém důkazu? Wtf? To mě taky zaskočilo, myslím si, že pár stránek navíc by nikdo nepoznal…

  Taji

  13.07.2015

  Tak nejprve jsem se knihy zalekla :-D, ale stála za to, velmi zajímavá záležitost nejen z oblasti matematiky a doporučuji, čte se dobře a to jsem v této oblasti totální lama.

  marcela6183

  09.07.2015

  Nevím, co mne vede k tomu, že si vybírám knížky o matematice a fyzice, ač jsem do roztrhání těla filoložka. Tudíž gymnaziální matikou prolezla s odřenýma ušima. A přece. Pokud si odmyslím to jediné, co o nule vím (ono rigidní "nulou dělit nelze"), dostanu najednou netušený svět a docela zajímavé obzory.
  Pokud to čtete jako nematematik, máte krásný příběh a la Brownovského typu bez Langdona. Nebo spíše s více chytrými Langdony.
  Jen bych upozornila, že pokud máte šťouravé kamarádky matematičky, co se v tom začnou hrabat a chtějí vám to rozcupovat a po dvou větách jim přestanete rozumět, není chyba na straně přijímače. Seifeho vysílač funguje o chlup méně, než za pět:-)

  Pablo Kral

  08.07.2015

  Chovám v neblahé paměti ony naštěstí pomíjivé okamžiky, kdy nám coby dítkům školou povinným vtloukali učitelé matiky a fyziky do hlavy, že nulou děliti nelze. Jako by samy pokusy o tuto myšlenkovou operaci byly smrtelným hříchem. Neosmělil, ba neodvážil jsem se postavit autoritám, ačkoli jsem intuitivně tušil nejen, že řešení musí existovat, ale že jím je právě ono nenahmatatelné a nepolapitelné nekonečno. Jaké bylo moje nadšení, když jsem se potvrzení svého neskromného tušení dočkal v racionální, ba přímo exaktní rovině z pera jedinečného Charlese Seifeho! Samozřejmě jsem neobjevil Ameriku a autorovi knihy vděčím za pochopitelný úvod právě do říše nul a nekonečen. S touto knihou jsem zacházel jako s klenotem. Zaslouží si to. Je srozumitelná a zábavná, hodna rozkošnického vychutnávání i meditativního rozjímání. Přečteno za dvě odpoledne a oznámkováno pěti hvězdami.

  Aktenanka

  21.06.2014

  Na začátku to vypadalo jako nudný příběh z oblasti teologie a filozofie. Nakonec došlo ale k výraznému obratu a mohu říci, že se jedná o jednu z nejzajímavějších knížek z oblasti matematiky, fyziky a astronomie a to hlavně pro její jednoduché pojetí nejnovějších teorií poslední doby. Všem doporučuji přečíst. Možná právě vy budete ti, co pomůžou k objasnění nejasností v těchto teorií, přestože se to může jevit nepravděpodobné.  TAGS:

  Online Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky ebook, Kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky FB2, Download Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky PDF , Download Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky MOBI, Online Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky kniha, Zdarma Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky IPhone, Online kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky PDF, Zdarma Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky DJVU, Zdarma Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky TXT, Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky RTF, Online Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky FB2 , e-kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení TXT, Zdarma Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení kniha, e-kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky download MOBI, Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky IPad, Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky MOBI, Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky DOC, Zdarma Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky AWZ, Download e-kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky iPad , Zdarma Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky DJVU, Download Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky DVD, Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky TXT, Book Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení DJVU, Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení kniha zdarma, Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení kniha pdf zdarma, Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky pdf zdarma, Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky stažení kniha epub zdarma, Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply