Odysseia Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Odysseia Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Odysseia Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Odysseia


Homérovy eposy tvoří jeden ze základů evropské vzdělanosti, ocitly by se v seznamu pěti nejdůležitějších literárních děl evropské kultury, a to na místech předních. Opětovné vydání, tentokrát v kapesní a lacinější formě – díky velkorysé subvenci sponzora – poskytne dorůstajícím generacím studentů a badatelů praktické vydání k soustavnému studiu. Překlady, které nepocházejí od Otmara Vaňorného, většinou postrádají číslování veršů a pro badatelské a studijní použití jsou nepoužitelné. Naše vydání při dostupné ceně spojuje i zřetel použitelnosti v odborném kontextu. Překlad Otmara Vaňorného se svým nádechem archaičnosti je zatím nepřekonaným přetlumočením Homérových eposů. Překlad Homérovy Odysseie Otmara Vaňorného vydávaný podle třetího vydání, přepracovaného vydání(Jan Laichter, Praha 1943) tentokrát v kapesní podobě. Slovem vydavatelů: "Vaňorného doprovodný texty jsme přiblížili současné jazykové normě, a to s přihlédnutím k jejich stylistickému svérázu. Překlad sám je básnický text jsme upravovali minimálně. Přijímáme kvantitu samohlásek archaických a neobvyklích tvarů, psaní spřežek i jejich kolísání a právě tak i psaní předložek "s" a "z" ve druhém pádě. Opravili tiskové chyby a zjevná přehlédnutí. Toto kapesní vydání nazahrnuje Slovníček, který je obsažen v jubilejním (čtrnáctém) vydání z roku 1996 a také ve studijním (patnáctém) vydání z roku 1999 (strana 444 – 517). Též jsme nazahrnuli Bibliografii a Posloupnost překladů, které jsou součástí studijního vydání na straně 529 – 541."Kniha v českém jazyce!


Stažení Odysseia zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Odysseia (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Odysseia zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Odysseia.pdf (EUR-0.00)

  Odysseia.epub (EUR-0.00)

  Odysseia.doc (EUR-0.00)

  Odysseia.txt (EUR-0.00)

  Odysseia.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Odysseia.PDF – (EUR 0.00);

  Odysseia.MOBI – (EUR 0.00);

  Odysseia.EPUB – (EUR 0.00);

  Odysseia.DOC – (EUR 0.00);

  Odysseia.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Odysseia

  Žánr:
  Literatura světová, Poezie, Mytologie
  Vydáno: , Petr Rezek
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  MorriconeTheGod

  10. ledna

  Dva pilíře evropské kultury – Iliás a Odysseia. Tak propojené a přitom tak rozdílné. Iliás náleží svým vyzněním ještě do mýtického věku bohů a hrdinů… odysseou se už začíná prostší věk lidí. Osobně je mi proto bližší Iliás, kde je aristokratický svět bájí ještě v plné síle. V Odyssei je cítit už jeho neodvratný konec.

  KaRei

  17.11.2017

  Úžasná kniha, kterou jsem přečetl ve 3 dostupných českých překladech – Šrámkův, Mertlíkův, a Vaňorného. Už jenom to, že jsem ji byl vlastně schopný přečíst 3x za sebou, a ani jednou jsem se u toho nenudil, vypovídá o kvalitě tohoto díla, které přetrvalo tisíciletí.

  Velkou výtku mám k modernímu Šrámkovu překladu. Je sice psaný modernější češtinou a tím i čtivější, ale vypouští Homérovská přirovnání a dokonce celou poslední kapitolu (usmíření s pozůstalými Ithačany po ženiších). Aby chybějící kapitolu laik hned neodhalil, rozdělil Šrámek jednu z předchozích kapitol na dvě, aby i on měl 24 kapitol/zpěvů, jako originál. Absenci přirovnání bych ještě jakž takž překousl, ale vypustit závěr, zvláště když v předchozích kapitolách Odysseus sám svému synu říká, že jejich úsilí není zdaleka u konce a musí se ještě vypořádat s pozůstalými, to je pro mě za čárou přijatelnosti. Šrámkův konec působí nedotaženě a je přímo do očí bijící, že tam něco chybí. Zápletka u něj zůstává nedořešená.

  Mertlíkův překlad se mi líbil zřejmě nejvíce. Narozdíl od Šrámka je Metlíkův styl více básnický a dodává Odysseii půvab a vznešenost. U Šrámka čtete příběh, u Mertlíka čtete příběh a vychutnáváte krásu jazyka. U Mertlíka (i u Vaňorného) si navíc přečtete i tu Šrámkem vypuštěnou závěrečnou kapitolu, což považuji za obrovské plus. Mertlík ze všech 3 překladatelů zvládl podle mě nejlépe scénu s jazykovou hříčkou Odysseova jména "Nikdo" u kyklopa. Mertlíkova verze kyklopovy odpovědi ostatním kyklopům na otázku, kdo mu ubližuje, nemá prostě chybu. Ani Šrámek ani Vaňorný to nedokázali tak bravůrně.
  Snad jedinou nevýhodou vydání Mertlíkova překladu (jiné než Odeon 1984 jsem nenašel) je formát – jde o velkou A4 místo kompaktnější a do ruky vhodnější A5.

  Vaňorného překlad posouvá krásu jazyka ještě o kus dál. Je starší než Mertlíkův, obsahuje více archaismů, a větná skladba je také velmi odlišná (pochází ze začátku 20. století), ale to jí dodává její kouzlo, krásu, a vznešenost. Nicméně pro první čtení Odysseie (tedy pokud běžně nečtete knihy psané starou češtinou) bych Vaňorného nedoporučil, jelikož jeho text považuju pro čtenáře za nejnáročnější.

  Je škoda, že všechna nová vydání (až na vyjímku od Rezka, který v 90. letech vydal Vaňorného překlad) vychází jen se Šrámkovým překladem (ke kterému mám silné výhrady), a že nejsou nová vydání Mertlíkova překladu. Pokud máte příležitost, rozhodně Mertlíka doporučuji.

  Damato

  07.08.2017

  Nežli jsem začala Odysseovu anabázi číst, říkala jsem si, že řecké pověsti znám a nic nového mě nečeká, spíš jsem byla zvědavá, kterak to ten Homér vymyslel. Můj partner četl tuto knihu těsně přede mnou a tak , když jsem otočila poslední list a v naprosté tichosti ( kdo mě zná , tak ví, že u mě jev naprosto nezvyklý a vypovídající o tom, že se se mnou něco děje) zaklapla desky knihy , koukl na mě a povídá…." taky jsi si z toho sedla na zadek, co? ". No, to teda sedla, naprosto famózně vyprávěný příběh. Před několika lety jsem četla Ílias a to se mi sice taky líbilo, ale od Odyssea se nedalo odejít.

  Hraboshka

  29.03.2017

  Je skutečně fascinující, že si můžeme přečíst něco tak velmi, velmi starého. Děj je bohatší než u Íliady, není to jen samé ten zabije tamtoho, tenhle zas na oplátku tyhle dva… Také jednomu při čtení docela vyhládne, všichni pořádají nějaké hostiny, po jídle touhu i po pití zahánějí zcela… Verše se pěkně nesou, jazyk je prostě nádherný. A moc se mi líbila všechna ta dlouhá přirovnání, třeba:

  Jako když z výběžku skály kdes rybář svým předlouhým prutem
  hází s úmyslem lstivým své vnadidlo nevelkým rybám
  vrhaje do moře rourku, jež z rohu je polního býka,
  jednu pak lapí, a jak se tak třepotá, hodí ji na zem,
  tak sebou třepali oni, když ke skále vzhůru je nesla.

  Zentao

  18.03.2017

  Odysseu doporučuji všem jako velmi příjemný a poutavý úvod do četby klasických eposů. Důraz je kladen oproti ostatním spíše na příběh a případné vykreslení postav. Šrámkův překlad je podle mne přístupný i modernímu čtenáři a zvyknout si na veršovaný text trvá jen chvíli. Čas strávený s touto knihou rozhodně nebude ztracený, naopak bude velmi obohacující, což je něco, co u současné literatury už velmi těžko nalézt. Navíc na Odysseu navazuje mnoho dalších autorů, takže četba Odyssey je pak klíčem k pochopení dalších děl.

  Pokud by Vás zajímalo více, můžete si přečíst mou recenzi v záložce recenze.

  fojtikjirik

  03.03.2017

  Příběh ithackého krále, který deset let putoval z Tróje domů, kde po příchodu ještě musel svést velmi tvrdý boj s více než stovkou nezvaných hostů.
  Odysseia samozřejmě není žádnou oddychovou četbou. Je napsaná takovým složitým básnickým jazykem. Přesto i tři tisíciletí po svém vzniku stále patří mezi významné literární památky.

  Hecate23

  16.05.2016

  Nejzáživnější z této knihy je prostřední část vypovídající o Odysseových cestách, která je bohužel taky nejkratší. Pro všeobecné znalosti bohatě stačí převyprávěný příběh od Petišky, tam má člověk aspoň jistotu, že to dočte a něco si zapamatuje.

  Zloba12

  11.01.2016

  Ano základ to je, ale těžké na čtení také. Příběh je ale famózní a kdo se prokouše ke konci, nebude litovat.

  amellia

  03.12.2015

  Miluju antiku!

  Angie91

  19.10.2015

  Krásný klasický antický příběh. Zpočátku jsem sice měla problém si všechny souvislosti spojit dohromady, především pro nezapamatovatelnost všech antických příběhů (Elektra, Antigona, aj.) a bohů, ale to bylo ihned upozaděno dějem. Ovšem pro netrpělivé a verše-nesnášející vřele doporučuji půjčit si Homéra z dětské knihovny. Děj je stejný, pouze je vynechán nepřirozený slovosled a krkolomné verše.

  marcela6183

  06.10.2015

  Na základce jsem četla Petišku. Jako dítě jsem tak dostala neocenitelný impulz. Dodneška mne Řecko a jeho mytologie fascinují.
  Navíc překlad p. Mertlíka je pro mne srozumitelný a dává pro mne poezii soudobý přídech. Jistě, je to poezie, člověk se musí nutně povznést nad fakt, že některé zpěvy jsou vlastně jen umělecké (takové to jak vás našponovat, jak starou gumu v trenclích, abyste to čtení měli na dýl).
  O chlup hvězdy horší než Orestea, protože tohle pro mne není lehké čtení. I tak nadprůměrná čtyři a půl.

  woodward

  29.07.2015

  Při četbě Homéra si vždycky vzpomenu na první ročník gymnázia a pana profesora Říhu, který když zjistil, že spousta z nás – hlavně se to týkalo takových těch snaživých holčiček, co v životě neudělaly z vlastní iniciativy nic, do čeho je někdo nepostrčil – přečetla na základní škole sotva něco víc než povinnou četbu, prohlásil rezolutně: Takhle by to nešlo. Do vánoc přečtěte Ílias a Osysseiu, to je základ! A měl pravdu.

  Sisi11

  27.07.2015

  Miluji řeckou mytologii!

  darthvader77

  03.03.2015

  Promazávání údů olejem, hostinami, vítáním hostů, loučení se s hosty a v neposlední řadě opakovaným představováním postav je věnováno více prostoru, než samotné Odysseově výpravě. Vše výše zmíněné je ale naprosto odpustitelné a pochopitelné, neboť jde o základ samotné literatury jako takové a proto člověk promine nejednu mušku na kráse. Nadčasové postavy(především v ženiších by se našla drtivá většina našich příživníků v parlamentu), výborné poutavé vyprávění, skvělá atmosféra a dobré dialogy. A finální deratizace domácnosti otcem a synem parádní. Holt, když vám dílo přetrvá celá staletí o kvalitě to už něco vypovídá. Rozhodně nečetl naposled a rozhodně si přečtu Ílias.

  rusalka123

  16.12.2014

  No, tak kdyby se vyškrtly všechny růžovoprsté Zory, kniha mohla být o dvacet stran kratší.:D Ale teda i když jsem se někdy trošku nudila, tak mně prostě nějak nejde nedat té knize nejvyšší hodnocení. Jen když si představím její stáří, musím se na to zkrátka dívat jako na něco naprosto neskutečného. To je úžasné na knihách – žádný předmět nevydrží skoro 3 tisíce let bez poškození, pokud se tedy náhodou vůbec zachová. Ale slova vydrží, takže se z nich i po tak závratně dlouhé době může těšit celý svět.

  Ajaiwik

  07.12.2014

  Povinná četba, jsem ráda, že jsem to zvládla. Moc složité, moc bojovné, moc, moc, moc. Omlouvám se příznivcům 😉

  Nagadir

  09.11.2014

  Jako milovnici antických mýtů a legend mě Odysseia samozřejmě nadchla. Velice čtivé a rozhodně jsem neměla potíže se slovosledem jako v případě Aeneidy, i když tady možná hrál velkou roli překlad.

  Katela

  03.10.2014

  Jako hudba Odesseia plyne a odnáší nás do doby starověkého Řecka… Neuvěřitelné, jak i tak starý text dovede být moderní… že by lidská společnost opravdu myslela v archetypech?

  Matiniela

  08.08.2013

  Krasná kniha a ještě krásnější příběh.

  Marquis

  18.04.2013

  Čítalo sa to hrozne ťažko, tuším, že ako školák som to mal doma hádam polroka… A nakoniec dočítané. To teda bola odysea…

  šmudlík

  24.01.2013

  Hodně jsem se ztrácela v postavách, kterých je tam spousta a děj byl trochu zdlouhavý. Bavily mě až příběhy z putování, ze začátku jsem chtěla knihu odložit. Také je těžký starý jazyk, ale některé pojmy se mi líbii, např. zora růžovoprstá. Myslím, že i přes náročnost, je tato kniha základ.

  Kate.S

  28.12.2012

  Příběh mě začal bavit, až u vykládání Odysseových příběhů. Jinak pro mě kniha velice těžce pochopitelná, takže jsem si dokonce z některých zpěvů nedozvěděla nic. Místy je epos poněkud obtížný na čtení díky neustálým zastaralým obratům, archaismům a množstvím postav, v nichž mi bylo občas zatěžko se zorientovat. Ale jak už jsem se zmínila, popis Odysseovi cesty mě celkem bavil a to nejvíce jeho dobrodružství s Kyklopem Polymésem, který snědl některé z jeho mužů. Vím, že je tento příběh velice slavný a je to klasika, ale asi bych si ho znovu nepřečetla.

  kniholka

  08.12.2011

  Zora růžovoprstá vás provede legendárním příběhem jednoho putování, které končí návratem domů.  TAGS:

  Online Odysseia ebook, Kniha Odysseia FB2, Download Odysseia PDF , Download Odysseia MOBI, Online Odysseia kniha, Zdarma Stažení Odysseia IPhone, Online kniha Odysseia PDF, Zdarma Odysseia DJVU, Zdarma Stažení Odysseia TXT, Stažení Odysseia RTF, Online Odysseia FB2 , e-kniha Odysseia stažení TXT, Zdarma Odysseia stažení kniha, e-kniha Odysseia download MOBI, Stažení Odysseia IPad, Číst Odysseia MOBI, Číst Odysseia DOC, Zdarma Odysseia AWZ, Download e-kniha Odysseia iPad , Zdarma Odysseia DJVU, Download Odysseia e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Odysseia DVD, Číst Odysseia TXT, Book Odysseia stažení DJVU, Odysseia stažení kniha zdarma, Odysseia stažení kniha pdf zdarma, Odysseia pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Odysseia pdf zdarma, Odysseia stažení kniha epub zdarma, Odysseia ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply