Oregonská stezka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Oregonská stezka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Oregonská stezka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Oregonská stezka


Za dobrodružstvím do skalnatých hor! Dvrdohlavý Pontiac! Život v pevnosti Laramie! Válečné stezky Indiánů! Ve vigvamu Velkého havrana! Lov v černých horách! Rozmluva se strážným duchem!

Spisovatel Francis Parkman podnikl svou dobrodružnou výpravu do nitra americké divočiny v roce 1846, kdy se ještě po prériích honila stáda bizonů a indiánské kmeny byli dosud svrchovanými pány své země.Kniha v českém jazyce!


Stažení Oregonská stezka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Oregonská stezka (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Oregonská stezka zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Oregonská stezka.pdf (EUR-0.00)

  Oregonská stezka.epub (EUR-0.00)

  Oregonská stezka.doc (EUR-0.00)

  Oregonská stezka.txt (EUR-0.00)

  Oregonská stezka.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Oregonská stezka.PDF – (EUR 0.00);

  Oregonská stezka.MOBI – (EUR 0.00);

  Oregonská stezka.EPUB – (EUR 0.00);

  Oregonská stezka.DOC – (EUR 0.00);

  Oregonská stezka.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Oregon Trail

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Ivo Železný
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  haki34

  03.09.2017

  Velmi pěkná knížka – skoro až cestopis Francise Parkmana zachycuje cestu mladého nadšence. Francis bez příkras zachycuje útrapy, radosti i strasti cestovatele, objevuje nové přátelé a společníky a navzdory záhadné nemoci si jde za svým snem. (co přesně ho sužovalo není jasné, nedozvěděla jsem se to ani po pátrání na internetu – jen něco jako nervová nemoc, snad nějaká atrofie, která léty progredovala, přišel i o zrak, a nakonec ve věku 70let umřel.. sice mě napadla roztroušená skleróza, té by odpovídali četné příznaky včetně slabosti, ale zas cco tyy bolesti ??? no..nechme toho a zpět ke knize…)
  Francis nádherně popsal prérii, my co máme zafixovanou vyschlou rozpálenou step z Vinnetoua asi nejsme daleko od jistých částí, ale ty se střídají s pláněmi zelené a husté trávy, zvlněné kopečky, divoká šalvěj, keře, potůšky, průzračná voda a písčité dno….
  Kromě bizonů taky jeleni černoocasí a antilopy. a další fauna , psouny počínaje, grizzlym konče.
  Strana jednotvárná, více méně maso maso maso, suchar a káva.
  FP se dále touží seznámit se životem indiánů a to se mu celkem úspěšně daří, dostává se nám realistického zobrazení indiánského tábora, jeho členů, jejich povahových vlastností (možná jste až doposud netušili, kolik z nich bylo nefachčenků a nemakačenků :)) mohl jen více rozvést rodinný a osobní život, ale asi podal podrobnosti poplatné jeho době – pravdivě, ale cudně…
  FP byl odvážný mladý muž, který šel za svým snem…a jak sám řekl při jednom záchvatu své nemoc – raději umřít tady, v prérii, obklopen přírodou, horami a vším, po čem toužil, než doma v posteli….

  GreenMagritte

  16.05.2016

  Význam Oregonské stezky netkví v literárním zpracování, ale v tématu, o kterém pojednává, možná jako vůbec první kniha. Líčení cesty na Západ z pera mladého dobrodruha představuje ojedinělé rané svědectví o nedotčenosti této části amerického kontinentu, o indiánských kmenech nic netušících o krvavé pohromě, která na ně čeká. Oregonská stezka je unikátní záznamem o hledání Nového světa a na dnešní čtenáře zapůsobí romantickým popisem doby, kdy svět ještě nebyl zmapován do posledního místečka, a dobrodružství bylo skutečné.

  Kankas

  10.04.2016

  (Rade)…..určitě souhlasím s poznámkou číst "jako dospělá".Knihu jsem měl založenou od dětství (68 rok),a nikterak mne v těch letech nezaujala.Nyní (po 30 letech) mi poskytuje až neuvěřitelné a deníkově detailní množství informací o tehdejším osídlování západu USA ,dokonalý popis krajiny a atmosféry plání,hor…. o životě a mentalitě indiánů,lovců,osadníků a to drsně,skutečně,dnešním pohledem trochu nezvykle i v případech,kdy se k večeři podává vařené štěně a jako dezert divoký angrešt.Pravdivé a důvěryhodné podání tehdejší skutečnosti ve všech obrazech.

  Rade

  23.02.2015

  Po knížkách o divokém Západu z mého dětství, které vše hodně idealizovaly, bylo toto docela drsné čtení. Skutečnost bez jakýchkoliv příkras, divoký západ tak, jak asi skutečně vypadal. Ještě že jsem to četla jako dospělá, jako dítě bych asi byla zklamaná…  TAGS:

  Online Oregonská stezka ebook, Kniha Oregonská stezka FB2, Download Oregonská stezka PDF , Download Oregonská stezka MOBI, Online Oregonská stezka kniha, Zdarma Stažení Oregonská stezka IPhone, Online kniha Oregonská stezka PDF, Zdarma Oregonská stezka DJVU, Zdarma Stažení Oregonská stezka TXT, Stažení Oregonská stezka RTF, Online Oregonská stezka FB2 , e-kniha Oregonská stezka stažení TXT, Zdarma Oregonská stezka stažení kniha, e-kniha Oregonská stezka download MOBI, Stažení Oregonská stezka IPad, Číst Oregonská stezka MOBI, Číst Oregonská stezka DOC, Zdarma Oregonská stezka AWZ, Download e-kniha Oregonská stezka iPad , Zdarma Oregonská stezka DJVU, Download Oregonská stezka e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Oregonská stezka DVD, Číst Oregonská stezka TXT, Book Oregonská stezka stažení DJVU, Oregonská stezka stažení kniha zdarma, Oregonská stezka stažení kniha pdf zdarma, Oregonská stezka pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Oregonská stezka pdf zdarma, Oregonská stezka stažení kniha epub zdarma, Oregonská stezka ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply