Oživené hroby Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Oživené hroby Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Oživené hroby Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Oživené hroby


Oživené hroby patří mezi nejvýznamnější díla Karla Sabiny. Jedná se částečně o autobiografický román, ve kterém autor popisuje i své zkušenosti z olomouckého žaláře, kam byl odsouzen na osmnáct let za protirakouský odboj. Kniha popisuje osudy několika politických vězňů různých národností, kteří tráví čas za mřížemi přemýšlením o útěku, vyprávěním si různých životních příběhů a rozborem společenské situace. Ale nejde jen o ponurý popis tehdejších kriminálů. Román má jistou nerudovskou lehkost a mnoho situací rozebírá s ironickým přimhouřením oka.Kniha v českém jazyce!


Stažení Oživené hroby zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Oživené hroby (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Oživené hroby zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Oživené hroby.pdf (EUR-0.00)

  Oživené hroby.epub (EUR-0.00)

  Oživené hroby.doc (EUR-0.00)

  Oživené hroby.txt (EUR-0.00)

  Oživené hroby.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Oživené hroby.PDF – (EUR 0.00);

  Oživené hroby.MOBI – (EUR 0.00);

  Oživené hroby.EPUB – (EUR 0.00);

  Oživené hroby.DOC – (EUR 0.00);

  Oživené hroby.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  987

  11.12.2017

  Oživené hroby o hodně předčily moje očekávání, všechny postavy jsou uvěřitelné a na konci jsem byla tak napjatá, jako jsem už dlouho u žádné knihy nebyla.

  ZajDa37

  23.07.2017

  Tato kniha mne seznámila s jednou z nejlepších postav ze všech knih, které jsem kdy četl, doktorem Schauberkem, ale i jednou z postav, která mi nejvíce lezla na nervy, Fortim. Jak já jsem v duchu tleskal Schauberkovu pesimismu a skepsi, když nemilosrdně rozmetával ty sny, že venku už se všechno bouří, že celý svět se míří rozbít staré Rakousko a osvobodit národy v něm žijící.
  Ovšem zpět k příběhu. Uznávám, že bylo trochu těžší, než jsem si zvykl na archaičnost jazyka, kterým Sabina píše, ale postupně mi to ani nepřišlo. Myslím si však, že téma, tak jak ho Sabina pojal, je hrubě nevyužité. Pokud si chcete přečíst něco o realitě v rakouských věznicích, tak vám tato kniha sice může sloužit jako doplňkový pramen člověka, který to skutečně zažil, jenže zas tak moc se o vězení té doby nedozvíte. Jde o spíše takovou českou vězeňskou variaci na Dekameron, kde si několik lidí uvězněných za politickou aktivitu krátí čas vyprávěním příběhů, povídáním si o útěku a sněním o amnestii. Ačkoliv se můžeme ptát, zda právě v ukázce téhle monotematičnosti nechtěl Sabina předvést realitu vězení v celé jeho kráse: v naprosté a všeobjímající nudě, v pohřbení zaživa.

  Luccy78

  20.03.2016

  Kniha vypráví o vlastních autorových zážitcích z olomoucké věznice pro politické vězně. Líčí vztahy vězňů z různých národů a jejich hovory o politice a revoluci. Sabina mě svým vyprávěním dokázal vtáhnout do děje, kupodivu to pro mě bylo zajímavé čtení. Měla jsem pocit, že tam jsem s ním a spolu s těmi, kdo obětovali svou svobodu za zájmy vlasti a do žaláře se kolikrát dostali jen kvůli pouhé maličkosti nebo přeřeknutí. A přesto si dokázali udržet pozitivní myšlení, navzájem se utvrzovali o své pravdě a povzbuzovali se, aby to úskalí, do kterého se dostali, přečkali. Dělí se o to málo jídla, které dostávali a přesto byli ještě ti ze šťastnějších, oproti těm, kdo rovnou skončili na šibenici.
  Toto vydání knihy obsahuje i tři krátké povídky vypovídající především o nešťastné lásce.

  Madluska

  13.03.2013

  Shodou náhod a okolností jsem se začetla do dvou knih s vězeňskou tematikou najednou, přičemž jejich děj dělilo necelé století. Clavell se svým "krysím králem" sice vyšel z tohoto souboje jako vítěz, ale to neznamená, že by Sabinova kniha byla špatná. Vůbec ne! Jen je prostě dnešnímu čtenáři tak nějak vzdálenější jak styl psaní, tak pojetí vězení. Českému autorovi se ovšem rozhodně nedá upřít odvaha (poznámka o Bachovi mi připadá odvážná i dnes), vypravěčský talent (byť některé pasáže bych s klidným srdcem přeskočila :-)) a dávka smyslu pro humor (vídeňský doktor Schauberk budiž toho důkazem).

  Klaudiana

  02.01.2013

  Román nevelkého rozsahu, který mě vyloženě dostal. Karel Sabina je odsuzován mnohými kvůli své politické činnosti. Já o tom nic nevím, a proto se dívám jen na to dílo a od chvíle, kdy jedna z těch hvězd zasvítila i do okna cely věznice, mě pohltil ten komorní příběh a dlouho mě nechal přemýšlet.  TAGS:

  Online Oživené hroby ebook, Kniha Oživené hroby FB2, Download Oživené hroby PDF , Download Oživené hroby MOBI, Online Oživené hroby kniha, Zdarma Stažení Oživené hroby IPhone, Online kniha Oživené hroby PDF, Zdarma Oživené hroby DJVU, Zdarma Stažení Oživené hroby TXT, Stažení Oživené hroby RTF, Online Oživené hroby FB2 , e-kniha Oživené hroby stažení TXT, Zdarma Oživené hroby stažení kniha, e-kniha Oživené hroby download MOBI, Stažení Oživené hroby IPad, Číst Oživené hroby MOBI, Číst Oživené hroby DOC, Zdarma Oživené hroby AWZ, Download e-kniha Oživené hroby iPad , Zdarma Oživené hroby DJVU, Download Oživené hroby e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Oživené hroby DVD, Číst Oživené hroby TXT, Book Oživené hroby stažení DJVU, Oživené hroby stažení kniha zdarma, Oživené hroby stažení kniha pdf zdarma, Oživené hroby pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Oživené hroby pdf zdarma, Oživené hroby stažení kniha epub zdarma, Oživené hroby ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply