Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I.


"Byl to kat Starého města pražského Jan Mydlář, muž onen, jehož mečem padly 1621 na náměstí staroměstském v Praze hlavy dvaceti čtyř vznešených pánů českých, z nichž polovici pak týž kat vztyčil na věži mostní. Muž ten, jenž jest dramatem Kolárovým přímo zvěčněn, jakéž cti se nestalo nižádnému z tisícův soudruhů jeho, nechť patřili národu jakémukoli a době jakékoli, jest zajisté osobností přes věškerou děsnost a příšernost povolání katovského nad jiné zajímavou, která jest hodna, aby se pátralo blíže po životě a působení jejím.
Náhoda nám přála při řečeném bádání našem, neboť v haldě starých listin soudních přišli jsme na objemnou knihu rukopisnou, zvětšelou a ušpiněnou, jejíž obsah zjevil se nám při bližším prohlédnutí jakožto Paměti katovského rodu Mydlářův pražských, počaté od zmíněného Jana Mydláře roku 1582 a vedené až do smrti jeho roku 1638, načež čtyři potomci jeho, taktéž katové Starého města pražského, vedli zápisky tyto až do konce XVII. století, podávajíce kroniku všech vynikajících poprav v době více než stoleté v Praze vykonaných."

(úvod, rok 1924, název knihy na vazbě: Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. + název knihy v úvodu: Paměti katovské rodiny Mydlářův v Praze I.,
nakladatel: František Topič – knihkupec, tiskem Unie v Praze,
edice: Laciné vydání sebraných dějepisných románů Josefa Svátka).Kniha v českém jazyce!


Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..pdf (EUR-0.00)

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..epub (EUR-0.00)

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..doc (EUR-0.00)

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..txt (EUR-0.00)

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..PDF – (EUR 0.00);

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..MOBI – (EUR 0.00);

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..EPUB – (EUR 0.00);

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..DOC – (EUR 0.00);

  Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I..TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , F. Topič
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  michal666

  04.10.2017

  První díl ze čtyř dočten. Stačí si zvyknout na archaismus a čte se to samo. Veškeré mučící úkony/popravy jsou v knize perfektně popsány. Člověk má tak pocit, jako by byl přímo u toho. Velice pěkně popsán život katů. Je zajímavé, jak lidé katy vnímali a to jak se jich štítili a báli se jich jen dotknout, jelikož by se sami stali "nečestnými". Už u kladiva na čarodějnice jsem byl ohromen lidskou hloupostí a pověrčivostí. Příběh Jana Mydláře je poutavý. První díl se mi líbil od začátku do konce.

  meluzena

  03.09.2017

  Velmi příjemná knížka.
  (A nejen archaickou češtinou, na kterou si člověk musí zvyknout jako třeba na delší dobu nepoužívaný cizí jazyk nebo když oprašuje azbuku.) Poutavě vykresluje poměry tehdejší doby v našich končinách – svým způsobem jednoduchý život (bez internetu, odposlechů a kyberšikany), i když třeba těžký.
  Z nezvyklého úhlu např. sledujeme pozadí první veřejné pitvy (na začátku knihy je ještě psaná jako psalo „pytva“), popravu 27 českých pánů i to, jak se (i díky katu Mydlářovi) postupně proměňoval přístup lidí ke katům.
  Popisy všemožných druhů mučení a popravování nepůsobí prvoplánově samoúčelně a drasticky, ale spíše věcně – prostě jako když člověk mluví o své práci, kterou se snaží dělat poctivě (dá se tady říci „kterou má rád“? 🙂

  Kozel

  27.03.2017

  První díl knih o staroměstské katovské rodině Mydlářů musím hodnotit pouze průměrem. Obávám se, že její příběh – u jehož formy vlastně nevím, jak k němu přistupovat – mi v paměti dlouho nezůstane. Když k tomu připočtu, že autorova čeština byla i pro mě, který často bere do ruky jazyk tehdejší doby, místy dost komplikovaná slovosledem, mnoho pozitiv nezůstává. Přesto je to příběh ryze náš, což z něj dělá skvost, ať už se čtenáři líbí míň nebo víc. Detailní popisy brutálních poprav, kontrast mezi obavou obyvatel ze styku s mistrem popravčím a zároveň libování si v divadle poprav, obyčejný život na katovně, společenské postavení a život katů ze všech úhlů. Jsem zvědav na další díly, ačkoliv mě asi nenadchnou tolik jako (opravdové) paměti "kolegy" Sansona.

  slunicko.98

  16.02.2017

  Byla jsem úplně unesena,přečetla jsem ji jedním dechem,těším se na další díl

  SiuxBeast

  01.02.2017

  Moc pěkně napsané, bavilo mě to. Člověk se dozví spoustu detailů z katovského řemesla a o jednom z našich nejznámějších katů 🙂

  tiger721

  21.01.2017

  Kde sa dá tá kniha kúpiť?

  tomas3272

  13.05.2016

  Skvělá kniha, která vás vtáhne do tehdejší doby. Z knihy si člověk dokáže představit, jak to tehdy vypadalo a chodilo. A archaická čeština dodává všemu správnou atmosféru. Vyplatí se přečíst.

  ivakola

  21.01.2016

  Všechny díly se mi moc pěkně četly. Příběh kata je zde popisován od jeho nejútlejšího mládí až po jeho nejslavnější období kdy působil jako pražský kat. Pěkně jsem si doplnila mezery v historii našeho národa a vůbec mi nevadil jazyk jakým byly všechny díly psány. Po pár stránkách čtení si ten rozdíl vůbec neuvědomujete.

  Hezy

  20.10.2015

  Román nádherně líčí zvyky katů, jejich vnímání svého řemesla a jejich následné proměny ve společnosti. Tato knížka a její další pokračování nejsou pouze historickým románem, ale umožňuje nahlédnout do tehdejších zvyků a ukazuje na city zločinců ale i lidí, kteří se na popravy zločinců chodili dívat. Josef Svátek čtenářům otevírá historický pohled do tehdejší Prahy a daří se mu to krásně. Knihu jsem četl jedním dechem, jelikož je krásně čtivá a rád jsem pokračoval ve čtení ostatních dílů.

  trudoš

  04.08.2015

  Díky archaické češtině zábavné, ale jinak žádný zázrak. Poměrně předvídatelný děj o tom, jak nešťastný chudák ke štěstí přišel, mě nějak nedokázal chytnout. Samotné představení katovského řemesla je zajímavé, ale nepřineslo žádnou novou informaci, ke které bych se nedostal jinde. Ovšem uznávám, že to je spíš můj problém než autorův.
  Ve výsledku první díl Pamětí katovské rodiny Mydlářů nenadchl ani jako dobrodružný román – protože téhle linie se drží jen do doby, kdy hrdina získá post katovského pacholka – ani jako román informační, protože po první kapitole je zbytek knihy výčtem různých poprav, mučení a změn ve společnosti. Ale v rámci toho je fajn si ověřit, že lidstvo se ani po stovce let nijak zásadně nezměnilo.

  SiuxBeast

  17.04.2014

  Velice dobré čtení, odpočinkové, pohodové…

  Atuin

  29.01.2014

  A opět mě to vtáhlo.a dnes už neváhám říct, že je to jeden z nejlepších historických románů vůbec.Prostě patří do nějaké pětice. Bohatě stačilo, aby začala v chrudimské katovně cinkat pohádka o popravních mečích, nemluvě o té "nepříčetnosti" která vůbec celou katovnu mohla přivést k životu a která se táhla samotným začátkem. A když přijel mistr Jaroš věděla jsem, že je mi znovu a zase ze srdce jedno co si i třeba Svátek příkouzlil pro duši čtenáře,….Pod škrabošou na popravišti jsou samá soužení a dějí se tam věci. A potom co tolik nezvaných hostů vpadlo do Prahy,( a nejen do Prahy) ,nyní no uznejte copak to jde svému otci před smrtí se podívat do očí s tím že vás zlomili,( či mu to snad říct) protože žít se musí….

  Roman04

  22.06.2013

  Velmi příjemné relaxační čtení.

  jprst

  21.11.2011

  Zážitek z této knihy ještě umocňuje to, že autor používá styl psaní odpovídající době děje, mnoho archaických výrazů a obratů. Ale prokousat se tím stojí za to.

  kedalch

  07.04.2011

  Poutavé vyprávění o osudech nejslavnějšího českého mistra popravčího na pozadí velkých událostí našich dějin.

  evickakyticka

  25.03.2011

  První díl popisující Jana Mydláře, jakou cestou se k pozdějšímu povolání dostal. Je to vstupní brána k následujícím dílům poprav a exekucí, která byla vykonávána katovským povoláním. Můžeme si udělat obrázek toho, jak bylo nakládáno s lupiči, matkovrahy, žháři a jinými povedenými osobami. Mělo by to být výstrahou pro dnešní dobu, kdy je vězení pouhým nejslabším trestem odnětí svobody.

  I když je kniha psaná jazykem dřívějším, brzy si na něj zvyknete a lépe se vcítíte do ponurého vyprávění.  TAGS:

  Online Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. ebook, Kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. FB2, Download Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. PDF , Download Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. MOBI, Online Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. kniha, Zdarma Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. IPhone, Online kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. PDF, Zdarma Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. DJVU, Zdarma Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. TXT, Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. RTF, Online Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. FB2 , e-kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení TXT, Zdarma Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení kniha, e-kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. download MOBI, Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. IPad, Číst Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. MOBI, Číst Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. DOC, Zdarma Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. AWZ, Download e-kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. iPad , Zdarma Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. DJVU, Download Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. DVD, Číst Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. TXT, Book Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení DJVU, Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení kniha zdarma, Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení kniha pdf zdarma, Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. pdf zdarma, Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. stažení kniha epub zdarma, Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze I. ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply