Páteř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Páteř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Páteř Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Páteř


Próza má podtitul Z deníku neznámého brigádníka. Její převážná část se odehrává v období od června 1951 do února 1952 v ostravských Kunčicích. Hlavní dějové pásmo (první až páté "vzpomínání") autor oživil úryvky z dopisů, protokolů, posudků, diskusí, a retrospektivními pasážemi. Mezi jednotlivá vzpomínání (která jsou ještě dále členěna na podkapitoly) vložil kratší intermezza (např. "ledvinové", "říjnové" apod.). Ústřední postavou je šestadvacetiletý Karel Kratochvíl. Původně pracoval jako zedník, potom se stal oblíbencem ředitele Chemoproduktu Lorence a ten z něj udělal vedoucího oddělení iniciativy pracujících. Po ředitelově pádu je Kratochvíl přičiněním kariéristy Švédy z pracovního kolektivu Chemoproduktu vyloučen a odchází na brigádu do Kunčic, aby si "narovnal páteř". Po překonání počátečních obtíží se ukáže, že Kratochvíl je schopný organizátor; stane se proto vedoucím betonářské party a spolu se svými novými známými, Bedřichem Nevěřilem a Růženou Kafkovou, je zvolen do celozávodního výboru KSČ. Kafková v souladu s dobovou stranickou mánií začne hledat nepřátele ve vlastních řadách a šíří pomluvy o Nevěřilově údajné kolaboraci za 2. svět. války. Záležitost chce řešit před stranickým tribunálem, nedostane se jí však podpory ostatních…

Páteř je psána jako stylizovaný dokument – Kratochvílův deník – a zachycuje konflikt jedince a společnosti v konkrétní době. Lidové rčení "když se kácí les, lítají třísky", využité Bublíkem jako název jedné z úvodních kapitol první části prózy, vystihuje charakter konfliktu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Páteř zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Páteř (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Páteř zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Páteř.pdf (EUR-0.00)

  Páteř.epub (EUR-0.00)

  Páteř.doc (EUR-0.00)

  Páteř.txt (EUR-0.00)

  Páteř.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Páteř.PDF – (EUR 0.00);

  Páteř.MOBI – (EUR 0.00);

  Páteř.EPUB – (EUR 0.00);

  Páteř.DOC – (EUR 0.00);

  Páteř.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Krajské nakladatelství (Ostrava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)  TAGS:

  Online Páteř ebook, Kniha Páteř FB2, Download Páteř PDF , Download Páteř MOBI, Online Páteř kniha, Zdarma Stažení Páteř IPhone, Online kniha Páteř PDF, Zdarma Páteř DJVU, Zdarma Stažení Páteř TXT, Stažení Páteř RTF, Online Páteř FB2 , e-kniha Páteř stažení TXT, Zdarma Páteř stažení kniha, e-kniha Páteř download MOBI, Stažení Páteř IPad, Číst Páteř MOBI, Číst Páteř DOC, Zdarma Páteř AWZ, Download e-kniha Páteř iPad , Zdarma Páteř DJVU, Download Páteř e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Páteř DVD, Číst Páteř TXT, Book Páteř stažení DJVU, Páteř stažení kniha zdarma, Páteř stažení kniha pdf zdarma, Páteř pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Páteř pdf zdarma, Páteř stažení kniha epub zdarma, Páteř ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply