Patnáctiletý kapitán Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Patnáctiletý kapitán Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Patnáctiletý kapitán Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Patnáctiletý kapitán


Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí.
Kapitoly: Část první-1. Brig-goeleta Poutník, 2. Dick Sand, 3. Vrak, 4. Trosečníci z Waldecku, 5. S. V. 6. Velryba v dohledu, 7. Přípravy, 8. Velryba, 9. Kapitán Sand, 10. Další čtyři dny, 11. Bouře, 12. Na obzoru, 13. Země Země, 14. Co teď ?, 15. Harris, 16. Na cestě, 17. Sto osemdesát kilometrú za deset dní, 18. Strašné slovo. Část druhá-1. Otrokářství, 2. Harris a Negoro, 3. Na ceste, 4. Po zlých cestách angolských, 5. Výlad o mravencích v mraveništi, 6. Potápěcí zvon, 7. Tábor na březích Kwanzy, 8. Několik poznámek Dicka Sanda, 9. Kazonde, 10. Velký trh, 11. Punč pro kazondského krále, 12. Královský pohřeb, 13. Uvnitř obchodní stanice, 14. Několik zpráv o doktoru Livingstonovi, 15. Co múže zpúsobit mantikora, 16. Mgannga, 17. Po proudu, 18. Rúzné příhody, 19. S. V. 20. Závěr.Kniha v českém jazyce!


Stažení Patnáctiletý kapitán zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Patnáctiletý kapitán (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Patnáctiletý kapitán zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Patnáctiletý kapitán.pdf (EUR-0.00)

  Patnáctiletý kapitán.epub (EUR-0.00)

  Patnáctiletý kapitán.doc (EUR-0.00)

  Patnáctiletý kapitán.txt (EUR-0.00)

  Patnáctiletý kapitán.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Patnáctiletý kapitán.PDF – (EUR 0.00);

  Patnáctiletý kapitán.MOBI – (EUR 0.00);

  Patnáctiletý kapitán.EPUB – (EUR 0.00);

  Patnáctiletý kapitán.DOC – (EUR 0.00);

  Patnáctiletý kapitán.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Un Capitaine de quinze Ans (1878)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , SNDK – Státní nakladatelství dětské knihy
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (45)

  Přidat komentář

  PlayEasy34

  08. ledna

  Jules Verne opět přestavuje geniální veledílo. Tentokrát ale z jiného pohledu. Jedna z nejlepších verneovek u které se pobavíte, u které budete napjatí a od ní se neodtrhnete:-)) 100%

  AnickaP

  28.11.2017

  výborná oddechovka, jako doposud každá verneovka 🙂

  85098211

  25.08.2017

  Podle mého názoru nejlepší verneovka. Není v ní tolik popisných pasáží jako u jiných knih – například Dvacet tisíc mil pod mořem jimi oplývá mírou až nadměrnou ;-). Naopak, tato kniha je napínavá a plná dobrodružství. A také víc realistická, než jak je to u autora obvyklé. A právě to jí dodává na výjimečnosti a originalitě.

  konicekbily

  28.06.2017

  Četl jsem knihu jako patnáctiletý kluk, jenom jsem koulel očima, jak je svět rozmanitý a co se všechno dá prožít. Hodně z toho jsem si vzal doživota.

  Loginus

  08.06.2017

  Tahle Verneovka mě dostala asi nejvíc a možná to bylo i věkem. Vzpomínám na ni s láskou a občas si ji znovu přečtu, jen pro zlepšení nálady. Doufám že se mi někdy poštěstí znovu zkouknout ruské filmové zpracování, které bylo mimořádně vydařené.

  Kolobajda

  11.05.2017

  Jo, Gimli – dnes bych uvažoval a hodnotil (asi i kritizoval) stejně jako ty. Ale v deseti, či patnácti letech? To prostě hltáš, a vše ostatní jsou nepodstatné mouchy…

  Gimli

  08.05.2017

  Ano, jde o román pro děti a mládež. Ano, je to dobrodružství a má to ty atributy, které to má mít. Ale tentokrát těch různých souher náhod bylo až příliš (např. vychýlení kompasu, setkání v boudě v džungli apod.) a tudíž i přitažení za vlasy bylo častokrát nad únosnou mez…

  Kolobajda

  25.04.2017

  Také jedna z nezapomenutelných a romatických klasik pro desetileté kluky, keří v té době (1958) byli nejdál necelých sto km od svéh bydliště… plavil jsem se s nimi… Poslední komentáře jsou sice od čtenářek, ale to se přece nevylučuje.

  Hanjimka

  22.04.2017

  Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

  radusak9806

  06.02.2017

  Kniha mě naprosto uchvátila, nemohla jsem ji prostě odložit. Já jsem docela flegmatik, takže mě popis otrokářských praktik a obrázek uříznutých rukou nijak nevykolejil, ale rozhodně to není tak, že bych k tomuto tématu byla lhostejná, to ne, člověku je líto Nan ale pak daleko víc osob, které toto skutečně zaplatily životem.

  Začínám mít jen jedinou starost a totiž čím více verneovek má člověk za sebou, tím více je schopen předvídat děj a spát celého příběhu. Nakonec to ale nic upírá na velikosti člověka, který měl tak úžasnou fantazii a dokázal vymyslet příběhy, které v té době, byli pouhou scifi.

  Postupem času je pro mě i těžší knihy hodnotit, pořád se k nim vracím a říkám si je to jasných 5 hvěz, ale tahle kniha mi přišla o stupeň lepší než druhá a naopak. Zároveň se omluvám, že toho není úplně hodnocení knihy, u těhto knih ho ovšem musí každý udělat sám.

  Madlenka_Knihy

  22.12.2016

  V první polovině knihy jsem byla nadšená, že jsem po této knize sáhla, opravdu byla napínavá a moc mne bavila. (myslím do části, než zjistili, že jsou v Angole) Poté se ta kniha pro mně zvrhla.. Knihu čtu před spaním a možná, že je to moje chyba, že mne moc zaskočily ty ruce na zemi, které objevili Dick Sand s Tomem, ale potom jsem už nechtěla pokračovat dál… (než v té čtivé stránce mne zaskočil obrázek, kde byly nakresleny…)

  houbaaa

  15.11.2016

  Po letech jsem si knihu přečetl znovu. Jako tehdy i teď byla kniha poutavá a poučná zároveň. Popisy otrokářských praktik nebo pohřbu krále stále berou dech. Ne tolik mě již bavila neohroženost Dick Sanda a postava bratrance Benedikta, která mě už spíše provokovala. I tak ale pořad kvalita na to, jak staré to je.

  Rup

  19.09.2016

  Tentokrát nám autor utekl z oblasti sci-fi, a též nás nebombarduje takovým množstvím faktografického materiálu. Jedná se spíše o dobrodružný cestopis (Děti kapitána Granta, Cesta kolem světa za 80 dní, …) se sociálními prvky. Poněkud mi vadí, že veškeré hrdinské skutky sebral hlavnímu hrdinovi a nechal je uskutečnit všemi ostatními. Ačkoli jeden hrdinský skutek, možná ten největší, mu přeci jen ponechal: přes všechna protivenství zůstat slušným člověkem. Kdosi níže si postěžoval, že jej verneovky neberou, neboť je už 27 let stár. No, já miluji verneovky stále pro jejich jednoduchou přímočarou fantazii, pro jejich svým způsobem naučnou hodnotu, pro jejich důraz na rozlišení dobra a zla, ale především asi proto, že lidský věk nepočítám podle kalendáře. Pokud by to někoho zajímalo, o čemž silně pochybuju, pak jsem 65 let mlád. Knihu, jako asi autorovy všechny, doporučuju.

  Blancheerka

  16.07.2016

  Další ,,verneovka,, co nezklamala. Děj parádně frčí a je napsán napínavě a poutavě. Moc mě bavila

  RudýOnkel

  15.07.2016

  Kniha se četla dobře, jen si na jeho styl budu muset chvilku zvyknout 🙂

  reader.007

  11.04.2016

  Jedna z celkem mála verneovek kterou jsem přečetla od A do Z a každopádně tak strhující a čtivá, že si vůbec nezasloužila nějaké "přežvýkávání" pro současnou mládež. To může být užitečné třeba pro takový Tajemný hrad v Karpatech nebo dokonce i Cestu kolem světa (…), ale tady je převyprávěná verze naprosto zbytečná. Spíš myslím, že se tím čtenář jen ochudí.

  choze

  09.01.2016

  Jedna z verneovek, které se mi v dětství nejvíc zadřely pod kůži. A to díky napínavému a drsnému příběhu, odehrávajícím se převážně v rovníkové Africe a točícím se kolem otrokářství. Jako obvykle je to dost popisné, ale z pasáží zabývajících se otrokářstvím mrazí.

  Benjiki

  02.01.2016

  Společně s Dva roky prázdnin moje nejoblíbenější a asi i nejlepší Verneovka. Jules se vykašlal na vynálezy, dokonalé děti – i když i tady máme hned hlavního hrdinu toho nejvíc dokonalého ale to překousnu – a rozjel monumentální baladu o rasismu a otrokářství. A to ve velkým stylu. Má to klasické mouchy všech Verneovek a proto je to tak úžasná kniha vonící historií a tentokrát i pořádná sociální sonda. Četl jsem to poprvé jako třináctiletý a tahle kniha je jeden z důvodů proč jsem se považoval za mnohem moudřejšího, než moji vrstevníci. A vlastně jsem moudřejší byl. Díky Verne. Tohle by měla být povinná četba.
  9/10

  farbi

  25.10.2015

  Kto by si bol pomyslel, že pod týmto nevinne vyzerajúcim názvom sa skrýva popis takých hrôz… Nič z toho som o tomto hroznom období poľovačiek na černochov netušila a veľmi ma mrzí, ako strašne krutý vie byť človek k človeku. Praktiky nemcov v Hitlerových koncentračných táboroch sú oproti tomuto zaobchádzaniu s černochmi humánne. Dnešné doby sú takisto poznačené neľudským vraždením tých najmenších, ktorí by mali byť v najväčšom bezpečí práve tam, kde ich nájde krutá smrť – v lonách vlastných matiek.

  TaLu

  28.09.2015

  Druhá nejoblíbenější Vernerovka.
  To je vlastně úžasné, když si uvědomím, že knihy nějakého autora si získaly souhrnné označení.
  Autor s nekonečnou fantazií a se schopností předávat dobrodružství dalším a dalším generacím.
  Zajímalo by mne, jakým způsobem by pracoval a psal v současnosti.
  Kolik těch jeho snů se uskutečnilo.
  A kolika dětem předal svými knihami vědomí, že je dobré se nevzdávat, že statečnost je hodná obdivu a že přátelství není jen slovo.
  Díky, že jeho knihy byly součástí i mého dětství.

  petrvyhy

  26.08.2015

  Jedna z mých oblíbených od J. Verna. Jako malý hoch, který se na této knize "učil" číst, jsem litoval, že toto dobrodružství nemohu zažívat také. Vlastně jsem si to říkal u každé knihy, kterou jsem od J.V. četl. Rád se k ní někdy vrátím. Ať žije klasika.

  Luccy78

  14.06.2015

  Moje nejoblíbenější Verneovka! Jsem z ní nadšená už od dětských let, přímo jsem hltala její stránky 🙂

  mira.l

  06.05.2015

  Patnáctiletého kapitána jsem jako malý kluk nečet, dostal jsem se k němu až teď, a musím říct, že mě Verne opět nezklamal, ani po letech. Tohle je ta z jeho knih, kde se tolik nesetkáme s výplody jeho fantazie z oboru techniky.
  Jak se píše v doslovu k vydání z r. 1989, Verne tuto knihu psal už jako téměř padesátiletý, kdy si mimo jiné za prvé uvědomoval, že obsáhlá pojednání přírodovědecká, zeměpisná i jiná čtenáře poněkud unavují a za druhé po stránce technických vymožeností už nedokázal příběh posunout nikterak moc do nové neskutečnosti. Stvořil tedy příběh víceméně dobrodružně cestopisný s prvky pokroku spíše sociálního, mladý Dick Sand je jakýmsi ztělesněním neuskutěčněných dobrodružných snů autora samotného a celá otázka kolem otrokářství v Africe, která tvoří rámec druhé poloviny příběhu, nebyla v době vzniku knihy žádným dějepisem…
  Pro mě to byl krásný návrat do dětských let a na řadě budou jistě další knihy tohoto velikána světové dobrodružné literatury.

  sandra.sancho

  31.12.2014

  Trošku lituju že jsem se k ní nedostala dřív. Stejně byla ale skvělá a napínavá.

  vitek.sk

  17.11.2014

  V dětství se mi velice líbila a byla to navíc druhá kniha od Verna, kterou jsem přečetl. Dnes už ji hodnotím poněkud střízlivěji, podobně jako další Vernovy knihy jde v podstatě o brakovou literaturu pro děti, ačkoli Verne osobně si ymslel, že píše literaturu faktu. Obsahuje opět jako spousta Verneových knih určité nepřesnosti. Ale přesto si 3 hvězdičky zaslouží.

  Jan Vodňanský:
  "Totální zkáza knihovny.
  karkulčin výstřel varovný.
  A v nevěstinci nachytán.
  patnáctiletý kapitán."

  vlkodlaq

  06.11.2014

  Když jsem poporostl ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Společně s Pět neděl v balónu, dva roky prázdnin a cesta do středu země nejoblíbenější Verneovka.

  Nelly

  31.07.2014

  Moje druhá nejoblíbenější verneovka. Napínavý příběh, který možná dnes už tolik dětí neosloví, ale moje generace tyto knihy přímo hltala…

  NicolettaViolet

  27.03.2014

  Patnáctiletý kapitán mne natolik oslovil, že jsem od knihy nemohla odlepit oči. Hltala jsem to jedním dechem. naprosto geniální dílo Julesa Verna.

  moonchild

  28.02.2014

  Knihu jsem hltala jedním dechem.Je to vynikající kniha.

  WODAUS

  06.02.2014

  Nikdy jsem J.V. nečetla i když se říká že je literatura pro dědi jako stvořená. Možná je to tím, že už na to nemám věk, ale kniha mě zklamala. V některých částech až nudila. Asi už ne nedonutím číst od něj další knihu, ale kdo ví …
  TAGS:

  Online Patnáctiletý kapitán ebook, Kniha Patnáctiletý kapitán FB2, Download Patnáctiletý kapitán PDF , Download Patnáctiletý kapitán MOBI, Online Patnáctiletý kapitán kniha, Zdarma Stažení Patnáctiletý kapitán IPhone, Online kniha Patnáctiletý kapitán PDF, Zdarma Patnáctiletý kapitán DJVU, Zdarma Stažení Patnáctiletý kapitán TXT, Stažení Patnáctiletý kapitán RTF, Online Patnáctiletý kapitán FB2 , e-kniha Patnáctiletý kapitán stažení TXT, Zdarma Patnáctiletý kapitán stažení kniha, e-kniha Patnáctiletý kapitán download MOBI, Stažení Patnáctiletý kapitán IPad, Číst Patnáctiletý kapitán MOBI, Číst Patnáctiletý kapitán DOC, Zdarma Patnáctiletý kapitán AWZ, Download e-kniha Patnáctiletý kapitán iPad , Zdarma Patnáctiletý kapitán DJVU, Download Patnáctiletý kapitán e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Patnáctiletý kapitán DVD, Číst Patnáctiletý kapitán TXT, Book Patnáctiletý kapitán stažení DJVU, Patnáctiletý kapitán stažení kniha zdarma, Patnáctiletý kapitán stažení kniha pdf zdarma, Patnáctiletý kapitán pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Patnáctiletý kapitán pdf zdarma, Patnáctiletý kapitán stažení kniha epub zdarma, Patnáctiletý kapitán ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply