Pekařova dcera Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pekařova dcera Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pekařova dcera Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pekařova dcera


Ojedinělá kniha, v níž se prolíná přesvědčivý příběh z války se současností. Kniha, která ukazuje, že lidské city a problémy zůstávají stejné, a přitom nezáleží ani na místě, ani na době, v níž žijeme…
Rok 1944. Elsie Schmidtová, dcera pekaře v Garmischi, dospívá v nacistickém Německu, jehož porážka se nezadržitelně blíží. Denně je konfrontována se stále tíživější realitou, z níž ji vytrhuje pozvání nacistického důstojníka na vánoční večírek. S mírnými rozpaky přijímá, neboť odmítnout by mohlo být nebezpečné jí i celé rodině. Její bezradnost se jen prohloubí, když je během večírku požádána o ruku. Samozvaný snoubenec patří mezi ostatními důstojníky k nejvlídnějším a nejčestnějším, ale i on je zcela lhostejný k osudu židovského chlapce, který byl pro svůj krásný hlas vybrán, aby zpíval nacistickému publiku koledy. Elsie se s chlapcovou tragickou budoucností nemůže smířit a vůbec netuší, že brzy bude o chlapcově osudu rozhodovat právě ona…
O šedesát let později. Reba Adamsová je novinářka. Celý život na ni doléhá stín vzpomínek z dětství. Otec, veterán z Vietnamu, se nikdy nevyrovnal se zločiny, jichž se během války dopouštěl i on sám, a svými patologickými náladami trápil celou rodinu. Reba se snaží útěkem z domova minulost vymazat. Nyní žije v El Pasu, pracuje v lokálním časopise a je zasnoubena s Riki Chavezem. Riki je zaměstnán u pohraniční stráže, jejímž hlavním úkolem je vracet nelegální běžence zpět do Mexika. Práci vykonává svědomitě, ale spokojený není, příliš s uprchlíky soucítí. Ani vztah s Rebou není tak vřelý, jak by si přál a jak by se na zamilované snoubence slušelo…
Blíží se Vánoce a Reba má napsat článek s vánoční tematikou. Objeví německé pekařství a jeho majitelku Elsie. Životní moudrost staré Němky Rebu magicky přitahuje a pomáhá jí najít sebe sama…Kniha v českém jazyce!


Stažení Pekařova dcera zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pekařova dcera (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pekařova dcera zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pekařova dcera.pdf (EUR-0.00)

  Pekařova dcera.epub (EUR-0.00)

  Pekařova dcera.doc (EUR-0.00)

  Pekařova dcera.txt (EUR-0.00)

  Pekařova dcera.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pekařova dcera.PDF – (EUR 0.00);

  Pekařova dcera.MOBI – (EUR 0.00);

  Pekařova dcera.EPUB – (EUR 0.00);

  Pekařova dcera.DOC – (EUR 0.00);

  Pekařova dcera.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Baker’s Daughter (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  85prcek

  21. ledna

  Krásná kniha. Smích střídal smutek, rozčilení, údiv, radost… Nádherně napsané, pořád mám slzy v očích.

  MichelleKing

  16. ledna

  To je jedna z těch skvělých knih , která vás dopraví na jiné místo a čas. Byla to perfektní směsice tehdejší a nynější doby, hrůzách války a kráse lásky. Příběh ukazuje, že obeť může být dobrá věc a lidé mohou být laskaví. Moje oblíbená fráze v této knize: "Nikdo není dobrý nebo špatný. Při narození nebo národnosti i náboženství. Všichni jsme pánové a otroci, bohatí a chudí, dokonalí a vadní!" To je píseň pro duši.
  Zamilovala jsem si všechny postavy v této knize. Byly tak rozvinuté. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych je znala osobně. Opravdu jsem byla příběhem doslova pohlcena, smála jsem se i plakala. Není dostatek slov popsat zázrak, kterým je "Pekařova dcera". Hrůzy nacistického Německa byly tak popisné. Cítila jsem strach, bolest a lásku jedné německé rodiny k sobě navzájem, lásku, i pro ostatní.Rovněž krásně popsané bylo i Elsiino pekařství.
  Tuto knihu doporučuji naprosto všem. Nenechte si ujít jednu z nejneuvěřitelnějších knih naší doby. Bravo k Sarah McCoyové za příběh, který se pohyboval mou duší a děkuji jí za to. Úžasný!

  Sotek43

  11. ledna

  Další pěkná kniha z druhé světové války.

  zdehan

  07. ledna

  Kniha se mi moc líbila mám ráda kde se prolíná minulost a budoucnost,kniha stojí za přečtení.

  sabca

  10.12.2017

  Knížka se četla sama. Zase prolínání dvou dějových linií a to válečná léta od roku 1944 a potom o 60 let později. Děj se hlavně zaměřuje na německou dívku Elise, její sestru později její rodinu a známé. Knihu můžu doporučit

  whiolet

  08.12.2017

  Kniha mi svým stylem připomněla Vypravěčku a i když tady mě dějová linka s Rebou nijak moc nebavila, kniha jako celek byla prostě výborná.
  Její čtení mi neuvěřitelně rychle utíkalo a bavilo mě až do posledního receptu. Zasloužených 5*.

  bábuška

  25.11.2017

  Pohled na válečná léta v obyčejné německé rodině. Starší ze sester je zařazena do programu Lebensborn, mladší Elsie tajně ukrývá malého židovského chlapce bez vědomí rodičů. Všeobecný hlad a bída nutí otce pekaře zapracovávat do chleba a pečiva různé přísady mnohdy rostlinného původu, jen aby bylo čím zaplnit hladový žaludek. V roce 45 se objeví v Garmischi vojáci americké armády. Elsie se provdá a tak se i s rodinou ocitá v Mexiku a vrátí se ke své profesi a otevře si ‘Bäckerei’ se všemi nezapomenutelnými vůněmi starého domova.

  NymphMaeve

  04.11.2017

  Kniha je božská, už dlouho se mi nestalo, že jsem knihu tak hltala, žrala každou stranu a nedovolilo mi to se odtrhnout. Bude dále putovat v rodině, všem čtenářům ji doporučuji. Koupila jsem si ji nedávno v Levných knihách, že si ji někdy v budoucnu přečtu a jsem moooc ráda za toto rozhodnutí. Na konci jsem si slušně pobrečela a vzpomínala při tom na svou milovanou babičku, jak mi vyprávěla o válce a době po ní. Poklad v knihovně a kdybych mohla, dám klidně 10 hvězdiček.

  Jo a recepty chci určitě vyzkoušet 🙂

  SmisekIvuska

  17.10.2017

  Knížka napsaná stylem, kdy čtenář musí číst a číst, aby vědět, jak to bude dál, jinak neusne. Moc se mi líbila a jsem ráda, že je tam nakonec i zmínka, jak dopadl Tobias ( i kdy jsem doufala v osobní setkání po letech).

  Bruklinka

  27.08.2017

  Moc pěkné, ale na mě trochu moc sladké a spousta situací přitažená za vlasy.

  anavi2009

  13.08.2017

  Kdybych mohla, dám hvězdiček ještě víc. . Nádherná kniha, Elsie mi tak moc přirostla k srdci, že jsem nemohla přestat číst i když se mi už zavíraly oči. Silný příběh německé rodiny propletený s dnešní dobou. Napsaný tak dobře,že jsem slyšela dusot gestapa na chodbě a cítila vůni čerstvě upečeného perníku. . Není co dodat, škoda že už jsem dočetla,ráda bych s Elsie a její rodinou strávila ještě trochu času. .

  111moni

  15.07.2017

  Knížka, která se velmi dobře četla,i přes různé dějové linie.Zajímavě propletené příběhy lidí.

  Kikina100

  08.07.2017

  Velmi krásná knížka. Moc dobře se četla.

  michaela7087

  03.07.2017

  Nádherná knížka, snad bych jí i mohla přirovnat k "Dívce již jsi tu zanechal", od Jojo Moysej.

  Veronika33

  23.06.2017

  Veľmi pútavý príbeh. Striedanie časových dejových liniek vôbec nerušil plynulosť čítania. Knihy s tématikou druhej svetovej vojny sú moja srdcovka. Knihu som si veľmi užila. Odporúčam prečítať.

  Anna 13

  22.06.2017

  V knize se prolíná rok 1944 s rokem 2007.
  Autorka svým unikátním dílem poukazuje na skutečnosti lidských životů, které se neliší na závislosti letopočtů či míst. Je do příběhu velmi zahleděná a z hlavních postav dokázala vyždímat co nejvíce autenticity a emocí.
  Mě se kniha líbila. Líbilo se mi čtení formou dopisů.

  Přesto znám dojemnější historické příběhy (i z 2. světové války) a proto knize uděluji čtyři hvězdy. Rozhodně je to ale čtivá a dojemná kniha vysoké kvality.

  ondras666

  21.06.2017

  Dobře a zajímavě zpracovaná kniha, kde se prolíná příběh současnosti s příběhem minulosti, respektive válečného Německa těsně před koncem války. Byla to vlastně moje první kniha, kde otázka války a holokaustu byla, nějak se jinak tomuto tématu vyhýbám. A neumím si představit, že by to v této knize nebylo.
  Samotný příběh je zajímavý spíše ten z minulosti. Postava Reby mě naopak dost iritovala. A závěr, kde sice dopisem, ale i tak se dozvíme o malém židovském chlapci a jeho osudu je milá.
  A ty recepty jsou taky fajn.

  katy238

  15.06.2017

  Kniha byla příjemným překvapením. Příběh probíhající v několika časových úrovních, dotýkající se rozumného množství postav. Inspirující kniha, která mě skutečně oslovila. Téma druhé světové války bylo zobrazeno ve velice zajímavým souvislostech a neotřelým způsobem.

  Monnyska

  12.06.2017

  Když jsem si přeříkává jednotlivé příběhy, tak jsem zjistila, že ani jeden není nijak zvláštní. Příběh Elsie se píše v každé druhé knize o druhé světové válce. Jinak Reba mi lezla dost na nervy, nevím proč, ale neztotožnila jsem se s ní, ani jsem se do ní nějak nedokázala vcítit. Palec nahoru dávám za konec, kde jsem brečela a taky za styl, který se čte dobře. Z knihy ale nemám bohužel tak skvělé pocity jako ostatní zde 🙂

  yvett239

  11.06.2017

  Nádherná, propracovaná, dojemná kniha. Perfektně mi sedla. Má krásnou, jednoduchou obálku, která mě navnadila. Navíc se částečně odehrává ve druhé světové, o které ráda čtu od doby, kdy jsem přečetla skvělou Slepou mapu od A. Mornštajnové. Prolínání historie se současností se mi líbilo, i když občas se mi zdálo moc rychlé, když jsem právě četla v minulosti něco hodně napínavého a najednou na mě vyskočila Reba a její doba. Elsie jsem si zamilovala, byla statečná a měla svou hlavu. Rebě jsem občas chtěla promluvit do duše, ale i přes to jsem ji měla ráda a držela jsem jí palce, i když Elsie víc. Posledních asi 100 stran jsem přečetla na jeden zátah a posledních 40 stran jsem víceméně plynule probrečela, nevím, zda jsem jediná. 😀 Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a uvažuji o její koupi (měla jsem ji půjčenou v knihovně). Dokonalá.

  AnetaKor

  09.06.2017

  Ze začátku máte pocit, že čtete prazvláštní kombinaci Zlodějky knih a Vypravěčky, ale pak zjistíte, že to je vlastně úplně jiné, své. Knížka se velice příjemně čte a dokáže vás na pár stránkách vtáhnout do děje tak, že čtete i na eskalátoru v metru.

  marimari

  01.06.2017

  Plně se ztotožňuji s adriane9, není co dodat. Dávám 5 hvězdiček!. Doporučuji všem přečíst tuto knihu a brát ji hlavně jako varování před těmi, kteří si osobují právo manipulovat s myšlením obyčejných lidí a rozhodovat o chodu světa.

  DasaN

  29.05.2017

  Elsie jsem si oblíbila, už jen proto jak byla statečná že ukryla malého židovského chlapce, ale také protože měla svoji hlavu a stála si za svým… Popravdě bych klidně bych postrádala tu část v odehrávající se v současnosti.

  Silmarien

  27.04.2017

  Elsie Schmidtova je obycajne nemecke dievca v Garmishi pocas vojny. Nadbieha jej nacisticky dostojnik, jej sestra je sucastou programu Lebensborn, jej otec je hrdy Nemec, jej matka sa snazi nevycnievat. A potom v jeden vecer sa pred jej dverami objavi maly zidovsky chlapec, ktory jej predtym pomohol v neprijemnej situacii… a Elsie sa musi rozhodnut.

  Reba Adamsova sa cely zivot schovava za slova a robi zo seba niekoho ineho. Do El Pasa usla pred minulostou a Rikiho Chaveza mozno aj miluje. Jej najnovsou reporterskou ulohou je zobrazit Vianoce roznych kultur… a tak si nachadza cestu do nemeckej pekarne vo Fort Bliss.

  Pekny historicky roman odohravajuci sa v dvoch, resp. viacerych casovych liniach. Primarne zahrna zivotnu liniu Elsie vo vojnovom Nemecku a k nej pridruzenu liniu Josefa a potom sucasnu liniu Reby a k nej Rikiho. Autorka ani velmi neskryvala iste paralely nemeckeho zidovskeho "problemu" a problem ilegalneho pristahovalectva z Mexika. Ani nie tak porovnania samotnej veci, ale skor rozmyslania ludi a rozne nahlady na celu vec.
  Zaciatocny jasny, no neznaly pohlad Reby na situaciu v Nemecku… "sli ste na nacisticky vecierok?" bol na zamyslenie pre vsetkych. Kolko bolo takych rodin v Nemecku ako bola Elsina? Kolko rodin zosobnila autorka v tejto jednej? Jednoduchi ludia, ktori len chceli pokojne zit a verili propagande, lebo to bolo najjednoduchsie a znamenalo to, ze aj zajtra mozu otvorit a predavat svoj chlieb? Kolko z nas by reagovalo podobne zoci voci podobnej situacii?

  Ceresnickou na kolaci su zaverecne recepty na pecivo a kolace, ktore sa vyskytuju v celej knihe. Odporucam citat s niecim dobrym po ruke.

  Jíťa512

  20.04.2017

  Do knihy jsem se začetla snadno, historická část se mi líbila, jen Tobiasovo objevení u Elsie (a pak i jeho zmizení) mi přišlo nereálné. Příběh ze současnosti byl navíc.

  Cituska

  19.02.2017

  Pěkné čtení

  Ranuncul

  13.02.2017

  Kniha se mi nelíbila.
  Poslední dobou je zřejmě moderní psát knihu spojenou ze dvou časových linií.
  Z těch co jsem četla,mi tato prišla jako nejslabší.Splácanina všeho možného.

  rajen

  07.02.2017

  Válečnou tematiku čtu hodně. Nevím, proč, byla jsem k této knize skeptická, ale nakonec mě mile překvapila. Dva příběhy, současný a minulý. Ten současný se zdá být nudný a ne tolik záživný, ale je třeba si uvědomit, že v moderní době lidé neřeší otázku přežití, ale "jen" všednodenní hlouposti, práci a vztahy a tak vedle napínavého příběhu z války je jasné, že tolik neobstojí. Ale mě se líbily oba příběhy. Doporučuji.

  janarzk

  14.12.2016

  Historická část se mi velmi líbila, ovšem prolínání s příběhem ze současné Ameriky na mě působilo velmi rušivě. Sotva jsem se stihla položit do děje – klap a máme tu příběh zcela jiný, z jiné doby, jiného místa. Připadalo mi jako bych četla dvě různé knihy na sobě nezávislé, ale nemohla si zvolit, které se chci zrovna věnovat.
  Tím však nechci odradit další čtenáře, někomu tento styl může vyhovovat. A i kdyby ne, tak nahlédnutí do jedné pekařské rodiny v nacistickém Německu, přiblížení osudu jejích členů a jak již tu bylo zmiňováno – pohled na život za války zase z jiné strany, za to stojí.

  adriane9

  04.12.2016

  "Pravda je a není. Pokaždé když vejdu do soudní síně a nesu si svou pravdu v ruce, nepřestane mě udivovat, že druhý právník dělá to samé. Kdo z nás má pravdu? Jsem vděčná, že nemusím být soudce."
  Pro mě naprosto unikátní a propracovaná kniha. Autorka si dala obrovskou práci s informovaností o daném tématu a to války, vše o chodu pekařství, imigrace a také lásky v různým časových liniích. Jsem potěšena touto knihou, která se mi vepsala do duše jako neobyčejná už tím, že je psána z pohledu Němky v době nacismu, která postupem pochopila, že nic není černobílé a každý může mít tu svou pravdu. Rozhodně doporučuji a nenechte se zmást, není to žádný sladký romatický příběh, ale syrové drama plné zvratů.
  TAGS:

  Online Pekařova dcera ebook, Kniha Pekařova dcera FB2, Download Pekařova dcera PDF , Download Pekařova dcera MOBI, Online Pekařova dcera kniha, Zdarma Stažení Pekařova dcera IPhone, Online kniha Pekařova dcera PDF, Zdarma Pekařova dcera DJVU, Zdarma Stažení Pekařova dcera TXT, Stažení Pekařova dcera RTF, Online Pekařova dcera FB2 , e-kniha Pekařova dcera stažení TXT, Zdarma Pekařova dcera stažení kniha, e-kniha Pekařova dcera download MOBI, Stažení Pekařova dcera IPad, Číst Pekařova dcera MOBI, Číst Pekařova dcera DOC, Zdarma Pekařova dcera AWZ, Download e-kniha Pekařova dcera iPad , Zdarma Pekařova dcera DJVU, Download Pekařova dcera e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pekařova dcera DVD, Číst Pekařova dcera TXT, Book Pekařova dcera stažení DJVU, Pekařova dcera stažení kniha zdarma, Pekařova dcera stažení kniha pdf zdarma, Pekařova dcera pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pekařova dcera pdf zdarma, Pekařova dcera stažení kniha epub zdarma, Pekařova dcera ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply