Penelopiáda Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Penelopiáda Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Penelopiáda Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Penelopiáda


Román Penelopiáda kanadskej autorky Margret Atwoodovej vychádza z jedného z najvýznamnejších starogréckych mýtov. Homérovo rozprávanie je však pre ňu už len jednou z verzií, a tak tento notoricky známy príbeh rozpráva po novom, z perspektívy Penelopy. Atwoodová nachádza v Homérovom rozprávaní dosť nezrovnalostí na to, aby mala dôvod pozrieť sa na celý „prípad“ z novej strany. Postupuje ako archeologička textu, pod starými nánosmi sa objavujú nové, neznáme vrstvy, ktoré logicky zapadajú práve tam, kde Homérov príbeh vytvára hiáty a nezrovnalosti. Atwoodová s nadhľadom spochybňuje kanonizovanú verziu príbehu a s jemným vtipom komentuje nielen pseudohrdinstvo Odysea, ale aj naučené feminínne správanie sa Penelopy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Penelopiáda zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Penelopiáda (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Penelopiáda zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Penelopiáda.pdf (EUR-0.00)

  Penelopiáda.epub (EUR-0.00)

  Penelopiáda.doc (EUR-0.00)

  Penelopiáda.txt (EUR-0.00)

  Penelopiáda.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Penelopiáda.PDF – (EUR 0.00);

  Penelopiáda.MOBI – (EUR 0.00);

  Penelopiáda.EPUB – (EUR 0.00);

  Penelopiáda.DOC – (EUR 0.00);

  Penelopiáda.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Penelopiad (2005)

  Žánr:
  Mytologie
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  jelad

  20.11.2017

  Manželka ithackého krále a důvtipného válečníka Odyssea Penelope očima současné bestsellerové autorky Margareth Atwood. Jak se dalo už dopředu z všeobecně přijímaného a oblíbeného mainstreamu usoudit, jazyk i příběh knihy je stěží průměrný.
  Autorka se zaměřila na podle ní dostatečně neodůvodněnou smrt dvanácti služek, které nechal, dle Homéra, Odysseus zavraždit krátce po svém návratu na Ithacu, potom co deset let dobýval Troju a dalších deset roků s přestávkami cestoval domů. Atwood dochází k závěru, že Odysseus vraždou dívek symbolicky přebírá žezlo nad svým panstvím, že vraždí feminismus a matriarchát, který se na Ithace během jeho nepřítomnosti rozvinul. Činem si také definitivně podrobuje samotnou Penelope, jeho ženu, jež na něj tolik let s oddaností čekala, přičemž osnovala léčky, které měly odradit množící se ctitele.
  Oproti Atwood je Homér krutý a nesentimentální. Jako současník starověkých válek, které byly těmi nejdrastičtějšími na světě, se neptal a nepídil – protože vražda otroků byla prostě nepodstatná. Král si mohl vraždit koho se mu zachtělo, aniž by se musel ospravedlňovat – bez důvodu, bez příčiny. Homérova drsná tečka za Odysseovou „odyseou“ je smyslem doby, nelidskostí starověku, kde otrok znamenal méně něž kus dobytka. Atwood příběhu přidává sentimentální a naivní nádech dneška, který mu ubírá na krutosti, která ale hlavně ilustruje kolorit dané epochy.
  Představení Odyssea jako Toho, který si neustále vymýšlí, přehání a snaží se ze sebe udělat živoucí legendu, tu postrádá význam – Atwood se se zarputilostí snaží říct, že „jde jen o mýtus“. Je ale všeobecně známo, že Illias i Odysseia jsou mýty, je tedy také jasné, že příběhy jsou více či méně (nebo vůbec) na pravdě se zakládajícími báchorkami.
  Homérova Penelope je přísná, sebevědomá, přímá a rozumná žena. Penelope Margaret Atwood je mladá poblázněná naivka zajímající se především o to, jestli její sestřenice Helena, Helena Trojská – podle bájí nejkrásnější žena starověkého světa, vypadá starší nežli ona. Tato dimenze ženské povrchnosti a červené knihovny příběhu ubírá ještě víc.
  Penelopiáda – to je průměr pro průměr – jazykové klišé nad klišé, čtenář čte bez rozmyslu na jeden zátah – není nad čím přemýšlet.
  Atwood je dalším nicneříkajícím, přesto ukecaným výkřikem novodobé literární scény.

  Sonik1974

  02.10.2017

  Předvídatelné…

  shenandoah

  08.09.2017

  Taková správná dávka ironie, dalo by se říct i jedovatosti. Svým způsobem zábavná ženská obžaloba mužského světa, ve kterém je muž tím víc oslavován, čím víc zabíjí a smilní (a v případě Odyssea i podvádí), ale žena by za to byla minimálně rozčtvrcena, samozřejmě až na krásnou Helenu – té projde všechno, a tak musí trpět ve své ctnosti (a bezmoci). Ano, feminismus z toho čiší na sto honů, ale klidně vám může vyjít, že Penelopa byla pěkná mrcha.

  Poshtolka

  20.12.2016

  Můj druhý nejoblíbenější titul od autorky. Její verze alternativních vyprávění a pohledů z druhých stran jsou skvělé a nikdy mě nepřestanou bavit. Přála bych si knihu mít doma, abych se k ní kdykoliv mohla vracet. Autorčiny knihy mě vždy velmi inspirují. Penelopiáda mě bavila a přečetla jsem ji rychle. A Penelopu jsem si opravdu oblíbila.

  adelinka

  07.03.2016

  dobre a rýchlo sa mi čítala….veselo a zrozumiteľne podaný mýtus o Odyseovi a Penelope 🙂

  ziriant

  29.11.2015

  Nápad fajn. Veršované vsuvky (minimálně v překladu) dost hrozné. Helena už nikdy nebude tím, čím bývala, ani Homérova Odyssea ne – a ne že by mi to jakkoli vadilo, docela jsem pohled na věc přivítala. Jen by to chtělo ještě něco víc.

  SalomeH

  13.08.2015

  Na to, jak je to útlá knížečka, mi ke konci přišla už strašně zdlouhavá. A ufňukaná.

  mayinka

  12.07.2015

  Opet kniha ze skladu nectenych (nechtenych) knnih. Je to zajimave dilko, ale … Myslim, ze odpocinkova kniha na dovolenou (nebo opakovane) cteni to nebude.

  LaCata

  22.11.2014

  Souhlasím se zuzulique. Pobavil mě obrázek Heleny Trojské jako ješitné, poštěvačné, ctižádostivé a sobecké kokety a že Penelopa sama nechce být rákoskou na manželky. Navíc je dobře, že Margaret Atwoodová je původní verzi mýtu o Odysseovi věrná. Jsem ale na rozpacích, nějak jsem se nedobrala toho, proč by vlastně ta Penelopa oním vzorem a rákoskou být neměla. Penelopiádu jsem teď četla podruhé v naději, že se snad rozpomenu, o čem to vlastně bylo, ale bylo to skoro jako první čtení. Takhle vyšumět by snad žádná knížka neměla. Navíc mám dojem, že autorka měla vyšší ambice. A ten chór byl divný (nebo to bylo jen překladem?).

  zuzulique

  22.07.2013

  Ja som sa bavila. Rozprávačsky výborné, mýtus prerozprávaný moderným, vtipným a nenásilným spôsobom. Plus autorkin pohľad na rôzne alternatívy daných situácií, správania postáv a predsudky.

  THERISA

  24.07.2012

  Zajímavé, neotřelé pojetí stokrát zpracovaného příběhu a přesto jinak. Atwoodová odvedla svou práci více než dobře. Není to kniha, ke které máte chuť se někdy vrátit, ale když ji po poslední stránce odložíte, jste rádi, že jste si ji mohli přečíst.

  Budly

  19.05.2012

  Príjemná tenučká kniha rozprávajúca takpovediac atypicky o histórií, či skôr mytológií. Akoby bola Penelope moderná žena a Odysseud obyčajný moderný chlap, minimálne tak mali vykreslené charaktery. No aby ste mali bližšiu predstavu – muž, ktorý je ďaleko odcestovaný, žena sama. Plus to celé odohrávajúce sa v starom príbehu, ktorý takmer každý pozná.  TAGS:

  Online Penelopiáda ebook, Kniha Penelopiáda FB2, Download Penelopiáda PDF , Download Penelopiáda MOBI, Online Penelopiáda kniha, Zdarma Stažení Penelopiáda IPhone, Online kniha Penelopiáda PDF, Zdarma Penelopiáda DJVU, Zdarma Stažení Penelopiáda TXT, Stažení Penelopiáda RTF, Online Penelopiáda FB2 , e-kniha Penelopiáda stažení TXT, Zdarma Penelopiáda stažení kniha, e-kniha Penelopiáda download MOBI, Stažení Penelopiáda IPad, Číst Penelopiáda MOBI, Číst Penelopiáda DOC, Zdarma Penelopiáda AWZ, Download e-kniha Penelopiáda iPad , Zdarma Penelopiáda DJVU, Download Penelopiáda e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Penelopiáda DVD, Číst Penelopiáda TXT, Book Penelopiáda stažení DJVU, Penelopiáda stažení kniha zdarma, Penelopiáda stažení kniha pdf zdarma, Penelopiáda pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Penelopiáda pdf zdarma, Penelopiáda stažení kniha epub zdarma, Penelopiáda ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply