Petr a Lucie Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Petr a Lucie Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Petr a Lucie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Petr a Lucie


Kniha v českém jazyce!


Stažení Petr a Lucie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Petr a Lucie (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Petr a Lucie zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Petr a Lucie.pdf (EUR-0.00)

  Petr a Lucie.epub (EUR-0.00)

  Petr a Lucie.doc (EUR-0.00)

  Petr a Lucie.txt (EUR-0.00)

  Petr a Lucie.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Petr a Lucie.PDF – (EUR 0.00);

  Petr a Lucie.MOBI – (EUR 0.00);

  Petr a Lucie.EPUB – (EUR 0.00);

  Petr a Lucie.DOC – (EUR 0.00);

  Petr a Lucie.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Pierre et Luce (1920)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (401)

  Přidat komentář

  LaCoccinelle

  19. ledna

  Romantická láska dvou mladých lidí na pozadí války, která končí tragicky. Čte se dobře. Krátká knížka, svižný děj.

  janavan

  16. ledna

  Z hlediska milostného příběhu Petra a Lucie bych řekla, že to není nijak výjimečné. Přišlo mi to příliš patetické a nepřirozené. Co se ale týče vykreslení válečné Paříže, Rollandovi se to povedlo výborně a až mrazilo z toho, v jakém prostředí museli lidé žít, přemýšlet a snažit se milovat.

  I to mi na tom asi vadilo, že ta jejich láska byla od prvního momentu taková zoufalá, uspěchaná. Je ale možné, že kdybych si knihu přečetla během dospívání, pohltila by mě více. Vždy jsem se považovala za romantickou duši a snílka, ale tahle kniha mě po té citové stránce nějak minula.

  Kdybych si měla tematicky vybrat, sáhla bych příště asi po Romeo, Julii a tma od Jana Otčenáška.

  radkamysli

  15. ledna

  Vůbec, toto bylo poprvé, kdy jsem Petrovi a Lucii smrt přála.. protože když se nad tím zamyslíte, Petr by beztak zemřel ve válce (nebo by měl psychické následky jako jeho bratr) a Lucie by se trápila s rodinou…jsem ráda, že byli ušetřeni budoucího utrpení…
  pro mě má kniha šťastný konec

  LucyBooks

  13. ledna

  Smutná kniha, bohužel s tragickým koncem. Láska Petra a Lucie je krásná a čistá. Co víc dodat. Nezasloužili si to.
  „Vešla mu do srdce dveřmi jeho očí, vešla tam celičká a dveře se za ní zavřely."

  vlkcz

  10. ledna

  Poprvé čteno před nějakými 35 lety jako povinná četba, teď jsem si dal repete v rámci Čtenářské výzvy, když už ji jako povinnou četbu vytáhla dcera.
  Hodnocení se za ta léta v podstatě nezměnilo, i když důvody jsou jiné.
  Je to jímavá romantika, což mi jako puberťákovi lezlo na nervy. Teď už to přejdu, ale zase proč to číst, když je k dispozici opulentnější Romeo a Julie. A tak je to i s dalšími rovinami. Většinou už před Rollandem témata zpracovali jiní a působivěji. Tohle mi přišlo jako trochu nesourodý koktejl.
  Ale chápu, že kniha své obdivovatele stále nachází.

  Lokina

  09. ledna

  Krásné dílo, které je ukázkou, že krátká kniha vás dokáže zaujmout a vyvolat ve vás větší citovou odezvu. V těžké době první světové války se v Paříži potkají dva neznámí lidé a vypukne u nich láska na první pohled. Novela je romantická, smutná, při čtení ve vás zasévá naději, že to s Petrem a Lucií dopadne dobře a budou mít, dá-li Bůh, před sebou šťastnou budoucnost. Bohužel osud zasáhl jinak a konec skončil tragicky. Za mě mohu doporučit.

  Šura

  04. ledna

  Tuto novelu jsem četla již kdysi na gymplu. Dnes se mi znovu dostala do ruky, neboť nějak nemůžu najít správnou náladu na nějaký delší román, či detektivku. Pamatuju si, že mě dříve oslovila a líbila se mi. Dnes mi však myšlenky při čtení utíkaly jinam a příběh mě extra nenadchl.

  Krub

  02. ledna

  O čem je Petr a Lucie? O první světové válce? O věčné lásce? O tragicky zamilovaném páru viz Romeo a Julie? O Francii na počátku dvacátého století?

  Kdepak. To vše funguje jenom coby pozadí pro příběh, jehož podstatou je dle mého názoru ukázka vlivu společnosti na zamilovaný pár… Jakýkoliv. Kdykoliv. Kdekoliv.

  Autor studuje skrze nespočet symbolů (Už jen ten jedoucí vlak z prvních stránek, který Petra a Lucii na chvíli rozdělí) otázku, co dělá svět, v němž žijeme, se zamilovanými lidmi, kteří chtějí žít jinak, než jak jim rodiče, autority, pravidla, konvence nařizují. To vše se navíc děje v rozervaných mladých srdcích hledajících v bezvýchodném světě něco krásného, smysluplného, čistého.

  A jako by toto nestačilo, Rolland, coby dospělý muž vzpomínající na své dospívání, není naivní. To ani zdaleka. Nechává Petra a Lucii se neustále nazývat: "Lásko." Je ale mezi nimi skutečně láska? Jsou milostný, vyzrálý pár nebo se pouze zamilovali? Jsou spolu, protože se milují a nebo jenom, aby unikli kruté realitě? Rolland si tyto otázky klade, ale také na ně odpovídá. A neodpovídá zrovna příjemně, byť velmi podnětně, rozumně a citlivě.

  Není to kniha pro každého, ale pokud se v ní najdete, nejspíš neodtrhnete zrak až do poslední uzemňující věty.

  subisi

  01. ledna

  Krásný příběh mladé lásky v období světové války. Kniha se četla jedním dechem a naprosto ji miluji!

  pezur

  30.12.2017

  Povinná četba. Příběh mě nijak nezaujal, byl předvídatelný a na můj vkus příliš jednoduchý. Podstata knihy založena na málo pravděpodobné skutečnosti. Slabší průměr

  fauniprincezna

  29.12.2017

  Tato kniha je pro mě srdeční záležitostí. Ačkoliv je to knížka velmi tenká, schovává dojemný krásný příběh čisté lásky. Dnes už by lidé označili myšlenku této lásky za naivní.

  Natyna3

  20.12.2017

  Jedna z nejlepších knih z období světových válek.

  PavlínaAlžběta

  17.12.2017

  SPOILER: Milostná novela zařazena do světové klasické literatury, kde se děj odehrává ve 20. století, kdy Francii drtí první světová válka. Dva mladí lidé, hlavní hrdinové se potkávají v úkrytu v Paříži, ovšem nepromluví na sebe jediné slovo, ještě několikrát se spolu shledávají, ale stále bez oslovení. Až Petr sebere odvahu a Lucii osloví. Oba se postupně zamilují. Lucie zabývající se uměním Petra okouzlí natolik, že spolu tráví veškerý čas, kdy se snaží zapomenout na hrůzy války. Bohužel jejich láska trvá pouze dočasně, jelikož Petr musí nastoupit na frontu do války. O to více se snaží užívat života a žijí pouze pro sebe. V období Velikonoc se rozhodnout si slíbit věčnou lásku v kostele. Při koncertu začne bombardování a oba dva milence zasype část kostela. Jejich láska zůstává věčná. Romantický, dojemný příběh se smutným koncem. Čtivé, jemné…nemám co více dodat.

  Lartie

  08.12.2017

  Příběh sic čtivý, ale na můj vkus až moc nudný, nijak nerozvíjející.
  Spíše tak stroze popisné, příběhově nenadchne.

  Ale číst se to dá.

  Pohodová

  07.12.2017

  Sladká romance mého mládí.

  MarKy95

  07.12.2017

  Miluju.

  Půca4

  06.12.2017

  Čím dál více se s touto knihou ztotožňuji. Je prostě nádherná. Nádherná a smutná.

  Disk

  29.11.2017

  Nádhernou novelu Romaina Rollanda Petr a Lucie jsem přečetl doslova jedním dechem. Věkově mi ti dva byli samozřejmě už vzdálení, ale lidsky mi byli neskutečně blízcí, především mladičký Petr. Jak mi jeho křehkost a jemnost byla blízká… Úžasné.

  Daduška

  27.11.2017

  Knihu jsem četla v pubertě a nyní je povinnou četbou mé dcery. Abych byla v obraze a taky vyzkoušela, jak na mě bude po tolika letech působit, přečetla jsem ji znova. No, tedy… Když jsem to četla před lety, udělalo to na mě dojem – tragický příběh, který jsem obrečela. Nyní jsem to dočetla z posledních sil – prostě už jsem jinde, moje romantická duše už asi není tak citlivá.

  Hadrna

  23.11.2017

  Krátky, citlivý příběh, který nemusí každému stylem psaní sednout. Jde o to, že je tam hodně naráżek, symbolismu a věta není napsaná tak aby přesně každé slovo vystihlo význam věty, musí se číst mezi řádky, tak bych to asi nazvala :). Ale mě se kniha její napsání dotklo hezkým slova smyslem :). Je to jednoduchý příběh kde se toho nějak zvlášť moc nestane, ale je to i hluboká citlivá výpověď milenců… Konec jsem znala, ale přišel tak náhle, že mě i tak překvapil. Moc nechápu tak malé procentuální ohodnocení, ale myslím, že je to hlavně stylem psaní.
  Za mě doporučuju a přeju krásné počteníčko NH 😉

  Tereza.K91

  23.11.2017

  Kniha se dobře četla, ale nijak mě nenadchla.

  ferda16

  22.11.2017

  Krásný a dost smutný příběh. Četla jsem to v pubertě a dost mě to oslovilo……

  domino1701

  21.11.2017

  Krásný a smutný příběh.

  tynkaiscrazy

  15.11.2017

  Útlá knížka s velice silnou antimilitaristickou myšlenkou. Co se poselství týče, nelze v ničem nesouhlasit, avšak ona milostná zápletka mi často připadala přitažená za vlasy – způsob, jak čistě se k sobě oba milenci chovali. Jejich vztah mi připadal spíš jako silné přátelství protkané dojemnými slůvky lásky. Proč Petr nedokázal jedním okamžikem přestat myslet na Lucii, ale ve skutečnosti ho nikdy nesužovala nepotlačitelná touha ji políbit? Proč ji tak neskonal miloval, ale dokázal s ní téměř pouze hovořit o válce? Je mi líto, ale bylo to nudné – knížka s hodnotnou myšlenkou, ale chabou zápletkou, povrchními postavami (myšleno nepropracovanými do hloubky) a nejpředvídatelnějśím koncem v historii knih. Chápu však, že cílem Rollanda nebylo napsat napínavý román, ale ostrou kritiku.

  Gustik5

  10.11.2017

  Což o to, je to překrásně napsané, protkané velkým lyričnem, a… Nu, nějak mě to nenadchlo. Navíc mi oba milenci přišli až moc účelově čistí a tak dokonalí, tak nevinní, až byli příliš jako z jiného světa. Vím že to bylo záměrné, ale mám raději realističtější díla.

  Véča

  05.11.2017

  První stránky se četly těžce a i když byl konec zřejmý, zajímalo mě, jak bude proveden. Láska dvou mladých lidí a Paříž za první světové války dávají příběhu velké možnosti. Škoda, že některé pasáže nebyly více rozvedeny a vztah milenců měl hodně rychlý průběh. I tak to byl silný příběh, rozhodně stojí za to si ho přečíst.

  Padla Hvezda

  04.11.2017

  Napodruhé to bylo snad ještě nudnější než při prvním čtení.

  blindone

  03.11.2017

  Už před začátkem čtení jsem věděl jak to dopadne…od druhé půlky knihy jsem se na to těšil.

  MatyS110607

  03.11.2017

  AHHHHHHH

  Shinstria

  30.10.2017

  Nudaaaaaaa. Nejlepší byl konec.
  TAGS:

  Online Petr a Lucie ebook, Kniha Petr a Lucie FB2, Download Petr a Lucie PDF , Download Petr a Lucie MOBI, Online Petr a Lucie kniha, Zdarma Stažení Petr a Lucie IPhone, Online kniha Petr a Lucie PDF, Zdarma Petr a Lucie DJVU, Zdarma Stažení Petr a Lucie TXT, Stažení Petr a Lucie RTF, Online Petr a Lucie FB2 , e-kniha Petr a Lucie stažení TXT, Zdarma Petr a Lucie stažení kniha, e-kniha Petr a Lucie download MOBI, Stažení Petr a Lucie IPad, Číst Petr a Lucie MOBI, Číst Petr a Lucie DOC, Zdarma Petr a Lucie AWZ, Download e-kniha Petr a Lucie iPad , Zdarma Petr a Lucie DJVU, Download Petr a Lucie e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Petr a Lucie DVD, Číst Petr a Lucie TXT, Book Petr a Lucie stažení DJVU, Petr a Lucie stažení kniha zdarma, Petr a Lucie stažení kniha pdf zdarma, Petr a Lucie pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Petr a Lucie pdf zdarma, Petr a Lucie stažení kniha epub zdarma, Petr a Lucie ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply