Pod sněhem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pod sněhem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pod sněhem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pod sněhem


Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů.

V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stávám jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pod sněhem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pod sněhem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pod sněhem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pod sněhem.pdf (EUR-0.00)

  Pod sněhem.epub (EUR-0.00)

  Pod sněhem.doc (EUR-0.00)

  Pod sněhem.txt (EUR-0.00)

  Pod sněhem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pod sněhem.PDF – (EUR 0.00);

  Pod sněhem.MOBI – (EUR 0.00);

  Pod sněhem.EPUB – (EUR 0.00);

  Pod sněhem.DOC – (EUR 0.00);

  Pod sněhem.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (140)

  Přidat komentář

  yehudit

  dnes

  Četla jsem jedním dechem, místy mě až zarážely autorčiny trefné poznatky o úplných drobnostech. Tři sestry mi byly všechny svým způsobem blízké a sympatické, pořadí oblíbenosti se měnilo v průběhu čtení, ale něco jsem si našla v každé z nich. Jejich místy až přehnaná radikálnost a jednostranný pohled pěkně kontrastovaly s moudrostí vyklidněné matky. Vytkla bych pouze zbytečné pasáže, kde se moc řešilo, co si které dítě dá k večeři, a chvílemi se autorka neubránila jisté schematičnosti postav, které sváděly iracionální a zbytečné hádky mezi sebou. Každopádně příjemná záležitost a určitě ne moje poslední knížka od Petry Soukopové

  Petra17

  25. ledna

  Bezvadne pocteni. Me vadil jen ten konec nekonec. Mam radsi ukoncene knihy, aspon trochu. Tohle jakoby se na posledni strance utlo a smitec.

  sachista

  05. ledna

  Tak mi rok 2018 začal z čtenářského hlediska nejlépe jak mohl. Pod sněhem je první kniha od Petry Soukupové, kterou jsem měl možnost přečíst a od první do poslední stránky jsem byl nadšený. Mám rád knihy a filmy o mezilidských vztazích, zvláště těch rodinných, kdy si autor dává záležet, aby čtenář pochopil jednání jednotlivých postav postupným odkrýváním jejich minulosti. Velmi čtivá a hořkosladká záležitost, nicméně se domnívám, že nemusí řadě čtenářů sednout autorčin styl a detailní popis jednoho dne jedné rodiny, de facto jedné cesty autem a jedné oslavy-neoslavy.

  Prey

  05. ledna

  Soukupová má obrovský talent vidět některým lidem do hlavy. A zachytit rodinné vztahy, pocity, nálady. Až je to vlastně únavné, ten neustálý příliv problémů a problémků, křivd a křivdiček, střetů povah. Mnoho čtenářů bude při čtení doufat, že to není jejich případ, že mají myšlenky ušlechtilejší, méně zpruzelé. Jenže všichni známe ten každodenní boj… Velmi dobrá beletrie.

  Inka063

  03. ledna

  Je to dobrá kniha s výborným psychologickým vhledem. Co dokáže způsobit nekomunikace, neupřímnost, pocit "co by si o mně druzí mysleli".
  Na jedné straně snahy matky o to, aby svými problémy své dcery nezatěžovala, na druhé straně z této falešné snahy o jejich ochranu vyrůstají problémy daleko větší. Nevřelost, nesrdečnost, pocity odcizení. Ani jeden člen rodiny si s těmi ostatními nemá co říci. Je to oslava z povinnosti, aby nikoho neurazili a jako taková nemůže dopadnout dobře. Vzájemně se vlastně neznají a ani po tom netouží.
  Hluboká psychologická sonda. Nejde tady o žádné násilí, o nic velkého. Přesto je to schíza. Nečetlo se mi to dobře. Padala na mě tíseň, protože jsem se v lecčems našla…

  knihovnaVP

  02. ledna

  už od začátku jsem si říkala, že snad autorce napíšu a poprosím, zda by tuhle knihu s ní nenapsal ještě nějaký chlap (Landsman, Hartl…)strašně by mě totiž zajímalo myšlení těch mužských postav, od zmetka Olivera po Libora a dědy…prostě Soukupová natvrdo napsala to, co si obvykle některé z nás opravdu myslí a nikdy neřeknou nahlas!až je to smutný, tak jsem se vyděsila, jak upřímné to je…bohužel a doufám, že takových lidí kolem sebe moc nemám…podle mne byly všechny sobecké mrchy.naštval mě konec, asi jsem se trošku těšila na to, že Blanka vleze manželovi do počítače, ale budiž ji zachována čest.Přesně takové Oliny s Oliverem znám dvě a jak kdyby je znala i autorka, to není možné, že se chovají úplně stejně!!!bravurně popsané, tak to totiž opravdu je…bohužel.Nikoho nesoudím, to by nikdo z nás, kdo jsme nikdy nebyl ve stejné situaci, neměl, ale průser s výchovou to je určitě!

  kristeen

  02. ledna

  Během knížky mě pořád napadalo jedno slovo – upřímnost. Usnadnili bychom si život, kdybychom byli k lidem okolo sebe i sami k sobě skutečně upřímní? Nevím, ale mám chuť to zkusit:) Každopádně, skvěle vystižené ženské uvažování, trochu jsem se (bohužel) našla skoro ve všech ženských hrdinkách. A asi je to tak správně. Teď jen to nějak vybalancovat:) Skvělá a přesná kniha, jen mě trochu mrzelo, že čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc mi bylo jasné, jak to celé skončí.

  Gagarin

  01. ledna

  Spíš než Pod sněhem by se to mělo jmenovat Tři pizdy jedou domů. Fakt nevím, jestli je k něčemu psát o rodině, kde jsou komplet všichni na pěst (snad kromě té jejich matky, ale to je spíš z nouze). Že to nijak neskončilo mi ani nijak zvlášt nevadí, spíš to podle mě ani nemuselo začít… Jo, taky jsem se v tom blbě orientoval, tenhle způsob psaní je hrozně náročný na soustředění. A pletly se mi ty dvě starší sestry

  Stoklaska

  25.12.2017

  Velmi dobře napsaná kniha zobrazující životy povahově rozdílných sester a jejich vztah k matce a otci. Líbila se mi hovorová čeština, jen mi trochu vadila nepřítomnost uvozovek u přímých řečí. Pro mě kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Přečtu si určitě i další autorčiny prózy.

  veronika5179

  17.12.2017

  Mám pocit, že knize snad chybělo posledních pár stran. Celou dobu jsem čekala na velké finále, rozuzlení, ke kterému se pomalu schylovalo od začátku, nicméně jsem se nedočkala. Místo toho zbyl jen pocit tří nesympatických sester, každá byla jiná, každá stejně protivná, což by ani tak nevadilo, kdyby se všechny osudy nějak protkly. Nejvíce mě snad zajímal osud matky a babičky, na které se vůbec nedostalo…

  evindel

  15.12.2017

  Petra Soukupová vie veľmi dôveryhodne vykresliť charaktery postáv a medziľudské vzťahy. Pod sněhem je príznačný názov pre príbeh jednej rodiny, v ktorej vzťahy medzi jej členmi sú chladné, priam na bode mrazu a očividne nie veľmi šťastné. Po prečítaní kníh Zmizet a K moři nedávam plné hodnotenie, keďže kniha už nič nové nepriniesla ani ma ničím neprekvapila. Od autorky ma najviac dostala práve kniha Zmizet. Soukupovej štýl mi však sadol, jej knihy sú rozhodne „čtivé“.

  Maarty

  23.11.2017odpad!

  Dostala dvě šance (dvě proto, že jsem si ji z nepochopitelného důvodu měla potřebu koupit) a pokaždé jsem ji po pár stránkách odložila. Pokud na téhle knize NĚCO je,tak já jsem to bohužel neobjevila.

  blindone

  03.11.2017

  Kniha mě místy bavila, za což se do dneška stydím.

  mySaints

  31.10.2017

  Kniha je zajímavá svým způsobem vyprávění – čtenář tak vidí jednu situaci hned z několika úhlů a rozměrů. V některých situacích a charakterech se poznává, ale vidí i náhled druhého člověka. Bylo by fajn, kdyby si z toho někteří lidé vzali příklad a neodsuzovali neuvážlivě všechny lidi kolem sebe, co mají jiný názor či jiný náhled na svět. Nikdo nemůže druhému porozumět na 100%, nikdy se neocitnete v kůži někoho jiného, a proto je tak důležité nesoudit, ale komunikovat. Nechovat se jako některé postavy v této knížce. V které se vlastně nic moc nestalo (děj se točí hlavně okolo jedné ne úplně povedené cesty z Prahy na venkov), ale v hlavách ústředních postav se toho dělo dost. A o jejich myšlenkách to vlastně celé bylo.

  OliP

  31.10.2017

  Do knihy jsem se nezačetla a pokud bych na ni nedostala doporučení, tak ji zřejmě odložím nedočtenou. Takto jsem stále čekala, že se to zlomí, ale nestalo se. Nápad se mi líbil, i charaktery osob, přijde mi to ale takové nic neříkající…nejde to do hloubky. Tři sestry, které si v rámci zlosti na sebe navzájem trochu léčí a omlouvají své trable ve vlastním životě,což je prezentováno v rámci společné cesty autem na oslavu za rodiči, kam se ani netěší. Což by ani nemuselo být nezajímavé, formou zpracování pro mě bohužel bylo.

  SuperSojka

  28.10.2017

  Je to moje první kniha od autorky a byla pro mě jako zjevení. Podle mě je Petra Soukupová jedinečná v psychologickém zachycení postav. Chvíli jsem si myslela, že autorka musí mít malé dítě, pak že musí mít větší dítě, pak že musí mít víc dětí, protože přeci není možné, aby dokázala charaktery z knihy tak celistvě zachytit bez prožité životní zkušenosti. Moje poslední vysvětlení je, že je prostě asi dobrou spisovatelkou…

  BáraLind.

  14.10.2017

  Jedna velká deprese a po přečtení obrovská vděčnost za to, že naše rodina (byť nic není dokonalého) funguje.

  rottovat

  12.10.2017

  Je to dobré, místy skvělé, ale Zmizet to nepředčí. Příběh sám o sobě je ve své podstatě velmi smutný, ukazuje na komplikovanost dnešních vztahů a rodinných vazeb, jednotlivé postavy jsou vykresleny výtečně a jediné, za co bych strhla pár bodů, je v podstatě neměnný děj a styl vyprávění. Dlouhá souvětí leckdy připomínají spíše sled myšlenek a děj se během celé knihy nikam výrazně neposouvá, autorka se v podstatě stále "motá" kolem toho samého a ani závěr nepřekvapí výjimečnou pointou. Zrovna u Petry Soukupové to ovšem nevnímám jako nedostatek, ale právě naopak.

  DominaCZ

  29.09.2017

  Jedna hvězda za čtivost. Zbytek jak z deníčku. Docela mě nezajímal vztah rodičů nebo jak to měla máma s tchyní nebo dětství holek.
  Ok, o těch rodičích to trošinku šlo, ale jak byli staří, bylo to hrozně tradiční.

  Celá kniha je o ufňáganých krávách, který se hádají jak slepice ve třídě. Všechny něco sere, ale neřeší to. Konec tam není. Jsou rozháraný – jednou ok, pak ne. Děcka byla otřesná, hlavně Oliver, toho bych spráskala jedna dvě. Narozeninová "oslava" se točila kolem žrádla, kojení a nulových informacích. Pořád někdo někam lozil. Děcka byla venku, pak zas u koček, pak seděla v obýváku, pak prostě jen chrápala. Pruda. Nálada na bodu mrazu, prostě trapas.

  Slibovalo to temnou atmo, na kterou jsem se těšila, protože jsem zažila samojízdu blizzardem s uvíznutím, a tak jsem si to chtěla připomenout, ale fakt to nestálo za to.
  Nikde záblesk dobra nebo pohody, což člověk asi nepotřebuje – takový sračky řeší tak nějak každej,tak proč o tom číst ?!

  Takže shrnutí:
  Kvočna nadává na chlapa, podezírá, ale nezeptá se. Nadává na něj, i když se jí postaral o děcka a vyřešil její auto. Když vedle ní chrápe, je najednou šťastná. Prostě kráva.

  Trošku bohatější opuštěná nána, jež rozmazluje svýho parchanta, aby měla klid. Její hlavní věta: JÁ VÍM ŽE JE TO NEVÝCHOVNÝ, ALE…

  Poslední je bezdětná, která to logicky s děckama neumí, tak je v rodině pouhou nulou, taky proto, že píchá se ženáčem. Mohla mít na konci týpka, ale nemá ho…
  tak co to je do prdele za konec ?!!!

  wiix

  27.09.2017

  Čítanie bolo pohodové a nesmierne zaujímavé. Štýl bol netradičný, príbeh mal pekné vrstvy a napínavý dej, ktorý síce nijak nevyvrcholil, no bolo to, ako si predstavujem, že by boli publikované moje myšlienky: sedím si a v hlave mi ide krásny príbeh o utrpení, urážke, pýche, potrebe zapáčiť sa či životnej prehre…avšak nik ho nepočuje, je v mojej hlave.

  jahlina

  23.09.2017

  Knížka se mi četla celkem dobře. Nesympatizovala jsem s žádnou z postav. Je zde skvěle vykreslená sourozenecká rivalita, snaha se zalíbit v očích rodiče, která přetrvává až do dospělosti.

  Arella

  23.09.2017

  Literární styl Petry Soukupové se mi líbí, autorka píše čtivě, že jsem knihu přelouskala asi za 2 večery. Mám prostě slabost na české autory a zřejmě to souvisí s tím, že člověk nejen zná dobře jazyk, ale taky kulturní zvyklosti a prostředí, proto dokáže odhadnout i ty nejmenší odchylky, které barvitá čeština nejrůznějšími slovy nabízí, a vcítit se tak velmi dobře do děje či nálad literárních hrdinů. Jednu hvězdu dávám dolů za chybějící úvozovky, které by myslím zlepšily orientaci v textu. A pak také za "zahuštěnost" potíží, kdy mi chyběla aspoň jedna postava, která by prožívala šťastné období. I když, každý máme nějaké své trápení, někdy jsou větší, někdy menší….

  CAM

  20.08.2017

  Příběh tří sester, které jedou na oslavou otcových narozenin v jednom autě. Každá má své problémy a starosti. Ani jedna z nich není šťastná a ani manželství jejich rodičů není šťastné. Sestry se vzájemně moc neznají. Na mě ten příběh působil smutně.

  mirektrubak

  27.07.2017

  Objevil jsem Petru Soukupovou nedávno a ani třetí její kniha přečtená v krátkém čase mě nezklamala. Naopak – zdála se mně zatím nejlepší z toho, co jsem od autorky četl.
  Jsou zde obvyklá témata z jejich předchozích knih – sourozenci, kteří si nerozumí a nemají se rádi, kteří bojují o přízeň rodičů a navzájem si ji závidí. A taky rodiče, kteří mají své oblíbené děti (i když by to nikdy nepřiznali). Nově je zde taky bravurně popsána bezradnost žen, které nevědí, jestli stojí za to udržovat nepříliš uspokojivý manželský vztah.
  Nad jiné mě zaujalo, jak Soukupová dokáže charaktery a situace popsat mnohovrstevně (nějak mně nenapadá lepší výraz) a postavy proto unikají přesnému hodnocení. To posiluje dojem věrohodnosti (protože přesně tak to je v běžném životě – nikdo není jenom anděl nebo jenom mrcha). A tomu duchu také odpovídá i otevřený konec – tak jako přesně nevíme, jaký definitivní názor na sestry si udělat, tak se ani nedovíme, jak se jejich osudy budou vyvíjet dál. Ale to nevadí, o to víc nad tím můžeme sami přemýšlet.
  Tím, že žádná postava není úplně dobrá ani špatná (i když špatné vlastnosti dost převládají), tak si čtenář může vybrat oblíbenkyni podle svých vlastních preferencí – já jsem nejvíc soucítil s Marií a trochu i s Blankou (i když ta byla často na pár facek) a naopak moji trpělivost nejvíc pokoušela Olga a její rozmazlený synáček.

  Jsem si jist, že se k tomuto románu ještě vrátím. A taky se budu těšit na Martu v roce vetřelce.

  Vladus9

  13.07.2017

  Libi se mi skvele popsane postavy, jejich vlastnosti a charakter, o kterych mam pocit, ze je mohu skutecne nekde potkat. Nekdy jsou mi ty uveritelne dialogy tak zname az protivne, ze mam chut prestat cist a zacit premyslet, co bych ji(m) rekla ja sama, jak bych jednala.

  ipe

  20.06.2017

  Líbil se mi styl, už ho znám, četla jsem K moři. Bylo to přes všechnu tragiku vtipné. Nejvíc mě zaujal příběh Marie. Tak proč jen 3 hvězdičky? První a nejsilnější výtka: moc dlouhé, kdyby měl román polovinu stránek, tak by byl asi účinek stejný. Druhá: ty ostré rozhovory mezi sestrami mi vadily a budily ve mě dojem televizního seriálu. Mám pocit, že takhle se nikdo s rodinným příslušníkem bavit nemůže, ale možná může… A třetí výtka: ten konec – tatínek s kočičkou? Tak nějak přilepené.

  Terezita

  13.06.2017

  Dobrá kniha, baví mě styl psaní, který je autorce vlastní. Skvělé jsou zde vymalovány vztahy mezi sestrami, možná bych jim porozuměla víc kdybych měla taky nějakého sourozence.
  Hodnotím kladně, ale Marta v roce vetřelce byla lepší.

  EvaEma

  04.06.2017

  Ženské uvažování… často mě u čtení napadal odkaz na Čtyři dohody 🙂 Líbí se mi, jak je kniha napsaná, jak jde o zdánlivě obyčejné věci a přitom mám po dočtení pocit určitého neklidu, pořád nad tím musím přemýšlet. Dobrá kniha!

  Knihožroutová

  05.05.2017

  Dřív jsem byla taky taková Kristýna, jenže teď jsem hybrid – něco mezi Blankou a Olinou.
  Výborné.

  Kif

  03.05.2017

  Mně v té knize asi něco uniklo. Možná jsem ji četla ve špatném období, kdy jsem řešila spoustu jiných věcí a tím jsem se tomu třeba málo věnovala… Ale jednoduše mi tam něco chybělo. Kniha se mi zdá nemastná neslaná a taky se stále bráním tomu postoji, že všichni chlapi jsou hajzlové, což mám dojem, že tahle kniha předává. Není to totiž první česká kniha, ve které jsem se s tímhle setkala a mrzí mě to.
  Autorce dám s velkou pravděpodobností ještě někdy šanci, jen proto, abych zjistila, jestli jsem něco přehlížela nebo jestli to opravdu není můj šálek kávy. Ale tentokrát to nebylo ono. Nebylo to úplně špatné, ale mně to prostě nesedlo.
  TAGS:

  Online Pod sněhem ebook, Kniha Pod sněhem FB2, Download Pod sněhem PDF , Download Pod sněhem MOBI, Online Pod sněhem kniha, Zdarma Stažení Pod sněhem IPhone, Online kniha Pod sněhem PDF, Zdarma Pod sněhem DJVU, Zdarma Stažení Pod sněhem TXT, Stažení Pod sněhem RTF, Online Pod sněhem FB2 , e-kniha Pod sněhem stažení TXT, Zdarma Pod sněhem stažení kniha, e-kniha Pod sněhem download MOBI, Stažení Pod sněhem IPad, Číst Pod sněhem MOBI, Číst Pod sněhem DOC, Zdarma Pod sněhem AWZ, Download e-kniha Pod sněhem iPad , Zdarma Pod sněhem DJVU, Download Pod sněhem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pod sněhem DVD, Číst Pod sněhem TXT, Book Pod sněhem stažení DJVU, Pod sněhem stažení kniha zdarma, Pod sněhem stažení kniha pdf zdarma, Pod sněhem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pod sněhem pdf zdarma, Pod sněhem stažení kniha epub zdarma, Pod sněhem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply