Pohřbeni v oblacích Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pohřbeni v oblacích Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pohřbeni v oblacích Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pohřbeni v oblacích


V srpnu 2008 zahynulo na K2 za jediný den jedenáct horolezců. O lezcích ze západního světa, ať už o těch, kteří přežili, nebo o těch, kteří zahynuli, byla napsána hromada knih a natočeno několik dokumentů. V centru celé tragédie, přitom mimo pozornost světových médií, tehdy ale stáli dva Šerpové – Čiring Dordže a Pemba Gjalje. Nejenže sami jako zázrakem přežili, ale svým neslýchaně hrdinským počínáním navíc zachránili několik dalších životů. Jejich udivující příběh se stal brzy součástí horolezeckých legend. Toto strhující dobrodružství sleduje dlouhou cestu obou Šerpů z jejich odlehlých a zaostalých vesnic v Nepálu až na vrchol nejnebezpečnější hory světa. Z fascinující nové perspektivy přitom vypráví o jedné z nejdramatičtějších katastrof v historii horolezectví.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pohřbeni v oblacích zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pohřbeni v oblacích (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pohřbeni v oblacích zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pohřbeni v oblacích.pdf (EUR-0.00)

  Pohřbeni v oblacích.epub (EUR-0.00)

  Pohřbeni v oblacích.doc (EUR-0.00)

  Pohřbeni v oblacích.txt (EUR-0.00)

  Pohřbeni v oblacích.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pohřbeni v oblacích.PDF – (EUR 0.00);

  Pohřbeni v oblacích.MOBI – (EUR 0.00);

  Pohřbeni v oblacích.EPUB – (EUR 0.00);

  Pohřbeni v oblacích.DOC – (EUR 0.00);

  Pohřbeni v oblacích.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Formáty eknihy: EPUB
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  ElfkaEleanor

  09.06.2017

  Přehledně napsaná kniha, které nemohu nic vytknout. Úvodní představení hlavních osobností – šerpů, kteří se stali přímými účastníky události v r. 2008 je výstižně zasazeno do dobového kontextu. Událost samotná je pak přehledně shrnuta, přiblíženy příčiny neštěstí a to vše obohaceno názory odborníků z různých oblastí, které přispívají ke komplexnějšímu pohledu čtenáře. Čas, který autoři přípravě knihy věnovali, se jistě vyplatil.

  Silmarien

  06.04.2017

  Čítala som teraz viac kníh s touto tematikou.

  Táto sa venuje tragédii na K2 v roku 2008 z trochu iného pohľadu – primárne z pohľadu šerpov. Rieši nielen samotnú výpravu a jej nešťastný koniec, ale aj rodinné pozadie a životné príbehy šerpov v tejto výprave, konanie jednotlivých členov výpravy, rozoberá udalosti a rozhodnutia, ktoré pravdepodobne viedli k nešťastiu na K2.

  Veľmi dobrá kniha, ktorá vychádza zo spomienok a svedectiev priamych účastníkov a ich rodinných príslušníkov.

  AltaMari

  05.03.2017

  Skvěle napsaná kniha od začátku do konce! Autoři dokázali shromáždit velikánské množství informací o tragédii na K2 a citlivě je poskládat do strhujícího příběhu propleteného fakty o pohoří Kárakóram, jeho legendách a především jeho lidech – domorodých vysokohorských nosičích/horolezcích a jejich rodinách.

  "Mnoho z horolezeckých eposů vypráví příběhy o vítězných zápasech se smrtí, odehrávajících se nahoře na fixních lanech. Ale jak se tam ta lana vlastně dostala? … Když závisí celý váš život na jediném uzlu, je dobré vědět, kdo ten uzel uvázal." (z Úvodního slova Petera Zuckermana).

  lenka4434

  22.11.2016

  Dost připomíná Peklo blízko nebe, která se mi ale líbila více. Zde bohužel postavy a zejm. šerpové hodně splývají. Ale díky za tyto knihy, Himalaje (a všeobecně vysoké hory) se už nejeví tak romantické. Na jedné straně splněné marnotratné sny, na straně druhé čistý byznys.

  esma

  02.10.2016

  Ze strany autorů pietní akt kamarádům – šerpům, kteří zahynuli 1. srpna 2008 při výstupu na K2. Není to jenom popis tragédie, ale i přiblížení tohoto zajímavého etnika, bez kterého si zdolávání himalájských vrcholů neumíme představit. Po přečtení jejich konkrétních životů padne na Vás tíseň jako ze ztráty blízkého člověka.

  Mycak

  21.12.2015

  Začátek rozplizle zdlouhavý, samotný příběh dramaticky poutavý, konec chaotický zkrácený. Jsem zvědavá na srovnání s knihou: Na vrchol K2

  Kris@

  30.11.2015

  Tohle je první horolezecká kniha, kterou jsem kdy četla a už předem odvážně říkám, že lepší knihu se stejnou tématikou už nenajdu. Bylo v ní vše, co jsem v ní chtěla mít i spousta dalšího navíc. Moc se mi líbilo, že téma vzali autoři hodně zeširoka, nesoustředili se pouze na danou výpravu. Trochu jsem si pletla postavy, ale to je moje chyba, že si nepamatuji jména. Bylo to dech-beroucí a rozhodně tuto knihu doporučuji všem, bez ohledu na to, zda je horolezectví zajímá či ne. Kéž by takových knih (klidně i o něčem jiném) bylo víc.

  Mánička178

  22.08.2015

  Horolezecká literární laskomina, ze které bohužel opravdu mrazí… Propracovaná, podrobná a neodfláknutá investigativní práce, která vyústila v kvalitní příspěvek k literatuře faktu… Zároveň je příjemně zpracovaná pro čtenáře, který opravdu cítí bezvýchodné chvíle, které se skutečně odehrály… S touto knihou se přenesete z obýváku až pod sérak na K2 a pocítíte zoufalost situace, i když je to proti realitě hodně hodně slabý odvar…
  Když bych měla hodnotit reálnou událost, musím v mnohém souhlasit se sumcickou… Zaslepenost vrcholem, do nebe sahající touha lidských eg "pokořit horu" (nesnáším tohle spojení, které občas "vyblije" kdejaký namistrovaný rádobyhorolezec), amaterismus (nedostatek lan), ignorace (ve dvě se má začít sestupovat, přitom se v šest ještě někdo drápe na vršek) – tyto a mnohé další atributy účastníků expedic mluví za vše… Není se co divit, že jim K2 nakopala prdel.

  niknikita

  08.07.2015

  Nejlepší dokument o horolezectví, který jsem kdy četla. Strhující a skvěle napsaný příběh, který hned tak brzy neodezní a zasáhne snad každého celou svojí silou.

  sumcicka

  23.04.2015

  Tato kniha mi velmi připomínala Peklo blízko nebe Jona Krakauera. Zaprvé tím, jak velmi čtivě je napsaná. Za druhé velkým množstvím postav, ve kterých je mnohdy nesnadné se orientovat (pomáhá jejich přehledný výčet na začátku knihy). A za třetí také podobností obou příběhů o tragických osudech horolezců a šerpů při pokusech o zdolání obou osmitisícovek. Obě tragédie byly totiž zapříčiněny skutečnostmi, jimž bylo možno se vyhnout – o zdolání vrcholu se v jeden den pokoušelo příliš mnoho horolezců, kteří s sebou neměli potřebné množství kyslíku a horolezeckých lan, a v neposlední řadě nezačali sestupovat včas. Pokud je jako nejzazší hodina, kdy je nutno začít sestupovat, určena druhá odpolední a ještě v šest někteří stoupají k vrcholu… Zajímalo by mě, jestli sami horolezci v takovém okamžiku věří, že se dostanou v pořádku dolů… Jejich touhu po zdolání nejvyšší/nejzrádnější hory na světě pochopit dokážu, jejich ochotu obětovat tomu svůj život již nikoli.
  Ač mě tedy kniha zaujala svou čtivostí, strhujícím dějem a množstvím informací, které se čtenář dozvěděl (o různých skupinách šerpů, jejich životě i každodenní realitě horolezců), zároveň jsem se nedokázala ubránit pocitu frustrace pramenící z toho, že k této tragédii podle mě vůbec nemuselo dojít.

  KuncF

  15.03.2015

  Kniha je napsaná s velkým důrazem na skutečné události, které berou dech, při vtělení do dějů skutečných aktérů tragického příběhu.

  Hlavous

  15.02.2015

  Vyprávění v průběhu celkem strhující, v závěru mne ale kniha už začala nudit. Nicméně se jedna o popis reality, takže za mne téměř plný počet

  vitek.sk

  13.02.2015

  Velmi kvalitní horolezecká kniha plná mnoha zajímavostí o životě Šerpů a Pákistánských vysokohorských nosičů. O šerpských klanech a jménech a o jejich velkých výkonech v horách. Strhující příběh o dobývání jedné z nejtěžších hor světa.
  Ovšem našel jsem tam i některé věci, které mi vadili. Například autoři říkají, že popisují celý příběh pravdivě. Mám přirozenou nedůvěru k někomu kdo říká o své knize nebo článku, že je pravdivá. A dále jsem měl někdy pocit, že horolezectví je popisováno jako sport bláznů, kteří si neváží života. Takže dávám jen 4 hvězdičky.

  burian2728

  26.11.2014

  Jedinečné,strhující od začátku do konce.Děj a zvědavost této knihy mě zastavil až na poslední stránce.  TAGS:

  Online Pohřbeni v oblacích ebook, Kniha Pohřbeni v oblacích FB2, Download Pohřbeni v oblacích PDF , Download Pohřbeni v oblacích MOBI, Online Pohřbeni v oblacích kniha, Zdarma Stažení Pohřbeni v oblacích IPhone, Online kniha Pohřbeni v oblacích PDF, Zdarma Pohřbeni v oblacích DJVU, Zdarma Stažení Pohřbeni v oblacích TXT, Stažení Pohřbeni v oblacích RTF, Online Pohřbeni v oblacích FB2 , e-kniha Pohřbeni v oblacích stažení TXT, Zdarma Pohřbeni v oblacích stažení kniha, e-kniha Pohřbeni v oblacích download MOBI, Stažení Pohřbeni v oblacích IPad, Číst Pohřbeni v oblacích MOBI, Číst Pohřbeni v oblacích DOC, Zdarma Pohřbeni v oblacích AWZ, Download e-kniha Pohřbeni v oblacích iPad , Zdarma Pohřbeni v oblacích DJVU, Download Pohřbeni v oblacích e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pohřbeni v oblacích DVD, Číst Pohřbeni v oblacích TXT, Book Pohřbeni v oblacích stažení DJVU, Pohřbeni v oblacích stažení kniha zdarma, Pohřbeni v oblacích stažení kniha pdf zdarma, Pohřbeni v oblacích pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pohřbeni v oblacích pdf zdarma, Pohřbeni v oblacích stažení kniha epub zdarma, Pohřbeni v oblacích ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply