Pohreb Veľkej Matróny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pohreb Veľkej Matróny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pohreb Veľkej Matróny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pohreb Veľkej Matróny


Soubor osmi povídek přináší texty známé i povídky publikované česky poprvé. Titulní povídka vypráví o Velké matce, jež byla "jedinou a svrchovanou panovnicí Království macondského" a která určovala chod věcí veřejných i soukromých. S notnou dávkou nadsázky spisovatel líčí, jak na její pohřeb přijel prezident státu i papež, ministři a generálové, ale i královna zelené tykve, moučné juky či královna gujávových plodů. Závěr je mnohem realističtější i relativizující: sotva samotný pohřeb začne a průvod se dá do pohybu, ulice se zaplní smrdutými odpadky a příbuzní se začnou dohadovat o majetek…Kniha v českém jazyce!


Stažení Pohreb Veľkej Matróny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pohreb Veľkej Matróny (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pohreb Veľkej Matróny zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pohreb Veľkej Matróny.pdf (EUR-0.00)

  Pohreb Veľkej Matróny.epub (EUR-0.00)

  Pohreb Veľkej Matróny.doc (EUR-0.00)

  Pohreb Veľkej Matróny.txt (EUR-0.00)

  Pohreb Veľkej Matróny.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pohreb Veľkej Matróny.PDF – (EUR 0.00);

  Pohreb Veľkej Matróny.MOBI – (EUR 0.00);

  Pohreb Veľkej Matróny.EPUB – (EUR 0.00);

  Pohreb Veľkej Matróny.DOC – (EUR 0.00);

  Pohreb Veľkej Matróny.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Los funerales dela Mamá Grande (1962)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  dearkiki

  18.05.2017

  Vybrala jsem si tuhle tenkou knížku povídek, abych znovu otestovala, jestli mi Márquez vůbec něco říká, nebo ne. Nezklamala. Byla jsem ihned vtažena do toho podivného městečka a živě si představovala všechny ty zvláštní postavičky, o kterých se v povídkách píše. Není to jednoduché čtení, ale bavilo mne to. Tedy až na tu poslední povídku, která se jmenuje jako celá kniha. Tam jsem se docela ztrácela.

  angloumene

  21.11.2015

  Pohřeb Velké matky je bohužel mnohem slabší kniha povídek než například Dvanáct povídek o poutnících. Některé ze zdejších krátkých příběhů mi přišly vyloženě slabé (V tomhle městečku se nekrade), jiné mě naopak velice upoutaly (Úterní siesta). Márquezovi se nedá upřít velice čtivý styl, takže ani tohle dílko jako celek nemůže zklamat.

  Skip

  02.11.2014

  Kniha povídek, které se parádně čtou. Výborným vypravěčským stylem je čtenář chycen hned první povídkou a pak už si jen užívá další a další příběhy až po ten poslední, který dal celé knize název.

  Summer17

  31.03.2013

  Pohřeb Velké matky je soubor 8 povídek, pojmenovaný po jedné z nich. Úterní siesta vypraví příběh matky, která se za poledne vydala navštívit hrob svého syny – zloděje. Takový obyčejný den je krátká povídka o tom, jak se starosta vypravil k zubaři. Příběh V tomhle městečku se nekrade nás provází historií mladého zloděje, který ukradne kulečníkové koule a rozhodne se je vrátit, avšak je u toho chycen. V Baltazarovu podivuhodném odpoledni sledujeme truhláře, který vytvoří překrásnou klec, ale nakonec ji daruje dítěti zadarmo. Vdova Montielová je příběh o ženě zdrcené smrtí svého muže. Den po sobotě nám vypráví o cizinci, který náhodou přijíždí do malého městečka, kde se setká se starým knězem, navíc se v městečku dějí zvláštní věci – ptáci lítají do domů zemřít. V umělých růžích sledujeme bystrou starou ženu a její naštvanou vnučku. V poslední povídce Pohřeb Velké matky jsou popsány poslední okamžiky této ženy. Povídky nejsou nijak propojeny, jen se ve většině objevu starý kněz Antonio Isabelo a městečko Macondo. Oproti minulé knize jsou tyto povídky poměrně svěží čtení.  TAGS:

  Online Pohreb Veľkej Matróny ebook, Kniha Pohreb Veľkej Matróny FB2, Download Pohreb Veľkej Matróny PDF , Download Pohreb Veľkej Matróny MOBI, Online Pohreb Veľkej Matróny kniha, Zdarma Stažení Pohreb Veľkej Matróny IPhone, Online kniha Pohreb Veľkej Matróny PDF, Zdarma Pohreb Veľkej Matróny DJVU, Zdarma Stažení Pohreb Veľkej Matróny TXT, Stažení Pohreb Veľkej Matróny RTF, Online Pohreb Veľkej Matróny FB2 , e-kniha Pohreb Veľkej Matróny stažení TXT, Zdarma Pohreb Veľkej Matróny stažení kniha, e-kniha Pohreb Veľkej Matróny download MOBI, Stažení Pohreb Veľkej Matróny IPad, Číst Pohreb Veľkej Matróny MOBI, Číst Pohreb Veľkej Matróny DOC, Zdarma Pohreb Veľkej Matróny AWZ, Download e-kniha Pohreb Veľkej Matróny iPad , Zdarma Pohreb Veľkej Matróny DJVU, Download Pohreb Veľkej Matróny e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pohreb Veľkej Matróny DVD, Číst Pohreb Veľkej Matróny TXT, Book Pohreb Veľkej Matróny stažení DJVU, Pohreb Veľkej Matróny stažení kniha zdarma, Pohreb Veľkej Matróny stažení kniha pdf zdarma, Pohreb Veľkej Matróny pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pohreb Veľkej Matróny pdf zdarma, Pohreb Veľkej Matróny stažení kniha epub zdarma, Pohreb Veľkej Matróny ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply