Příběh o lásce a tmě Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběh o lásce a tmě Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběh o lásce a tmě Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Příběh o lásce a tmě


Rozsáhlá vzpomínková próza světoznámého izraelského autora je knihou v mnoha ohledech výjimečnou a výjimečný je i ohlas, který jak na domácí scéně, tak v mezinárodním měřítku vzbudila. Oz v ní bezpochyby vytvořil své doposud nejlepší a také nejosobnější dílo, v němž spojil vylíčení pohnuté historie vlastní rodiny s dramatickou ságou dějin sionistického hnutí a vzniku židovského státu a svědeckou výpovědí o přelomových okamžicích jeho bouřlivého vývoje. Kniha získala řadu domácích i zahraničních ocenění a byla již přeložena do více než dvaceti jazyků.Kniha v českém jazyce!


Stažení Příběh o lásce a tmě zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Příběh o lásce a tmě (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Příběh o lásce a tmě zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Příběh o lásce a tmě.pdf (EUR-0.00)

  Příběh o lásce a tmě.epub (EUR-0.00)

  Příběh o lásce a tmě.doc (EUR-0.00)

  Příběh o lásce a tmě.txt (EUR-0.00)

  Příběh o lásce a tmě.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Příběh o lásce a tmě.PDF – (EUR 0.00);

  Příběh o lásce a tmě.MOBI – (EUR 0.00);

  Příběh o lásce a tmě.EPUB – (EUR 0.00);

  Příběh o lásce a tmě.DOC – (EUR 0.00);

  Příběh o lásce a tmě.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Sipur al ahava ve-chošech (2007)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Nadam59

  28.08.2017

  Má první kniha od Amose Oze, kterou jsem četl z povinosti. Knihy zasazené do reálného světa, zabývající se "obyčejnými životy" mi nejsou po chuti. Někdy bylo těžké udržet u této knihy pozornost. Avšak těžká životní situace Amose Oze u mne vyvolala širokou škálu dojmů a pomhola mi neztratit o knihu zájem. Oz mi přiblížil svět státu Izraele v jeho počátcích, život v kibbutzech. Njesem dost sečtělý, abych ocenil všechny zmínky či narážky na slavné spisovatele a jejich díla, potěšily mne spíše setkání s prominetními osobami státu Izraele. Po přečtení poslední strany ve mne zůstalo takové zvláětní prázdno, a i když jsem si jist, že ostatní knihy od Oze a jiné knihy podobného ražení pravděpodobně nikdy nebudou mou volbou, tak se k Lásce a tmě pravděpodbně za pár let vrátím.

  Aiwa

  17.11.2016

  Lásce a tmě dlužím už drahnou dobu komentář. Bezpochyby si ho zaslouží. Co mám ale psát? Že se jednalo o mou první knihu od Amose Oze a od té doby jsem přečetla nezanedbatelnou část jeho díla a hodlám pokračovat. Že jsem se s tou „bichlí“ vláčela k Jadranu a samozřejmě každý den na pláž, čemuž odpovídalo mé poněkud nerovnoměrné opálení. Že jsem ji přečetla „jedním dechem“, prožívala bolesti i radosti spolu s autorem, a to s intenzitou, kterou nepamatuji. Že osobitý pohled na vznik státu Izrael a život v něm mě silně oslovil, stejně jako rodina Klausnerů. Že zůstane v mé paměti i v mém srdci, dokud mě nenavštíví Alzheimer. Nic naplat. To se nedá vypovědět, to se musí zažít/přečíst.

  yueh24

  02.01.2016

  Určitě kvalitní a poučné literární dílo, které čtenáře obohatí, místy ale rozvleklé a opakující se. Od jisté chvíle jsem měl pocit, že se už nic nového nedozvídám.

  Koka

  13.09.2015

  Tato kniha je z rodu těch, kvůli kterým vznikla literatura. Úchvatné!

  douchová

  08.08.2015

  Krásná kniha.

  Thanyss

  28.06.2015

  Nejdřív jsem měla problém se do knížky plně ponořit. Někdy mi přišel děj podivně přeházený, nesouvislý, autor skákal sem a tam, někdy měnil vypravěče, místy se opakoval…
  A pak se mi nějakým nenápadným, nevtíravým a pro mě zcela záhadným způsobem, dostal pod kůži. Každý den, kdy jsem brala knihu do ruky, měnil se pro mě tento obyčejný úkon pomalu v rituál. Zklidnila jsem se, přestala vnímat okolí a přenesla se do Izraele, do Amosova světa, dětství, dospívání, do jeho myšlenek.
  Pořád ještě nechápu, jak se mu to povedlo, že jsem nemohla nakonec přestat číst a strašně jsem litovala, když jsem otočila poslední stránku. Cože? To už je jako konec? No to néééé.
  Vzpomínkový výlet do dob, kdy se rodil hebrejský stát a že to byl vskutku krvavý porod. Výlet do doby, kdy se chlapec musí vyrovnat s matčinou sebevraždou, mění se v muže a trhá veškeré své rodinné svazky. Utíká sám před sebou a jak sám autor přiznává – možná ještě utíkat nepřestal.

  bob0985

  08.03.2015

  Vše podstatné asi řekl kokodaros. Já knize dávám 5 hvězd. Kniha ve mně zpočátku vyvolávala pochybnosti, avšak nakonec jsem velmi rád, že jsem ji neodložil – byla by to obrovská škoda. S touto knihou jsem se sám vracel do vlastních vzpomínek a vybavoval si své zážitky, a přitom prožíval ty autorovi. Hluboký vnitřní zážitek.

  Vojslava

  13.04.2014

  Pohled na jednu část dějin státu, jednu část dějin autora a jeho rodu… ale na každé stránce znepokojivé a strhující čtení.

  kokodaros

  13.04.2014

  Nejsem čtenář biografií, historických románů nebo autobiografií, takže na počátku čtení jsem byl na pochybách, kdy knihu odložím. Je pravda, že některé nekonečné výčty historických postav a jmen, které souvisely s předky Ámoze Oze, jsem měl tendenci přeskakovat. Ale jakmile autor začal popisovat vzpomínky z dětství, svýma očima, musel jsem si pasáže číst dvakrát, jak byly dokonalé. Úžasné jsou krátké "pohádky", které mu vyprávěla maminka. A scény, kdy vyleze na strom na návštěvě u arabské rodiny, blízkosti rodinné tragédie či naopak poznání životní lásky…tam čtenář pozná, že čte světového autora, mistra.

  anetka17

  20.01.2014

  Úžasná kniha plná životních mouder

  cessy

  12.06.2013

  Skvelé, skvelé, skvelé! Konečne som medzi knihami Amosa Oza našla takú, ktorú môžem s čistým svedomím ohodnotiť 5 hviezdami. Hoci dejovú líniu príbehu tvoria prevažne autorove spomienky na detstvo prežité v jeho rodnom Jeruzaleme, čerpá tiež zo spomienok svojich príbuzných a známych. Spomienky sú spestrené najrôznejšími úvahami, odbočkami, príbehmi. Jeho výpoveď je hrozivá, smutná, ale často krát tiež nečakane úsmevná, či ľahko ironická. Text sa zvláštnym spôsobom triešti, fragmentuje, udalosti nie sú vyrozprávané chronologicky. Oz mnoho krát skáče v čase a vracia sa k už vypovedanému, dokonca presne tými istými slovami, nijako mi to však nevadilo, príbehu to dodáva autenticitu. Niektoré z fragmentov majú zvláštnu postupnosť – v jednom napríklad opisuje miestnosť, v ďalšom fragmente zas ľudí v nej prítomných, ale tieto úryvky často krát vôbec nesúvisia. Na prvý pohľad nesúvislé rozprávanie je však bravúrne premyslené a do detailov vyskladané. Do idylických spomienok sa nebadane vkrádajú náznaky nepokoja, ktoré dávajú tušiť, že nie všetko je v poriadku, zničoho nič na vás dopadne ohromná tiaž. Autorovo detstvo v Palestíne počiatkom 40 rokov minulého storočia, do ktorého časovo spadá formovanie a vznik samostatného štátu Izrael a nepokoje s ním spojené, je na jednej strane svetlým a pestrým životom medzi intelektuálmi, je to svet veľkých nádejí a snov, no na druhej strane je to tiež život plný neistoty, problémov s adaptovaním sa emigrantov z rôznych kútov Európy v Palestíne, obáv a hrôzy z vojnových konfliktov, ktorá sa prenáša do všetkých aspektov života. V 2/3 mi príbeh silno pripomínal iné rovnako famózne dielo – Rosendorfovo kvarteto – od taktiež izraelského autora, Natana Šachama, keďže opisuje neľahký život, existenčné problémy a ťažké prispôsobovanie sa palestínskych prisťahovalcov. V 3/3 sa zrazu prudko mení charakter knihy, opisné časti ustupujú na úkor dejových, dej sa postupne stupňuje, až vygraduje na záverečných stránkach knihy. Táto časť pre mňa bola najsilnejšia, sú v nej koncentrované najemotívnejšie, kľúčové scény. Príbeh je putovaním naprieč časom (história krajiny verzus história rodiny až po ďaleké generácie), napriek tomu paradoxne nedochádza k veľkému dejovému posunu. Příběh o lásce a tmě je skôr opisným dielom, je to akási zbeletrizovaná autobiografia, pričom len autor sám vie, koľko z nej je skutočne realitou a čo si naopak vymyslel. Ak dávate prednosť dielam, ktorých dominantou je dej, budete zrejme musieť zvoliť iné Ozove diela, aj keď ani v tých sa nedočkáte prílišného dejového posunu, keďže všetky sú viac menej psychologického rázu. Příběh o lásce a tmě vás bude baviť o niečo viac, ak máte aspoň základný prehľad o dejinách Palestíny. Alebo možno práve preto, že o nich nič neviete a chcete to zmeniť.

  Skjaninka

  09.06.2013

  Dokonalá kniha, odporúčam prečítať.

  Alma-Nacida

  11.02.2011

  Kniha na mě působila silně depresivně, ač je jinak napsaná velmi poutavě, budu se z ní nějakou dobu asi vzpamatovávat. Taková plejáda bezútěšných vztahů všeho druhu!

  Monty

  Nádherné vyprávění o autorově dětství v rodném Jeruzalémě  TAGS:

  Online Příběh o lásce a tmě ebook, Kniha Příběh o lásce a tmě FB2, Download Příběh o lásce a tmě PDF , Download Příběh o lásce a tmě MOBI, Online Příběh o lásce a tmě kniha, Zdarma Stažení Příběh o lásce a tmě IPhone, Online kniha Příběh o lásce a tmě PDF, Zdarma Příběh o lásce a tmě DJVU, Zdarma Stažení Příběh o lásce a tmě TXT, Stažení Příběh o lásce a tmě RTF, Online Příběh o lásce a tmě FB2 , e-kniha Příběh o lásce a tmě stažení TXT, Zdarma Příběh o lásce a tmě stažení kniha, e-kniha Příběh o lásce a tmě download MOBI, Stažení Příběh o lásce a tmě IPad, Číst Příběh o lásce a tmě MOBI, Číst Příběh o lásce a tmě DOC, Zdarma Příběh o lásce a tmě AWZ, Download e-kniha Příběh o lásce a tmě iPad , Zdarma Příběh o lásce a tmě DJVU, Download Příběh o lásce a tmě e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Příběh o lásce a tmě DVD, Číst Příběh o lásce a tmě TXT, Book Příběh o lásce a tmě stažení DJVU, Příběh o lásce a tmě stažení kniha zdarma, Příběh o lásce a tmě stažení kniha pdf zdarma, Příběh o lásce a tmě pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Příběh o lásce a tmě pdf zdarma, Příběh o lásce a tmě stažení kniha epub zdarma, Příběh o lásce a tmě ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply