Příběhy Arthura Gordona Pyma Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběhy Arthura Gordona Pyma Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběhy Arthura Gordona Pyma Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Příběhy Arthura Gordona Pyma


Jediný dokončený román amerického prozaika Edgara Allana Poea vypráví příběh Artura Gordona Pyma, který se z touhy po dobrodružství tajně vydá na moře. Jeho přítel, syn námořního kapitána, jej skryje na lodi a tají jeho přítomnost před ostatními, dokud nebudou dostatečně daleko. Záhy však na lodi vypukne vzpoura, při níž je povražděna původní posádka a Arturovo dobrodružství se změní v noční můru a nekonečný řetězec hrůz, z nichž některé se ani nezdají být z tohoto světa. Konec napínavého románu nechal Poe záměrně otevřený.Kniha v českém jazyce!


Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Příběhy Arthura Gordona Pyma (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.pdf (EUR-0.00)

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.epub (EUR-0.00)

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.doc (EUR-0.00)

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.txt (EUR-0.00)

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Příběhy Arthura Gordona Pyma.PDF – (EUR 0.00);

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.MOBI – (EUR 0.00);

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.EPUB – (EUR 0.00);

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.DOC – (EUR 0.00);

  Příběhy Arthura Gordona Pyma.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Dobrodružné, Horory, Romány
  Vydáno: , Beta-Dobrovský, Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  brodequin

  13.12.2017

  Abych si přečetl Ledovou sfingu, musel jsem začít Pymem. Ze začátku jsem měl hodně problémy. Na styl psaní, jazyka, obecně psaného stylu jsem si musel zvyknout. Tedy jedna věc je styl psaní, druhá je nespočet pravopisných i jiných chyb (překlepy), které se v textu nacházejí (v hojném počtu). Občas jsem si musel větu přečíst 3x, abych vůbec pochopil její smysl. Obecně je kniha rozdělena asi do 3-4 událostí, které jsou napínavé a vše kolem je zeměpisná omáčka, kterou se dá po odstavcích přeskakovat. Popisy a výčet zvířat, rostlin apod. Zeměpisných souřadnic, ostrůvků atd. Někdy fajn, někdy vyloženě popis jak z přirodopisu. Poučné to však je. Trochu mi dělalo problém zasazení příběhu do míst, které jsem si nemohl vybavit – tedy na konci knihy. Dle zeměpisné délky a šířky takto popisované místo neexistuje a na zalesněném ostrově je ve skutečnosti Antarktida. Úplný závěr jsem moc nepochopil a tak očekávám, že mi to Verne v Ledové sfinze dle vlastí fantazie popíše. Celkově za mě dobrá kniha, jak s nudnými, tak velice tajemnými a napínavými částmi. Na konci knihy (OMEGA) je ještě "Bezpříkladná dobrodružství jistého Hanse Pfaalla". Tento příběh jsem četl jen krátce a pak přestal, jelikož mě vůbec nebavil.

  JiříM

  24.06.2017

  Dal bych i hvezd pet, ale ty chyby a preklepy v celem textu byly strasne.

  JLČ

  13.11.2016

  Líbilo se mi velmi, přečetl jsem jako dospívající jedním dechem.

  fifa51

  31.10.2016

  Příběh působí dost vykonstruovaně a nevěryhodně, ale je to stejně napínavé čtení. Některé popisné pasáže jsou opravdu trochu nudné a příliš rozmáchlé, což ale vyčnívá hlavně díky tomu, že je román nedokončený a krátký. Kdyby tomu tak nebylo, asi by do něj zapadly lépe.

  zirza

  31.05.2016

  tak strašně jsem se těšil na knížku od E. A. Poea a tak strašně jsem byl zklamanej 😀 ale nezavrhuju ho, dám mu ještě šanci s jinou knihou 🙂

  Angel_Castiel

  04.05.2016

  Poe je pro mě jeden z nejbližších autorů, ale na jeho román jsem narazil až po několika letech pročítání jeho tvorby. Mám pocit, že je ve stínu básní a povídek. Což je pochopitelné, ale trochu škoda, protože se jedná o úžasné dílo, které není o nic horší než zbytek tvorby. Je to už nějaký čas, co jsem knihu četl, ale pokud si pamatuji správně, přečetl jsem ji během jednoho dne. A byl to dechberoucí zážitek. Hlavně během čtení závěrečné části už je člověk téměř u vytržení. Škoda, že Poe nestihl napsat více románů. Respektive více čehokoliv. Vše, co Poe napsal, obsahuje něco magického a prchlivého.

  rene6927

  18.03.2016

  Typický Poe. Odvážně ale musím říct že povídky byli pro Poea jako stvořený. Když jsem se dozvěděl o jeho jediném dokončeném románu, tak jsem o koupi knihy neváhal ani minutu. Většina povídek je po dvacet až třicet stránek plná beznaděje, strachu a trýzně. Rád jsem si přečetl obsáhlý příběh mého oblíbence. A co se konce týče..? (možná trochu SPOILER!) nějak mě nepřekvapil ale na konci knížky jsem hledal neexistující stránky o pokračování… Ode mě 80 %

  chlo0opek

  08.03.2016

  Samotná dobrodružství jsou pěkně čtivá, ale místy některé popisy událých skutečností trochu nudí. Ale nejvíc zklamal konec – nekonec. Takže v průměru jsou z toho 3*.

  Skip

  09.08.2015

  Nejrozsáhlejší Poeův text, jaký jsem, četl, a také s přehledem nejslabší. Dokud se děj odehrával na brize Grampus, tak to ještě šlo, ale dál už je to pak slátanina a nastavovaná kaše. Představy tehdejších spisovatelů o krajinách za jižním polárním kruhem byly vskutku barvité a zcela mimózní. O několik let později si podobně zafantazíroval i Jules Verne.

  hejsahopsa

  12.01.2015

  Je pravda, že kniha má prazvláštní atmosféru a bavilo mě uvažovat nad tím, co by ještě bylo uvěřitelné a co už ne, ale jinak bych ji zařadila spíše do průměrné četby.

  callahanh

  08.01.2015

  Poea mám rád, ale přiznám se, že jsem ho v tomto románu moc nepoznával. Některé pasáže tedy byly naprosto výborné (chlapík uzavřený v kajutě, boj se psem, kanibalismus – to je asi naprostý vrchol knihy) a dost sugestivní, měly skvělou atmosféru a hlavně úžasně pracovaly s psychologií postav. Pak tu ale byly pasáže úmorně zdlouhavé (líčení cest, popisy ostrovů), které se mi osobně četly hodně těžce a musel jsem se k nim vracet, abych v nich měl jakž takž pořádek. Opravdu mě to mrzí, protože jde vlastně o jednohubku, ale nečetla se úplně snadno a z dnešního pohledu vyžaduje docela dost tolerance, protože popisů je tu moc a moc a Poeovi asi tak úplně nejdou. Je určitě škoda, že za život nestihl víc románů, protože nápadů měl evidentně dost a věřím, že by ještě mnohé ukázal. Milovníci cestopisů a námořnictví asi budou hodnotit lépe než já, já ale s těžkým srdcem musím zůstat u 60%.

  glombas

  25.07.2014

  Mám z tohodle trochu zvláštní pocity, ale je to hezké 🙂

  Valentine

  14.07.2014

  Takové čtení spíš pro "kluky", řekla bych. Knížka se mi líbila svým obsahem, příběh byl poutavý a čtivý. Ale některé pasáže s popisy fungování lodí nebo podrobnostmi o zámořských objevech jsem doslova přeskakovala…

  JeKa

  13.06.2013

  Mystifikační (viz úvodní paratexty) dobrodružný román inspirující se Coleridgovou Písní o starém námořníkovi a nejen jí…závěr transendentní? Záleží na výkladu…

  evickakyticka

  23.01.2013

  Měla jsem chuť přečíst si nějakou knihu o námořnících a sáhla jsem po lehkém hororovém příběhu G. Pyma. A měla jsem ho hned přečtený. Určitá podobnost s Lovecraftovými Horami šílenství ke konci příběhu. Tekeli-li!

  Phoenix16.cz

  02.01.2013

  Věřím, že v době, kdy tento příběh spatřil světlo světa, mohl vyvolat docela rozruch. Dnešního čtenáře popisované scény asi nijak nepřekvapí, protože všechny zápletky už v nějaké formě viděl/slyšel/četl někde jinde. I když příběh (na lodi zbude pár přeživších a ti musí bojovat o přežití jakýmikoliv způsoby) je tím pádem velice dobře předvídatelný, nic nenahradí Poeův mrazivý surrealistický styl vyprávění. Vše, co hlavní hrdina říká a popisuje, mu věříte do poslední slova a velice živě si můžete představovat jejich utrpení a dilemata.

  anthraxCZ

  30.11.2012

  Úžasný román, plný napětí a nepředvídatelných jevů. Poe jakoby to nejlepší ze svých povídek shrnul v jednom delším románu. Přečteno během dvou dnů, hltal jsem to a nemohl se dočkat, co bude dál. Škoda, že Poe nestihl vytvořit více románů.

  Ikkju

  26.10.2012

  Poua jsem znal z povídek, román se mi zdál ještě rozervanější a temnější. Pro mě výprava do temnot duše (podobně se mi zdálo že Verne popisuje duševní stav Pyma, gigantická písmena vyrytá do sopečného popela už na mě působí vyloženě horečnatě), ale stále s lehounkým nádechem poesie (či jak to někdo popisoval – něhy).

  FlLys

  19.10.2012

  Poe… Za ten konec bych ho nejraději roztrhala

  singles35

  03.06.2012

  Povídky Edgara Allana Poea mě příliš nezaujaly. Ale tento román se mi líbil. Chvílemi mi připadalo jako bych četl jiného autora v porovnání s povídkami.

  kivera

  05.04.2012

  U mě to bylo naopak. Přes tuto knížku jsem se dostala k verneovce Ledová sfinga.

  M.A.s.a.k.R.A

  30.03.2011

  Na knihu jsem narazil prostřednictvím J. Vernea a jeho knížky Ledová sfinga. Chvilku mi trvalo, než mě děj vtáhl do sebe, ale nakonec přečtení rozhodně nelituju. Doporučuju si přečíst i doslov od J. Škvoreckého.

  Komnenos

  Dobrodružný román podaný spôsobom, ako to len Edgar vie.  TAGS:

  Online Příběhy Arthura Gordona Pyma ebook, Kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma FB2, Download Příběhy Arthura Gordona Pyma PDF , Download Příběhy Arthura Gordona Pyma MOBI, Online Příběhy Arthura Gordona Pyma kniha, Zdarma Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma IPhone, Online kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma PDF, Zdarma Příběhy Arthura Gordona Pyma DJVU, Zdarma Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma TXT, Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma RTF, Online Příběhy Arthura Gordona Pyma FB2 , e-kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení TXT, Zdarma Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení kniha, e-kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma download MOBI, Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma IPad, Číst Příběhy Arthura Gordona Pyma MOBI, Číst Příběhy Arthura Gordona Pyma DOC, Zdarma Příběhy Arthura Gordona Pyma AWZ, Download e-kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma iPad , Zdarma Příběhy Arthura Gordona Pyma DJVU, Download Příběhy Arthura Gordona Pyma e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Příběhy Arthura Gordona Pyma DVD, Číst Příběhy Arthura Gordona Pyma TXT, Book Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení DJVU, Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení kniha zdarma, Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení kniha pdf zdarma, Příběhy Arthura Gordona Pyma pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Příběhy Arthura Gordona Pyma pdf zdarma, Příběhy Arthura Gordona Pyma stažení kniha epub zdarma, Příběhy Arthura Gordona Pyma ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply