Proměna a jiné povídky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Proměna a jiné povídky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Proměna a jiné povídky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Proměna a jiné povídky


Mladý a pracovitý obchodní cestující Řehoř Samsa, na jehož platu závisí fungování celé rodiny, se jednoho dne probudí a zjistí, že se změnil v jakýsi odporný hmyz a místo normálních slov se mu z úst linou jen zvláštní zvuky.
Bohužel jeho mysl zůstala lidská a tak musí postupně sledovat, jak se mu jeho nejbližší vzdalují… Kromě Proměny, která je asi nejslavnější povídkou Franze Kafky a inspirovala filmaře k natočení věhlasného hororu Moucha, kniha obsahuje i další neméně zdařilé příběhy, jako například Ortel, V kárném táboře a původně samostatnou sbírku Drobné povídky otci, kde najdeme i známé vyprávění Venkovský lékař.Kniha v českém jazyce!


Stažení Proměna a jiné povídky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Proměna a jiné povídky (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Proměna a jiné povídky zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Proměna a jiné povídky.pdf (EUR-0.00)

  Proměna a jiné povídky.epub (EUR-0.00)

  Proměna a jiné povídky.doc (EUR-0.00)

  Proměna a jiné povídky.txt (EUR-0.00)

  Proměna a jiné povídky.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Proměna a jiné povídky.PDF – (EUR 0.00);

  Proměna a jiné povídky.MOBI – (EUR 0.00);

  Proměna a jiné povídky.EPUB – (EUR 0.00);

  Proměna a jiné povídky.DOC – (EUR 0.00);

  Proměna a jiné povídky.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Erzahlungen

  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (32)

  Přidat komentář

  Andvejka

  02. ledna

  Poslední kniha, kterou jsem v roce 2017 přečetla. Kniha, která mi jednoduše "nešla" – četla jsem ji téměř celý rok a nejednou jsem měla chuť ji nechat, odložit a nejlépe s ní skončit. Mám ji v knihovně, ale prozatím nemám potřebu se k ní vracet.

  Anett48

  06.11.2017

  Skvělá sbírka jednoho z nejlepších spisovatelů všech dob!

  Jessybelle

  22.07.2017

  Přečteno, ale trvalo mi to děsně dlouho. Vždy jen kousek. Přišlo mi to docela náročný pochopit. Asi to nebude můj šálek čaje. Některé povídky zapomenuty, jiné ve mně zůstaly (třeba Umělec v hladovění, V kárném táboře, Vesnický lékař, Proměna, Děti na silnici, Ortel). Snad za nějaký čas se ke Kafkovi vrátím…ale kdoví.

  bookemma

  21.05.2017

  Některé povídky byly naprosto excelentní, v jiných jsem se při nepříliš pozorném čtení rychle ztratila. Kafkovy povídky a jeho styl psaní jsou někdy bez chybičky a napínavé od začátku až do konce, čtivé až mrazivé, jiné se zamotávají jakoby samy do sebe, a ani po tom, co dočtu poslední větu, vlastně nejsem příliš moudrá z toho, "co tím chtěl Kafka říci".

  JP

  04.05.2017

  Umělec v hladovění, V kárném táboře, Venkovský lékař, Ortel (+). Nikdy jsem nepodlehl všeobecnýmu rozčarování okolo Proměny, asi mě nebaví jak děsně ji všichni nafoukli na úkor Procesu a Zámku, lidi zase ukazujou, že kratší, snazší a stravitelnější práce jim jsou zkrátka víc po chuti, pakáž líná. ____ Je to jako pořád ho znovu a znovu objevovat (už delší dobu jsem od Kafky nic nečetl) pro to, čemu věnoval pozornost, detaily, který popisoval, a jak je popisoval. Detaily, který by, obzvláště v dnešní uspěchaný době, nikoho nenapadlo řešit, místa, který by nikoho nenapadlo otisknout na papír (mám to s místy podobně, jenže já si je vyfotím do mobilu), vzpomínky. A čím dál víc si říkám, že všechny ty zápisky a fragmenty, nedokončené práce jsou zkrátka tak, jak mají být, protože tak mají být – Kafka je definitivně o cestě, ne o cíli a nějaký literární standarty na něj zrovna moc nesedí. Ale vždycky se nemůžu zbavit dojmu, že nevím, jak o něm mluvit, jak popsat, čím byl unikátní, kde je ten bod, který uchopíte a řeknete, tohle je ta nálož, teď čum, tady ten moment – nic takovýho v něm totiž není… já vím jen, že i s odstupem století je pořád zajímavější, než 98% dnešní produkce, protože napíše, jak půvabný tvar mělo rameno jedné ženské, která se mu líbila v létě roku 1912 a nebo že branka v uličce, kam nikdo nechodí, byla takhle zrezivělá, když za ní zrovna zapadlo Slunce. Je to divně neuchopitelný a to je na tom to nejlepší, ta nedefinovatelnost a ten zájem mimo standartní rámec (proč psát o pocitech k ženě, když můžete psát o jejím rameni atd.), to mám s Kafkou společné a definitivně to je důvod, proč mě baví ho číst. Snad jsem se vyjádřil.

  jan14s

  10.04.2017

  Většina povídek mi přišla zajímavá, pouze několik z nich jsem nepochopil. Nejspíše proto, že jsem se nedokázal ztotožnit s autorovými pocity. U jedné z těch kratších jsem naopak věděl přesně co autor cítil (alespoň mám ten pocit) a tím pádem pro mě nabyla úplně jiný rozměr.

  Ema22

  28.02.2017

  Co se týče kvality, povídky jsou velmi nevyvážené. Za výborné považuji Proměnu, dále Ortel, Umělce v hladovění a V kárném táboře. Z poslední jmenované mě mrazí ještě nyní.

  danikovo

  12.02.2017

  Jak tu psalo už víc lidí, v knížce jsou i povídky, které jsou o ničem a i když to vyzní hnusně, jen zabírají místo na papíře. Ale pak jsou tam takové, které jsou opravdu dobré, nad kterými přemýšlíte ještě po přečtení. Z celkem 39 povídek mě opravdu zaujalo jen 7. Ty bych hodnotila plným počtem hvězd. Konkrétně Odmítnutí, Před zákonem, Šakali a Arabové, Umělec v hladovění, Ortel, Proměna a V kárném táboře. Jakž takž by se tam ještě vedral Venkovský lékař. Ostatní mi bohužel přišly jako výkřiky do tmy bez jekéhokoli významu. Někdy příliš krátké na to aby obsahovaly pointu, někdy naopak zbytečně natahované a pointu stejně postrádající. Vyloženě jsem trpěla u povídky Zpěvačka Josefína aneb Myší národ, která sbírku uzavírala.

  KatChiss

  12.11.2016

  Více se mi líbily povídky delší než 5 stran. Povídky na půl nebo jednu stránku mi přišly takové neukončené. Nejvíce se mi líbila Proměna a Ortel.

  Romanka89

  22.08.2016

  Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně. Nejvíce se mi líbily asi tyto: Odmítnutí, Ortel, Proměna, V kárném táboře a Umělec v hladovění. Další mi v paměti moc neutkvěli ale myslím, že se k tomutou souboru povídek ještě ráda někdy vrátím a uvidím.

  Proměna: Dokonalá psychopovídka, naprosto mě dostala představa, jak Řehoř po proměně chladně uvažoval nad tím, co bude s jeho rodinou, jak je zaopatří atd. Žádný velký vyšilování že je ze mě mega brouk. Kafku teprve poznávám a sem zvědavá na další díla.

  amaenium

  18.07.2016

  Kafka nejspíš nebude patřit k mým oblíbeným autorům. Knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Některé povídky byli dobré, ale u jiných jsem se lehce ztrácela a musela číst celé strany znova, než jsem se zorientovala. Bylo to namáhavé čtení a musela jsem se nutit dočíst knihu celou.

  tovlasek

  18.05.2016

  První kniha od pana Kafky, kterou jsem přečetl, ačkoliv některé povídky jak to tak bývá byli trošku slabší, mnoho jsem si naprosto zamiloval (konkr. Děti na silnici, Ortel, Před Zákonem, Sen, Umělec v hladovění a V kárném táboře). Některé mi na četbu přišli snadné, jiné byli trošku těžší obzvláště pak celá poslední část Umělec v hladovění se svými čtyřmi povídkami byla skutečně pozoruhodná, samozřejmě v dobrém. Kniha se mi jinak celkově velmi líbila a díky ní jsem si zamiloval pana Kafka a těším se až si od něj přečtu i další díla.

  IvetB

  31.03.2016

  Kafka je prostě Kafka… Není to zrovna jednoduché čtení. Proměna a Ortel mě uchvátily, ostatní povídky jsem jaksi nepochytila. Ale možná, až si to přečtu za nějaký čas znova, mi něco dají, těžko říct.

  Luvák

  14.03.2016

  Proměna a povídka V kárném táboře jsou vynikající, ostatní povídky mají poměrně kolísavou úroveň. Jedna či dvě jsou velmi zajímavé, ostatní bohužel spíš nudné nebo nic neříkající.

  Kabátice

  17.02.2016

  Tahle kniha, první od Kafky, kterou jsem kdy četla, mi dala vážně zabrat. Některé povídky jsem nepochopila, i když se zájmem přečetla a u jiných jsem měla pocit, že jsem je jen přelétla očima, jelikož na konci jsem zjistila, že vůbec nevím o čem to bylo a myšlenkami jsem byla úplně někde jinde. Povídka Proměna byla skvělá, akorát mě překvapil ten konec. Čekala jsem trošku něco víc. Když jsem ale posléze knihu dočetla do konce, pochopila jsem, že to byla ode mě hloupost, tak to prostě mělo být… Zcela určitě si ještě něco od Kafky přečtu.

  kacimilek

  12.02.2016

  K povídce Proměna nemám ani snad co dodat, prostě ji zbožňuji. Ale co mě nejvíce překvapilo a zaujalo byla povídka Trápení, Ortel a V kárném táboře. Nepochopím, jak je možné, že už jsem o nich neslyšela dávno! V jistých ohledech mi přijdou stejně skvělé jako je Proměna. Rozhodně doporučuji, Kafka je srdcovka.

  ANATS

  25.12.2015

  Tak tenhle boj jsem prohrála. Ač mě to docela mrzí, bohužel jsem pana Kafku a jeho styl nepochopila. Ani kratší povídky jsem nepobrala. Povídka Proměna je hodně zvláštní. Občas jsem měla pocit, že ani nevím o čem čtu.
  Nemohla jsem se soustředit na čtení, opravdu náročná knížka.
  Hodnotit knížku nebudu a nemůžu, protože jsem ji ani nedočetla. Odložila jsem ji v půlce.
  No snaha byla…ale tohoto autora si do oblíbených nedám 🙁

  GhostMargaret

  14.07.2015

  uff…..

  Nando

  13.04.2015

  Byla to fuška 🙂

  Gooverka

  11.03.2015

  Proměna je úžasná povídka, samotné bych jí dala 4 hvězdičky. O dalších Kafkových kusech v této sbírce se to ale říct nedá. Většina nedává smysl, není na nich ani nic zvláštního, a prostě mě nebavily. Byly tam některé výjimky, které by se ale daly spočítat na prstech jedné ruky. Za mě ne.

  opic 12

  23.10.2014

  Vnitřní stavy v některých povídkách přímo z duše psané jakoby v danou chvíli v okamžiku myšlenkových pochodu na papír,právě ted a tady.Detaily chování,lidská povaha,jo tak to chodí.Umělec v hladovění a další.Temně,ponuře,pro někoho třeba usměvně celkově s nezaměnitelným zpusobem psaní.
  F.K. dávat hodnocení není zapotřebí,on o ně nestojí.

  Makoves

  11.10.2014

  Přiznám se, že většinu povídek jsem nepobral, ale ta zásadní "Proměna" vše srovnala. Když už nic, tak tohle stojí za přečtení.

  Miška.Miška

  25.09.2014

  Fanynka Kafky ze mě určitě nebude ….

  jaryn

  21.09.2014

  Samotná "Proměna" mě kdysi ťala do živého (dnes už se na Kafku dívám možná o něco střízlivěji, víceméně jako na dost zakomplexovaného jedince), ale i teď to vnímám jako silný text, avšak celý soubor až tak ohromný není.

  mgeisselreiter

  04.01.2014

  Celkem náročná a nevyvážená kniha. Mnohé povídky, i když jen na pár řádků, jsou kouzelné a zajímavé, jiné tak složité, čtou se velmi těžce, nedokážu se na ně ani soustředit a v důsledku mi nic nedávají (buď je nechápu, nebo ani nevím, co jsem četl). Pro mě jsou jednoznačně nejlepší a zároveň čtivé povídky Proměna a V kárném táboře. Ta druhá je mimořádně silná a působivá. Dále pak pro mě byli zajímavější spíš povídky z první části nazvané Rozjímání. Naopak poslední povídka Zpěvačka Josefína aneb Myší národ je tak komplikovaná, že jsem se ani za cenu velké snahy nedokázal soustředit a vlastně nevím, o čem byla.
  Přestože jsou zde zajímavé komentáře, tento druh literatury vyžaduje v knize fundovaný doslov, který zde bohužel chybí. Celkově musím knihu ohodnotit jako průměrnou, 70% a 3*. 4.1.2014.

  Lenna75

  16.11.2013

  Proměnu jsme měli v povinné četbě a já znovu nevěděla, co přesně očekávat. Ale nakonec jsem onu Proměnu shledala čtivou a zajímavou. A rozhodně tajuplně zajímavou.
  Nestává se přeci každý den, že se proměníte v obřího brouka a vaše rodina vás začne nenávidět za to, za co vlastně nemůžete.
  DOPORUČUJI!

  anisek989

  26.06.2013

  Kafku nechápu a asi nikdy nebudu.. Toť vše.

  Siskova.L

  27.12.2012

  Kafkovo dílo Proměna jsem četla kvůli maturitě do školy, ale řekla bych, že to nebyla ztráta času. Rozhodně! Kafaka jako jeden z mála lidí dokazuje, že emoce nejsou vždy na prvním místě, protože jak jinak bychom mohli objektivně posoudit vzniklou situaci. Když do toho nepleteme emoce, je jednodušší pozorovat věci aniž by nás ovlivnily pocity. Je důležité nepřebírat pocity napsané v knize, ale sami si ty pocity utvářet a díky Kafkovi je to možné.

  mcleod

  17.11.2012

  Franz Kafka mě touto knihou uchvátil již v ranné pubertě. Byl prvním autorem, u kterého jsem objevil díla, která nebyla prvoplánová a plochá, ale za kterými se skrývaly hluboké myšlenky. Možná i proto se stal mým nejoblíbenějším českým spisovatelem. Zajímavá je interpretace Kafkova díla… snad každý ho bere trochu jinak, každému přináší něco jiného. Je to jako by se na toto dílo každý díval z jiného úhlu, ale čistým pravdivým pohledem na stále stejný objekt. Interpretace tak většinou naprosto sedí, přestože se mohou vzájemně vylučovat. Přemýšlím, zda právě celkové rozpoložení čtenáře, kdy se s Kafkou poprvé setká, neimplikuje navěky jeho pohled na toto dílo. Možná tedy také vzhledem k mému věku, kdy jsem Kafku poprvé četl, ho beru za výborného společensko-kritického autora, který se strefuje přesně do nejpalčivějších problémů tehdejší společnosti, které však lze promítnout i do té dnešní. To je příklad také této povídkové knihy, kde do popředí vystupují takové skvosty jako je Proměna nebo V kárném táboře. Bohužel v ní jsou také nepovedené texty, spíše zlomky bez začátku a konce… to ale nemůže zásadně zkazit můj celkový dojem.

  petrn

  11.10.2012

  Tato sbírka je podle mě celkem nevyvážená – nejvíc jí zvedá Proměna samotná (opravdu zajímavá, ale i lehce čtená povídka, která zanechá v člověku dojem), na druhou stranu u některých povídek jsem si říkal, jestli jsou opravdu hodné publikace v knize – a u některých jsem měl skoro problém objevit místo, kde jsem přestal předešlý den číst (povídka o myším národě, například). Každopádně si myslím, že sbírka stojí za přečtení, konec konců i některé krátké povídky pana spisovatele čtenáře vyloženě zaujmou (já jsem se například ztotožníl s povédkou Pasažér. Líbilo se mi, jak Kafka zachytil proud myšlenek znuděného pasažéra, které nejsou nijak vedeny a také je jejich směr ovlivněn naprosto bezděčně)
  TAGS:

  Online Proměna a jiné povídky ebook, Kniha Proměna a jiné povídky FB2, Download Proměna a jiné povídky PDF , Download Proměna a jiné povídky MOBI, Online Proměna a jiné povídky kniha, Zdarma Stažení Proměna a jiné povídky IPhone, Online kniha Proměna a jiné povídky PDF, Zdarma Proměna a jiné povídky DJVU, Zdarma Stažení Proměna a jiné povídky TXT, Stažení Proměna a jiné povídky RTF, Online Proměna a jiné povídky FB2 , e-kniha Proměna a jiné povídky stažení TXT, Zdarma Proměna a jiné povídky stažení kniha, e-kniha Proměna a jiné povídky download MOBI, Stažení Proměna a jiné povídky IPad, Číst Proměna a jiné povídky MOBI, Číst Proměna a jiné povídky DOC, Zdarma Proměna a jiné povídky AWZ, Download e-kniha Proměna a jiné povídky iPad , Zdarma Proměna a jiné povídky DJVU, Download Proměna a jiné povídky e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Proměna a jiné povídky DVD, Číst Proměna a jiné povídky TXT, Book Proměna a jiné povídky stažení DJVU, Proměna a jiné povídky stažení kniha zdarma, Proměna a jiné povídky stažení kniha pdf zdarma, Proměna a jiné povídky pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Proměna a jiné povídky pdf zdarma, Proměna a jiné povídky stažení kniha epub zdarma, Proměna a jiné povídky ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply