První muž Říma Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

První muž Říma Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

První muž Říma Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

První muž Říma


Kniha v českém jazyce!


Stažení První muž Říma zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:První muž Říma (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení První muž Říma zdarma kniha:

  MIRROR-2

  První muž Říma.pdf (EUR-0.00)

  První muž Říma.epub (EUR-0.00)

  První muž Říma.doc (EUR-0.00)

  První muž Říma.txt (EUR-0.00)

  První muž Říma.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  První muž Říma.PDF – (EUR 0.00);

  První muž Říma.MOBI – (EUR 0.00);

  První muž Říma.EPUB – (EUR 0.00);

  První muž Říma.DOC – (EUR 0.00);

  První muž Říma.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Masters of Rome (1.)

  Originální název:

  The First Man in Rome (1990)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  lsisec

  22.12.2017

  Čtenář, který si ve svých komentářích stěžuje na množství postav a jmen, nechť to vzdá. Rozklíčovat "Who is WHo" je často náročné a musel jsem častokrát se vracet stránkami zpět, abych opět mohl danou postavu uchopit a pochopit její roli. Nicméně ošidit to a zredukovat počet postav nejde. Dějiny jsou dějiny a holt to tak bylo. Jinak super čtení. Kdo je fanda do historie, ten si počte. Historie je o poučení. Znovu vidíme, že všechno už tu bylo. Elity, elitářství, chamtivost, úplatnost, korupce.

  Ben Nevis

  13.11.2017

  Vynikající dílo talentované autorky. Asi si přečtu i Ptáci v trní. 🙂
  Bála jsem se, že to bude nějaká romance zasazená do prostředí Antiky (takových knížek je spousta), ale je to čistokrevný životopis skutečných postav, přibarvený samozřejmě tam, kde chybí dobové informace.
  Což má i své neduhy, jako například krkolomnější čtivost a místy ne nezbytná rozsáhlost.

  Nejvíce mě však zaujalo, jak se římská republikánská politika podobá té naší. Reformátoři narážejí na strach tradicionalistů o svoji moc a majetek. A jak často je dobrý úmysl vykoupený nečestnými prostředky.

  Pohodářka23

  13.08.2017

  McCullough prostě umí. Doporučuji!

  evask

  13.07.2017

  Do téhle knížky jsem se nedokázala začíst. Hned od začátku spousta postav.

  EmmaKrizova

  20.05.2017

  Nádhera! Krásná kniha z krásné doby. TA COLLEEN, neuvěřitelně systematická, vytrvalá a taletovaná osoba. A nechybí jí ani básnické střevo. ,,Jaro dohaslo pod záplavou květů, a do kraje vtrhlo jako vojevůdcův triumfální průvod vítězněl léto,a celé rozpálené a vyhaslé žízní se v něm rozložilo táborem.,,
  Asi se budu opakovat, ale u každé z těch 700 stran jsem chrochtala blahem. Číst o Řiímu z pohledu Římanů, prostě nádhera. Spousta politiky, tradic, předsudků a různých frakcí, germáni na krku a k tomu jeden geniální venkovan/vojevůdce. A ta fascinující doba republiky, pouhou generaci před zaříznutím.Nic jsem o ní nevěděla… Ty dopisy Rutilia Rufa, ten principus senátu Scaurus.!!! To bylo prostě moje. Tak pokud jste čtenář historických románů, a máte už dost těch knižních potratů o 120 stranách, tak doporučuju určitě. Jediné co mi vadilo, ty lovestory kolem Lucia Cornelia. A přitom jinak dokázala vykreslit vztahy až mrazivě realisticky.( Marius-Julia, Gaius Julius- Aurelia, Livia Drussa – Caepio) Pouze Lucius Cornelius trpěl tím prokletím. To s tou Julillou, to by nesplichtil ani Vieveg dající hlavy dohromady s Bárou Nesvatbovou. A přitom to měla tak dobře vymyšlené v základu. Naopak velice jsem ocenila až dalo by se říci sbírku vulgarismů. Jak vlídně hovořil Marius ke svým vojákúm.Ne, kniha nebyla zbytečně dlouhá, tak si ji přečtěte vy mentulové!

  achilles

  10.03.2016

  Mé první setkání s Colleen McCullough a vskutku nemohlo být lepší. Velice zdařile historicky uchopené dílo bez zbytečných okras, ale zároveň poutavé. Něco pro labužníky antiky. Velice podařené jsou i vysvětlivky na konci- nejsou ale fádní jako bývá obvyklé, ale autorka s nimi zachází jako s další kapitolou se svými skvělými komentáři.
  Pěkné je jak vysvětlila jméno Tydlytátus (orig. Lucius Tiddlypuss):
  " V USA by to byl Joe Blow, v Británii Fred Bloggs nebo – pokud by šlo o aristokrata – Lord Muck of Dunghill Hall."

  67pista

  22.02.2016

  výborné a hlavne chytľavé čítanie asi nie je čo vytknúť skoro dokonalé

  SteveG

  31.12.2015

  To byla,ale tlustá bichle,něco podobného jako epopeje od Vondrušky.Střídají se zde velmi záživné úseky(senát,Marius,Sulla) s naprosto nezáživnými ,třeba jak Aurelie debatuje s nájemníky atd.odvádí to úplně od příběhu.Na druhou stranu člověk se docela dost dozví o hrdinech Říma,samozřejmě pokud jsou zde přesná historická fakta.

  gladya

  18.06.2015

  Nadchla mě celá sága, snad kromě posledního dílu. Myslím, že je to poměrně historicky věrné dílo. Postavy jsou věrohodně vykreslené. A i když nemusejí všechny detaily a hlavně charaktery a motivace postav úplně odpovídat historii, má tento typ románu i "vzdělávací význam". Mě třeba inspiroval k tomu, že jsem se znovu a trochu jinak zamyslela nad znalostmi z dějepisu, proč v jisté fázi vývoje Říma byla republika nahrazena císařstvím.

  nerusa

  06.02.2015

  Skvěle napsaná kniha, i když se mi občas ta římská jména dost pletla, ale to rozhodně není chyba autorky. Postavy jsou skvěle vylíčeny a velmi uvěřitelné. Rozhodně nejsem expertem na historii dávného Říma, takže nehodlám a ani nechci hodnotit případnou faktickou přesnost. Pro mne to bylo skvělé čtení a také velké poučení o historii. Všem, které poněkud odrazuje tloušťka této knihy a ostatně celého sedmidílného cyklu, mohu jen vzkázat, směle do toho, bude se vám to líbit. Máte-li pochopitelně, alespoň trochu slabost pro historické ságy.

  Richie1

  16.10.2014

  Gaius Marius – vynikající státník a především vojevůdce starověkého republikánského Říma.
  V prvním díle historického cyklu sledujeme vzestup tohoto ambiciozního politika a vojáka římské říše.
  Byl jsem knihou nadšen. Po přečtení románu (včetně úžasných autorčiných poznámek na konci) jsem mnohem lépe porozuměl této převratné době, kdy se republikánské zřízení římské říše blížilo ke svému konci. Kniha je psána velmi čtivou formou (autorka mimojiné také napsala známé a oblíbené Ptáky v trní), ale především to je neuvěřitelně historicky věrně zpracované! McCulloughová musela pečlivě prostudovat stovky historických pramenů a věnovat se této tématice opravdu intenzivně.
  Není nic lepšího, než si přečíst poutavý a napínavý román a přitom se ještě vzdělat v dějinách říše, která snad nejvíce ovlivnila i náš současný svět.
  Kniha se v mé knihovně rázem vyšvihla na nejlepší románové dílo z doby konce republikánského Říma.

  martin č.

  28.08.2014

  Jako obdivovatel Říma, který se tu a tam pokouší číst antické autory z edice antická knihovna, jsem po knize šáhl v naději, že si přečtu po čase opět román dle recenzí historicky přesný ale stravitelnější a čtivější než ty 2000 let stará klasická díla šroubovaného slohu.
  Ale na začátku jsem byl trochu zklamán. Fakta a skutečné historické postavy – ok, ale co ten styl? Ty vole, říkám si, co je to za Danielu Steelovou, za červenou knihovnu? Tady se vyšší literatury či hlubokých myšlenek (kterými jsou prošpikovány např. knihy Miky Waltariho) asi nedočkám. Postupně ale Ordinaci v růžové zahradě ubývá prostor a zaplňují ho (od šroubovaných klasiků) známé historické události (válka v Numidii, Germáni, reformy), přibývají postavy (Marius, Sulla, Cecilius Metelus, Scaurus, Saturninus, Glaucia, Rutilius, Caepio,…) a to vše v takové míře, že musím před autorkou hluboce smeknout. V košatém ději si nevymýšlí téměř nic a nikoho a jen vše tím svým čtivým vyprávěním (které by mi samo o sobě přišlo laciné a kýčovité) spojuje. Jedenáct bouřlivých let římské republiky (110-100 př.n.l.) na 700 stranách, pro které autorka musela do obrovské hloubky nastudovat a bravurně zvládnout dějiny a problematiku antického Říma. Pakliže za sérii dostala čestný doktorát, vůbec se tomu nedivím.
  A respekt ke všem čtenářům, kterým historie nic moc neříká a přesto se knihou dokázali prokousat i přes ta kvanta postav a senátních jednání až do konce. Já si určitě přečtu i další díl.

  p.stranska

  29.08.2013

  tak jsem to dočetla, ale přiznávám,že asi od poloviny jsem švindlovala… dlouhé a pro mě strašně nudné kapitoly z válek a ze senátu jsem přeskakovala. uznávám, je to barbarství… ale zbytek příběhu, týkající se rodinných záležitostí, mě naopak hodně bavil a chtěla jsem vědět, jak pokračuje, bylo mi líto knihu nedočíst…tak jsem volila kompromis 🙂
  teď mám dilema, co s dalším dílem…chtěla bych ho přečíst,ale jedině stejným ,,švindlem,,. snad mi to autorka odpustí.

  Atuin

  12.07.2013

  Těžká doba, velmi těžká a všichni usilovniě přemýšlejí jak její těžkost trochu zmírnit…..nebo jak se na té těžkosti propasovat někam výš , nejen ti kterým neuniknou doslovna zřítelnice v krvavém tratolišti po oběti božstvům, ale i jiní. Je Gaius Marius již stár? Je Cornelius Sulla příliš mlád, rodina Juliu nemá jak zajistit své potomy,je jeden příliš chudý a další příliš bohatý,jeden je Homo novus, druhý aristokrat, a ani jedno z toho samo osobě neznamená nic. Jde o to spojit síly. Jinak si choďte dál a mordujte býčky, choďte si pekně v kruhu.
  Každý hrdina má své neodkladné záležitosti, sny, ambice a navíc s nimi i leckterá tajemství. Autorka spojila několik svých vlastních sil, nic si netahá z prstu a klade před sebe i před nás znamenitý historický román.

  Thanyss

  18.06.2013

  Navzdory tomu, že se jedná o román, je to také hluboká studnice vědomostí, jež jsou nám podány mnohem stravitelněji (a také mnohem obšírněji) než v učebnicích dějepisu. Kniha popisuje Řím ještě před vládou Sully a následně Caesara a člověk si tak dovede utvořit obrázek o historickém dění ještě před příchodem známého velikána.

  javirgo

  10.01.2012

  Vynikající román z doby antického Ŕíma. Kromě zajímavého děje je zde podrobně popsaný a vysvětlený systém fungování římského státu za doby republiky . Autorka má můj obdiv a zařazuji ji mezi své oblíbené. Musela pro napsání tohoto díla prostudovat velké množství knih, protože jak sama píše, většina děje je založena na realitě . Bylo to pro mě dost náročné čtení . V románu je velké množství dlouhých latinských jmen ,které jsou si podobné a velké množství výrazů , které jsem neznala,takže jsem musela často na konec knihy do vysvětlivek, jinak bych se v tom ztrácela a možná knihu odložila. Dočetla jsem ale do konce a nelituju . Pokračuji v dalších částech a doufám, že se mi jednou podaří dočíst vše až do konce. Všem, koho zajímá historie antického Říma rozhodně doporučuji.  TAGS:

  Online První muž Říma ebook, Kniha První muž Říma FB2, Download První muž Říma PDF , Download První muž Říma MOBI, Online První muž Říma kniha, Zdarma Stažení První muž Říma IPhone, Online kniha První muž Říma PDF, Zdarma První muž Říma DJVU, Zdarma Stažení První muž Říma TXT, Stažení První muž Říma RTF, Online První muž Říma FB2 , e-kniha První muž Říma stažení TXT, Zdarma První muž Říma stažení kniha, e-kniha První muž Říma download MOBI, Stažení První muž Říma IPad, Číst První muž Říma MOBI, Číst První muž Říma DOC, Zdarma První muž Říma AWZ, Download e-kniha První muž Říma iPad , Zdarma První muž Říma DJVU, Download První muž Říma e-kniha zdarma, Zdarma Stažení První muž Říma DVD, Číst První muž Říma TXT, Book První muž Říma stažení DJVU, První muž Říma stažení kniha zdarma, První muž Říma stažení kniha pdf zdarma, První muž Říma pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha První muž Říma pdf zdarma, První muž Říma stažení kniha epub zdarma, První muž Říma ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply