Rady zkušeného ďábla Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rady zkušeného ďábla Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rady zkušeného ďábla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Rady zkušeného ďábla


Kniha v českém jazyce!


Stažení Rady zkušeného ďábla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Rady zkušeného ďábla (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Rady zkušeného ďábla zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Rady zkušeného ďábla.pdf (EUR-0.00)

  Rady zkušeného ďábla.epub (EUR-0.00)

  Rady zkušeného ďábla.doc (EUR-0.00)

  Rady zkušeného ďábla.txt (EUR-0.00)

  Rady zkušeného ďábla.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Rady zkušeného ďábla.PDF – (EUR 0.00);

  Rady zkušeného ďábla.MOBI – (EUR 0.00);

  Rady zkušeného ďábla.EPUB – (EUR 0.00);

  Rady zkušeného ďábla.DOC – (EUR 0.00);

  Rady zkušeného ďábla.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , Zvon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (44)

  Přidat komentář

  archandelka

  09. ledna

  Nepopírám, že celé téma autor pojal velmi originálně, ale nečetlo se mi to vůbec dobře.

  mirektrubak

  29.12.2017

  Ukazuje se, že C.S. Lewis je dobrý pozorovatel lidí a jejich vlastností. V této knize dokázal na některých místech velmi přesně popsat ty z mých špatných vlastností a zlozvyků, které jsem si neuvědomoval, nebo si je nechtěl přiznat – Nesobeckost a Iluze ušlechtilé hádky byly trefami do čisté desítky. V tom mi byla kniha nápomocná.
  Bohužel těch míst, kde jsem byl Lewisovi vděčný za otevření očí, nebylo tolik, kolik jsem jich našel v K jádru křesťanství. Častěji zde pouze rekapituluje dosti známé nešvary společenského (nejen církevního) života. Že je lepší číst knihy, které člověka baví než ty, od kterých se čeká, že je budeme znát. Že prvotní zamilovanost pro fungování partnerského života nestačí… Je mi čtyřicet let – kdybych tyhle věci netušil a dozvěděl se je teď od Lewise, tak to by bylo opravdu na pováženou.
  Někde jsem zdvořile nesouhlasil (třeba s tvrzením, že hledání vlastních slov a míst pro modlitbu a vyhledávání bohoslužeb v různých kostelích jsou ďáblovým přáním), někde jsem nesouhlasil i docela nezdvořile (chlapecké účesy u žen jako ďáblovo dílo).

  Docela často jsem zde narazil na tvrzení, která – zřejmě pro nedostatek místa – nebyla dobře vyargumentovaná. Třeba: mladí lidé jsou náchylnější k tomu, vnímat duchovní aspekty života, protože nejsou tak zaujati majetkem a společenským postavením. S tím názorem čtenář už buď souhlasí a tak to tvrzení není užitečné (pokud pominu radost z toho, že se shodnu se slavným spisovatelem). A nebo čtenář nad tím tématem nepřemýšlel a pak ho Lewis nemá čím přesvědčit (pokud nepřijmu nějaký názor jen proto, že to tvrdí slavný spisovatel). Ale možná mi na tom něco uniká.

  Asi největší rozpaky jsem měl z formy knihy. Když se budu snažit donutit tříleté dítě, aby snědlo něco, co příliš nechce jíst, tak můžu předstírat, že lžička s rajskou omáčkou je letadlo a dětská ústa jsou domeček pro letadla. To může fungovat (alespoň teoreticky). Ale když spisovatel píše pro dospělé čtenáře o seriózním tématu? Proč to nejde napsat normálně, jako souhrn Lewisových názorů a musí to být v nějaké rozverné podobě?
  Třeba je to tím, že se má jednat o humor a já to nepoznal. To se mi stává…

  Elieneth

  20.11.2017

  Z dopisů mladého pokušitele mě skutečně až mrazí. Při čtení této knihy mi opravdu docházelo, že věci tam popsané se dějí i v mém životě. Opravdu skvělá kniha! Byla jsem ráda i za to, že při čtení musí člověk trochu víc přemýšlet nad tím, co čte. 🙂

  Atanone

  20.11.2017

  Nadčasová kniha..nevím,jak moc je o křesťanství ať už pro,nebo proti..podle mě je to hodně o lidské přirozenosti.. Někomu pohled do zrcadla řekne,co je dobře a co špatně.. a někdo pohled do zrcadla nemá rád

  IchLiebeLesen

  19.11.2017

  Většina lidí tuhle knížku odsoudí, protože je na ně jednoduše náročná. Není to klasická spotřebitelská kniha. Je tam mnoho témat, nad který se křesťané (i když nechápu proč) vyhýbají. Tato kniha by nás právě měla nakopnout k tomu se o ta témata zajímat a začít žít zase o něco lépe.

  constantinne

  14.11.2017odpad!

  Odporná křesťanská propaganda.

  alef

  14.11.2017

  "Někteří lidé mi složili nezaslouženou poklonu, když si mysleli, že Rady zkušeného ďábla jsou výsledkem mého dlouholetého studia teologie. Nenapadlo je, že existuje ještě jeden stejně spolehlivý způsob, jak se poučit o pokušení – mé vlastní srdce." (C. S. Lewis)

  "Poprvé za celou svou kariéru jsi ochutnal to víno, které je naší odměnou za všechnu námahu – muka a chaos lidské duše – a ono Ti stouplo do hlavy" …

  … tak tohle bylo celkem nečekané setkání s pokušením 🙂 … Zmarchorb je zkušený pokušitel, a každého, kdo se mu dostane do drápů, čeká těžký boj … proto, než začnete číst, nezapomeňte, že ďábel je lhář! … a do karet mu hraje spousta výhod, jako třeba, že díky vývoji, který jsme my, lidé, zahájili před mnoha sty lety, nedokážeme už věřit něčemu nezvyklému, nevěříme už ani na ďábly, a on ví, že je to jeho velká výhoda, stačí, aby nám tihle pekelní pokušitelé stále pořád dokola opakovali, že všechno, co se kolem nás děje je všední záležitost, a že je to tak fajn, a jsme jejich, … oni totiž mají největší strach z toho, aby se nám nepodařilo probudit náš rozum, nevšední lidský rozum je dokonale mate, a nemohou si pak být jistí, jak to všechno skončí … a tak našeptávají a svádí … velikánskou hromadou smyslových zážitků, které se na nás valí ze všech stran a jejichž jediným úkolem je, naučit nás zapomenout … používat vlastní rozum 🙂 … poslední dobou, když se tak dívám kolem sebe, připadá mi, že je to pro Zmarchroba a jeho kumpány minimálně 1:0 …
  … přesto jsem stále optimistka … a tohle mě trochu uklidňuje 🙂 „At budeš dělat cokoli, v duši Tvého pacienta bude vždycky trocha zloby i trocha dobroty.“

  … tak snad ten věčný boj dobra a zla ještě není u konce 🙂 … na své straně máme totiž mocného spojence, který nás, lidské „obojživelníky“ (to divné spojení duše a těla) nepochopitelně miluje, a který nám stále dokola odpouští naše selhání :-).

  Doporučuji, a možná teď je zrovna vhodná doba, na chvíli se zastavit a vzpomenout si … příběh, který máte před sebou Vám může být pomocníkem, zavede Vás do skrytých zákoutí duše … a pak velice jasně a srozumitelně ukáže na ty slabé, ale i silné stránky člověka :-).

  blindone

  04.11.2017

  Mám rád koprovou omáčku a vím, že spoustu lidí ji rádo nemá. Já zas nemám rád růžičkovou kapustu. Tato knížka je výborná, i když občas je v ní kopr s kapustou.

  Red_Fox

  31.10.2017

  Nepopírám, že kniha (spíš knížka) byla napsána v originálním duchu a našly se v ní zajímavé myšlenky, ale měla jsem velký problém se začíst a zabavit se. Moc mě neohromila. Sto lidí, sto chutí…

  Simonovič

  29.10.2017

  Múdre myšlienky, originálne napísaná kniha a stále aktuálne témy. Vyvracia predstavy mnohých ľudí o tom, aký je Boh, o tom aký je diabol ale aj o tom aký je človek. Kniha ktorá odhalí to čo už dávno vieme ale neuvedomujeme si. Veľmi dobré, chytľavé no posledné stránky sa mi čítali už ťažšie, štýl knihy a irónia môže po čase omrzieť, no aj napriek tomu je to kniha ktorú treba prečítať.

  Tyet

  26.10.2017

  Tenká knížka proslulého C. S. Lewise je souborem dopisů s radami, který píše jeden ze zkušených ďábelských pokušitelů Zmarchrob mladému, začínajícímu podřízenému jménem Tasemník. Rady udělované zkušeným praktikem se týkají „pacienta“, jehož má Tasemník získat pro Peklo. Chvílemi je knížečka na můj vkus příliš prvoplánová a bigotní, ale má i moc pěkná místa, z nichž jsem opsala poměrně aktuální část o zbabělosti a strachu:
  „Ale nejlepší je nenávist spojená se strachem. Zbabělost – jakožto jediná ze všech neřestí – je jenom bolestná; je strašná, ať ji člověk cítí, tuší nebo na ni vzpomíná, zato nenávist má i své příjemné stránky. Proto je často tou kompenzací, kterou se člověk odškodňuje za utrpení způsobené strachem. Čím více se bojí, tím více bude nenávidět. A nenávist také skvěle utišuje pocit hanby. Pokud tedy chceš těžce zranit jeho lásku k bližnímu, měl bys nejprve porazit jeho statečnost.“

  D.V.Spudil

  12.10.2017

  I s odstupem několika týdnů od přečtení si uvědomuji, že na mnohé věci se dívám prismatem Rad… A říkám si, nojo, tenhle a tenhle něco dělá, ale Lewis napsal o takovém jednání to a to… Neměl jsem dojem, že by tam pro mě byl nějaký nový názor, ale stejně mám dojem, že ač se mi to četlo docela těžko (nevím, čím to, snad že jsem to vždy četl unavený), trochu mě to změnilo. Tuhle knížku bych mezi prvními doporučil jakémukoli studentovi, který se už dokázal prokousat svou povinnou literaturou 🙂

  ZuzanaMrh

  03.10.2017

  Je to hodně zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení. Ale jakožto nekřesťanka (nikoli ateistka) jsem v textu vnímala určitou nenápadnou manipulaci a vnucování křesťanského pojetí Pekla a Boha.

  ziriant

  28.06.2017

  Nevěřím v Boha. Nevěřím v člověka. Ateista nejsem. Ale všechny tyto skutečnosti jsou podle mě při čtení této knihy nepodstatné. Proto, že věřím na své svědomí. Proto, že pracovat na sobě má smysl. Proto, že naši blízcí i my samotní si zasloužíme, abychom se k sobě chovali lépe. A zde jsem našla lehkou a příjemně alegorickou, ale místy také dost konkrétní formou podaná témata, nad kterými bychom se měli vážně pozastavit, abychom dosáhli svého.

  essterkaa

  10.05.2017

  Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Naprosto skvělý nápad na knihu, velmi dobré k zamyšlení. Musím se poklonit před autorem a jeho intelektem, a proto knihu můžu jedině doporučit!

  Hun

  22.03.2017

  Nápad skvělý, spousta výtečných postřehů, ale poslední třetina kniha výrazně slabší. Tam už je dost prázdného intelektuálního filozofování, řekl bych. Autor se postupně trochu zamilovává do vlastních myšlenek. Vybírám pár citátů:

  „Ať budeš dělat cokoli, v duši tvého pacienta bude vždycky trocha dobroty i trocha zloby. Tu zlobu musíš zaměřit na jeho nejbližší bližní, které potkává každý den, a dobrotu zase do nejvzdálenějšího okolí, na ty lidi, které nezná. Pak bude zloba zcela skutečná a dobrota téměř neskutečná.“

  „Všichni lidé se postupně stávají tím, za co se vydávají.“

  „My chceme, aby se celá jejich rasa věčně honila za něčím nedosažitelným – aby nikdy nebyli v současnosti čestní, laskaví ani šťastní, ale aby všechno skutečné, co v přítomnosti dostávají, hromadili ke spálení před oltářem budoucnosti.“

  „Musíš v něm pečlivě pěstovat ten podivný předpoklad, že ‚Můj čas patří mně‘.“

  „Naučili jsme lidi říkat ‚Můj Bůh‘ ve smyslu, který se skoro neliší od ‚mých bot‘ a znamená ‚Bůh, který mi něco dluží za mé věrné služby‘.“

  pucii

  29.01.2017

  Trochu mi při čtení běhal mráz po zádech. Člověk si vůbec neuvědomí, kolik nástrah kolem něj je. Obdivuji Lewise, že takovou knihu napsal a k úvodu ještě připojil něco ve stylu, že se jedná o jeho zkušenosti, myšlenky, selhání, že nebylo třeba nic studovat.

  JLČ

  16.11.2016

  Ačkoliv autor není katolík, nýbrž anglikán, z hlediska teologického je to velmi dobré. Skvělý úvod do křesťanství pro konvertity.

  ZuzziŠ

  15.09.2016

  Ale to je přece učebnice křesťanství a jeho nejzákladnějších myšlenkových proudů, jeho esence! A kdo si toho při čtení všimne? Vždyť kdo ví, třeba i Tasemník konvertoval…

  AllyKumari

  08.07.2016

  I kdybych nebyla křesťankou, tuto knihu bych hodnotila velmi vysoko. Nenásilně a především vtipně pojednává o věcech veskrze vážných. Příjemné čtení jak pro věřící, tak i ty z ateistů, kteří jsou ochotni, třeba jen na chvíli, připustit možnost existence Boha a ďábla a jejich věčného zápasu o lidské duše. Když to zvládnou s draky, zombíky nebo třeba i láskou na první pohled, tak proč ne s Bohem? Rady zkušeného ďábla pak fungují výborně i "jen" jako beletrie.

  kacaabba

  11.06.2016

  Kdysi se na četbu této knihy chodilo do pražské Violy. Četl (hrál) Miroslav Moravec. To byla lahůdka! Jeho zjev – velká hlava s velkým zakřiveným nosem, sytost jeho hlasu, velký černý cylindr a černý plášť – vytvářely při sporém osvětlení lampičky neskutečně působivou atmosféru. Pokyb na pódiu nula – seděl na židli u stolu s lampičkou – a přeci jsme z něj nemohli odtrhnout oči.

  BLeeCraleek

  25.05.2016

  Je vidět, že to psal člověk, který věděl o čem píše. Myslím, že to přesně odpovídá skutečnosti. Dokonce se tu setkávám i se svým vlastním názorem, i když ne přímo, a sice, že největší vynález ďábla(tj. jeho největší zbraň/výhra) je zbabělost a tupost lidí. Líbí se mi, jak popisuje pohled na věc „našeho otce v hlubinách“ a „Nepřítele“.

  klikas

  19.05.2016

  To sedí….

  Komnenos

  03.04.2016

  Túto knihu vystihujú tri slová: brilantné nadčasové dielo. Najskôr som si myslel, že autor musel pred jej napísaním študovať teologické diela, avšak dozvedel som sa, že to tak nebolo. O to geniálnejšie kniha vyznieva. Hlavným posolstvom knihy je skutočnosť, že diabol na nás útočí rafinovane tak, aby sme si svoj hriech neuvedomili. Najviac mi v súvislosti s tým utkvela veta: "Najistejšia cesta do Pekla je postupná, mierne sa zvažuje, je mäkúčko vystalaná, žiadne náhle zákruty, žiadne míľniky, žiadne ukazovatele smeru." Odporúčam všetkým hľadajúcim i tým, ktorí si myslia, že už našli.

  Mánička178

  27.02.2016

  Naprosto nepopsatelně děsivé… S neskrývaným obdivem smekám před genialitou autora, smekám před jeho talentem popsat esenci zla ve své nejkrystaličtější podobě a zároveň mi v hlavě visí otazník, jak asi psychicky náročné muselo být toto dílo stvořit. Mně samotné působilo pouhé čtení doslova vnitřní křeče, knihu jsem musela nesčetněkrát odložit, jak hutné to je.
  C.S.Lewis zná velmi dobře slabosti a temné stránky lidské duše a myslím si, že forma dopisů, kterou autor zvolil, vliv na čtenáře ještě zintenzivňuje…
  Opravdu nezapomenutelné, opravdu hrůzné!

  qwill

  22.01.2016

  Můj drahý Tasemníku,
  Na Tvé poslední zprávě o stavu pacienta mě nejvíce zneklidňuje to, že on už nedělá tolik pevných předsevzetí jako při svém původním obrácení. Píšeš, že už neplýtvá sliby o věčné ctnosti, ani nečeká, že mu bude poskytnuta „Milost“ na celý život; že jenom doufá v její nepatrný denní a hodinový příděl, aby mohl zápasit s pokušením toho dne a té hodiny! To je velice nepříjemné.
  Teď mě napadá jen jedno. Tvůj člověk je teď pokorný; už jsi ho na to upozornil? Každá ctnost nám připadá méně hrozná, pokud si jí člověk je vědom, a obzvlášť to platí o pokoře. Ve chvíli, kdy bude skutečně chudý v duchu, propašuj do jeho mozku příjemnou myšlenku: „Propánakrále, já jsem pokorný!“, a téměř vzápětí se v něm objeví pýcha – pýcha na vlastní pokoru. Pokud si toto nebezpečí včas uvědomí a tuto novou formu pýchy zdolá, ať je pyšný zase na to – a tak dále, kolikrát jen budeš chtít. Ale nezkoušej to příliš dlouho; mohl bys v něm probudit smysl pro humor a míru. Pak by se Ti jenom vysmál a šel si lehnout.
  Líbá Tě Tvůj strýc Zmarchrob

  qwill

  22.01.2016

  Z předmluvy autora:(1941)
  Peklo si musíme představit jako stát, v němž se neustále každý stará o svou vlastní důstojnost a kariéru, stěžuje si na ostatní a žije smrtelně důležitými vášněmi – závistí, vědomím vlastní nepostradatelnosti a zášti k ostatním. Z toho jsem vyšel.
  Žijeme v období Manažerství, ve světě Úřadů. Největší zlo se teď neodehrává v těch špinavých "doupatech zločinu", která tak rád popisoval Dickens. Dokonce ani v koncentračních táborech a v táborech nucených prací; tam vidíme jen konečné výsledky. Zlo plánují, přikazují (předkládají, podporují, schvalují a zaprotokolovávají návrhy) v čistých, vyhřátých a dobře osvětlených místnostech s koberci na podlaze tiší, dobře oblečení a hladce oholení muži s dokonalou manikůrou, kteří nepotřebují zvyšovat hlas. Z toho přirozeně vyplývá, že mým symbolem Pekla je něco jako úřady policejního státu nebo kanceláře skrznaskrz odporného obchodního sdružení.

  qwill

  15.01.2016

  z Předmluvy autora:
  … někdy ji lidé kupují z důvodů, které člověka mrzí. Jedna moje známá se dozvěděla, že ta mladá hezká ošetřovatelka, která jí v nemocnici plnila vodu do termoforu, Rady zkušeného ďábla četla. A také se dozvěděla, proč.
  "Víte," řekla ta dívka, "varovali nás, že když skončí odborná část přijímacích zkoušek, vrchní sestry a lidé se mohou ptát, jaké máme všeobecné zájmy. Na to je nejlepší říct, že rádi čteme. A tak nám dali seznam asi deseti vhodných knih, a z těch jsme si měli přečíst aspoň jednu."
  "A vy jste si vybrala Rady zkušeného ďábla?"
  "No jistě, ta knížka byla ze všech nejtenčí."
  Ale i když se to všechno vezme v úvahu, ta kniha má dostatek opravdových čtenářů…..

  ———————-
  (trochu mi to připomíná Durrellovu O mé rodině a jiné zvířeně: Dostává mnoho vděčných dopisů od studentů, kteří píší, že aspoň zkouška z anglické literatury, když už z ničeho jiného, je teď příjemná.

  a Rady jsou velmi vhodná kniha do Čtenářské výzvy.

  Shui-Xian

  19.10.2015

  Silný zážitek… Lewis zná člověka dobře: s jeho klady, slabostmi, věčnými dilematy i schopností nadšeného prozření. Využít téhle znalosti pro křesťanskou nauku je mistrovský počin. Nevěřím, že by byl Lewis zchytralý dogmatik – spíše doufám, že šlo o uznalého muže, jenž se chtěl podělit o ideály, které považoval za zásadní a dobré, aniž by vymlouval ateistům jejich přesvědčení. Přesto, takhle kniha mě nikdy nepřestane děsit – ne pro Zmarchroba. Chlípouna a další, ale proto, že perfektně zachycuje, jak umí být křesťanství přesvědčivé.

  Kelderek

  27.04.2015

  NE moc často se člověk v dnešní době dostane k tak starému žánru, jakým jsou dopisy – dopisové rozhovory. A už vůbec mezi tak originálními pisateli, jakými jsou dva ďáblové (milovníci českých pohádek si doplní ‘čerti’) – čte se jeddním dechem! Každý věřící či hledající člověk se v tom minimálně občas pozná (a občas trochu více) …
  TAGS:

  Online Rady zkušeného ďábla ebook, Kniha Rady zkušeného ďábla FB2, Download Rady zkušeného ďábla PDF , Download Rady zkušeného ďábla MOBI, Online Rady zkušeného ďábla kniha, Zdarma Stažení Rady zkušeného ďábla IPhone, Online kniha Rady zkušeného ďábla PDF, Zdarma Rady zkušeného ďábla DJVU, Zdarma Stažení Rady zkušeného ďábla TXT, Stažení Rady zkušeného ďábla RTF, Online Rady zkušeného ďábla FB2 , e-kniha Rady zkušeného ďábla stažení TXT, Zdarma Rady zkušeného ďábla stažení kniha, e-kniha Rady zkušeného ďábla download MOBI, Stažení Rady zkušeného ďábla IPad, Číst Rady zkušeného ďábla MOBI, Číst Rady zkušeného ďábla DOC, Zdarma Rady zkušeného ďábla AWZ, Download e-kniha Rady zkušeného ďábla iPad , Zdarma Rady zkušeného ďábla DJVU, Download Rady zkušeného ďábla e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Rady zkušeného ďábla DVD, Číst Rady zkušeného ďábla TXT, Book Rady zkušeného ďábla stažení DJVU, Rady zkušeného ďábla stažení kniha zdarma, Rady zkušeného ďábla stažení kniha pdf zdarma, Rady zkušeného ďábla pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Rady zkušeného ďábla pdf zdarma, Rady zkušeného ďábla stažení kniha epub zdarma, Rady zkušeného ďábla ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply