Rebeka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rebeka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rebeka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Rebeka


"V noci sa mi snívalo, že som bola opäť v Manderley. Stála som tam pred mrežami hlavnej brány, ale nemohla som dovnútra, lebo bola zamknutá na retiazku s visacou zámkou. V sne som volala vrátnika, no nik sa neozval; keď som sa lepšie prizrela pomedzi zahrdzavené tyče, videla som, že vo vrátnici nik nebýva." Týmito slovami začína rozprávanie hlavnej hrdinky, ktorá sa na Francúzskej Riviére zaľúbila do príťažlivého a zámožného Angličana Maximiliana de Winter. Ľúbostný vzťah je zakrátko spečatený manželským sľubom a zdá sa, že mladá manželka si rýchlo zvykne na nový domov. Netuší však, že na jej šťastie čoskoro začne vrhať tieň tajomný prízrak Maximovej prvej ženy – nebohej Rebeky. Vo vytváraní stiesňujúceho ovzdušia nemalú rolu zohráva komorná, pani Danversová, ktorá je presvedčená o tom, že nikto nemôže a nesmie nahradiť predchádzajúcu pani domu, šarmantnú a vo všetkom dokonalú Rebeku. Neštíti sa pritom nijakých prostriedkov, keď ide o to, aby novej manželke pána domu strpčila život. Romantickú, priam mátožnú atmosféru stupňujúcich sa udalostí podfarbuje hučanie mora, v ktorom sa tají tragédia, ktorá navždy poznačila pána domu a jeho starú služobníčku. Román Rebeka, podľa ktorého v roku 1941 svetoznámy majster hororovej atmosféry Alfred Hitchcock nakrútil dvomi Oscarmi ocenený film, neprestajne vychádza v nových vydaniach po celom svete.Kniha v českém jazyce!


Stažení Rebeka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Rebeka (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Rebeka zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Rebeka.pdf (EUR-0.00)

  Rebeka.epub (EUR-0.00)

  Rebeka.doc (EUR-0.00)

  Rebeka.txt (EUR-0.00)

  Rebeka.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Rebeka.PDF – (EUR 0.00);

  Rebeka.MOBI – (EUR 0.00);

  Rebeka.EPUB – (EUR 0.00);

  Rebeka.DOC – (EUR 0.00);

  Rebeka.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Rebecca (1938)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (98)

  Přidat komentář

  kara

  26.12.2017

  Opravdu skvělá kniha! Četla jsem ji už asi potřetí a stálo to za to.

  Adhara

  25.12.2017

  Prvou zaujímavosťou tejto knihy je samotný jej názov. Hoci je písaná v prvej osobe z pohľadu ženy, Rebeka nie je meno tejto hlavnej hrdinky. Meno hrdinky sa vlastne nikdy nedozvieme, no jej to tak majstrovky zakamuflované, že som si túto zvláštnu skutočnosť pri prvom prečítaní vôbec neuvedomila. Rebeka nie je ani žiadna iná vystupujúca postava. Je to žena, ktorá je v čase, keď sa začína odohrávať príbeh, už mŕtva. A napriek tomu sa zdá, že sa okolo nej toho točí až priveľa.

  Zápletka môže niekomu evokovať podobnosť s Janou Eyrovou. V oboch knihách máme tajuplné panstvo dýchajúce históriou, lásku staršieho bohatého muža k veľmi mladej chudobnej sirote, a nevyriešené otázky ohľadom jeho prvého manželstva. Rebeka sa však veľmi rýchlo vydáva vlastnou cestou k vlastným nečakaným zvratom a odhaleniam. Svojím spôsobom sa mi páčili obe knihy. Milujem atmosféru starých anglických sídiel, nádherne zariadených, no pochmúrne prázdnych, ktoré pôsobia na nervy citlivej hrdinky. A hoci atmosféra dýcha tajomnom, ani jedna kniha napokon neskĺzne k nadprirodzenu – všetko dostane svoje vysvetlenie.

  Pri Rebeke ma fascinovala autorkina schopnosť popísať očami hrdinky, ako si vytvára obraz o svojej zosnulej predchodkyni. Ako len na základe niekoľkých náznakov a množstva fantázie postavy dokázala priblížiť celú tragickosť predčasnej smrti úchvatnej Rebeky, priam cítiteľný žiaľ nad skonom ženy, ktorú nikdy nepoznala. Tieto pocity sú ešte silnejšie v kontraste s rozuzlením, ktoré nasleduje. Kniha je skrátka brilantne napísaná – možno ani nie tak v mikromeradle, lebo drobné nedostatky štylistiky sa tam iste nájdu (mnohé je ale zrejme spôsobené aj archaickejším štýlom staršieho diela), ako skôr v makromeradle, v schopnosti fabulovať a naozaj na čitateľa zapôsobiť nečakanými zvratmi.

  Celá recenzia: http://www.adhara.sk/?page_id=1860

  Blaník8

  01.12.2017

  Krásný, barvitý příběh, klasika, která nestárne:-)

  Petusa242

  26.11.2017

  Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Nemohla jsem se odtrhnout, výborně napsáno.

  micha-ella

  10.11.2017

  Nádherný odpočinkový napínavý román, skvělé vykreslení postav, prostředí, přírody i atmosféry, báječné počtení!!

  alnahu

  31.08.2017

  O dovolené jsem sáhla po této knize a opět mne nezklamala .Tuto knihu považuji za nejlepší z autorčina díla, které bylo již několikrát vydáno a také zfilmováno. Spíš než červenou knihovnu ,bych knihu řadila mezi psychologické romány. Skvělé čtení.

  slimáčik

  24.08.2017

  V "tých" časoch som ešte vyhľadávala knihy s tématikou hororuuuu. Nesklamala som sa. No a pred niekoľkými rokmi som natrafila na film Alfreda Hitchcocka s Joan Fontaine ako pani de Winterovou a Maxima de Winter hrá Laurence Olivier. Aj ten sa mi páčil.

  LadyKet

  18.07.2017

  Skvěle napsané a jednoduchý ale zajímavý příběh.

  ujunka

  17.07.2017

  Proč? Proč jen ta hlavni hrdinka je takova husa?! Nesebevedoma, vztahovacna, nanynka bez humoru, touzebne vzhlizejici k Maximovi, cekajici na pohlazeni …. zaplaťbůh se ke konci trochu pochlapila… jinak pribeh by to byl pekny, ale kvuli samym vzdechum skoro do poloviny knizky, to znovu cist nebudu… Bohuzel…
  Rebeka me bavila 🙂

  Ms.Floyd

  01.06.2017

  Z knížky jsem byla zklamaná. Už od prvních stránek na čtenáře čekají až monstrózní popisy veškerého okolí, což je sice na těch prvních pár stránkách hezké, ale dál už nudí a odvádí pozornost od tématu. Dalším zklamáním pro mě byla hlavní hrdinka – psychicky labilní bez špetky seběvědomí, ustrašená, tvořící si v hlavě vlastní verze situací, které se teprve stanou… Já nevím. Ano, jsou takoví lidé, ale v Mrtvé a živé mi to přišlo strašně přetažené a nepřirozené. Počítejte s tím, že první polovinu knihy tvoří právě tyto duševní monology hlavní hrdinky a květnaté popisy každého keře, který v Manderley našla. Druhou polovinu knihy tvoří zápletka, kdy se naposled vrací na scénu mrtvá Rebeka a manželům celou cituaci ještě trochu zkomplikuje. Bohužel celá kniha se mi jeví tak, jako kdyby se autorka u první půlky zasnila a plnila stránky svými vlastními duševními pochody a ve druhé půlce si vzpomněla, že vlastně taky chtěla psát nějakou zápletku, aby to nebyla úplně nuda. Tak šupšup, trošku to popohnala, takže druhá půlka byla oproti té první nepřiměřeně akční, ale aspoň se konečně začalo něco dít. Za mě byla druhá polovina ovšem rozhodně lepší, ale i tak jsem z knížky zklamaná. Hrozně jsem se na ní těšila, dle anotace a hodnocení jsem měla nějaká očekávání, která se bohužel nesplnila. Za mě tedy dvě hvězdy.

  Vlasta155

  20.05.2017

  Krásný příběh, člověk má pocit, že je přítomen v zámku a všechno, co se děje, vidí svýma očima. Moc pěkné popisy prostředí.

  Lili2

  15.05.2017

  Po knize jsem šáhla z toho důvodu, že po přečtení některých recenzí či obsahů knihy jsem se domnívala, že ta mrtvá manželka se v tom domě zjevuje jako duch. Takové příběhy mezi nebem a zemí miluji. Ovšem opak byl pravdou, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla a už se těším na její filmové zpracování z roku 1997, ten z roku 1940 se mně nelíbil, nejenže rejža druhou paní de Wintrovou udělal pěknou, a nikoliv s vlasy "trčícími jako dráty", ale jsou tam některé události udělané prostě jinak a Winter se mně tam nelíbil vůbec.
  Jednou se v knize dost možná Rebečin duch zjevil, a to hned na začátku, kdy v Manderley po večeři seděli novomanželé v knihovně a ona pocítila průvan, i když dveře byly zavřené. To si myslím, že si ji ta Rebeka přišla prohlédnout.

  Martyne

  13.05.2017

  Tato kniha ve mně vyvolala hodně široké spektrum emocí odpovídající počtu zvratů, které se v ní odehrávají a které autorka nepochybně moc dobře promyslela, protože přesně věděla, jakými spletitými stezkami chce své čtenáře vést. Nejdříve se objevil úsměv, že hlavní hrdinku potkala taková překvapivá rána osudu. Následovalo pochopení a lítost nad tím, že je pouze jakýmsi stínem, kterým na Menderley každý opovrhuje a zdá se, že její manžel není výjimkou. Slzy romantické duše, že to je nespravedlivé a vztek na něj, že jí ničí život. Rezignace, ať už tedy podlehne vyšinuté služebné, že jí tak možná bude lépe, až mnou nakonec smýkala radost z toho, že co bylo většinu knihy servírováno, je trochu jinak. Pak zase nervozita a nedočkavost, jak to dopadne, i když to vlastně víte, protože už ze začátku se dozvíte, že hlavní hrdinka žije spokojeně. Ale právě v tom má kniha svou sílu, jelikož i když jste s koncem obeznámeni už na začátku, pořád chcete vědět "jak to dopadne", a co k tomu konci povede. Skvělá kniha, kterou jsem nemohla zavřít ani ve tři ráno, kdy mi oči i chápání vět už vypovídaly službu.

  Nestorkea

  03.05.2017

  Skvělé vykreslení myšlenkových pochodů hlavní hrdinky, krásná doba, skvělá zápletka.. Kniha mě velmi příjemně překvapila.

  martina.culik

  08.04.2017

  První polovina knihy byla dost roztahaná a nijak zvlášť mě nebavila. V druhé polovině se děj pohnul a bylo to mnohem lepší. Hlavní hrdinku jsem si neoblíbila, jelikož mi přišla až moc naivní. Ze mě tedy průměr.

  Silmarien

  06.04.2017

  Je mozne, ze za cely cas v knihe nepadlo meno hlavnej hrdinky alebo som len ja prirychlo citala?

  Takmer myticka Rebeka z Manderley, prva pani de Winter z manderleyskeho panstva. Vsetko vedela, bola skutocnou vladkynou panstva, organizovala vecierky, viedla culu korespondenciu, polovala, sportovala, cvicila psy, plachtila, soferovala, bola bystra, neskutocne nadherna a… utopila sa.
  Po case si pan de Winter privedie na Manderley druhu pani… a ta vsade naraza na ducha svojej predchodkyne, ktoremu sa nijakovsky nemoze vyrovnat. Lenze, je to skutocne na zavadu? A ake tajomstva skryvaju obyvatelia Manderley i samotne sidlo?

  Krasny starosvetsky styl pisania, vsetkeho tak akurat, romantiky, tajomnosti, klasickych postav (zena, co vo velkom sidle vsetko pod palcom, hlavny lokaj, vzdy pripraveny, upaty a usluzny, menej dolezity, trochu popleteny lokaj, chichotave sluzobne i jedna "spojenkyna" vo forme komornej a vzdy verny tajomnik). Krasny zaver, mne na nom nic nechybalo.

  Weu_94

  19.03.2017

  Rozjezd byl pomalejší, rozsáhlé popisy mě příliš nebavily, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

  Elern

  18.03.2017

  Rebeka patří mezi "zvláštně" zajímavé knihy. Docela dost jí uškodil začátek v podobě osmdesáti stran "ničeho". Měla jsem sto chutí knihu odložit, kdybych nevěděla, co mě dále čeká. Až onen stín Rebeky mě donutil číst dále. Je tahem celého příběhu a její život vás nutí přelouskávat další a další stránky. Kniha určitě stojí za povšimnutí, i když jsem ji na začátku skoro odepsala. Přece jenom se odehrává v krásně vylíčené době s nádechem tajemna a starých domů, které mám tak ráda.

  Chytuš

  11.03.2017

  V románu mě zaujaly především dvě věci. První je úžasně vykreslená doba, kdy se děj odehrává, což je dané hlavně stylistikou. Z každé stránky na mě dýchala atmosféra filmů pro pamětníky – gentlemani v oblecích, čaje o páté … A za druhé se mi znovu potvrdilo, že peklo na zemi si připravujeme my sami svými myšlenkami – vlastně celá první polovina je o rozjímání hlavní hrdinky a jejích sebezničujících úvahách o tom, jak ona je absolutní nula narozdíl od báječné Rebeky. Sice chápu autorčin záměr, ale místy už toho bylo opravdu moc.

  GreenMagritte

  05.03.2017

  Román Mrtvá a živá jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale přiznávám se, že jsem měla trochu problém s tím, kam jej zařadit. Vždycky jsem měla pocit, že je to trochu červená knihovna, i vzhledem k tomu, že tento román obvykle vychází v romantických řadách nakladatelství (vyjma podařené nové řady od Motta). Zařazení románu mezi 1001 knih mě trochu uklidnilo, že se o červenou knihovnu přímo nejedná, i když mnoho pasáží je opravdu anglickou romancí se vším všudy. To čím je ale kniha jiná, jsou prvky napětí, až detektivní zápletky. Chápu, že by někdo mohl mít problémy s první částí knihy, která je možná až moc rozvleklá, ale zato druhá část knihy se čte jedním dechem. I přesto, že jsem se bavila, na víc než 4 z 5 to nebude.

  rozvera

  05.03.2017

  Mám ráda knihy této spisovatelky, umí dobře navodit atmosféru a vygradovat děj.

  Majdule

  03.03.2017

  Mrtvá a živá spíš do thillerů (ono se tam toho tak moc napínavého nestane) spadá do kategorie psychologický román. A nutno přiznat, že du Maurier je mistryně ve vyvolání atmosféry. Postavy před čtenářem vyvstávají velmi plasticky, ale snad ještě více vás uchvacuje pomalu se stupňující tísnivá atmosféra. Autorka nastolí i otázku, zda existuje ospravednitelný zločin, a byť se zdá, že ano (minimálně společensky dojde k happy endu, tedy v tomto případě neodhalení), přesto víme, že za něj zúčastnění zaplatili vysokou cenu. Možná, že tak vysokou, že ji nikdy nedokáží splatit. A ještě o něčem je Mrtvá a živá: Jak si můžete účinně zničit svůj vlastní život, dáte-li příliš na mínění a řeči druhých. Hlavní postavy jsou toho skvělým příkladem.

  intelektuálka

  19.02.2017

  Další klasické dílo, které stojí za přečtení. Láska přece jen zvítězí tam, kde nevítězí peníze a zisk.

  Arwe
  nAragorn

  25.01.2017

  Knížku mám po rodičích, četla jsem jako -náctiletá, ale baví mě pořád.Chvílemi jsem sice mírně zuřila nad očividnou naivitou až tupostí hlavní hrdinky, která se až v závěru "pochlapí". Ale knížka je skvělá, pořád moje srdeční záležitost- a to nesnáším červenou knihovnu!

  PeM

  20.01.2017

  Pomalý rozjezd (jak to u knih bývá), pak zajímavé, napínavé….hlavní "bezejmenná" a až moc naivní hrdinka mi tedy lezla na nervy, ale příběh to byl opravdu čtivý. Teď je na řadě film (na který se moc těším, mám ráda černobílé).

  Michalka98

  03.01.2017

  Knížka skvělá, rozhodně si ji pořídím do knihovničky.

  theale

  29.12.2016

  Jeden z nejlepších psychologických románů vůbec.
  Doporučuji po přečtení také Hitchcockův film.

  AllyKumari

  16.12.2016

  Kniha měla opravdu pomalý rozjezd, pak konečně nabrala tempo a hlavně nádech záhady, což jí moc prospělo. Bohužel konec, který by měl být překvapivý a emočně vypjatý, kazí hned samý úvod knihy, kde je hned jasné, jak to všechno dopadne. Škoda. Za mě tři hvězdy.

  vivalamuff

  13.12.2016

  Nesmrtelný příběh talentované Daphne Du Murier. Ze začátku se děj vleče a až s postupem stránek přibývá napětí. Konec je naprosto fabulózní. Nečekaný, ale konečně jako by všechno zapadlo do sebe a každá kapitola měla svůj význam.
  Mrtvá a živá je jedna z mých nejoblíbenějších knih, ráda se k ní vracím, stejně jako k Hospodě Jamajka…

  Klárai

  26.11.2016

  Pořád se k téhle knize vracím. Patří mezi moje nejoblíbenější.
  TAGS:

  Online Rebeka ebook, Kniha Rebeka FB2, Download Rebeka PDF , Download Rebeka MOBI, Online Rebeka kniha, Zdarma Stažení Rebeka IPhone, Online kniha Rebeka PDF, Zdarma Rebeka DJVU, Zdarma Stažení Rebeka TXT, Stažení Rebeka RTF, Online Rebeka FB2 , e-kniha Rebeka stažení TXT, Zdarma Rebeka stažení kniha, e-kniha Rebeka download MOBI, Stažení Rebeka IPad, Číst Rebeka MOBI, Číst Rebeka DOC, Zdarma Rebeka AWZ, Download e-kniha Rebeka iPad , Zdarma Rebeka DJVU, Download Rebeka e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Rebeka DVD, Číst Rebeka TXT, Book Rebeka stažení DJVU, Rebeka stažení kniha zdarma, Rebeka stažení kniha pdf zdarma, Rebeka pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Rebeka pdf zdarma, Rebeka stažení kniha epub zdarma, Rebeka ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply