Rebelka – Odvrácená strana islámu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rebelka – Odvrácená strana islámu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Rebelka – Odvrácená strana islámu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Rebelka - Odvrácená strana islámu


Jaké je žít s vědomím, že nad vámi někdo vynesl rozsudek smrti? Že jste „další na řadě“? Ayaan Hirsí Alí ví dobře, jaké je bojovat se všudypřítomnými obavami o život. A to přesto, že nežije v daleké arabské zemi, ale přímo uprostřed západní Evropy, v kraji s dlouhou demokratickou tradicí, kde každý má zaručenou svobodu projevu. Nebo skoro každý?
Ayaan byla vždy bojovnice, vždy šla hlavou proti zdi. Ve své autobiografii líčí své dramatické životní osudy od dětství v totalitním Somálsku, přes dospívání, pobyt v Saúdské Arábii, tamější diskriminaci ze strany „bílých“ muslimů, nucenou rituální obřízku provedenou proti vůli rodičů, stěhování do Etiopie, poté do Keni, dohodnutý sňatek s mužem, kterého si za žádnou cenu nechtěla vzít, a její následný útěk do Nizozemska. Zde po nelehkých začátcích získala občanství, vystudovala a nastoupila politickou kariéru. Zažila velké propady, zklamání, strach i utrpení, ale díky své nezlomnosti a inteligenci se pokaždé dokázala znovu postavit na nohy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Rebelka – Odvrácená strana islámu (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.pdf (EUR-0.00)

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.epub (EUR-0.00)

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.doc (EUR-0.00)

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.txt (EUR-0.00)

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Rebelka – Odvrácená strana islámu.PDF – (EUR 0.00);

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.MOBI – (EUR 0.00);

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.EPUB – (EUR 0.00);

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.DOC – (EUR 0.00);

  Rebelka – Odvrácená strana islámu.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Mijn Vrijheid (Infidel) (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (22)

  Přidat komentář

  orinka3

  07. ledna

  Strhující dokument o životě ve jménu islámu. Obdivuhodně statečná žena. Přečetla jsem téměř bez dechu popis všech útrap a pokoření, kterými musela od raného dětství procházet. Naprosto nechápu tu "nevýchovu", kdy se děti usměrňují pouze ranami a zákazy. Obdivuji a na druhé straně odsuzuji to, že svou matku dokážou pokorně milovat i přesto, že se ke svým dětem chová přímo sadisticky. Není to první taková frustrovaná žena, o které jsem četla a která se vybíjí na vlastních dětech. Ne, islám není jen náboženství. Islám je zrůdná násilnická ideologie a sama autorka knihy usvědčuje všechny, kteří ho tvrdě propagují, z jeho nebezpečí pro Evropu. Jestli se mu nebudeme bránit, vezme nám všechno, co jsme dosud vybudovali.

  poter

  04.10.2017

  Pěkná knížka podle skutečnosti,z muslimské komunity,určitě bych jí nemohla vynechat:-)mám ráda tento typ knížek,i když popravdě,četla jsem už i lepší

  Anet2106

  24.07.2017

  "Klasický" příběh muslimky, která se po řadě peripetií dokázala dostat svou snahou a prací z chudé dívky k političce v Holandsku.
  Autorka celkem dobře ukazuje svou cestu od muslimky k ateistce. Méně znalému čtenáři islámu popisuje, co jí na islámu vadí, jaké jsou jeho nedostatky atd.
  Celkem ucházející odpočinkové čtení, ale žádný zázrak.

  Ester59

  09.05.2017

  Pro mne nective. Psano jako dějepis. Nic noveho popsane mnohokrat toto tema.

  wooloong

  19.03.2017

  Velice působivá kniha. Upřímná zpověď silné, statečné a bystré somálské ženy – muslimské holčičky Ayaan, která je z iniciativy babičky se svou sestrou a bratrem násilně obřezána, dospívající dívky Ayaan, která je opuštěna otcem, často bita frustrovanou matkou, šikanována bratrem a která poznává chuť prvních lásek i fundamentální islám, mladé ženy Ayaan z donucení provdané za muže, kterého její otec považuje za dobrou partii, Ayaan, která uprchne do Holandska, kde získá status uprchlíka a později i holandský pas, vystuduje vysokou školu a stane se členkou holandského parlamentu, ženy na útěku před souvěrci, kteří ji za její otevřenost, pravdu a upřímnost odsoudili k smrti, ženy, která byla zbavena holandského občanství, protože demokratická společnost jedné z nejvyspělejších zemí světa se zalekla islámských výhrůžek. Mezi čtivě napsaným životopisem se objevují i důležité politické události, zajímavé a inspirující postřehy Afričanky, která se poprvé ocitla v Evropě. Díky této knížce jsem pochopila důvody klanových válek v Somálsku, kořeny islámského fundamentalismu i podstatu vzniku muslimských enkláv v evropských státech a mnoho dalšího.

  kklepkaa

  01.03.2017

  Není to má první kniha pojednávající o utrpení muslimských žen, ale je to rozhodně první kniha, kterou přímo taková žena napsala a na čtenáře to ohromně působí. Kniha je prodchnutá politikou, zvláště ke konci knihy, kde se hodně rozebírá tehdejší politické dění v Holandsku, což mě upřímně zas až tak nezajímalo, ale autorce to za zlé nemám, jelikož to byla součást jejího života. Téma knihy je velmi aktuální a měl by se do ní začíst každý, kdo stále tápe…

  Eldar80

  25.02.2017

  Naprosto zásadní kniha pro pochopení současných událostí. Před čtením jsem byl skeptický a trochu se bál, že román bude nějakým sentimentálním vyznáním ženy vůči své původní kultuře. Ayaan se však v knize vůbec s ničím nemazlí a to ani se sebou. Je naprosto upřímná a zcela otevřeně popisuje i své intimní zážitky.
  Už od začátku je životopis velmi poutavý a během vyprávění svého životního příběhu popisuje i kulturní prostředí, ve kterém vyrůstala. Kniha je tak nesmírně poučná právě díky jejímu somálskému původu. Popisuje své vlastní životní zkušenosti z islámských zemí v Africe a Saúdské Arábii. Aspoň z mého pohledu byla kniha neuvěřitelně dobře napsaná, protože dokázala udržet pozornost jak u příběhu, tak u popisu africké kmenové společnosti a její politické situace. Ikdyž díky mnoha vysvětlujícím informacím děj často ustupuje do pozadí, je neuvěřitelně plynulý a prakticky téměř strhující. Ať už popisuje své dětství a nebo potíže při dospívání, vždy se věnuje i zasazení do širších souvislostí. Po útěku v Evropě se věnuje své politické kariéře a kniha končí popisem událostí, které následovaly po vraždě režiséra Thea van Gogha.
  Doporučuju ke čtení úplně všem. Kniha je velmi čtivá a obsahuje v přiměřené míře spoustu informací o islámské kultuře a politické korektnosti v Evropě. 100%

  mynamail

  15.11.2016

  Neskutečně skutečná kniha! Četla jsem téměř se zatajeným dechem. Byla jsem mnohokrát šokována! Popis některých – byť známých praktik – jsem oplakala.
  Zde byl konec šťastný. Nebývá to tak často….
  Souhlasím s tím, že konec knížky byl již samá politika a to mě už tak moc nebralo. Doporučuji.

  Renatecka

  05.10.2016

  Parádní kniha o islámu z tak nějak celistvého pohledu. Mnoho knih o hrůzách islámu je psáno na téma unesených dětí, týraných manželek apod., tato kniha je ale taková jiná… Poskytuje spoustu zamyšlení se nad tímto zvrhlým náboženstvím a s názory autorky se plně ztotožňuji. Pravda, na konci knihy bylo na mě už moc popisu politiky, ale kniha je skvělá a doporučuji přečíst.

  Teri.Fishing

  27.09.2016

  Tuhle knížku jsem hltala! Strhující příběh a pravdivý objektivní pohled na islám. Moc obdivuji autorku!

  jarmila6295

  26.10.2015

  Souhlasím se všemi komentáři – úžasně silný příběh a opravdu by to měla být povinná četba nejen pro muslimské ženy, ale i muže!

  Veruna111

  14.04.2015

  Ano,silný příběh silné ženy.Obdivuji ji a přeju si ,aby se našly další a další REBELKY a dokázaly se oprostit od chorého nábožensví a fanatismu.Mám neskutečné štěstí,že jsem se narodila ,kde jsem se narodila.

  tebilly

  27.08.2014

  Úžasný příběh mladé dívky Ayaan, která nechěla být pouze černou ovcí ve stádu islámu ve vleku přání svého otce a rozhodla se postavit na vlastní nohy.

  Fuksinka

  20.07.2014

  Ayaan měla ve svém životě spoustu "štěstí". Štěstí, že její otec byl v Somálsku psanec a ona se dostala do Keni, kde se dostala aspoň částečně k západní kultuře. Měla štěstí, že ji provdali za muže, kterého nechtěla a ona mohla utéct do Holandska.
  Neuvěřitelně silný příběh ženy, která za 35 let přeskočila myšlenkově celá staletí. Od podřízené a týrané dívenky přes přemýšlivou muslimku až po urputnou bojovnici za lidská práva a významnou političku.
  Uvědomme si, že v i Evropě se vraždí ze cti, že ženy jsou týrané a zneužívané, že zde žijí lidé, kteří mají svým náboženstvím v podstatě zakázáno myslet.
  Nemůžeme přece tolerovat kulturu, která má nařízeno námi opovrhovat, bít nás a vraždit. Proberme se a uvědomme si, že pokud se nezmění muslimské myšlení, nemá u nás v Evropě islám, co dělat. Pošlapává naše hodnoty a opovrhuje našimi zákony. Přestaňme zavírat oči a važme si lidí jako je Ayaan.

  Haldasha

  26.05.2014

  Silny pribeh silne zeny. Urcite stoji za precteni.

  avad

  15.04.2014

  Takových silných žen by mělo být co nejvíc.

  Ewinky

  05.03.2014

  Obdivuji takové ženy, které se dokážou poprat s osudem. Velmi zajímavá a poutavá kniha.

  Lenka Žofka

  13.11.2012

  Další silná žena, která se vzepřela osudu…a že o ní bylo opravdu hodně slyšet!!!! Asi bych tyhle témata dávala za povinnou četbu ženám, které doma zažívají domácí násilí….

  Evelin

  18.02.2012

  Tato kniha je skvělá, moc se mi líbila, zaujala mě a četla se jedním dechem! Opravdu jedna z kvalitních knih z této oblasti, všem doporučuji k přečtení.

  petahor

  27.11.2011

  Určitě knihu doporučuji 🙂

  Milluga

  22.06.2011

  Kdo dá této knize méně než 100%? Asi tu máme nějakou konvertitku, jinak nechápu. Velmi vynikající a nadčasové dílo, které ťalo do živého. Ostatně ne nadarmo se proto autorka nachází v permanentním ohrožení života. UIslám, to náboženství míru, ji chce zabít.

  andrejs

  30.05.2011

  Jedna z nejlepších knih o postavení muslimek ve světě islámu, jaké jsem zatím četla. Trochu více je příběh zaměřen na politiku (samozřejmě vzhledem k autorčině profesi), ale formou osobního vyprávění, takže velmi čtivě. Doporučuji nejen těm, kteří se o tuto problematiku zajímají!  TAGS:

  Online Rebelka – Odvrácená strana islámu ebook, Kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu FB2, Download Rebelka – Odvrácená strana islámu PDF , Download Rebelka – Odvrácená strana islámu MOBI, Online Rebelka – Odvrácená strana islámu kniha, Zdarma Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu IPhone, Online kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu PDF, Zdarma Rebelka – Odvrácená strana islámu DJVU, Zdarma Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu TXT, Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu RTF, Online Rebelka – Odvrácená strana islámu FB2 , e-kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení TXT, Zdarma Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení kniha, e-kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu download MOBI, Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu IPad, Číst Rebelka – Odvrácená strana islámu MOBI, Číst Rebelka – Odvrácená strana islámu DOC, Zdarma Rebelka – Odvrácená strana islámu AWZ, Download e-kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu iPad , Zdarma Rebelka – Odvrácená strana islámu DJVU, Download Rebelka – Odvrácená strana islámu e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Rebelka – Odvrácená strana islámu DVD, Číst Rebelka – Odvrácená strana islámu TXT, Book Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení DJVU, Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení kniha zdarma, Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení kniha pdf zdarma, Rebelka – Odvrácená strana islámu pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Rebelka – Odvrácená strana islámu pdf zdarma, Rebelka – Odvrácená strana islámu stažení kniha epub zdarma, Rebelka – Odvrácená strana islámu ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply