Revízor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Revízor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Revízor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Revízor


Kniha v českém jazyce!


Stažení Revízor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Revízor (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Revízor zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Revízor.pdf (EUR-0.00)

  Revízor.epub (EUR-0.00)

  Revízor.doc (EUR-0.00)

  Revízor.txt (EUR-0.00)

  Revízor.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Revízor.PDF – (EUR 0.00);

  Revízor.MOBI – (EUR 0.00);

  Revízor.EPUB – (EUR 0.00);

  Revízor.DOC – (EUR 0.00);

  Revízor.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Divadelní hry
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (127)

  Přidat komentář

  BeyondHorizon

  22. ledna

  Bezvadná satira. Ze všech dramat, které jsem přečetla, mi tohle sedlo nejvíc.
  Je to krátké a čtivé. Děj je velmi jednoduchý, ale velmi dobře rozveden. Líbí se mi, jak očividně absurdní celá ta situace je a že si to autor uvědomuje. Je třeba chápat záměr a sdělení tohoto díla, protože jinak je velmi snadné odsoudit ho jako frašku. Naštěstí je velmi lehké pochopit, co se nám autor snaží říct a pokud ne, tak pomůže doslov.
  Teď jen zbývá vidět představení v divadle 🙂

  LucyDvorska

  17. ledna

  Revizor mě opravdu vůbec nenadchnul. Děj se vlekl a od začátku jsem muž ušila, co se stane. Do čtení jsem dokonce nutila a to jen proto, že je to kniha k maturitě. Gogol má mnohem lepší knihy, jako je třeba Zenitba, která byla vtipná a četla úplně sama.

  Beatrisie

  31.12.2017

  Četla se velmi dobře

  Lachtaan

  27.12.2017

  Nebýt maturitní četby, zajisté bych se nikdy k tomuhle ruskému titulu nedostal. Drama v knižní podobě nikdy nebude mým šálkem kávy, musím přiznat, že se mi text, rozdělený na jednotlivé repliky každým řádkem, čte velmi obtížně. Ale i přesto musím pochválit téma, které se Gogol rozhodl světu ve svém pravděpodobně nejznámějším díle představit. A za to Revizora (téměř) obdivuju. Troufl bych si z něho i dokonce odmaturovat (smích).

  Kopta

  10.12.2017

  Jak hluboko dokážeme klesnout. Klasická divadelní hra, dejme tomu komedie, která se točí kolem toho, kolem čeho se točí každé drama žánru komedie. Nějaká náhoda, která se změní v katastrofu. Docela hezky to ještě podal Goldoni se svým Sluhou dvou pánů. Tady už nepomůže ani svěcená voda se Stalinem dohromady. Smutná ukázka nekomedie.

  Briv

  26.11.2017

  Ač tady vidím celkem vysoké hodnocení, tak mě Revizor až tak nenadchnul. Ruské jména se mi špatně četla a přiznávám se, že i špatně pamatovala. V knížce se ale orientovat dalo. Na druhou stranu, je to příjemně krátké dílo a pro maturanty určitě zajímavé. Pobavil mě stupňující se závěr. Ten se povedl.
  P.S.: Jako by psal o dnešní době!

  nelly2712

  12.11.2017

  super knizka na ctenarsky denik – je kratka, jednoducha, celkem vtipna 🙂 cte se dobre, v ramci doporucene literatury rozhodne jedna z lepsich moznosti

  Adéla123

  30.10.2017

  Naprosto nadčasové!

  readah

  05.10.2017

  Maturitní četba. Úředníci jsou tupci a je potřeba je zesměšňovat. Vtipné oddechové dílo.

  SoňkaSoník

  01.10.2017

  Čteno v rámci povinné literatury na maturitu. Moc se mi dílo líbilo, bylo to čtivé a poučné.

  Markéta ♡

  17.09.2017

  Dílo Revizor jsem viděla několikrát v divadle. Pro mě je to srdeční záležitost a jedna z nejlepších divadelních her, které jsem kdy viděla.
  Když jsem knihu viděla v kánonu na maturitní četbu, tak bylo rozhodnuto! A upřímně? PANEBOŽE!!! Miluju to dílo jak v hrané, tak v napsané formě.
  Mrzí mě, že jsem dílo první viděla a až po několikátém zhlédnutí sem se dostala ke knize.
  Všem rozhodně doporučuji a těším se, až si dílo budu moct přečíst v originále (v ruštině).

  škoda, že nemohu dát více, než 5 hvězdiček

  Marbo

  15.09.2017

  Srdeční záležitost, ať už v divadle ( divadlo Petra Bezruče ) či v rámci tv inscenace ( především legendární Činoherní klub či v podání pánů Kaisera a Lábuse ).
  Svižné, vtipné a především už skoro dvě stovky let aktuální.
  "a pokud se tadyhle v dopise zmiňuje Andrej, že jsem taky jenom člověk, tak o tom mi není nic známo."

  Percabethka

  22.08.2017

  Ze začátku jsem byla hrozně zmatená z toho množství postav a všech jejich úřadů, ale když jsem si zapamatovala, kdo je kdo, četla se knížka skvěle a pořád jsem se u ní smála. Rozhodně se musím podívat i na divadelní zpracování ❤

  Liana

  06.08.2017

  Toto bola lahôdka. Úžasné. Teraz uz len dúfam, že sa mi podarí si to niekde v divadle pozrieť na živo.

  angloumene

  30.07.2017

  Revizor slouží jako předloha pro řadu divadelních komedií, stejně notoricky známých jako třeba Sen noci svatojánské od Shakespeara. Můžeme se tedy těšit na přehlídku absurdních situací, plných lidské malosti a podlézání. Naštěstí vše Gogol dokáže podat tak, že se u čtení člověk necítí trapně, ale dokáže si naplno užít tuhle pitoreskní komedii.

  vampiru

  30.07.2017

  Kniha, která byla dokonce zfilmovaná a stala se z ní klasická komedie. Velmi vtipný pohled na povahu lidí a velmi pravdivá kniha.

  Michalka98

  17.07.2017

  Zábavná oddechovka o lidské hlouposti, která opravdu nezná mezí. Bohužel stále aktuální.

  Amia

  08.07.2017

  Předsudky o ruské literatuře šly stranou. Revizor – ač v dnešní době místy předvídatelné, stále excelentní dílo. Zábavný je i film Revizor z roku 1933, kde Chlestakova zahrál Vlasta Burian tak, že si myslím, že i N. V. Gogol by byl spokojen.

  Bumeso

  06.07.2017

  Myslím si, že k pochvale této knihy postačí sdělení, že analogie jejího děje s dneškem je až zarážející…

  Katranis

  03.07.2017

  Nakonec to bylo vtipné.

  Zorka

  10.06.2017

  Klasika o lidské hlouposti, servilnosti, snaze skrýt své prohřešky a hodit špínu na druhého.

  DeniseMarini

  07.06.2017

  To se četlo samo, vtipné, nápadité a oddechové. Ideální na cesty nebo když si chcete něco doslova zhltnout před spaním 🙂

  Lathien

  02.05.2017

  Skvělá, vtipná kniha. Nenudila jsem se.

  Kyta

  30.04.2017

  Kniha se mi četla, co se týče jazyka, bez jakýchkoliv problémů, což mě hned po prvních přečtených stranách velmi potěšilo a navnadilo na další čtení. Mimo jiné tomu pomohly ty nenucené hovorové projevy s nespisovnými výrazy, charakteristické pro každou z vystupujících postav. Bylo to uvolněné, neformální, zkrátka takové, aby to čtenáře (či diváky) bavilo. Opravdu se kniha četla téměř sama, za což jsem moc ráda, jelikož jsem ji měla rychle přečtenou.

  Autor se snažil vykreslit do detailu všechny nedostatky lidí, zejména jejich špatné vlastnosti, jež Gogol ukázal na jednotlivých postavách. Sobectví, přijímání úplatků, lži, věření pomluvám a různým neověřeným klepům, lidi chtějí dosáhnout ještě vyšších postů a různých hodností, jdou si jen za svými cíli, o druhé se nestarají, zajímá je majetek, ale ne to, na čem v životě skutečně záleží. Pravým příkladem v Revizorovi jsou hlavní postavy Hejtman a Chlestakov. Žádná z postav mi nebyla sympatická, ale jejich sobecké jednání bylo do jisté míry vzhledem k okolnostem "pochopitelné". Hned v úvodu je scéna, kdy si úředníci vzájemně vyčítají, kdo má kde jaké nedostatky a v podstatě říkají, že to mají dát do pořádku jen na dobu, kdy bude revizor ve městě, potom můžou vše vrátit do původního stavu. Tohle řešení je nelogické a sobecké vůči lidem žijícím v tom městě a vypovídá o tom, jak "vážně" svou práci myslí a jak jim na obyvatelích "záleží". Revizora se bojí, protože nechtějí přijít o ta vysoká místa, která zastupují. Nedivím se, že si potom lidé šli stěžovat na hejtmana Chlestakovovi jakožto domnívanému revizorovi.

  Když hodnotím knihu jako celek, jako klasická komedie, u které bych se hodně nasmála, mi to nepřišlo. Zasmála jsem se jen při první scéně, kdy si úředníci navzájem vyčítají nepořádek a nedostatky na svých "stanovištích" a popisují konkrétní situace. Rozhodně pro mě chování postav vtipné nebylo, jejich jednání bylo chvílemi až přehnané a zveličované, což asi takové má být, aby to vyznělo. Gogol se ve svém díle vysmívá společnosti jako takové, jejímu řádu a "spravedlnosti" v ní. Je to nadčasové dílo, v takové společnosti žijeme bohužel dodnes a myslím, že s tím ani nikdo nic nezmůže, že se to bude jen zhoršovat.

  Adelyna

  23.04.2017

  To se mi moc líbilo, takové celkem oddechové čtení na jeden večer. Pobavila jsem se, Bobčinskij a Dobčinskij jsou pro mě nejlepší postavy z celé hry.

  Ketesh

  20.04.2017

  Nikdy nezapomenu, jak nám třídní na základce vyprávěla obsah knihy. Již tenkrát mě kniha zaujala a tak není divu, že jsem ji následně i ráda četla.

  Nelíísek

  09.04.2017

  Pro mě osobně moc nezajímavé příběh mě nebavil, ale lehce pochypotelné a lehce zapamatovatelné.

  dancadragneel

  06.03.2017

  První drama, které se mi obtížněji četlo i přesto rozhodně stojí za to si ho přečíst. Po přečtení se budete nadále smát lidské hlouposti. Rozhodně trefné dílo, které se hodí i do dnešní doby.

  fojtikjirik

  28.02.2017

  Když si tuto divadelní hru přečtete, budete se pořádně smát. Jakmile ale zhlédnete večerní zprávy, úsměv vám z tváře zmizí . Kniha je bohužel do dnešních dnů stále aktuální, ač už skoro 200 let uplynulo od jejího vzniku.

  mišule5

  26.02.2017

  Vtipný příběh u kterého jsem se velmi pobavila, ale líbil se mi osobně více Sluha dvou pánů. Určitě doporučuji k přečtení 🙂
  TAGS:

  Online Revízor ebook, Kniha Revízor FB2, Download Revízor PDF , Download Revízor MOBI, Online Revízor kniha, Zdarma Stažení Revízor IPhone, Online kniha Revízor PDF, Zdarma Revízor DJVU, Zdarma Stažení Revízor TXT, Stažení Revízor RTF, Online Revízor FB2 , e-kniha Revízor stažení TXT, Zdarma Revízor stažení kniha, e-kniha Revízor download MOBI, Stažení Revízor IPad, Číst Revízor MOBI, Číst Revízor DOC, Zdarma Revízor AWZ, Download e-kniha Revízor iPad , Zdarma Revízor DJVU, Download Revízor e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Revízor DVD, Číst Revízor TXT, Book Revízor stažení DJVU, Revízor stažení kniha zdarma, Revízor stažení kniha pdf zdarma, Revízor pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Revízor pdf zdarma, Revízor stažení kniha epub zdarma, Revízor ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply