Richard III. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Richard III. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Richard III. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Richard III.


Vrah, či oběť?

Fundovaný, obsažný a zároveň velmi čtivý životopis anglického krále Richarda III. (1452–1485).

Rok 1452, končí stoletá válka Anglie s Francií, Anglií zmítají dynastické sváry a boje, vázne obchod, vládne bezpráví. Schyluje se k další vleklé válce, válce růží – šlechtických rodů Lancasterů a Yorků. Autor poněkud opravuje značně nelichotivý obraz Richarda, vévody z Gloucesteru, a pozdějšího krále Richarda III., jak jej známe od Williama Shakespeara. Syn Richarda Plantageneta, jednoho z nejmocnějších mužů Anglie, a bratr pozdějšího krále Edvarda IV. vládl jen dva roky (1483–1485), padl v bitvě u Bosworthu. Plánky, obrazy a fotografie, rodokmeny, seznam literatury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Richard III. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Richard III. (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Richard III. zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Richard III..pdf (EUR-0.00)

  Richard III..epub (EUR-0.00)

  Richard III..doc (EUR-0.00)

  Richard III..txt (EUR-0.00)

  Richard III..mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Richard III..PDF – (EUR 0.00);

  Richard III..MOBI – (EUR 0.00);

  Richard III..EPUB – (EUR 0.00);

  Richard III..DOC – (EUR 0.00);

  Richard III..TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
  Vydáno: , Akcent
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Vidlička

  13.10.2017

  Rozhodně tato kniha otevře oči asi všem, kdo znají Ríšu jen ze Shakespeara (což je ovšem ale taky perfektní dílo, i když z jiného důvodu). Doporučuji přečíst všem, které zajímá anglická historie!

  flanker.27

  03.05.2017

  Troufám si tvrdit, že Kovaříkovy exkurzy do středověku jsou možná ještě zajímavější než vyprávění o Napoleonských válkách. Každopádně klasické atributy, tedy historická fakta předestřená čtivě jako román, jsou přítomny i zde měrou vrchovatou. Shakespearův Richard III. je sice krásný záporák, nicméně právě v tomto případě jde zřejmě o jednu z velkých historických křivd vůči skutečné osobě, podobně jako třeba u Macbetha. Nicméně ani pozdější vykladači Thomasem Morem počínaje nevzali Richardovi jeho statečnost. Mimochodem, zajímalo by mě, jestli někdy autor neplánuje novější vydání, které by zohlednilo nález Richardovy kostry v roce 2012 (v roce 2013 pak definitivně potvrzeno, že jde skutečně o Richarda).

  12kája34

  27.10.2015

  Doba Yorků a Lancastérů je je mým oblíbením historickým obdobím.Mým nejoblíbenějším panovníkem Je Jindřich II.Richard III zůstává pro mě tím černým vzadu.Je zde mnoho mínusů i plusů.Doporučuji knihu -Robin Neillands- Válka růží

  Richie1

  16.01.2015

  Mým oblíbeným panovníkem středověku vždy býval Richard I. Lví srdce. Po přečtení knihy Richard III. od skvělého spisovatele-historika Jiřího Kovaříka je jím i tento král. Shodou okolností byl Richard III. pozdějšími historiky a především Shakespearem vylíčen jako člověk deformovaný na těle i na duši, jako vrah a despota. Opak byl však pravdou.
  Proč došlo k této fabulaci, k tomuto zostuzení statečného rytíře i schopného vládce a kdo tedy skutečně byl Richard III. velmi přehledně a zároveň detailně popisuje Jiří Kovařík ve své knize. Knihu mohu jen doporučit všem, kdo chtějí znát pravdivé dějiny středověké Anglie.

  Spady

  12.09.2014

  Odborný až puntičkářský rozklad a přitom výborně čtivé. Vlastně jako obvkle u pana Kovaříka.
  O osudu chlapců patrně rozhodli mnozí, někteří méně, jiní více a někdo nejvíce. Podle mého by mohl být nepřímým vrhahem Buckingham, který se stal součástí a nakonec hlavou ohromného komplotu proti Richardovi. Hlavním konspirátorem ovšem podle mne mohla být Margareth Beaufortová, jejíž ctižádost a až patologická nenávist k domu Yorků mohla být pověstnou vodou na mlýn. Jindřich o všem věděl, ale pouze zprostředkovaně a bez důkazů. Richard by tak neučinil, po vydání a schválení Titulus Regius by si jen uškodil, a povahou tak zvrhlý zjevně nebyl.

  Silmaria

  15.10.2012

  Podle mě je Richard III. oběť Tudorovské propagandy, argumenty na jeho obhajobu mě přesvědčily víc než žaloba. Navíc pan Kovařík využívá spoustu zdrojů, i dobových, což ještě zvyšuje důvěryhodnost jeho díla.
  Pro mě je Richard nevinen a navíc jeden z toho mála skutečně dobrých panovníků. Žádná zrůda. Já bych ho za krále brala.

  Daydreamer

  14.04.2012

  Zcela souhlasím s Arsinoe_06.
  Když jsem si tuhle knihu kupoval, netušil jsem, jaký poklad si nesu domů.
  Četl jsem ji už dvakrát a doslova si ji vychutnávám.
  A je mi moc líto, že se z oné doby, zejména z roku 1485 ( bitva na Bosworthském poli),
  nezachovalo více autentických svědectví….
  Celá tahle doba a Válka růží vůbec, je pro mne až neskutečně zajímavý kus historie.
  Kéž bychom se dočkali filmového zpracování vlády
  Eduarda IV. a následně Richarda III. Nikoliv ovšem podle Shakespeara, samozřejmě :-).

  A ano, také si myslím, že je Richard III. nevinný. Zmanipulovat se dá vše…

  Arsinoe_06

  19.07.2011

  naprosto úžasná kniha o dané problematice, vše přehledné a prostor pro utvoření vlastního názoru…co myslíte vy? vinen nebo nevinen?….  TAGS:

  Online Richard III. ebook, Kniha Richard III. FB2, Download Richard III. PDF , Download Richard III. MOBI, Online Richard III. kniha, Zdarma Stažení Richard III. IPhone, Online kniha Richard III. PDF, Zdarma Richard III. DJVU, Zdarma Stažení Richard III. TXT, Stažení Richard III. RTF, Online Richard III. FB2 , e-kniha Richard III. stažení TXT, Zdarma Richard III. stažení kniha, e-kniha Richard III. download MOBI, Stažení Richard III. IPad, Číst Richard III. MOBI, Číst Richard III. DOC, Zdarma Richard III. AWZ, Download e-kniha Richard III. iPad , Zdarma Richard III. DJVU, Download Richard III. e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Richard III. DVD, Číst Richard III. TXT, Book Richard III. stažení DJVU, Richard III. stažení kniha zdarma, Richard III. stažení kniha pdf zdarma, Richard III. pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Richard III. pdf zdarma, Richard III. stažení kniha epub zdarma, Richard III. ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply