Sex, smrt a manželství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Sex, smrt a manželství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Sex, smrt a manželství Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Sex, smrt a manželství


Sebevražda bývá u mladých spisovatelů horkým literárním tématem. Také Jon Øystein Flink otevírá svůj útlý román scénou, v níž se zoufalý vypravěč, třicátník unavený životem, pokouší oběsit na záchodové trubce. V dokončení činu mu zabrání řada nepříznivých okolností, a tak vymýšlí další způsob, jak skoncovat se životem. Ani později však není úspěšný a je nucen nadále přežívat v odporném norském hlavním městě a v neméně odporné norské společnosti, v nenáviděném světě. A přestože dělá maximum pro to, aby potlačil pesimismus, nenávist a zoufalství, jež v sobě nosí, a přizpůsobil se společenským konvencím, nedaří se mu to.

O tom všem jeho blízcí nemají tušení, protože navenek se jeho život odvíjí naprosto spořádaně – je považován za seriózního spisovatele a úspěšného mladého muže, který co nevidět uzavře sňatek se svou snoubenkou. Vedle této tváře má však i tvář druhou, zcela odlišnou, kterou ovšem úspěšně skrývá.

Když se nakonec rozhodne s rozdvojeností své osobnosti vypořádat a vypadá to, že se jeho život přece jen změní k lepšímu a on dosáhne jakéhosi štěstí, dojde k drsnému zvratu. Flinkův román je syrový, melodramatický, sarkastický, ale zároveň hravý i vtipný.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sex, smrt a manželství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Sex, smrt a manželství (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Sex, smrt a manželství zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Sex, smrt a manželství.pdf (EUR-0.00)

  Sex, smrt a manželství.epub (EUR-0.00)

  Sex, smrt a manželství.doc (EUR-0.00)

  Sex, smrt a manželství.txt (EUR-0.00)

  Sex, smrt a manželství.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Sex, smrt a manželství.PDF – (EUR 0.00);

  Sex, smrt a manželství.MOBI – (EUR 0.00);

  Sex, smrt a manželství.EPUB – (EUR 0.00);

  Sex, smrt a manželství.DOC – (EUR 0.00);

  Sex, smrt a manželství.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Sex, død og ekteskap (2011)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Vakát
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  tweed

  09.05.2017

  "S výjimkou mé snoubenky mám na celou tu zatracenou rodinu jen špatné a odporné vzpomínky, ať už jde o její rodiče, sourozence, tety a strýčky, sestřenice a bratrance, neteře a synovce, nemluvě o prarodičích, zvlášť o dědečkovi, který byl za války v koncetráku, ale kterého bohužel Němci nestačili zplynovat. Právě to považuju za vůbec nejhorší čin nacistů."

  Černý humor level Norsko.
  Půjdu do pekla, když mi to přijde vtipné?
  Celá ta knížka je tragicky vtipná – miluju to.
  104 stran chichotavé deprese.
  #DarkSoulsUnited

  jprst

  01.01.2017

  Na tento druh literatury jsem asi příliš stár nebo jsem naladěn na jinou vlnu, tohle dílko mne zklamalo, alespoň vím, čemu se příště vyhnout.

  Terry11

  16.02.2014

  Nějak nemůžu těm Seveřanům přijít na chuť. Je to zřejmě ten nedostatek světla a sluníčka. Všechno je depresivní, sebevražedné, ujeté, nechápu.

  Kaihomielisyys

  19.03.2013

  Krásně cynicko-ironická kniha. Tenhle druh literatury mě opravdu baví.

  KKlara

  12.11.2012

  Naprosto nečekaný závěr. Jak se mi ale kniha ze začátku líbila, tak to šlo rychle dolů.

  Boboking

  18.12.2011

  Recenze:

  Útlý norský román „Sex, smrt a manželství“ od Jon Øystein Flinka (*1976) je drsný, depresivní, naturalistický, ale i sarkastický, humorný a hravý. Zaškatulkovat ho do jednoho žánru či námětu je poměrně složité. Určitě je to obraz života dnešní západní společnosti, obraz zajištěných, a přitom „nešťastných“ mladých, jako je náš hrdina. Je jim nadějný dvaatřicetiletý spisovatel z norského Oslo, do jehož života vstupujeme té noci, kdy se rozhodne oběsit, skoncovat se svým životem. Není to momentální rozhodnutí, ale jako čtenář přesně nevíme, co je podnětem k tomuto rozhodnutí. Přitom toto fatální životní rozhodnutí autor zlehčuje, a to úmyslně, místem činu (pánským záchodkem v mužově kanceláři), či vnitřním monologem o volbě té správné hudby v IPodu při umírání. (Schubertova symfonie b moll nebo norské lidové balady?) Když nevyjde pokus na záchodku, přesuneme se do metra, kde by mělo už rozhodnutí být definitivně doděláno. Ale i zde nějak není klid na umírání. A tak nakonec mu nezbývá nic jiného, než přijmout roli, která je jako oficiální maska skrývající jeho temné já. Můžeme říci, že skutečně temné a drsné. Stačí vzít hrdinovy názory na Norsko – „.. velká pravda skrývající se především za tím vším samozřejmě zní, že zkurvené je Norsko, a to především to Norsko reprezentované Norským národem.“ Vyjít to v posledních měsících, čtenář by si mohl říci, jestli to není o životě šílence Anderse Behringa Breivika, který letos v červenci zmasakroval sedm desítek lidí. Hrdinův sarkasmus a cynismus se naplno projevuje i při nenáviděném setkání snoubenčiny rodiny – „zvláště o dědečkovi, který byl za války v koncentráku, ale kterého bohužel Němci nestačili zplynovat. Právě to považuji za vůbec nejhorší čin nacistů.“
  Jaký si udělat názor na našeho hrdinu? Je to tragická postava, je to floutek bez citů, který nastaví zadek teploušovi, a následně to udělá do pusu třináctileté sestřenky? To si musí rozhodnout každý čtenář sám. Stejně jako to, zda brát toto dílo jako psychologickou novelu o úpadku moderního mladého člověka, nebo jako značně cynický, ale přesto humorný příběh ze současného Norska?
  Pravdu ale asi budou mít jedni jako druzí. V tomto románu, kde jde všechno od desíti k pěti, se čtenář bude smát, i bude nucen se zamýšlet. Budeme se usmívat nad cynismem hrdinovy cesty životem, i utápět v jeho depresích či halucinacích. Možná i nad tím, nakolik je to autobiograficky laděné? Hrdina i Flink jsou stejně staří, oba žijí v Oslo…
  Pokud máte v oblibě skandinávské tituly jako „Teorie sraček“ od Arto Salminena nebo „Švihadlo“ Juha Seppäläho, tak si jen obohatíte svou knihovničku o další obdobný čtivý titul. Pokud ne, tak prostě musíte přistoupit na autorovu hru, trochu snížit morální hodnoty, nastavit cynismus a ironii na maximum, a pak se už jen budete bavit.
  V norského orig. „Sex, dod og ekteskap“ přeložila Kateřina Kryštůfková pro nakl. Vakát.

  Díky moc Brno, BoboKing  TAGS:

  Online Sex, smrt a manželství ebook, Kniha Sex, smrt a manželství FB2, Download Sex, smrt a manželství PDF , Download Sex, smrt a manželství MOBI, Online Sex, smrt a manželství kniha, Zdarma Stažení Sex, smrt a manželství IPhone, Online kniha Sex, smrt a manželství PDF, Zdarma Sex, smrt a manželství DJVU, Zdarma Stažení Sex, smrt a manželství TXT, Stažení Sex, smrt a manželství RTF, Online Sex, smrt a manželství FB2 , e-kniha Sex, smrt a manželství stažení TXT, Zdarma Sex, smrt a manželství stažení kniha, e-kniha Sex, smrt a manželství download MOBI, Stažení Sex, smrt a manželství IPad, Číst Sex, smrt a manželství MOBI, Číst Sex, smrt a manželství DOC, Zdarma Sex, smrt a manželství AWZ, Download e-kniha Sex, smrt a manželství iPad , Zdarma Sex, smrt a manželství DJVU, Download Sex, smrt a manželství e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Sex, smrt a manželství DVD, Číst Sex, smrt a manželství TXT, Book Sex, smrt a manželství stažení DJVU, Sex, smrt a manželství stažení kniha zdarma, Sex, smrt a manželství stažení kniha pdf zdarma, Sex, smrt a manželství pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Sex, smrt a manželství pdf zdarma, Sex, smrt a manželství stažení kniha epub zdarma, Sex, smrt a manželství ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply