Slova mého dokonalého učitele Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Slova mého dokonalého učitele Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Slova mého dokonalého učitele Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Slova mého dokonalého učitele


Kniha významného tibetského mistra meditace (1808-1887) je klasickým komentářem k přípravným praxím do dzogčhenového cyklu Longčhen ňinghthig, jednoho z nejznámějších cyklů učení a duchovního pokladu školy Ňingmapa, nejstarší tradice tibetského buddhismu. Kniha je praktickým průvodcem k cestě vnitřní transformace, a zároveň úvodem do základních duchovních praxí, které jsou společné všem tradicím tibetského buddhismu.

První polovina knihy obsahuje sled zamyšlení nad marností a hlubokým utrpením samsáry, koloběhu existence poháněného nevědomostí a zmatenými emocemi, a nad nesmírnou hodnotou našeho lidského života, který nám skýtá jedinečnou příležitost dosáhnout buddhovství. Druhá polovina knihy vysvětluje první kroky vadžrajány neboli „diamantového prostředku“, jehož mocné metody transformace jsou typickým rysem tibetské buddhistické tradice.

S předmluvami J. S. dalajlamy a Dilgo Khjence Rinpočheho a s původním doslovem prvního Džamgon Kongtrul Rinpočheho. Z tibetštiny přeložila Padmakara Translation Group. Z anglického vydání přeložila Zuzana Daňková.

„Tento text je nepostradatelným průvodcem k výkladům všech praxí, přípravných stejně jako hlavních. Je to kniha nesmírně hodnotná, nepředstavuje žádné nebezpečí a obsahuje všechny klíčové body cesty.“ – Dilgo Khjence RinpočheKniha v českém jazyce!


Stažení Slova mého dokonalého učitele zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Slova mého dokonalého učitele (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Slova mého dokonalého učitele zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Slova mého dokonalého učitele.pdf (EUR-0.00)

  Slova mého dokonalého učitele.epub (EUR-0.00)

  Slova mého dokonalého učitele.doc (EUR-0.00)

  Slova mého dokonalého učitele.txt (EUR-0.00)

  Slova mého dokonalého učitele.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Slova mého dokonalého učitele.PDF – (EUR 0.00);

  Slova mého dokonalého učitele.MOBI – (EUR 0.00);

  Slova mého dokonalého učitele.EPUB – (EUR 0.00);

  Slova mého dokonalého učitele.DOC – (EUR 0.00);

  Slova mého dokonalého učitele.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Words of my perfect teacher (1994)

  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , DharmaGaia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  29.11.2015

  Jsem opravdu překvapená, jak se mi tato kniha pěkně četla. Autor uvádí, že při sepisování pokynů se primárně neřídil estetickými či literárními ohledy. Jeho hlavním cílem bylo pravdivě zaznamenat ústní pokyny jeho ctihodného učitele tak, aby byly snadno pochopitelné a prospěšné pro mysl. Výsledkem je tak "manuál" pro ty, kteří chtějí poznávat a následovat Dharmu. Knihu tvoří tři části, kdy první a druhá část se věnují vnější a vnitřní přípravné praxi. Vnější praxe se zabývá tématy jako jsou nalezení svobod a výhod lidského života a jeho pomíjivosti, utrpením samsáry a karmou. Vnitřní praxe potom v úvodu popisuje přijetí útočiště a probuzení bódhičitty. Následují praxe, jejichž cílem je s využitím manter a vizualizace napravit naše negativní činy a kumulovat pozitivní energii. V tomto případě se jedná spíše o teoretické seznámení s uvedením několika málo manter než o detailní praktický návod. Poslední kapitolou je potom gurujóga, kde je vysvětleno, jak důležité je najít vhodného duchovního učitele. Závěrečná třetí část popisuje pět druhů přenosu vědomí. Co opravdu velmi oceňuji jsou "poznámky pod čarou". Veškeré doplňující informace či vysvětlivky jsou k dispozici na téže stránce. Odpadá tak nepohodlné listování k poznámkám na konci knihy a vracení se k textu. Velmi jsem váhala s hodnocením knihy. Na jednu stranu je uspořádána v logickém sledu, jednoduše moudrá a čtivá. Na druhou stranu zde bylo několik věcí se kterými nesouhlasím a které mě nebavilo číst. Říkám si, jestli je toto ten správný důvod pro odnětí jedné hvězdičky. Asi nelze očekávat žádnou duchovní nauku se kterou by člověk souhlasil bez výhrad. Tak to teda bude za plný počet.

  Eldar80

  04.11.2015

  O téhle knize jsem věděl dlouho, protože je na ni často odkazováno v mnoha knihách o tibetském budhismu. Český překlad však dlouho nebyl a tak, když jsem knihu uviděl v prodeji, musel jsem ji mít. Obsahuje totiž vadžrajánové učení ve svém klasickém stylu. Jedná se o učení ze školy ňingma a pro každého zájemce o tibetský budhismus je přečtení této knihy naprostá povinnost, protože se jedná o autentický zdroj z 19. století a styl učení je přesně takový jak se tehdy předával. Učení opravdu neobsahuje žádná intelektuální úskalí, ale úplně jednoduchým a přístupným jazykem vysvětluje jádro vadžrajánového učení a cestu Bódhisatvy. Předávané učení je opravdu velmi působivé a mělo by vyhovovat běžné mysli západního člověka. Je samozřejmě nutné počítat, že styl učení je značně náboženský zkrátka proto, že tento styl má nejblíže kvalitám lidské mysli, které se snaží rozvíjet. Jedinou nevýhodou tak zůstává, že poslední čtvrtina knihy je pouze informativní, protože obsahuje praxe, na které je třeba mít iniciaci a vedení učitele. (Texty a mantry k těmto praxím v knize úplně chybí.) Jednoznačně doporučuji. 95%  TAGS:

  Online Slova mého dokonalého učitele ebook, Kniha Slova mého dokonalého učitele FB2, Download Slova mého dokonalého učitele PDF , Download Slova mého dokonalého učitele MOBI, Online Slova mého dokonalého učitele kniha, Zdarma Stažení Slova mého dokonalého učitele IPhone, Online kniha Slova mého dokonalého učitele PDF, Zdarma Slova mého dokonalého učitele DJVU, Zdarma Stažení Slova mého dokonalého učitele TXT, Stažení Slova mého dokonalého učitele RTF, Online Slova mého dokonalého učitele FB2 , e-kniha Slova mého dokonalého učitele stažení TXT, Zdarma Slova mého dokonalého učitele stažení kniha, e-kniha Slova mého dokonalého učitele download MOBI, Stažení Slova mého dokonalého učitele IPad, Číst Slova mého dokonalého učitele MOBI, Číst Slova mého dokonalého učitele DOC, Zdarma Slova mého dokonalého učitele AWZ, Download e-kniha Slova mého dokonalého učitele iPad , Zdarma Slova mého dokonalého učitele DJVU, Download Slova mého dokonalého učitele e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Slova mého dokonalého učitele DVD, Číst Slova mého dokonalého učitele TXT, Book Slova mého dokonalého učitele stažení DJVU, Slova mého dokonalého učitele stažení kniha zdarma, Slova mého dokonalého učitele stažení kniha pdf zdarma, Slova mého dokonalého učitele pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Slova mého dokonalého učitele pdf zdarma, Slova mého dokonalého učitele stažení kniha epub zdarma, Slova mého dokonalého učitele ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply