Šťastný Jim Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Šťastný Jim Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Šťastný Jim Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Šťastný Jim


Kniha v českém jazyce!


Stažení Šťastný Jim zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Šťastný Jim (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Šťastný Jim zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Šťastný Jim.pdf (EUR-0.00)

  Šťastný Jim.epub (EUR-0.00)

  Šťastný Jim.doc (EUR-0.00)

  Šťastný Jim.txt (EUR-0.00)

  Šťastný Jim.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Šťastný Jim.PDF – (EUR 0.00);

  Šťastný Jim.MOBI – (EUR 0.00);

  Šťastný Jim.EPUB – (EUR 0.00);

  Šťastný Jim.DOC – (EUR 0.00);

  Šťastný Jim.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Lucky Jim (1956)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Motto
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (53)

  Přidat komentář

  pepa4081

  31.12.2017

  Nečekejte žádnou srandu k popukání, spíš lehčí ironický humor. Příběh mladého lektora na venkovské univerzitě, kterého jeho práce nebaví a život mu komplikuje nadřízený i vztahy k ženám. Jako ve všech Amisových knihách i zde hraje svou roli alkohol. (Musím zmínit dlouhý, ale vtipný a výstižný popis kocoviny hlavního hrdiny.) Chvílemi jsem se bohužel téměř nudil. Mám ale rád knihy s dobrým koncem a ten jsem si vychutnal. Přečtení knihy nebyl ztracený čas, ale vracet se k ní pravděpodobně nebudu.

  evelinka

  16.12.2017

  Opravdu legrační kniha, která mě chytla už při prvním přečtení, a při každém dalším jsem objevila víc vtipu. Připadá mě, že je v ní i hloubka, která nemizí a nutí nás stále znova k přemýšlení.

  led.zep

  29.09.2017

  Právě jsem dočetl, už asi podvacáté – Šťastný Jim je prostě moje kultovka. Mám několik vydání, včetně prvního vydání Muchova překladu s doslovem Josefa Škvoreckého a vydání anglického s předmluvou od Davida Lodge. A bohužel i nový překlad Kateřiny Hilské.
  Marně dumám, co k tomuto počinu vedlo – že by vydavatelství nedostalo autorská práva na Muchův překlad? Tajně doufám, že tomu bylo tak nějak, že nešlo jen o osobní ambice paní Hilské. Zkoušel jsem to přečíst několikrát, ale nikdy jsem se nedostal přes prvních pět stran textu, pak už jsem jen vyhledával různé pasáže a porovnával je s původním překladem a samozřejmě s originálem. Hlavní problém je podle mě v tom, že paní Hilská vůbec nevystihla autorův styl – Amisovo dílo u nás překládali různí překladatelé, ale vždycky to byl poznatelný Amis, tady se s ním však překladatelka míjí jak na mimoúrovňové křižovatce. Škoda – pro Amise, pro paní HIlskou, ale hlavně pro čtenáře, jimž se právě tento překlad dostane do ruky jako první.

  Etvel

  13.08.2017

  Chci to hned je mnohem lepší.

  Amadys33

  04.08.2017

  Po druhém přečtění, po asi patnácti letech, už se mi to tolik nelíbilo, různé situace už mi nepřišly tak vtipné jako dřív, a to jeho neustálé šklíbení mi bylo vyloženě protivné. Potkat nějakého takového ksichtila, měl bych sto chutí nakopat ho do zadku. Proti ostatním postavám tam, je to ale pořád klaďas a sympaťák. Ubírám jednu hvězdu proti dřívějšímu hodnocení a vyjímám tento titul z doporučených knih.
  Jako zajímavějšího a lepšího spisovatele beru Kingsleyho syna Martina Amise.

  lencin

  25.07.2017

  Obličej "pohlavní život starých Římanů" mě opět dostal.

  lencin

  25.07.2017

  Četla jsem po dlouhé době znovu, zvědavá na svůj současný dojem z knihy. Na začátku jsem byla trochu nesvá,ale pak jsem se znovu královsky bavila. Obličej "pohlavní život starých Římanů" mě opět dostal…

  syskas

  28.06.2017

  Niektoré časti super, dobre som sa bavila, ale iné boli nudné. Záver podľa očakávania.

  PetraMishka

  30.05.2017

  Kniha mě neoslovila. Hrdinovy problémy mi byly cizí, humornost jsem nepostřehla a jediná zábavná část byla na konci, když jel neuvěřitelně pomalým autobusem.

  Vidlička

  04.05.2017

  Nezlomitelný Jim (Dickerson/Dickinson a podobně komolen) si sice za většinu svých trablů může sám (jeho ksichty a imrvérní nasávání v jakékoliv situaci vede!),to mu ale neubírá nic na sympatičnosti, a na tom, jak mu celou knížku držíte palce, ať vyjde vítězně ze všech soubojů a karambolů, které si navařil on sám nebo život. Příběhu dominuje kouzelná anglická atmosféra, ale čtenáři je i jasné, že ve své době určitě kdejakou tu hladinu kniha rozčeřila. Každopádně jsem se smála nahlas i v metru…

  Mahuleno

  22.02.2017

  Začátek je trochu "mdlý", potom se to vylepší. Pro mne trochu kožené, nebo strojené dialogy, ale to asi byla Anglie té doby (aspoň podle mých představ). Nejvíc mě ale rozesmály popisy situací nebo pocitů hlavního hrdiny, to jsem se bavil. Např "opice" a probuzení s kocovinou u Welchů 😀

  Back

  12.10.2016

  Jedna z mála knih, u které jsem se opravdu zasmál nahlas. Za mě pět hvězd, i když (malý spoiler) konec mohl být méně romantický. Ne že bych hlavnímu hrdinovi snad přál něco zlého, ale prostě si o to koledoval…..až do konce! 🙂 😀

  AllyKumari

  15.07.2016

  Nemohla jsem se začíst, i když nakonec jsem se tím prokousala. Jedna z knih, které zřejmě musí padnout povaze či čtenář musí mít nějaký vztah k dané tématice.

  Lifa

  15.07.2016

  Ze začátku trochu nepřehledné a nezajímavé, ale od poloviny zajímavý děj. Dobře vykreslené postavy i příběh.

  honza.gal

  23.06.2016

  Výborná kniha, po pár stránkách jsem se smál nahlas, během četby jsem načichl cigaretovým kouřem, nasákl pivem a měl kocovinu.

  Ó, šťastný Jim,
  jak mu závidím.

  ProfChudak

  20.06.2016

  Skvelá vec! Jedna z tých kníh, ktorá ma prosila, aby som ju dočítal. Vtipné príhody, pútavá zápletka i LOL zabitá a vystihnutá charakteristika univerzitného prostredia. Pre ľudí, ktorí majú pocit, že akademické prostredie im lezie na mozog povinná príručka prežitia.

  DominaCZ

  17.05.2016

  Souhlas s Krystys … já jsem hodně velkej rejpal a nesnášeč konvencí, nisméně toto mě prostě hm nezaujalo.
  Je to jasněže z jiný doby, a asi právě proto se to nějak tak dneska už .. nedá.
  Ta postava byla prostě blbá.

  Michla76

  08.12.2015

  Příliš mnoho ironie. Pořád a za každou cenu. Typově mi to připomínalo "Tři muže", kterým se to ale ani náhodou nemůže vyrovnat.

  Looka2

  25.05.2015

  80% Postava Jima Dixona, mě spíš iritovala svým podlým a záludným jednáním. Ale to byl asi spisovatelův záměr. Ve chvíli, kdy začal jednat podle svého srdce a ne rozumu, se najednou vše v dobré obrátí, což je dost pohádkové.

  Veka01

  07.04.2015

  Ó šťastný Jim,
  jak mu závidím.
  Ó šťastný Jim…

  Ay.Le

  30.03.2015

  Tak já nevím, musím říct, že jsem trochu na rozpacích. Je to něco trochu na způsob Sestupu a pádu od Evelyna Waugha, ale tady mi byly všechny postavy hodně nesympatické, v čele s Dixonem. Nějak jsem nedokázala pochopit jeho jednání, jeho pohnutky k takovému jednání. Možná je to dáno dobou, dnes už by se k Margaret takhle nikdo nechoval, ale vcítit se do toho nějak stejně nedokážu. Na to, že to má být humoristický román, jsem se zasmála žalostně málo, tak 3x, a to ještě po výměně překladu Hilské na ten Muchův. Pokud se chcete u tematicky podobných knih OPRAVDU zasmát, spíš doporučuju Hostující profesory, tady nic moc k popukání nebylo…

  linhi22

  23.02.2015

  Pro mě jedna z nejlepších humoristických knížek, co jsem kdy četl. Úvod možná trochu zdlouhavý/bezbarvý, ale jakmile se začtete, nemůžete se dočkat, až Jima znovu otevřete – pakliže se vám tedy podaří ho odložit 🙂

  felia

  26.01.2015

  Jedním z důvodů, proč je tato kniha tak skvělá je i překlad Jiřího Muchy. O to více mě překvapilo poslední vydání, které přeložila Kateřina Hilská. Překlad jsem si přečetl, a protože znám předchozí vydání téměř zpaměti, byl jsem nucen srovnávat. Obdivuju, že se někdo odvážil zadat tak skvělou knihu k dalšímu překladu. Důvody neznám, ale čtenáři by měli být varováni. Kamarádka, nic netušíc, novinku koupila jako dárek. Naštěstí se jí to podařilo vyměnit za jinou knihu. Velmi nešťastný překlad,

  Pawlisman

  19.09.2014

  Ačkoliv to ne vždy bylo zábavné a skousnutelné, tak některé okamžiky byly skvostné a myslím, že kdo má cit pro staré časy a takový ten suchý (někdy dokonce méně slušný) humor, tak si určitě tuto útlou knihu oblíbí.

  SuperFrankie

  19.07.2014

  Nebylo omluvy, která by se neskládala z neomluvitelného: nebylo odpuštění žháři, který se zároveň projevil jako opilec – dokonce takový opilec, že mu povinnosti vůči hostitelům a ostatním hostům, a dokonce vyhlídka na komorní koncert nebyly ničím proti svodům alkoholu.

  Dole ve skříni stály prázdné láhve od piva, představující jeho jediný bezpečný způsob ukládání peněz.

  Musíte brát v potaz, že před 60 lety byl anglický humor ještě sušší, než je teď, ale to nic nemění na tom, že se můžete při čtení Lucky Jima skvěle pobavit a říct si, že nejste sám, kdo musí kolem sebe snášet nabubřelé idioty, bez kterých se neobejdete. Takový lidé byli, jsou a budou, ale naštěstí jsou na světě také lidé jako Jim, kteří jim dokáží pěkně zavařit.

  hystericwidow

  24.06.2014

  Poprvé jsem četla v pátnacti, ale plně jsem tohle mistrovské dílo ocenila až o šest let později. Vedla Hlavy XXII ta nejbrilantněji napsaná satira! U scény Dixonovy přednášky umírám smíchy pokaždé, když ji čtu.

  Kakajko

  10.01.2014

  Prý humoristický román.. Pobavil mě akorát popis napravování škod poté, co Jim usnul s cigaretou v posteli a pak jeho opilecká přednáška. K téhle knize se určitě vracet nebudu.

  felia

  02.01.2014

  K této knize jsem se už vyjádřil. Stále je to moje nejoblíbenější kniha, ale čtu názory jiných čtenářů a vidím, že čtu divně. Mě zajímají slova a způsob, kterým autor píše, jeho styl. To, jak jeho hrdinové myslí, jak mluví, jak popisuje scény. Děj knihy mě příliš nezajímá, chování hrdinů nehodnotím. Možná je to důvod, proč sbírám knihy některých autorů.

  Bookslover

  02.01.2014

  Skvělá ukázka pravého anglického humoru. Hlavní hrdina, který mi po prvních stránkách přišel jako arogantní alkoholik, který má problém hlavně sám se sebou, mi byl svým chováním ke konci sympatický. Musím říct, že mně tato kniha nakonec okouzlila a někdy si ji ráda přečtu znova.

  Terry11

  05.12.2013

  Doporučil mi to jeden kamarád s tím, že se nachechtal jako u Saturnina. No! Občas jsem se usmála, ale spíš smutně. Typická kniha autora Rozhněvaných mladých mužů, kteří tolik kritizují své okolí, rodiny, přátele, a nakonec skončí jako typický představitel střední třídy, které původně nemohl přijít na jméno.
  TAGS:

  Online Šťastný Jim ebook, Kniha Šťastný Jim FB2, Download Šťastný Jim PDF , Download Šťastný Jim MOBI, Online Šťastný Jim kniha, Zdarma Stažení Šťastný Jim IPhone, Online kniha Šťastný Jim PDF, Zdarma Šťastný Jim DJVU, Zdarma Stažení Šťastný Jim TXT, Stažení Šťastný Jim RTF, Online Šťastný Jim FB2 , e-kniha Šťastný Jim stažení TXT, Zdarma Šťastný Jim stažení kniha, e-kniha Šťastný Jim download MOBI, Stažení Šťastný Jim IPad, Číst Šťastný Jim MOBI, Číst Šťastný Jim DOC, Zdarma Šťastný Jim AWZ, Download e-kniha Šťastný Jim iPad , Zdarma Šťastný Jim DJVU, Download Šťastný Jim e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Šťastný Jim DVD, Číst Šťastný Jim TXT, Book Šťastný Jim stažení DJVU, Šťastný Jim stažení kniha zdarma, Šťastný Jim stažení kniha pdf zdarma, Šťastný Jim pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Šťastný Jim pdf zdarma, Šťastný Jim stažení kniha epub zdarma, Šťastný Jim ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply