Stephen King – Mistr strachu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stephen King – Mistr strachu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stephen King – Mistr strachu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Stephen King - Mistr strachu


Biografie amerického spisovatele Stephena Kinga (nar. 1947), jednoho ze čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti a bezesporu nejvýznamnějšího představitele žánru hororu a thrilleru vůbec.

Kniha mapuje jak Kingův pestrý život – od raného dětství, přes nuzné spisovatelské začátky, až po současnost – tak monumentální Kingovo dílo, které bylo jednotlivými životními etapami ovlivňováno. Zároveň pojednává o Kingově vztahu ke své vlastní slávě, k vášnivým fanouškům, k žurnalistům a literárním kritikům a odhaluje jeho rodinné zázemí, koníčky a záliby.

Tato publikace by neměla chybět v knihovně žádného fanouška, který chce nahlédnout do zákulisí knih, kterými Stephen King dobyl svět populární literatury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Stephen King – Mistr strachu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Stephen King – Mistr strachu (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Stephen King – Mistr strachu zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Stephen King – Mistr strachu.pdf (EUR-0.00)

  Stephen King – Mistr strachu.epub (EUR-0.00)

  Stephen King – Mistr strachu.doc (EUR-0.00)

  Stephen King – Mistr strachu.txt (EUR-0.00)

  Stephen King – Mistr strachu.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Stephen King – Mistr strachu.PDF – (EUR 0.00);

  Stephen King – Mistr strachu.MOBI – (EUR 0.00);

  Stephen King – Mistr strachu.EPUB – (EUR 0.00);

  Stephen King – Mistr strachu.DOC – (EUR 0.00);

  Stephen King – Mistr strachu.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Haunted Heart: The Life and Times of Stephen King (2009)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , XYZ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  Fremr

  17.09.2017

  Souhrn autorova života, od jeho narození až do sbírky "Po setmění". Konečně jsem si vše přečetl v posloupné formě a jsem rád, že se našel někdo, kdo to všechno posbíral, poslepoval a vydal. Přečetl jsem za život spoustu motivačních knih, ale přečíst si to co King za svoji kariéru dokázal je prostě fascinující a hravě to strká odborné motivačky do kapsy. "O psaní" je samozřejmě lepší kniha, protože je to přímo z pera autora, ale tahle kniha určitě smysl má a já jsem si ji přečetl opravdu s chutí. I přesto, že jsem spoustu věcí již o Kingovi četl nebo slyšel jinde, stále pro mě byla tak polovina knihy plná nových informací. Hodně mě na tom bavil příběh okolo každé jeho konkrétní knihy. King má fakticky neuvěřitelnej dar vyprávět příběhy a já jsem rád, že to na hřebík stále nepověsil, i když ho to už milionkrát napadlo (ale spíš si myslím, že kecá, je na psaní závislej). A taky, že mu jeho žena vylovila z odpadkového koše jeho první knihu "Carrie". Takže vy co máte v něčem ambice a nedaří se, nebuďte zlomení, i sám King svojí první knihu vyhodil.

  1972Sixo

  21.08.2017

  Len strohé fakty do roku 2008. Ako doplnok ku Kingovmu "O psani" to funguje skvelé. Pre mňa "chcená" povinnosť.

  Shimy

  09.08.2016

  Toto byla první biografie, kterou jsem v životě přečetla a rozhodně jsem nečekala, že se mi bude tak dobře číst. Bylo to zajímavé čtení, i když jsem toho hodně o Kingovi už věděla, i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Super pro toho, koho zajímá i život tohoto spisovatele a nejen jeho skvělé knihy 🙂

  jardass

  26.07.2016

  Souhrn faktů o Stephenu Kingovi od jeho narození po rok vydání této knihy, toť vše. Pro fanoušky Stephena Kinga, kam se řadím i já, má tato kniha co nabídnout viz první věta. Alespoň jsem si utřídil fakta o jeho zajímavé životní cestě. Většinu věcí jsem už věděl (po přečtení jeho autobiografie "O psaní"), něco málo nového jsem se dozvěděl. I tak toho člověka a jeho knihy nepřestávám obdivovat.
  Nemá smysl hodnotit procenty. Mělo by to smysl, kdyby se jednalo o příběh, který sama autorka vymyslela. Oceňuji však autorku za to usilí, které musela vynaložit, aby se ke všem informacím dostala a pak je pospojovala do celkem čtivého životopisu. Určitě to byla mravenčí a ne příliš jednoduchá práce. Takže za mě ok, ale hvězdičkama hodnotit nebudu. Hodnotit neautorizovaný životopis je jako hodnotit učebnice dějepisu nebo v tomto případě noviny. Autorovi / autorům nemůžete po dějové stránce vyčítat nic, protože všechno se už stalo a na tom jak se to stalo autor nemá žádný podíl. Po stránce umělecké kreativity můžete hodnotit tak akorát stylistiku textu, ale zase velmi omezeně, jelikož pro tento typ literatury se vyloženě nabízí novinářský styl, ve kterém autorka očividně vyniká (dle anotace na knize). Prostě to napsala jenom tak, jak je zvyklá psát do novin. A jako každý novinář má vyhledávání faktů v popisu práce. Takže asi tak…

  DriftBooks

  15.04.2016

  Od této autorky – americké novinářky – jsem v češtině našel ještě další dva tituly: neautorizovaný životopis Dana Browna a Psi ve válce (odvaha, láska a loajalita vojenských služebních psů). Kniha o Kingovi je také neautorizovaná – jak “skromně” autorka přiznává v úvodu – ale okamžitě dodává, že o ní King ví, a že proti ní nic neměl… Hmmm…

  Modus operandi této dámy je tedy jasný: vyber si někoho (nebo něco) co má zatraceně hodně fanoušků. Sedni k PC a vygoogluj co jde. Poslepuj to a vydej… vono se pár tisíc lidí chytí… Buďme upřímní – funguje to bezchybně dokonce i v té naší malé české kotlince.

  – (…) Spisovatelka a novinářka, napsala za pětadvacet let své kariéry několik desítek knih na nejrůznější témata (cestování, jídlo, víno, hřbitovy…!). V poslední době se věnuje převážně biografiím, k nejúspěšnějším patří právě životopis Dana Browna nebo kniha o Barracku Obamovi… – (zdroj Wiki)

  Nečekejte tedy, že se dozvíte něco, co už nevíte. Všechno už je někde napsáno, všechno je nějak povědomé. Co mě děsí je to, že takovýchto knih je spousty – knihy o Kingovi, o Kingovo díle, pojednání co chtěl autor svými díly říci atd, atd… Bývají to docela i bichle. A co mě děsí ještě více je to, že si tyto knihy skutečně najdou obrovské množství čtenářů – ostatně – i já si to nakonec přečetl, i když tak trochu s despektem a zvědavým masochismem.… Tím pádem docela rozumím, proč se King tímto fenoménem – fanoušci versus jejich idol – ve svých románech dosti často zabývá. On to totiž může skutečně někdy být horor… 🙂

  harald

  26.01.2016

  Pokud bych se o Kinga nezajímal od roku 1991, po přečtení této knihy bych měl pocit, že se jedná o asexuálního monogamního suchara vyléčeného z alkoholizmu, který si splnil americký sen o chlapci, který se vlastní pílí změníl z chudáka v milionáře a navíc přežil smrtelnou nehodu. A kromě toho napsal řadu knížek, podle kterých byly natočeny nějaké filmy.
  Naštěstí pro mne mi v roce 1991 kamarád doporučil k přečtení knihu Nadaný žák vydanou v edici Omnia. A neúmyslně u mě nastartoval největší literární mánii mého života.
  Kniha Lisy Rogan je pro mne čtivá. Ale ne proto, že by byla zajímavá. Její čtivost pro mne spočívá v možnosti znovu se setkat se starými láskami, ke kterým se rád vracím. Je to jako letmé nahlédnutí do každé knížky, kdy chci číst, ale vím, že za pět minut musím někam odejít. A tak zbývá jen láskyplné pohlazení hřbetu s nadějí, že se k sobě vrátíme.
  Nejsem Annie Wilkesová. Nejsem zbožňovatel Kinga. Respektuji jeho pomíjivost a jeho možnost napsání poslední knihy. A děkuji mu za zvláštní chvíle strávené při četbě jeho knih. Obdivuji jeho literární rozmanitost, jeho vypravěčskou schopnost, kdy nehrne děj před sebou, ale nechá čtenáře se pohodlně usadit v křesle a poslouchat příběh. (Ano, takto nějak to vyjádřil ve své knize "O psaní aneb…")
  Bohužel, Lisa Rogak mě o svém vypravěčském umění nepřesvědčila. Tato kniha je sbírkou jen minimálně literárně naaranžovaných faktů. Sama přiznává, že tento životopis není autorizovaný. A tak se nabízejí dvě otázky: 1) Do jaké míry jsou události z Kingova života skutečnými a do jaké míry jsou bulvárními fikcemi? 2) Nebylo by lepší jít spíše do hloubky charakteristiky knih?

  Fastard

  08.01.2016

  Přestože jsem velký Kingův fanoušek, tak mě tenhle životopis zklamal, dozvěděl jsem se sice spoustu zajímavých informací, ale kniha je strašně nečtivá a prokousával jsem se jí dost těžce.

  Terva

  28.04.2015

  Velmi povedený životopis největšího hororového tvůrce. Zde je perfektně vidět, jak si pan King vybere životní událost, nějakou – třeba jen maličkost například – pes – jídlo – smrt a napíše strhující knihu. Ale kdo píše o démonech má určitě nejednoho démona v sobě. Krásná inspirace.

  Valentine

  03.11.2014

  Můj první životopis a rozhodně četby nelituju, naopak! Z knihy se vyklubalo velice poutavé čtení, které jen dokazuje, jak neobyčejným člověkem Stephen King je. Líbí se mi neutrální pohled autorky, která popisuje fakta bez příkras. Po dočtení nejde jinak, než Kinga obdivovat ještě víc než kdy dříve!

  callahanh

  18.09.2014

  Čtivý a zajímavý životopis Stephena Kinga udělá čtenáři i jeho fanouškovi pořádek v tom, jak to vlastně s tím jeho dílem a inspirací je. Rogak se docela daří atraktivně a jasně zmínit všechny zásadní momenty jeho života a pokud opravdu nepatříte k zarytým fanouškům, kteří opravdu vědí úplně všechno, dozvíte se tu poměrně dost užitečných věcí, které trošku změní náhled na Kingovu tvorbu. Oceňuji i to, že autorka se nevyhýbá kontroverzím spojeným s "ukradením" některých děl a nesnaží se Kinga obhajovat ve věci jeho drogové a alkoholové závislosti. Co tu ale zásadně chybí, je pohled samotného Kinga, s nímž se Rogak nikdy nesešla a jen čerpá z některých rozhovorů a článků. Postrádal jsem tu taky alespoň částečný pohled těch, kteří jeho tvorbu nemusí a považují ji za komerci, škoda, že autorka neocitovala některé negativnější recenze a kritiky, které se nepochybně objevovaly. Poslední výtku, kterou mám, je ta, že místy se kniha opravdu mění v pouhý výčet faktů a o některých románech a filmech se tu mluví jen povrchně, což je dost škoda. Jelikož je to ale celé čtivé, svěže napsané a pořád je tam dost a dost zajímavých informací, hodnocení je vysoce nadprůměrné. 80%

  lucifuk

  14.10.2013

  Povinná četba každého King fanúšika

  Mr. Mercedes

  24.08.2013

  O Stephenovi Kingovi som aj tak vedel toho dosť, no táto kniha mi priniesla ešte viac poznatkov. Stále som ohromený z faktu, že S.K. prečítal približne 17 000 kníh.

  Ronin Roujin

  17.06.2013

  I když jde o životopis chlápka, co většninu času jen sedí doma a buší do počítače, tak se to čte velice dobře a ani si nevšimnete, že jste u poslední kapitoly. Navíc mne to utvrdilo v přesvědčení, že nejlepší spisovatelé chlstají a fetují jak o život.

  Thanyss

  17.06.2013

  Životopisům jsem se doslova vyhýbala a pak přišly moje narozeniny a od sestry jsem dostala tuhle knížku. Jsem Kingem praktiky posedlá, myslím tedy jeho knihami, které jsem už přečetla téměř všechny. A tak jsem učinila vyjímku. A dobře jsem udělala!

  Lisa Rogaková napsala Kingův životopis perfektně. Není to jen suchopárné sdělování faktů a dat. Spíš je to podáno formou příběhu a četla jsem to doslova jedním dechem.

  Že Stephen King není tak úplně obyčejným člověkem je jasné snad každému, kdo četl alespoň jednu jeho knihu, popřípadě viděl nějaké filmové zpracování jeho příběhů. Autorka se zabývá Stevovým životem už od narození a odhaluje nám tak neradostné dětství, kdy rodinu jednoho večera opustil otec a oni ho už nikdy nespatřili. Teprve později zjistili, že založil novou rodinu, i když se se Stephenovou matkou nikdy nerozvedl. Navzdory chudobě, se kterou se rodina potýkala, King úspěšně dokončil studia a oženil se.

  Opravdu na mě zapůsobilo, jak se na něm nepodepsalo bohatství, které svými knihami získal. Na druhou stranu je děsivé, že člověk tak geniální se několik let utápěl v alkoholu a drogách a nepamatuje si některé části svého života.

  Dalším paradoxem je, že spisovatel hororů trpí nepopsatelným množstvím osobních hrůz a fóbií, kterých se zbavuje právě psaním. King je plný rozporů, uznávám ho jako geniálního spisovatele, na druhou stranu obdivuji jeho ženu, jež s ním vydržela až do dneška.

  Závěrem knihu doporučuji všem, kteří se o Mistrovi strachu chtějí dozvědět něco navíc. Pro mě bylo přínosem zjistit, jak Steva napadly některé jeho romány či povídky. Stačí mít oči otevřené. Jakákoli denní banalita se může stát námětem neuvěřitelného příběhu. Stačí se jen zeptat: Co kdyby…?

  doktorking

  22.02.2013

  eraserhead:naprosto trefný komentář mám naprosto stejný názor,Rogaková to píše moc žurnalisticky trošku mi to stylem připomíná životopis Obamy..chybí mi tu zastoupení samotného Stephena Kinga proto se mi daleko víc líbila kniha O psaní, sám Steve říká- nechápu proč někdo chce číst muj životopis nejsem žádná celebrita jen spisovatel..takže mě jako king maniakovi tahle kniha moc nenadchla ale chápu že ten pro koho byl King do tedka ještě tabu se mu tahle kniha bude líbit..

  icecko

  02.04.2012

  životopisy moc nemusím,ale tenhle se mi moc líbí.Čte se dobře.Ani nevnímám,že čtu životopis,je to skoro jako román.

  kilometr

  28.03.2012

  Kniha,která se věnuje životu a dílu "Mistra strachu" .Výborné čtení,které dokonale čtenáře pohltí.95%.

  Peťanka

  13.08.2011

  Pokud máte rádi Kinga – neváhejte a tuto knihu si přečtěte! Velmi pěkné ♥

  eraserhead

  27.04.2011

  Je s podivem, že se podobná kniha, mapující život, dílo a historická data jednoho z komerčně nejúspěšnějších, nejčtenějších, nejznámějších a nejoblíbenějších horrorových spisovatelů, jehož takřka kompletní románové dílo bylo zfilmováno, dostává na český trh až teď. Otázkou je, zda byl tento titul pro daný záměr nejvhodnější.
  Stejně jako se tvrdívá (a v knize to parafrázuje i samotná Rogak), že kdyby Stephen King napsal oblastní telefonní seznam, zcela jistě by se našel někdo, kdo by to vydal nebo zfilmoval, je nad slunce jasné, že o vydavatele nebude mít nouze ani kniha věnující se Kingovu životu.
  Stephen King totiž dokázal něco, co se podaří málokteré/mu žánrově vymezenější/mu autorovi/autorce. Překročil hranice horrorového žánru a s jeho dílem jsou obeznámeni i lidé, kterým horror jako takový takřka nic neříká. V knize to trochu komicky popisuje a vystihuje scéna z Kingova života, kdy se samotný Stephen King hádá v obchodě s jednou ženou, která ho přesvědčuje, že nenapsal Vykoupení z věznice Shawshank. Proto i jeho životopisná (neautorizovaná – je paradoxní, že se Rogak kvůli své knize s Kingem nikdy nesetkala, pouze s jeho asistentkou) kniha evidentně najde svůj odbyt.
  Stephen King nikdy nezastíral svůj obdiv k tzv. populární (mainstreamové) kultuře, jako by navzdory faktu, že horror sám byl (a stále ještě je) považován za pokleslou, brakovou kulturu. Což opět výstižně vystihuje scéna z Kingova života, kdy jedno jeho prestižní ocenění vyvolalo v části kulturních a intelektuálních kruhů bouři nevole.
  Stephen King je sám o sobě zajímavou postavou. Ovšem ne už tak v podání Lisy Rogak.
  Nejen jeho fanouškům a fanynkám sice Rogak svým dílem poskytne nepřebernou zásobu různých faktů, zajímavostí, pikantností a zákulisních praktik z Kingova života – mysleli jste si, že Carrieje první román, co King napsal? Chyba! Věděli jste, že Řbitov zvířátekKing nikdy nehodlal vydat a nakonec vyšel jen dalo by se říci náhodou jako jakási z nouze ctnost poté, co dlouho ležel v šuplíku, kde ho chtěl King i nechat? – ovšem všechno to podává jaksi nezáživně. Celých těch 400 stran nejvíce působí jen jako faktografické nahromadění suchých fakt a konstatování. Lehce zkratkovitá chronologická encyklopedie jednoho života a díla, ke které se po jednom přečtení vrátíte již právě jen a pouze k encyklopedii, v níž rychle vyhledáte danou informaci a zase ji zavřete, ale už se k ní nevrátíte jako k zajímavé četbě. Vše podstatné i nepodstatné zde sice je – dozvíme se o Kingově mládí a počátcích (aneb jak pornografie pomáhala vytvořit jeden horrorový kult); o tolikrát zmiňovaném náhlém a nečekaném odchodu Kingova otce od rodiny; o jeho sociálním původu (aneb o klasickém americkém snu jak chudák ke jmění přišel), kterého se King nehodlal zbavit ani nabytým majetkem, nebo o jeho neutuchajícím smyslu pro princip, který mu občas, zdá se, že neprávem, přilepuje nálepku mamonáře; o Kingově názoru na Kubrickovo Osvícení i o tom, jak tento střet byl jednou pro vždy vyřešen a proč už King svůj názor na tento film neventiluje; i o tom, co si King myslí o filmových verzích svého díla či sequelech k filmům dle jeho předlohy – odhaluje se to však před čtenářem a čtenářkou bez známky jakéhokoliv ducha či životnosti.
  Rogak se ve své knize snažila obsáhnout vše podstatné, vše, co by mohlo být zajímavé, občas se nevyhnula ani jisté pachuti bulvárnosti a povedlo se jí to i chronologicky posloupně poskládat. Nedokázala však, a kniha jako celek odhaluje fakt, že se o to zřejmě ani nepokoušela, dodat tomu něco životodárného, něco, co její souhrn suchých dat učiní svébytným, životem pulsujícím tvorem, jehož společnost vás bude těšit a obohacovat. Rogak si neuvědomila, že píše životopis, že píše o životě zajímavého člověka, jehož život sám o sobě mnohdy aspiruje na velký životní příběh, který by si zasloužil trochu vřelejšího citu, souznění, pochopení a životodárné krve pulsující stránkami, které jej hodlají předat ostatním.
  Místo oživlé historie jednoho slavného, zcela jistě zajímavého a plodného života, stvořila Rogak pouhou suchou statistiku, neživý technický souhrn dat, který teprve by měl být bytelným kamenem, z něhož se vytesá zajímavý, poutavý a obohacující životopis. To Rogak neudělala. Slepila kostru, kterou zapomněla obalit tepající živou hmotou.
  Jednotlivé části samy o sobě přínosné často jsou. Já sám jsem se z knihy o Kingovi dozvěděl spoustu zajímavých věcí a s Kingovým životem málo obeznámenému čtenářstvu jistě poskytne spoustu zajímavých a mnohdy zákulisních informací, např. o vzniku a pozadí jednotlivých románů, povídek či filmů podle nich natočených. Nebo i Kingovy negativní stránky, jako problémy s alkoholem a drogami, nebo fakt, že King několikrát vědomě ukradl námět pro své dílo někomu jinému. Jako celek však kniha nepůsobí moc dobrým dojmem. Je jaksi neosobní. Je jedním z nejslabších a nejhůře čitelných životopisů, které jsem kdy četl.

  evickakyticka

  11.03.2011

  V knize najdete spoustu informací o Stephenovi a tudíž i souvislostí k jednotlivým knihám.
  Kdo má Kinga rád, měl by životopis jeho znát 🙂

  daviskaaa

  Velmi čtivá na biografii, líbila se:)

  bubator

  Úplně nejluxusnější kniha, moc se líbila, kdo miluje Kinga, tak by si jí měl přečíst!!!!

  jasmína

  Knihu jsem dlouho neměla odvahu číst, ale jakmile jsem začla, neskončila jsem 🙂 Moc hezky napsané, mám Kinga ještě raději, zda to tedy ještě víc jde 🙂  TAGS:

  Online Stephen King – Mistr strachu ebook, Kniha Stephen King – Mistr strachu FB2, Download Stephen King – Mistr strachu PDF , Download Stephen King – Mistr strachu MOBI, Online Stephen King – Mistr strachu kniha, Zdarma Stažení Stephen King – Mistr strachu IPhone, Online kniha Stephen King – Mistr strachu PDF, Zdarma Stephen King – Mistr strachu DJVU, Zdarma Stažení Stephen King – Mistr strachu TXT, Stažení Stephen King – Mistr strachu RTF, Online Stephen King – Mistr strachu FB2 , e-kniha Stephen King – Mistr strachu stažení TXT, Zdarma Stephen King – Mistr strachu stažení kniha, e-kniha Stephen King – Mistr strachu download MOBI, Stažení Stephen King – Mistr strachu IPad, Číst Stephen King – Mistr strachu MOBI, Číst Stephen King – Mistr strachu DOC, Zdarma Stephen King – Mistr strachu AWZ, Download e-kniha Stephen King – Mistr strachu iPad , Zdarma Stephen King – Mistr strachu DJVU, Download Stephen King – Mistr strachu e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Stephen King – Mistr strachu DVD, Číst Stephen King – Mistr strachu TXT, Book Stephen King – Mistr strachu stažení DJVU, Stephen King – Mistr strachu stažení kniha zdarma, Stephen King – Mistr strachu stažení kniha pdf zdarma, Stephen King – Mistr strachu pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Stephen King – Mistr strachu pdf zdarma, Stephen King – Mistr strachu stažení kniha epub zdarma, Stephen King – Mistr strachu ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply