Stín katedrály Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stín katedrály Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stín katedrály Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Stín katedrály


Pátý román spisovatele oceněného cenou Magnesia Litera. "Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes cítí v kostele posvátnou bázeň. Ale pod klenbou katedrály i nevěřící smekají čapku a ztišují hlas v očekávání, že se přihodí něco mimořádného." Citát nás uvádí do dějiště strašlivých událostí, jež postihnou nejznámější pražský chrám na podzim nejmenovaného roku: na zdech se objevují znamení s rohy, v zamrzlých kropenkách se zrcadlí budoucnost a v relikviářích přibývají čerstvé ostatky neznámého původu. Je jen otázkou času, kdy v chrámu zazní střelba a před Zlatou bránou poprvé zastaví pohřební vůz.
Na tuto knihu volně navazuje román "Santiniho jazyk" (Argo, září 2005). méně textuKniha v českém jazyce!


Stažení Stín katedrály zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Stín katedrály (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Stín katedrály zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Stín katedrály.pdf (EUR-0.00)

  Stín katedrály.epub (EUR-0.00)

  Stín katedrály.doc (EUR-0.00)

  Stín katedrály.txt (EUR-0.00)

  Stín katedrály.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Stín katedrály.PDF – (EUR 0.00);

  Stín katedrály.MOBI – (EUR 0.00);

  Stín katedrály.EPUB – (EUR 0.00);

  Stín katedrály.DOC – (EUR 0.00);

  Stín katedrály.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (34)

  Přidat komentář

  Gothard

  31.12.2017

  Katedrálu sv. Víta je možné chápat, posuzovat a interpretovat mnoha způsoby, většinu z nich je pak možné shrnout do tří základních okruhů: 1) Způsob, jakým katedrálu chtěli pojímat její středověcí stavitelé (tedy jak chtěli, aby katedrála jako stavba působila a jaké symboly do její architektury začlenili); 2) Způsob, jakým stavbu chápali její dokončovatelé na konci 19. a na počátku 20. století (včetně toho, jak oni sami chápali odkaz středověkých stavitelů – a také jak ho rozvíjeli, tedy uvažujeme o historismu); 3) Způsob, jakým katedrálu a její architektonickou složku chápeme my. Všechny tři roviny se v románu objevují a autor s nimi tu více, tu méně, ale velice dobře a promyšleně pracuje. Nezbývá než obdivně smeknout před jeho znalostmi a schopností vnímat i nepatrné indicie. Hlavní hrdina je přiměřeně sympatický a přiměřeně ujetý (nikdo asi ani na okamžik nebude věřit, že jeho manželka skutečně zemřela), byť jeho totální stylizace mu spíše škodí (černá koupelna – dokáže si někdo představit, kolik by něco podobného dnes vůbec stálo – to byl samozřejmě žert; nebo scéna z vykřičeného domu s kapesníkem na tváři nemravné slečny). Na druhou stranu, v tomto ohledu je to autorova invence, kterou je třeba respektovat. Odkazy na literární vlivy a prerafaelity jsou úžasné. Ale ta policistka – to je prostě děs a běs. Chápu, že měla tvořil protiklad k bytostně intelektuálně založenému, zženštilému a navýsost nepraktickému hlavnímu hrdinovi, ale proč musí působit jako vulgární (ne výběrem jazykových prostředků), tupá a přízemní uklizečka z nádraží? Proč to nemůže být jen normální policistka, které nemá kulturní zájmy a působí proto jako totální husa? Pasáže, kde měla hlavní slovo, jsem četl s velkým přemáháním, ta špína a přízemnost a pitomost byly skoro hmatatelné, několikrát jsem dokonce knihu odložil. Vše ostatní strašně moc zajímavé.

  Boby17

  16.09.2017

  No, řekl bych průměr, a tomu odpovídají tři hvězdy. Bylo to takové nějaké překombinované a nedůvěryhodné. Také chvílemi příběh trochu škobrtal. Takže po skvělém Lordu Mordovi tohle pro mě bylo trochu zklamání. Ale časem se k nějaké další knížce Miloše Urbana určitě vrátím.

  AriArenka

  01.07.2017

  Kniha mě opravdu velmi zaujala, a to nejen svým grafickým zpracováním, ale i příběhem a vyprávěním ze dvou úhlů pohledu. K tomu však směřuje i důvod "pouhých" čtyř hvězdiček – chápu, proč je v části vyprávěných Klárou použito "hovorového, hrubšího" jazyka, ale v některých pasážích mi to přišlo až moc. Kdyby se jen o krapet ubralo, bylo by to mnohem lepší a stejně by to splnilo účel… Jinak nemám, co dodat. I rychlý závěr mi přišel naprosto padnoucí do stytlu vyprávění.

  Makropulos

  03.05.2017

  Tak se nějak stalo, že čtu knihy Miloše Urbana trochu mimo pořadí a tak nyní ten návrat do ponura a zřejmě i někam zpátky ve vývoji tohoto úžasného spisovatele, byl vlastně trochu překvapivý. Ale to neznamená, že bych byla zklamaná. Vždyť tam vlastně všechno je, tajemno, romantika, umění, fantazie, Urbanův jazyk, tentokrát dvojí, vyvedený v absolutním protikladu, a jako hlavní postava Katedrála. Jen snad závěr mi připadal tak trochu uspěchaný nebo nedotažený, nevím, jak to říci.

  Alaglesia

  14.12.2016

  Kniha se četla velmi dobře, za dva dny jsem ji měla přečtenou. Také se mi líbilo grafické provedení vydání knihy. K samotnému příběhu:čtenář se dozví spoustu zajímavostí ze světa umění, především o katedrále sv. Víta. Příběh vypráví dvě postavy – Roman a Klára. Klára používá dost nespisovnou mluvu 🙂 V knize nechybí vraždy, tajemná Sidonie, milostná zápletka. Celou dobu jsem čekala, jak to vlastně je, aniž bych tušila…a tak mě rozuzlení a konec, jen na několika málo stránkách trochu zklamal.

  francouz

  12.09.2016

  Moje první setkání s Milošem Urbanem. Pro mě poměrně zajímavě pojmuté střídání první osoby, ať už z pohledu spisovatele, nebo policistky. Velmi temně pojatý pohled na naší nejznámější katedrálu. Tady většina toho opravdu pozitivního pro mě končí. Mám rád historii, symboliku a k tomu prvky gotiky, mystiky smíchané s detektivním podtextem. Ale představoval bych si malinko jiný mix, u mě to pospojování úplně neladilo, někdy to bylo trochu přitažené za vlasy, jindy to bylo příliš otevřené, něco jako by tam ani nepatřilo. Celkově jsem určitě nezanevřel na podobný žánr a rozhodně nezavrhuji ani autora samotného, třeba mě jeho další kniha chytne víc, než to dokázala tato.

  Sparkling

  20.05.2016

  Od Miloše Urbana miluji všechny knihy. I ty, které mě tolik nenadchly, protože i ty v sobě mají to specifické kouzlo, atmosféru, která člověka ovlivní ne na dny či týdny, ale spíš na roky a možná doživotně.
  K této knize jsem se po asi sedmi letech vrátila (poprvé jsem ji četla asi ve 13-ti letech, takže to teď kvůli mé nepříliš dobré paměti působilo jako čtení první) a nemohu ji ze sebe dostat. Neustále ji cítím v sobě, koluje mi v žilách, nadechuju se jí, zaměstnává můj mozek (i srdce?).
  Jako téměř v každé Urbanově knize se čtenář pouští do početných prohlídek architektonického skvostu, v tomto případě se jedná o katedrálu svatého Víta (,Václava a Vojtěcha). Mám pocit, že už jen samotné popisy katedrály by mou čtenářskou dychtivost plně uspokojily. K tomu mě nadchl dokonalý kriminální (občas téměř hororový) příběh, jehož detaily mi občas opravdu nedaly spát-přestože nejsem nijak bojácná, šeptané věty ,,Červi čekají. Maso ti sládne." se mi zavrtaly do morku kostí a ještě teď mě občas zastudí. Kromě těchto dvou základních kamenů knihy se nemohu zbavit nadšení souvisejícího se symbolikou, kterou jsou protkány všechny Urbanovy knihy. A v této knize jsem se navíc setkala s mimořádně sympatickými hlavními postavami, které tvořily dokonalý protiklad – s Romanem Ropsem (do nějž jsem se okamžitě platonicky zamilovala) a s Klárou Brochovou (které jsem zase od začátku fandila a věřila, že dokáže Ropsovo srdce snad jako jediná na světě vyléčit). No a pro romantiky je v knize jako bonus ten nádherný milostný příběh vrcholící na poslední stránce knihy…

  Továrna

  13.01.2016

  Příběh ukrytý v této knize je velkou směsicí různých přísad. Představuji si to tak, že autor po nocích přemýšlel co ještě by tam tak mohl přidat, co více tam vložit, čím to ještě dochutit… Jako když pejsek a kočička pekli dort. Nakonec z toho ale vzniklo docela dobré jídlo. Jenže takové, které ochutnáte, řeknete si potichu a pro sebe, že je to docela zajímavé a dobré, se zvláštní chutí, po pár soustech začnete pochybovat a nakonec to dojíte a povzdychnete si, že vám to i docela chutnalo, ale říkáte to s vědomím a naprostou jistotou, že napříč tomu, už si to asi nikdy více znovu nedáte. Tak přesně takový pocit jsem z této knihy měl.
  Konec mě trochu zklamal. Rovněž jsem zmaten i nad samotným příběhem. Nedokážu přesně určit o čem vlastně byl a co nám chtěl autor sdělit a předat. Možná jen pobavit a zabavit. A to jsem také dostal, to podotýkám. Od literatury ale já osobně čekám mnohem více.

  Niraj

  11.01.2016

  Mám rád Urbanovy knihy, mám rád temné příběhy, katedrály, gotiku, symboly, … takže tady je mé hodnocení jasné.
  Knihu jsem teď četl podruhé, po asi 10ti letech, už jsem si děj moc nepamatoval, rozuzlení vůbec, takže příjemné překvapení, jako bych to četl poprvé.

  Taji

  13.07.2015

  Moje první kniha od Urbana a skvělá, tajemná atmosféra, sympatický hrdina, zkusím i další knihy.

  Rade

  31.08.2014

  Zajímavá kniha, rozhodně stojí za přečtení. Inspirace Eccem (Jméno růže)?, Brownem? Postava drsné policistky mi neseděla. Výtečné ilustrace Pavla Růta. Tři plus.

  bércoun

  20.08.2014

  Příliš podrobné popisy, pro mě náročná kniha na soustředění, celkově mě tato kniha příliš neoslovila, i když zatím všechna díla autora ve mne nechávají takový zvláštný tajemný pocit, a to se mi na nich líbí.

  honajz

  22.06.2014

  Pochopil bych, kdyby knihu napsal zednář se zálibou v černých mších. Ale napsal to katolík se zájmem o architekturu, jenže pak mi to celé nějak nedává smysl. Snaha vzít tu něco z Eca, tam něco z Browna a podobných autorů, je patrná. Vedení příběhu je ale velmi chabé a postavy špatně rozvržené. I jazykově to skřípe – policajtka s drsnou mluvou a ona ví, jak se řekne mluvčí biskupské konference, a i jindy použije nejen vzletnější výrazy, ale dokonce i ironická přirovnání, jaká by dlaždič, jakým je prezentovaná, nepoužil. Snižuje to velmi jakoukoliv hodnověrnost. Kromě toho stojí kniha na popisech architektury, které jsou často ecovské až hanba – ostatně Jméno růže na tom hapruje taky, člověk má půl knihy pocit, že je na odborné přednášce, a ne, že čte beletrii. Ani atmosféra si mne nijak nepodmanila. Kdo četl Ajvazovy Prázdné ulice, toho Urbanův styl v této knize vážně moc nedostane. A ano, vidím tam ty ironické narážky a momenty, na nich však přece kniha nestojí.

  efka.saf

  27.01.2014

  …Miloš Urban… co dodat?? 🙂 Opět skvělá kniha, na kterou dějově navazuje Santiniho jazyk (a já je samozřejmě četla ve špatném pořadí). Kromě samotného detektivního děje oceňuji spíše způsob, kterým je knížka psaná, tzn. střídání relativně nespisovné až vulgární mluvy policistky a květnatého spisovného jazyka hlavního hrdiny. Opět krásně vykreslená atmosféra Svatovítské katedrály a tentokrát jsem byla spokojená i se závěrečným defilé :). V mých očích fenomenální autor! 🙂

  Lazebník

  25.12.2013

  Moje první setkání s Urbanem … po letech mě kniha znovu tolik nenadchla.

  Petra Ďat

  25.09.2013

  Od této knihy jsem čekla že to bude něco jako Dan Brown po česku,bohužel mě ale knihatrochu zklamala.Zakladní příběh se mi libil,ale některé pasáže mi přišli chaotické a nějak jsem se nemohla zorientovat.Děj je docela složitě popisovany a musela sem často hodně zapojit fantazii.

  stopni

  05.08.2013

  Kniha, která je směsicí společných prvků s romány Muži, kteří nenávidí ženy a Šifra mistra Leonarda..:-) Velice pěkné čtení, vřele doporučuji…

  markuc

  03.07.2013

  knihu jsem ani nedocetl, takze nebudu hodnotit – totalni mismas, spatne vystavene charakteriky (pletly se), vubec me knizka nijak nezaujala

  elcapitano

  27.06.2013

  chvilku mi trvalo, než jsem přistoupil na formu, kterou je to napsané (dva subjektivní pohledy, dva rozdílné jazyky, které se střídají), ale pak jsem se začetl a kniha mne pohltila. Ke konci to uchvácení trochu polevilo, ale vydrželo.
  Zápletka mi přišla slabší, nicméně celková atmosféra, reálie a magičnost vyprávění jsou opravdu dobré.
  Rád bych vyzdvihl i zpracování knihy – parádní "dvojité" ilustrace!
  Nu, pustím se do toho Fulcanelliho…

  Ronin Roujin

  24.06.2013

  celkem povedená krimikomedie ovlivněná Ecem, např ukřižování Walesy připomíná dost závěr Kyvadla, kniha je někde mezi Starožitníkem a Kyvadlem

  Sklenička

  07.06.2013

  Příběh s atmosférou známou z knih Dana Browna zasazený do českého prostředí, který vás buď pohltí, nebo tu knížku odložíte. Hrdina je zajímavý, netradiční charakter (plně chápu jeho ex, že se stala ex). Jediná výtka je jazyk policistky, který byl nepřiměřeně obhroublý

  LG73

  07.06.2013

  Dobře napsaný kriminální příběh s překvapivým závěrem a zajímavě pojatým střídáním mluvy hlavních hrdinů, historika umění a policistky, která mu jde tzv. po krku 🙂

  Askarinka

  19.02.2013

  Tahle kniha mě okouzlila! První která jsem od MU četla.

  Eevina

  26.01.2013

  Kniha má svoje kouzlo, je napsaná trochu neobvyklým stylem, ale na české poměry je to zajímavá a dobrá kniha. Ovšem jediný co mi vadilo, byla slečna Klára. Sorry ale takovouhle slečnu by v životě nikdy u policie nezaměstnali. Konec byl uspěchaný a málo vysvětlený, ale na 3 hvězdičky to stačí.

  MaxQ

  13.01.2013

  Já snad abych se přímo omluvil, ale nedal jsem to. Přečetl jsem povinných 100 stran a pak jsem knihu odložil. A s úlevou. Proč? Styl vyprávění, kdy se střídají v ich formě dva hlavní hrdinové, mi opravdu nesedl. Hlavně teda postava vyšetřovalky, hodí-li se pro tohoto dlaždiče v ženském těle vůbec takové označení. Ani zápletka nebyla na takové úrovni, abych nemohl v klidu dál žít s pocitem, že jsem se nedozvěděl, kdo je vrah. Popisy architektury včetně historických odkazů asi na úrovni, ale ani to nestačilo. Tak snad někdy později u nějakého jiného Urbana nashledanou. Ale opravdu později.

  Snails

  27.12.2012

  Začal jsem psát obsáhlý komentář, pak sem ale sjel o něco níž a zjistil, že vlastně píšu to samé, co Nightlybird, takže napíšu jen to, že s ním naprosto souhlasím. A budu ještě o něco tvrdší. Kriminální zápletka má své nelogičnosti, to jednoduché vysvětlení v závěru jim prostě nežeru. Roman jako postava mi byl místy silně proti srsti, ale Klára je opravdové peklo. Slovník jak dlaždič a dedukce Colomba po mrtvici. Také se nemůžu ubránit dojmu, že se Urban mírně inspiroval v díla Dana Browna a písničce Petra Muka.

  bovinka

  11.12.2012

  Pro mě první Urbanova kniha. Velmi čtivé a chvílemi až strašidelné

  Fantomaska

  02.11.2012

  Já to prostě nepochopila. Mrzí mě, že jsem se ke knížce nedostala až později, školní povinnosti jsou prostě školní povinnosti…

  dearkiki

  30.10.2012

  Dávám pět hvězdiček. Možná to nebylo úplně dokonalé, konec trochu uspěchaný a místy jsem se ztrácela v záplavě jmen a postav, ALE atmosféra mně naprosto uchvátila. Knihu jsem každý večer zavírala jen s velkou lítostí a následující den se k ní dychtivě vracela. Na rozdíl od ostatních komentátorů jsem nebyla závěrečným vývojem překvapená – ani příjemně, ani nepříjemně. Nebylo pro mne vůbec podstatné, kdo stál za těmi zvláštními událostmi, které se kolem katedrály odehrávaly. Nebrala jsem toto čtení jako detektivku, ale spíš jako výpověď o nekontrolovatelné vášni, která se stává nebezpečnou posedlostí. Posedlostí, která ničí životy všech okolo. Může tento příběh sloužit jako varování?
  Snad.
  Magické prostředí katedrály, odkazy na Fulcanelliho proslulou knihu, podivné úkazy a tak trochu záhadná hlavní postava tvoří společně nebezpečnou směs, která čtenáře dokáže přitáhnout ke knize jako magnet.
  Myslím, že jsem ji nečetla naposled.

  sreiser

  04.02.2011

  Nightlybird: Váš příměr k obloženému chlebíčku mě trošku pobavil, neboť já jsem při čtení získal pocit, že obírám hamburger v nepříliš dobré housce :-). Začátek nějak podivný, netušil jsem, jak se to vyvine. Pak jsem se dostal k šťavnatému kousku masa a nemohl jsem se odtrhnout. Poté jsem však musel dojíst i druhou půlku housky, závěr knihy, který mě překvapil, a to bohužel ne zrovna příjemně. Celkově pak na mě kniha působila dojmem mírně řečeno rozporuplným.
  TAGS:

  Online Stín katedrály ebook, Kniha Stín katedrály FB2, Download Stín katedrály PDF , Download Stín katedrály MOBI, Online Stín katedrály kniha, Zdarma Stažení Stín katedrály IPhone, Online kniha Stín katedrály PDF, Zdarma Stín katedrály DJVU, Zdarma Stažení Stín katedrály TXT, Stažení Stín katedrály RTF, Online Stín katedrály FB2 , e-kniha Stín katedrály stažení TXT, Zdarma Stín katedrály stažení kniha, e-kniha Stín katedrály download MOBI, Stažení Stín katedrály IPad, Číst Stín katedrály MOBI, Číst Stín katedrály DOC, Zdarma Stín katedrály AWZ, Download e-kniha Stín katedrály iPad , Zdarma Stín katedrály DJVU, Download Stín katedrály e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Stín katedrály DVD, Číst Stín katedrály TXT, Book Stín katedrály stažení DJVU, Stín katedrály stažení kniha zdarma, Stín katedrály stažení kniha pdf zdarma, Stín katedrály pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Stín katedrály pdf zdarma, Stín katedrály stažení kniha epub zdarma, Stín katedrály ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply