Stratený svet Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stratený svet Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Stratený svet Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Stratený svet


Profesor Challenger je kapacita. Vyniká v štúdiu prírodných vied, inteligenciou ďaleko prevyšuje bežných ľudí a so solídnou dávkou bohorovnosti si to aj uvedomuje. Okrem toho je mocný ako býk, rovnako nebezpečne energický, impulzívny, a keď už sme pri tom, aj zdvorilý. Prosto, je to ten najbystrejší chrapúň pod slnkom.

Keď sa kvôli jednej výprave spred dvoch rokov stane terčom výsmechu akademikov i verejnosti, znáša to veľmi zle. Iba mladému novinárovi Malonemu sa podarí prekonať jeho výbuchy, a tak sa stane členom expedície, ktorá má Challengerovu reputáciu buď vzkriesiť, alebo navždy pochovať. Veď kto so zdravým rozumom by uveril báchorkám o dinosauroch žijúcich v amazonskom pralese?

Excelentné rozprávačstvo A. C. Doylea ani po rokoch nestráca podmanivé čaro a Stratený svet je to pravé miesto pre tých, ktorí sa chcú stratiť vo svete dinosaurov, dobrodružstva a pôvabov minulosti.

V edícii ACD prinesieme tri knihy zo série o profesorovi Challengerovi, Stratený svet je prvá z nich.Kniha v českém jazyce!


Stažení Stratený svet zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Stratený svet (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Stratený svet zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Stratený svet.pdf (EUR-0.00)

  Stratený svet.epub (EUR-0.00)

  Stratený svet.doc (EUR-0.00)

  Stratený svet.txt (EUR-0.00)

  Stratený svet.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Stratený svet.PDF – (EUR 0.00);

  Stratený svet.MOBI – (EUR 0.00);

  Stratený svet.EPUB – (EUR 0.00);

  Stratený svet.DOC – (EUR 0.00);

  Stratený svet.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Příběhy profesora Challengera (1.)

  Originální název:

  The Lost World (1912)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné, Sci-fi
  Vydáno: , SnowMouse
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  Ondrášeček

  15.11.2017

  Kniha mě zaujala jako celek a dokazuje, že Arthur Conan Doyle měl na to psát více literárních žánrů než „jen“ detektivky. Postavy jsem shledal poutavými, děj byl na dnešní dobu sice poněkud předvídatelný, za to obsahoval zajímavé nápady. Zaujalo mě opakované nastínění několika možností řešení problémů, z nichž nakonec jen jeden byl použit. Román shledávám velmi zdařilým a záživným.

  Ladys

  11.09.2017

  Nedávno (jaro 2014) jsem to oprášil v komiksové podobě od Tomana a stejně mě to bavilo jak malého kluka.
  A právě (11.9. 2017) jsem dočetl románovou předlohu a návrat do dětských let dopadl ku podivu dobře.
  Sice jsem se místy usmíval nad naivitou děje, ale jen trošku a spíš mě překvapilo, že i v dávno dospělém věku si můžu s radostí přečíst dobrodružnou sci-fi klasiku.
  Takže prostě 5/5

  Jennkie

  17.08.2017

  Zabavna a dobrodruzna kniha

  Cipi

  05.08.2017

  Tohle je prostě božské dílo. Profesor Challenger je týpek:-)

  Alizon

  26.07.2017

  Dobrodružná klasika, kterou jsem kdysi jako dítě četla jako komiks – a vůbec netušila ze je autorem A. C. Doyle, kterého mám spojeného pouze s Holmesem. Letos mi na pláži došlo vlastní čtivo tak jsem "z nouze" sáhla po této knize a nakonec se příjemně pobavila. Nevím co by na to řekla dnešní mládež, ale čtivá je kniha dost a má své starosvetské kouzlo.

  Petruse21

  17.06.2017

  Co ty ženské nedokážou, dostanou chlapa i mezi dinosaury :). Arthur Conan Doyle je můj oblíbenec od Sherlocka Holmese – mám ráda jeho humor. Malone byl sympaťák a lord John Roxton jakbysmet.
  Líbila se mi i linka s Claudií – "..lépe býti milencem zamítnutým, nežli přijatým bratrem."

  Ninjer

  26.05.2017

  Novinář E.D. Malone z Daily Gazette se snaží dokázat jedné dívce, že není žádné párátko, a tak se přidává k partě dobrodruhů, kterou vede excentrický profesor Challenger – s tím, že objeví ztracený svět plný dinosaurů a další prehistorické havěti.

  Poměrně dlouho trvá, než samotná výprava začne, a musím říct, že mě tato část nakonec bavila s přehledem nejvíc. Challenger je super postava. Namyšlený vědátor, který květnatou řečí uráží své názorové oponenty a nemá ani daleko k tomu vyřídit si to s někým, kdo ho urazí, ručně. Hlavní dobrodružná část mě bohužel tolik nebavila, a to i přes to, že se Arthur Conan Doyle tolik nevyžívá v popiscích a některé části cesty vypráví velmi stručně.

  Ztracený svět určitě umí být působivý. I když pro mě byla působivá jen ta část odehrávající se v civilizaci.

  Šest dinosaurů z deseti.

  natkaf

  22.05.2017

  Moc pěkná knížka. Čtivá a velmi dobrodružná. Děj byl překvapivý a napinavý, vykreslení charakterů se mi hodně líbilo. Bála jsem se, jak se mi bude líbit Doylův příběh bez detektivní zápletky, ale obavy byly zbytečné. Jediné, co mě mrzí je, že jsem očekávala o trochu víc dinosaurů. Ale jinak je celkový dojem skvělý.

  MayB2

  12.05.2017

  Příjemné dobrodružství starosvětského střihu vyprávěné s jemným humorem.

  konicekbily

  21.04.2017

  Autor postavy asi nejslavnějšího knižního detektiva se neztratil ani ve science fiction. Dobrodružství popsaná v knize (neviděl jsem žádnou verzi filmového zpracování tohoto příběhu) mi připomíná jiný, tentokráte český film mého dětství – Cesta do pravěku. Kniha se mi moc líbila a dokonce jsem se k ní vracel.

  chodícírohožka

  10.02.2017

  Nalákaná seriálem svého dětství a skutečností, že byl natočen podle knihy jednoho z mých oblíbených autorů, jsem se pustila do četby, ale byla jsem zklamaná. Příběh je víceméně fajn, jednoduchý a oddechový, ale místy nudný a fádní. Navíc postrádá veškeré ženské postavy (čemuž se ovšem vzhledem k době vzniku díla není proč divit), které mu dodávaly šmrnc. Proto se (alespoň v mém případě) jedná o docela zapomenutelné dílko skvělého autora.

  Lessana

  01.01.2017

  Stratený svet je dokonalým oddychovým, dobrodružným čítaním na dlhé zimné večery! Pre mňa bol zároveň prvou knihou od Doyla bez (mojej najobľúbenejšej literárnej postavy) Sherlocka Holmesa. Majster ma nesklamal, štýl príbehu mi trochu pripomínal Verna, čo mi nijako neprekážalo, keďže i on je mojím favoritom :).

  RiverSong

  05.09.2016

  Kniha, která se mi hrozně moc líbila. Dokonce jsem ji přečetla i podruhé, což se u mě stáva ve vyjímečných případech. Vážně super!

  Kozel

  29.08.2016

  Tři hrané seriály jsem jako dítě miloval: Buffy, Lovci pokladů a Ztracený svět (nejen kvůli Jennifer O´Dell). Otázka proč jsem si knižní předlohu ke Ztracenému světu přečetl až teď po tolika letech, které uběhly od dopoledního sledování seriálu, zůstane nezodpovězená. Protože je TV pořad předlohou inspirován hodně volně, a tak už jen čistě k Doylově knize.

  Jakmile jsem začal číst, nebylo možné se odtrhnout od strhujícího dobrodružství čtvěřice průkopníků hledající skrytá tajemství přírody. Způsob vyprávění prostřednictvím reportáží a k tomu dva páry tak protikladných (Summerlee/Challenger, Malone/Roxton) a přitom se doplňujících (Summerlee/Challenger, Malone/Roxton) charakterů má v prostředí divoké Amazonie a moderním člověkem netknuté náhorní plošiny moc čtenáře upoutat na pár velmi napínavých, humorných, veselých, děsivých hodin. Musím však jedním dechem dodat, že Doylova dobrodružná science fiction nakonec nedosáhne v mém srdci takové místo jaké má třeba Wellsův Ostrov dr. Moreaua, na nějž sem si kolikrát při putování Ztraceným světem vzpomněl

  Israha

  02.08.2016

  K přečtení Ztraceného světa mě ze všeho nejvíce motivovala geekovská povinnost přečíst si předlohu pro filmová zpracování, která jsem viděl kompletně všechna. Kniha je podle očekávání lepší než kterékoliv z nich, Doyle vytvořil nádherný dobrodružný příběh, který je napínavý, strhující (a na čtivosti mu neubírá ani to, že je psán formou článků a zápisků jedné z postav), a především plný fantazie a nadšení z objevování neznámých světů. Nijak nudná není ani úvodní pasáž v Londýně, v ní se pěkně načrtnou charaktery hlavních postav, které jsou dobře vypointované a sympatické (a také zábavné, humor, spočívající v neustálém špičkování se profesorů Challengera a Summerleeho, je jedním z největších kladů knihy). Jenom mě trochu mrzí, že jsem se ke knize nedostal ještě v dětských letech, kdy jsem takovéto dobrodružné příběhy zbožňoval nade vše a prožíval je spolu s postavami v knihách…

  Rawar

  01.08.2016

  Asi každý kluk by si přál zůčastnit se podobného, senzačního dobrodružství. Do posledního jedince sympatická čtveřice dobrodruhů, se vydává do samotného srdce neprobádané, tajemné krajiny, kdesi v Jižní Americe, kde je údajně stále možné spatřit ohromné prehistorické ještěry v celém jejich majestátu. V divokých končinách, této evolucí nepolíbené země, se odehrají neuvěřitelné příběhy a čtenář dobrodružné letory se bude jen s lítostí s tímto místem loučit.

  Knihu jsem dočetl právě teď a byl to pro mě překrásný výlet do dětských let, kdy mi z ní předčítal otec a já potom marně, ať už v lesích jesenických, nebo beskydských, pátral po jakési indícii, jenž by mě přivedla na stopu onoho světa.

  A abych řekl pravdu, dětská léta jsou pryč…nikoliv však skutečnost, že zrovna nedávno jsem na blíže nespecifikovaném místě v oblasti neurčité polohy objevil podivuhodnou stezku, kterou musel vyšlapat ohromný tvor…

  AllyKumari

  15.07.2016

  Kdysi jsem strašně milovala australský seriál, který si vzal tuto knížku za předlohu, a tak jsem byla trochu překvapená, když jsem zjistila, že s ní nemá téměř nic společného. Dnes mohu říci, že láska k seriálu mi zůstala, ale vůbec nepřekáží mé náklonnosti ke knize, která je napsaná velmi zábavně a příjemně.

  Ikkju

  01.07.2016

  Příjemné čtení, často jsem porovnával s velmi živými vzpomínkami na komiks (Toman?), a občas si vzpomněl na knihy pana Mareše.

  Fantasysvet

  07.01.2016

  A napriek tomu, že sa historka o veľkých jašteroch a malých ľuďoch neodohráva v sychravom a hmlou opradenom Londýne, tak, ako sme navyknutí pri iných Doylových knihách, získa si vaše sympatie práve tým, čím je sám Doyle známy – svojou sviežosťou, vtipnosťou, pasívnou akciou i aktívnou pasivitou, detektívnou zápletkou a fantastickým rozuzlením, ktoré si neužije ani svojich povestných 5 minút slávy, pretože skončí úplne všedne.

  Ak teda máte radi tvorbu sira Arthura Conana Doyla, vedzte, že túto magickú expedíciu si nemôžete nechať ujsť. A to aj práve z toho dôvodu, že je prinášaná z pohľadu novinára Edwarda D. Malona, formou krátkych reportáží, neskôr zápiskov v denníkovej podobe či šťavnatých anekdot, ktoré vás nenudia zbytočne málo dôležitými faktami.

  Dej preto rezko plynie, prirodzene sa stupňuje a ešte prirodzenejšie vrcholí. Napriek tomu, že sa toto dobrodružstvo odohralo v roku 1912, teda v dobe, kedy veda začala pomaly naberať na objeme a technika rásť z plienok, takže o modernom spôsobe lovu prehistorických tvorov nemohla byť reč, Doylov "Stratený svet" vás o nič neukráti. Ba čo viac, dovolí vám snívať o tom, že si možno raz naň nájde čas aj sám Steven Moffat, aby práve jeho pričinením ožil Stratený svet priamo pred vašimi oknami!

  Lilith1

  27.12.2015

  Ačkoliv tomuto dobrodružnému stylu moc neholduji, tak se mi knížka velice dobře četla a pobavila mne. Připomněla mi staré komiksové příběhy na toto téma. Spíš pro mě bylo překvapením, že autor S.Holmese vůbec napsal něco tak v žánru odlišného. Určitě stojí za přečtení.

  Jury

  22.12.2015

  Kam se hrabou ty dnesni fantasy sracky…tohle byl majsterstich…tesim se az se mi do ruky dostanou dalsi dve pokracovani…A.C.Doyle napsal vazne neco skveleho jako vzdy…doporucuju 😉

  petym

  07.10.2015

  viděl jsem zfilmováno. dávali to o prázdninách a nevynechal jsem jedinej díl. super 5*

  konicekbily

  05.10.2015

  Dobrodružná literatura první kategorie!

  mulderka

  26.08.2015

  Dobrodružná SF klasika, která baví i po 100 letech od napsání – a kam se hrabou všechny filmové a seriálové zpotvořené verze!!

  woodward

  15.08.2015

  Je to k nevíře, ale tuhle knihu jsem poprvé přečetl v ruštině. Hlavní hrdina se tam jmenoval Meloún a jeho děvče bylo Gledís (azbuku vykouzlit neumím).

  HonzaT

  03.07.2015

  Doylův majstrštych.

  stopař

  14.03.2015

  Při čtení této knihy jsem v dětství doufala,že se možná někde opravdu najde ztracený svět a i dnes je ta představa lákavá.

  Madax

  15.02.2015

  Absolutní klasika. Doyle je vynikající vypravěč, a pokud na chvíli vymění detektivní žánr za žánr dobrodružný, vznikne z toho právě Ztraceny svět.

  vitek.sk

  21.10.2014

  Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Když jsem ji před pár lety poprvé četl, moc jsem od ní nečekal, ale upřímně řečeno jsem byl velmi příjemně překvapen. Kniha je čtivá a napínavá. Moc se mi líbil také autorův humor a sebeironie ("Kmen Kukamů je přívětivý, ale degenerovaný. Jejich rozumové schopnosti sotva překonají inteligenční kvocient průměrného Londýňana."). Na rozdíl od mnoha předchozích komentářů mi ani nevadil úvod knihy a závěr mne jako nepříliš romantickou duši nadchnul.
  Tentokrát nechávám stranou takové věci jakože průměrný doba trvání jednoho druhu je kolem 3 milionů let, takže v dnešní době by rozhodně žádní Tyranosauři neexistovali a podobně tak, že mezi dobou kdy žili Stegosauři a dobou Tyranosaurů je větší časový rozdí než mezi dobou Tyranosaurů a dneškem. Nakonec i to, že by přežívali na náhorní plošině v tak malém počtu a prostoru je taky úsměvné. Ale jak říkám, v tomto případě mi to nevadilo, nápad je to zajímavý, po úvaze dávám 5 hvězd.

  lucie.8

  22.08.2014

  Velmi povedená kniha, výborný nápad.
  TAGS:

  Online Stratený svet ebook, Kniha Stratený svet FB2, Download Stratený svet PDF , Download Stratený svet MOBI, Online Stratený svet kniha, Zdarma Stažení Stratený svet IPhone, Online kniha Stratený svet PDF, Zdarma Stratený svet DJVU, Zdarma Stažení Stratený svet TXT, Stažení Stratený svet RTF, Online Stratený svet FB2 , e-kniha Stratený svet stažení TXT, Zdarma Stratený svet stažení kniha, e-kniha Stratený svet download MOBI, Stažení Stratený svet IPad, Číst Stratený svet MOBI, Číst Stratený svet DOC, Zdarma Stratený svet AWZ, Download e-kniha Stratený svet iPad , Zdarma Stratený svet DJVU, Download Stratený svet e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Stratený svet DVD, Číst Stratený svet TXT, Book Stratený svet stažení DJVU, Stratený svet stažení kniha zdarma, Stratený svet stažení kniha pdf zdarma, Stratený svet pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Stratený svet pdf zdarma, Stratený svet stažení kniha epub zdarma, Stratený svet ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply