Střed se hroutí zevnitř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Střed se hroutí zevnitř Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Střed se hroutí zevnitř Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Střed se hroutí zevnitř


Mé putování šílenstvím.

Autorka popisuje ohromnou výzvu, kterou pro ni představuje boj s duševní chorobou. Velmi dobře ví, jaké to je být opravdu šílená, tedy věřit, že vaše myšlenky dokážou zabíjet, že vaši blízcí jsou podvodníci, kteří se proti vám spikli. Ví, jaké to je, když se téměř nemůžete nadechnout, když jste nacpaní léky až k prasknutí, když cítíte, jak se vaše já rozpadá, vzdaluje a nakonec úplně mizí. Přesto je však přesvědčena, že pro ni její diagnóza nebude rozsudkem smrti. Ve své knize vypráví příběh dlouhého boje se schizofrenií. Vzhledem k tomu, že musí čelit psychotickým atakám, je neuvěřitelné, že si dokázala vybudovat úspěšnou akademickou kariéru. V této knize se snaží porozumět své nemoci, proti níž bojuje, ale zároveň usiluje o to, aby ji dokázala přijmout jako součást sebe samé.Kniha v českém jazyce!


Stažení Střed se hroutí zevnitř zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Střed se hroutí zevnitř (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Střed se hroutí zevnitř zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Střed se hroutí zevnitř.pdf (EUR-0.00)

  Střed se hroutí zevnitř.epub (EUR-0.00)

  Střed se hroutí zevnitř.doc (EUR-0.00)

  Střed se hroutí zevnitř.txt (EUR-0.00)

  Střed se hroutí zevnitř.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Střed se hroutí zevnitř.PDF – (EUR 0.00);

  Střed se hroutí zevnitř.MOBI – (EUR 0.00);

  Střed se hroutí zevnitř.EPUB – (EUR 0.00);

  Střed se hroutí zevnitř.DOC – (EUR 0.00);

  Střed se hroutí zevnitř.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Center Cannot Hold: My Journey Through Madness (2007)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Zdravotnictví
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  meluzena

  19.10.2017

  Drásající životní příběh ženy se schizofrenií. Drásající, protože skutečný – schizofrenie není něco, z čeho se vyspíte nebo za týden vyležíte…
  Shizofrenie není mnohočetná porucha osobnosti, jak se mnoho lidí mylně domnívá – je to „rozpadlá mysl, porucha myšlení, psychotická porucha. Patří k ní symptomy jako bludy, halucinace a inkoherentní řeč.“

  Poslední odstavec: „Pokud i vy trpíte nějakou duševní chorobou, je pro vás výzvou najít si správný způsob života. Ale, po pravdě řečeno, není to výzvou pro všechny lidi, nemocné či zdravé? Mým štěstím není to, že jsem se uzdravila z duševní choroby. To se totiž nestalo a nikdy nestane. Mým štěstím je to, že jsem našla svůj život.“

  Na téhle knížce se vám můžou líbit dvě věci:
  1) jak to zvládala (když to zvládala),
  a 2) že o tom „jen“ čtete a nemusíte to žít (pokud je to váš případ). Autorka sama moc dobře ví, jak propastný je to rozdíl.
  (případně si doplňte další důvod).

  micha-ella

  06.07.2017

  Duševní nemoci mě zajímají, tohle je pátá kniha, kterou jsem na podobné téma četla a vždy to byl skutečný životní příběh. Obdivuji, jak se s tím Elyn uměla poprat. Síla!

  gumkacik

  10.05.2017

  Zajímavá výpověď o životě autorky, která podněcuje debatu o autonomii pacientů s duševní chorobou. Má člověk v psychotickém stavu právo rozhodovat sám o sobě? Do jaké míry je možno ke zvládnutí jeho chování použít fyzické síly či násilné aplikace medikamentů, které pacient odmítá? Elyn Saks balancuje na tenké hranici. Samozřejmě chce být vnímána jako člověk, který má právo rozhodovat sám o sobě. Na druhou stranu v jejím nitru probíhají procesy, které sama zvládnout nedokáže a nedá se vyloučit, že díky nim může představovat pro své okolí v určité chvíli riziko. Na otázku, zda představovala někdy pro lidi kolem sebe nějaké nebezpečí, v závěrečném rozhovoru odpovídá: "Myslím si, že tam nakonec nějaké nebezpečí hrozilo, ale nebylo nijak obrovské. Jsem velice vděčná za to, že jsem nikdy nikomu neublížila." Elyn ale ve své knize konkrétně uvádí několik případů, kdy mělo propuštění psychotického pacienta (či vysazení léků) na jeho vlastní žádost pro jeho okolí fatální následky.
  Zdá se až neuvěřitelné, že člověk trpící takovými stavy, jaké popisuje Elyn, dokáže vystudovat a vést v rámci možností normální život. Málokdo má takovou vůli jako ona.

  Fantýna

  20.01.2017

  Tato knížka má velice emocionální příběh, protože je od ženy, která je nemocná. Myslím si, že kdyby nebyla nemocná, nebylo by to tak dobrý příběh. Na hlavní hrdince si cením, že se nebála podat otovřeně to, co cítila a prožívala a navíc nepoužila pseudonym, což je ještě větší cenost, protože se lidé nemusí bát předsudků, u kterékoliv nemoci.

  annemonne

  02.12.2016

  Exkurze do světa schizofrenie, průvodce neobyčejným životem. Zajímavá autobiografie, a kvalitní výpověd pro všechny kdo s lidmi s psychickým onemocněním pracují, mají nemocného někoho blízkého, a nebo se jich toto téma jakoliv dotýká.

  lenkaabooks

  29.11.2016

  Knihu jsem nedočetla, ale to nic nemění na mém hodnocení. Jen už je to taková síla a tak náročné čtení po psychické stránce, že vzdávám. Elyn je ohromná bojovnice a se svou diagnózou schizofrenie bojuje jako lvice. Já však za polovinou odkládám 🙁

  lidunka1

  26.05.2016

  Mně knížka hodně dala. Sama se léčím s psychiatrickou diagnózou, tak mi pomohla

  Alžbeta11

  17.08.2015

  Řada kladných komentářů na této stránce ke knize mluví za všechno. Je to pravdivý, dech beroucí příběh ženy s velmi silnou vůlí. Tisíckrát padá, jen aby tisíckrát jednou mohla vstát. Potřebuje víc energie, víc odvahy a ona vším tímto disponuje. Její démoni jsou krutí a ona zranitelná. Bojuje s medikací, pravidelně navštěvuje lékaře. Přestože ví, že se nikdy z duševní nemoci neuzdraví, nachází naplnění svého života, a to pokládá za opravdové štěstí. Autorka má můj velký obdiv.

  Zrzavá_Tereza

  11.04.2015

  Pořád ještě nevěnujeme lidské duši takovou pozornost, jakou bychom měli, a lidi s jakoukoliv duševní chorobou nazýváme blázny. Tahle knížka ale dokazuje, že jsou to někdy silnější osobnosti než my a že bychom je neměli odsuzovat, protože oni si tenhle život nevybrali. Pro mě silný a neskutečně inspirativní příběh. Díky téhle knize mají můj velký obdiv i ti, kteří si jako povolání vybrali pomáhat právě lidem s nemocnou duší.

  petaSk

  08.04.2015

  Výborná kniha o vážné duševní nemoci. Autorka je k sobě velmi kritická, ale zároveň je tvrdohlavá v boji se svými démony. Nicméně jedná se pořád o Američanku a troufám si říct, že lidé v našich podmínkách a s prostředky průměrného člověka by nemělo tolik možností, jak si s nemocí poradit, ať se už jedná o podporu rodiny, vzdělání nebo dostupnost psychoterapeutů. Jediné, co mi na knize vadilo bylo vyzdvihování tolika lidí kolem autorky, všichni byli skvělí, úžasní a bez nich by to nezvládla.

  Galaty

  23.06.2014

  …podle mě se nic nevyrovná autentické výpovědi člověka…Příběh a vlastně život Elyn, o kterém se dozvídáme, je pro mnohé z nás nepředstavitelný. Sama nevím, jak bych s touto nemocí bojovala a zda bych to vůbec zvládla…Elyn je výjimečná žena, která přes nepřízeň osudu dosáhla obrovských úspěchů. Je pro mě obdivuhodnou osobností a jsem hrozně ráda, že jsem si její ,,příběh" mohla přečíst a nahlédnout tak do jejího života, na který je sama Elyn pyšná i přes to všechno, čím si prošla a prochází….

  Selket

  08.11.2013

  Už jsem čatla na podobné téma knihu Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem a musím uznat, že je literárněji zpracována, nutno dodat, právě proto líbivější. Přesto jsem s Elyn dokázala sdílet její boj. Stale držím ruce zatnuté, jak jí držím palce.

  Sihaja

  07.04.2013

  Autentická zpověď americké profesorky Elyn Saks o jejím životě se schizofrenií. O bojích i smířeních a přijetích, rozhodně plná naděje a odvahy. Elyn Saks začíná své vyprávění již v dětství a končí přibližně v době, kdy knihu píše. Píše o psychotických atakách, o důležitých lidech v jejím životě, o její cestě za vzděláním, o tom, jak přijala sama sebe jako člověka a později i jako ženu. Kniha se jeví jako velmi upřímná, autorka je pro čtenáře dobrým průvodcem. Mimo vyprávění o vlastní cestě, je ale Svět se hroutí zevnitř také knihou o vážných pochybnostech nad podobou současné péče o duševní zdraví v Americe, v mnohém tolik podobné tomu, jak to vypadá u nás. A nakonec také přináší několik těžkých etických otázek o tom, zda člověk s duševním onemocněním může pracovat s lidmi, kteří se potýkají s podobnou situací, jakou roli má mít psychoterapeut v životě toho, koho se snaží na těžké cestě doprovázet a mnohé další.  TAGS:

  Online Střed se hroutí zevnitř ebook, Kniha Střed se hroutí zevnitř FB2, Download Střed se hroutí zevnitř PDF , Download Střed se hroutí zevnitř MOBI, Online Střed se hroutí zevnitř kniha, Zdarma Stažení Střed se hroutí zevnitř IPhone, Online kniha Střed se hroutí zevnitř PDF, Zdarma Střed se hroutí zevnitř DJVU, Zdarma Stažení Střed se hroutí zevnitř TXT, Stažení Střed se hroutí zevnitř RTF, Online Střed se hroutí zevnitř FB2 , e-kniha Střed se hroutí zevnitř stažení TXT, Zdarma Střed se hroutí zevnitř stažení kniha, e-kniha Střed se hroutí zevnitř download MOBI, Stažení Střed se hroutí zevnitř IPad, Číst Střed se hroutí zevnitř MOBI, Číst Střed se hroutí zevnitř DOC, Zdarma Střed se hroutí zevnitř AWZ, Download e-kniha Střed se hroutí zevnitř iPad , Zdarma Střed se hroutí zevnitř DJVU, Download Střed se hroutí zevnitř e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Střed se hroutí zevnitř DVD, Číst Střed se hroutí zevnitř TXT, Book Střed se hroutí zevnitř stažení DJVU, Střed se hroutí zevnitř stažení kniha zdarma, Střed se hroutí zevnitř stažení kniha pdf zdarma, Střed se hroutí zevnitř pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Střed se hroutí zevnitř pdf zdarma, Střed se hroutí zevnitř stažení kniha epub zdarma, Střed se hroutí zevnitř ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply