Světlé dny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Světlé dny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Světlé dny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Světlé dny


Vteřiny, jež změní život navždy.
V malém městečku na jihu Německa prožívá děvčátko Seri světlé dny svého dětství: dny, které tráví v zahradě u své kamarádky Aji, pocházející z maďarské artistické rodiny a žijící s matkou v chatrči na kraji města.
Jenže tento zdánlivě idylický svět dětství v šedesátých letech dvacátého století má takřka neviditelné kazy: Serin otec zemřel krátce po jejím narození a Ajin otec, který vystupuje v cirkuse jako akrobat na visuté hrazdě, přijíždí na návštěvu jen jednou do roka. Karl, společný kamarád obou dívek, zase přišel o mladšího bratra, který jednoho jarního dne nastoupil do cizího auta a nikdy se už nevrátil.
Matky své děti provádějí proudy i mělčinami jejich dětství a učí je, že ze života nemusejí mít strach a že je třeba vrhnout se do něj naplno.
Zsuzsa Bánková vypráví příběh tří rodin a provází své mladé hrdiny celou první půlí jejich života. Když Seri, Karl a Aja odjedou studovat do Říma, jejich přátelství je podrobeno náročné zkoušce.

Světlé dny jsou knihou o přátelství a zradě, o lásce a lži, o minulosti, která jen postupně odhaluje svá tajemství, a o vteřinách, jež nám navždy změní život. Světlé dny Zsuzsy Bánkové patří v současnosti k nejúspěšnějším titulům na německém knižním trhu. Už 70 týdnů se drží v žebříčku bestsellerů časopisu Spiegel. Dosud se prodalo více než 600 000 výtisků.Kniha v českém jazyce!


Stažení Světlé dny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Světlé dny (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Světlé dny zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Světlé dny.pdf (EUR-0.00)

  Světlé dny.epub (EUR-0.00)

  Světlé dny.doc (EUR-0.00)

  Světlé dny.txt (EUR-0.00)

  Světlé dny.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Světlé dny.PDF – (EUR 0.00);

  Světlé dny.MOBI – (EUR 0.00);

  Světlé dny.EPUB – (EUR 0.00);

  Světlé dny.DOC – (EUR 0.00);

  Světlé dny.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Die hellen Tage (2011)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  JEJJ

  22.04.2017

  Dlouho jsem nečetla takto zvláštní knihu, jejíž děj se vlastně ztrácí v nekonečných souvětích. Říkala jsem si, že by se každé souvětí dalo nahradit jednou krátkou větou, která by vyjádřila podstatu. Na druhou stranu jsem po přečtění stále měla pocit, že jsem s Ajou v zahradě pod lípami a za plotem jsou vlčí máky. A kdyby se mne někdo zeptal na děj, tak vlastně nevím, co bych řekla, snad o matkách a životních zkouškách.

  B.V.

  03.01.2016

  "Naše paměť se každých pár kroků posouvá a vše znovu přerovnává. Takže i já něco posouvám, mladší myšlenka vytlačuje starší, protože nemohu mít v hlavě všechno současně."
  – Světlé dny, strana 389

  Jedna z mála citací z této knihy, která nezabírá půl stránky. Ale když si čtenář na delší souvětí zvykne a dá příběhu šanci, bude překvapen, jak je vše jinak, než se na první pohled zdá.

  Illaa

  07.06.2015

  Mě kniha vůbec nezaujala. Zdlouhavé povídání v nekonečných souvětích, kdy na mnoha místech ztrácíte ponětí o hlavní myšlence rozsáhlého zamýšlení autorky. Běžný životní příběh je až tak moc rozvedený do docela nudných detailů. Knihu jsem bohužel dočítala jen z přesvědčení, že knihu nikdy neodkládám nedočtenou.

  zararaka

  11.02.2015

  Dlouho jsem nečetla něco tak krásného…tuto knihu zařazuji do svých top kousků. Před očima se mi otvíral příběh, poskládaný z kouzelných střípků něčeho nehmatatelného, čeho by byl člověk rád součástí…vůně a barvy..

  bookcase

  09.07.2014

  Neuvěřitelně krásný poetický román, ve kterém není přímá řeč a vůbec to nevadí.

  pil

  21.06.2014

  Unese text nepřítomnost přímé řeči? A bude vůbec čitelný? Opakovala jsem si několikrát při čtení Světlých dnů.
  Příběh maďarských emigrantů na jihu Německa šedesátých let. Artistická rodina žijící na okraji města v polorozbořeném domku obklopeným ovocnou zahradou.
  Nedokážu vlastně říct, že by mě pohltil příběh, ale spíš jsem prožívala zvláštní pocit při čtení, který se podobal obrázku, jakési snové představě světlých dní, kouzelného světa křivých branek, zarostlých zahrad a opuštěných houpaček. Na škatulky moc nehraji, ale myslím, že tohle je hlavně kniha pro ženy.
  Několikrát se mi při čtení vybavila Čokoláda Joanne Harrisové.
  Víc než důležitost děje vítězí obrazy, světla a stíny, vůně, city.

  zuzad

  24.01.2014

  Málokterá kniha mi tak utkví v paměti jako Světlé dny. Má pro mě určité kouzlo, melancholii dnů dávno minulých možná. I když někomu mohou přijít jednotlivé pasáže příliš zdlouhavé, stojí za to je přečíst.

  MichelleS

  19.11.2013

  Nádherná kniha, i když není snadná na čtení. Dlouhé odstavce, dlouhá souvětí, žádné dialogy… Atmosféra Éviny zahrady nebo rozpálených uliček Říma na vás doslova dýchá z otevřených stránek. Opakující se obrazy jsou jako refrén známé písně (můstek nad vlčími máky, nakřivo visící branka, plechová krabička se skleněnými kuličkami…). Každá z postav zažije chvíle štěstí i kruté rány osudu.

  "Světlé dny si ponechám, temné vracím osudu."

  *Lucias*

  28.10.2013

  namet dobry, ovsem styl psani…nuuuuuda

  iška

  17.09.2013

  Z počátku jako by to byl sen o dětství, podstata příběhu se zjevuje velmi pomalu. Za přečtení rozhodně stojí.

  Pihtipudas

  23.07.2013

  Kniha, kterou se mi těžko hodnotí. Nejsem si totiž jistá, jestli se mi líbila, nebo ne. Možná to zní zvláštně, ale ta kniha zvláštní je. Má silný příběh, který čtete jedním dechem a čekáte, co přijde. Bez dialogů, bez prudkých zvratů – to je možná to, co mi chybělo. Pořád jsem čekala, kdy to přijde. Až jsem dočetla, došlo mi, že "to" přicházelo pořád, celou tu dobu, co jsem četla, jen jsem si to neuvědomovala. Zezačátku je příběh příjemným až snovým návratem do dětství, ale postupně se "Světlé dny" hlavních hrdinů začínají zatěmňovat. Bánková vše popisuje nenásilně, lehce, pomalu a nenápadně. Až knihu dočtete, všechno vám dojde. A mně to teď možná taky došlo – líbila se mi.  TAGS:

  Online Světlé dny ebook, Kniha Světlé dny FB2, Download Světlé dny PDF , Download Světlé dny MOBI, Online Světlé dny kniha, Zdarma Stažení Světlé dny IPhone, Online kniha Světlé dny PDF, Zdarma Světlé dny DJVU, Zdarma Stažení Světlé dny TXT, Stažení Světlé dny RTF, Online Světlé dny FB2 , e-kniha Světlé dny stažení TXT, Zdarma Světlé dny stažení kniha, e-kniha Světlé dny download MOBI, Stažení Světlé dny IPad, Číst Světlé dny MOBI, Číst Světlé dny DOC, Zdarma Světlé dny AWZ, Download e-kniha Světlé dny iPad , Zdarma Světlé dny DJVU, Download Světlé dny e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Světlé dny DVD, Číst Světlé dny TXT, Book Světlé dny stažení DJVU, Světlé dny stažení kniha zdarma, Světlé dny stažení kniha pdf zdarma, Světlé dny pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Světlé dny pdf zdarma, Světlé dny stažení kniha epub zdarma, Světlé dny ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply