Tajomný ostrov Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tajomný ostrov Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tajomný ostrov Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tajomný ostrov


Slovenské vydání.
Za americké občanské války „severu proti jihu“ uprchne balónem z jižanského zajetí skupina pěti seveřanů vedená Cyrusem Smithem. Jejich balón je větrnou smrští zahnán nad moře, kde je zničen, a uprchlíci se zachrání na pustém ostrově v jižním Tichém oceánu, 2000 km od nejbližšího obydleného místa, ostrovů Polynésie. Na počest amerického prezidenta a bojovníka proti otrokářství Abrahama Lincolna jej nazvou Lincolnův ostrov.
Po zajištění holého života využijí trosečníci všech svých vědeckých a technických znalostí a přírodních podmínek ostrova k vybudování pohodlného sídla. Ve skupině trosečníků jsou zastoupena různá povolání (inženýr, lodní tesař, novinář, přírodopisec), je tu vedle nedospělého chlapce také černoch a později dokonce i bývalý trestanec Ayrton (postava z Vernova románu Děti kapitána Granta), kterého trosečnící našli na blízkém ostrově Tabor. Ti všichni spojí síly, aby přemohli svízele svého postavení a ovládli přírodu ve svůj prospěch.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajomný ostrov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tajomný ostrov (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tajomný ostrov zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tajomný ostrov.pdf (EUR-0.00)

  Tajomný ostrov.epub (EUR-0.00)

  Tajomný ostrov.doc (EUR-0.00)

  Tajomný ostrov.txt (EUR-0.00)

  Tajomný ostrov.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tajomný ostrov.PDF – (EUR 0.00);

  Tajomný ostrov.MOBI – (EUR 0.00);

  Tajomný ostrov.EPUB – (EUR 0.00);

  Tajomný ostrov.DOC – (EUR 0.00);

  Tajomný ostrov.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  L´ile mystérieuse

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (103)

  Přidat komentář

  85098211

  25. ledna

  Tento román jsem sice četla už před mnoha lety, ale doslova se mi vryl do paměti. Skvělá robinzonáda, která se mi líbila dokonce o hodně víc než stejně známý Robinson Crusoe. Asi i proto, že tato kniha byla o dost napínavější a hlavně tak krásně dobrodružná! 🙂

  tichoslapek_

  06. ledna

  Dobrodružný román, který prostě musí člověk alespoň jednou za život přečíst. Schopnost spolupráce trosečníků zde byla vyvedena k naprosté dokonalosti (v dnešním světě by se toto jen těžko mohlo stát). Taková disciplína a oddanost věci se dnes už takřka nevidí. Nádherný román!

  bruntal

  05. ledna

  Nejlépe hodnocená Verneovka a zcela po právu. Moc si přeji, aby si ji přečetl i můj syn až dosáhne "správného" věku. Té knize nechybí prakticky nic co by mělo být předmětem dobrodružných románů.

  vivienna

  28.12.2017

  …četla jsem jako dítě a byla jsem nadšená..Verne je nadčasový:-)

  PlayEasy34

  23.12.2017

  Naprosto bezchybné a geniální dílo našeho oblíbence Julese Vernea:)

  micha-ella

  05.12.2017

  Verneovky jsem přečetla v dětství úplně všechny a Tajuplný ostrov byl nejlepší!! A ty nádherné ilustrace!
  Pak byla tahle knížka zfilmovaná a film mě příšerně naštval, protože tajemství prozradil hned na začátku.

  TERRORDROME

  05.12.2017

  Prvá verneovka ktorú som v detstve čítal a hneď tá najtučnejšia. Príbeh stroskotancov ktorých búrka vykotí z balóna na neznámom ostrove úplne bez ničoho, ale oni si tam holými rukami vybudujú doslova impérium. Majú totiž inžiniera Cyrusa Smitha, geniálneho MacGyvera ktorý vie všetko a z hrste prachu dokáže vyrobiť čínsky porcelán. Dnes sa to zdá prehnané a naivné a naviac tie dlhé a detailné popisy ako stroskotanci vyrábajú železo či nitroglycerín som už pri druhom prečítaní rovno preskakoval, ale ide práve o ten pocit eufórie ( samozrejme hovorím o sebe ako žiakovi základnej školy ) keď hrdinovia ( prakticky dokonalí nadľudia oplývajúci tými najušľachtilejšími vlastnosťami ) v pote tváre získavajú ďalšie a ďalšie vymoženosti ( výťah, telegraf, chlieb vypiplaný z jediného zrnka obilia nájdeného v podšívke ) a zužitkovávajú všetko čo im ten absurdný ostrov ( v podstate supermarket s tovarom od výmyslu sveta ) ponúka. Mňa najviac fascinovalo ich obydlie v skalnom brale zvané žulový palác, ten bol mega! No a potom je tu tá linka s tajomným "duchom ostrova" z ktorého sa vykľuje prestarnutý kapitán Nemo na dôchodku. Škoda že ten ostrov nakoniec nechal Verne rozmetať sopkou, to asi mrzelo väčšinu čitateľov.

  jani.ruzicko

  25.11.2017

  Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. A konkrétně tato, byla moje první ;o) I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

  Miro.slav

  22.10.2017

  Majstrovský kúsok od vizionára menom Verne. Spolu s "Dvadsať tisíc míľ pod morom" a "Deti kapitána Granta" moja najobľúbenejšia verneovka. Ak máte radi samotu, prírodu a v istom zmysle "survival knihy" na štýl Robinson Crusoe, tak nezabudnite na tento unikát.

  essterkaa

  18.09.2017

  Moje první Verneovka a musím říct: "woow"! Lituji, že jsem se k autorovi nedostala dřív, protože mě kniha opravdu oslovila. Byla napínavá, dobrodružná, srdcervoucí, zároveň propojená s historickými fakty, prostě skvělá! Až jsem si říkala, že bych moc ráda byla jedním z kolonistů Lincolnova ostrova! :))

  frantisek8863

  17.09.2017

  V dětství to bylo super počtení, malá skupinová Robinzonáda. Kdy trosečníkům z bídy a nouze pomáhají znalosti z vědy a techniky ke slušnému životnímu stylu. Pro mě dobře namíchaný příběh, kdy mě jako kluka neodradil počet stran. Když jsem to četl v dospělosti znovu už příběh nepůsobil tak intenzivně, ale jako naivní kluk jsem se rozplýval nad dobře namíchaným příběhem a odhalováním tajemství.

  Veggi

  06.09.2017

  Knihu jsem poprvé četla v dětství a to jsem jí zhtla jedním dechem. Nyní při druhém čtění jsem mírně řečeno zklamaná. Dílo je to jistě úžasné a Verne byl skvělý spisovatel, ale přijde mi to vše přetažené za vlasy.
  Na ostrově se všichni nekriticky spoléhají na inženýra, který vše dovede a na vše najde odpověď (samo o sobě trochu naivní). Jsou na ostrově, kde je všechno!!!! Zvířata, rostliny všech různých druhů (léčivé, plodonosné,…), mají všechny prvky, které potřebují k jejich "průmyslu" atd. Mix zvířat, který si neumím představit ani v ZOO! Jsou tam jaguáři, pekari, orangutáni, ovce, kozy, tučňáci, papoušci, lososi, mufloni,…. Orangutan na ostrově, kde v zimě klesá teplota hluboce pod nulu?! Stejně tak papoušci! Vždyť by tam v zimě umrzly a co by jedly? O šelmách se mluví jako o škodných a popisují jejich hojné počty (vždyť by je ten ostrov neuživil!). Teritoria velkých šelem jsou i desítky km2 a i kdybychom připustili, že ostrov je hodně úživný, tak i přesto by jich tam nemohlo být tolik.
  Sopečný ostrov na kterém je uhlí? Uhlí bývá obvykle třetihorní (spodní hranice 66 mil. let), jak by se vyskytlo na sopečném ostrově, který musí být mnohem mladší.
  To vše by šlo jistě přičíst tomu, že přírodovědné znalosti nebyly na takové výši jako nyní. Ovšem způsob popisu Naba a Jupa mi přijde dost podobný (trocha rasismu?).
  Mnohe bližší mi je Robinson, i když to není také úplně podle pravdy, ale jsou zde i popisy jeho nezdarů, jak se propracoval "z nemehla" k šikovnému trosečníku.
  Tato kniha je na mě trochu moc sluníčková a růžová: ) Podaří se jim vše na co sáhnout… Kéž by to tak fungovalo i v reálném životě : )

  karimatka1

  16.08.2017

  V dětství jsem verneovky četla jedním dechem, ale teď jsem měla strach, že mě to nebude bavit. Třeba Děti kapitána Granta jsem před několika lety sice znovu přečetla, ale už to nebylo ono. Ale tahle kniha mě opět pohltila, zvládla jsem ji "zhltnout" jak za starých časů za 3 dny a vůbec mi nepřišla příliš popisná.
  A byla to 20. kniha do výzvy.

  nocnymotyl38

  16.08.2017

  U mňa sú všetky verneovky za 5, bola som dieťa a ani som nedýchala koľkokrát.

  brodequin

  09.08.2017

  Také čteno později, ve věku cca 25 let. Už ani nevím, jestli před, nebo po dvaceti tisících mílích…ale jedna z těchto dvou knížek byl pro mě zážeh do dobrodružného světa Julese Verna. Napínavé, dobrodružné, čtivé – aneb pro mě nebylo teoreticky vůbec reálné, přečíst tak tlustou knihu!! Ale jak se někdo začte, tak prostě nevnímá a je polapen na pustém ostrově, kde je jakási tajemná bytost…a vy se těšíte na rozuzlení.

  witiko

  20.07.2017

  Z dětství si už moc nepamatuju, ale můj syn knihu hltá právě tak, jako já před třiceti lety. Když si spolu s ním knihou znovu listuju, začínám chápat její plný rozměr. Ve své podstatě je to velkolepá kniha o tom, že když se k lidské inteligenci, vynalézavosti a důmyslnosti přidá přátelství, soudržnost, věrnost a úcta, není nic, co by mohlo člověka položit na kolena. K tomu je jako koření přidáno napětí, tajemství, dobrodružství a spousta poznatků v přesně namíchaném poměru. Obdivuji na Vernovi jeho schopnost neopájet se jen technologií, pokrokem a vědou, ale dohlédnout také až na samotnou dřeň toho, co znamená být člověkem. Právě v tom jsou jeho knihy neopakovatelné a nesmrtelné.

  JPBelmondo

  12.07.2017

  Moje nejmilejší knížka od tohoto autora. Nádherné čtení, pohlazení na duši. Zkrátka láska z dětství, ke které se člověk z nostalgie rád vrací. Víra v člověka samotného – že si dokáže nejen poradit, ale prakticky i vyrobit vše potřebné, byť na pustém ostrově. (Škoda, že už to nic neříká dnešní generaci, která se nedokáže obejít ani bez mobilu…)

  petr3954

  10.07.2017

  Klasická robinzonáda.

  tereza1198

  09.06.2017

  Úžasná kniha. Strašně se mi líbilo, jak všichni byli schopní a vyrobili cokoliv. Muži bez bázně, kteří stojí osamoceni proti živlům a žádná překážka jim není neřešitelná. A mají psa (kterého nevyhodili z balónu – což je naivní, ale šlechetné). I když jsem knihu přečetla až v dospělosti, otevřela mi určité vnitřní dětské okénko a já byla nadšená.

  Atanone

  27.05.2017

  Srdeční záležitost,stejně jako Dvacet tisíc mil pod mořem.
  Když jsem byla donucená okolnostmi zredukovat knihovnu,těchto dvou knih jsem se prostě nemohla vzdát. Podařilo se mi "sesbírat" většinu verneovek v elektronické podobě,ale i když jsem ráda,že je mám a budu moct dočíst ještě i knihy,co jsem od Vernea nikdy nečetla, vždy mi to jen připomene ty papírové poklady,kterých jsem se musela vzdát

  Hanjimka

  22.04.2017

  Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

  martin9134

  10.04.2017

  Knížka se mi moc líbila. Popisování života trosečníků a jejich dobrodružství je super! Všechno jsem si to hezky představoval. Ten konec mi přijde zvláštní, prostě nevěděl jak to ukončit tak udělal bum bum bum. Ale určitě všem doporučuji.

  Air15

  25.03.2017

  Nejlepší je tom všem ta myšlenka, že pokrok a věda dokáže překonat každé nesnáze. Tedy, pokud máte sebou Cyruse Smithe, všehoschopného inženýra. Vzhledem k době, kdy to bylo napsáno, je to sice trochu naivní, ale pořád zábavné dobrodružství.

  kacaabba

  24.03.2017

  Ve své době jistě velký spisovatel dobrodružné a populárně naučné literatury. Dnes už trochu zastaralý jazyk a styl, takže mladými lidmi již v podstatě nečten. Mne na Verneovi vadí přílišná naivita, že rozvoj vyřeší vše. Ano, mám to snažší, už se to jasně ukázalo, ale stejně. Mimochodem jsem netušil, jak rozdílný je děj mezi knihou a neméně slavným seriálem…

  jan14s

  23.03.2017

  Verneovky jsem jako dítě zbožňoval, představa, že bych jednu z nich i žil mě nenechají chladným dodnes.

  helena8550

  20.03.2017

  Zbožňuju tématiky opuštěných ostrovů a jejich osídlení. A v Tajuplném ostrově jsou v tomhle absolutně nepřekonatelní.
  Trochu jsem nejdříve bojovala s tím, jak jsou všichni čestní a nepředpokládají od nikoho nic zlého. Trochu jako od Foglara. Ale na druhou stranu proč ne – proč by se museli bát otočit ke spolutrosečníkům zády, aby je do nich nebodli a proč by nemohli spoléhat na jejich pomoc v jakékoliv situaci? O vraždících psychopatech nebo jen sobcích už toho bylo napsáno dost. Nakonec mě právě tohle (stejně jako právě u toho Foglara) naprosto okouzlilo.
  Trochu mě mrzí, jak kniha dopadla. Jak odhalení tajemných sil, tak osud trosečníků. Ale to už je subjektivní věc…

  marmota-b

  17.03.2017

  Já nemůžu Verneovi odpustit ne ani tak to, že jim to šlo tak snadno, jako to, že na konci… nemůžu prozradit přesně co, pro ty, co to ještě nečetli, ale zkrátka tam inženýr ví něco, co vědět prostě nemůže, protože se to stalo – a on jmenuje datum – až v době, kdy už podle data na začátku knihy byli na ostrově…
  To mi navždycky zkazilo dojem z knížky, která se mi jinak hrozně líbila.
  Sestře to zkazilo to, co se stane úplně na konci. Taky nebudu prozrazovat; někomu to vadit nemusí, ale naprosto chápu, že jí to zkazilo náladu.
  No ale jinak – je to právem Verneova klasika. Strašně se mi líbí, jak se tady postavy doplňují, včetně těch zvířecích. Pamatuju si hlavně druhou, dobrodružnější část; kdo se nemůžete začátkem prokousat, vydržte, ještě to nabere grády.

  martina.culik

  23.02.2017

  Začala jsem číst asi v šesté třídě a knihu jsem odložila, když jsem byla asi v polovině, protože mě nebavila. Zhruba po roce jsem se k ní vrátila, začala znovu od začátku a najednou jsem byla s ostatními na ostrově a hltala jsem každou další stránku. Nakonec se mi tedy kniha moc líbila.

  Leňa287

  10.02.2017

  četla jsem ji asi tak v sedmé třídě a byla skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, chtěla jsem vědět jak to všechno dopadne. Teď si ji kupuji na bazaru a už se moc těším, až se zase do ní začtu.

  Estarenius

  04.02.2017

  Proč tady tolik lidí kritizuje knihu od zakladatele vědeckofantastické literatury za to, že se některé jeho pasáže vymykají realitě? Rozebírat něco takového mi přijde úplně zbytečné, protože ač byl Jules Verne velkým zastáncem vědy a geografie, tak po takovém rozebírání každé nesrovnalosti si můžete všechny Verneovky vyhodit rovnou do koše. Navíc o tomhle knížka přece není.
  Tajuplný ostrov nabízí pohled na lidskou soudržnost a vynalézavost, která díky tomu optimističtějšímu pohledu byla mnohem čtivější, než ostatní Verneovky.
  TAGS:

  Online Tajomný ostrov ebook, Kniha Tajomný ostrov FB2, Download Tajomný ostrov PDF , Download Tajomný ostrov MOBI, Online Tajomný ostrov kniha, Zdarma Stažení Tajomný ostrov IPhone, Online kniha Tajomný ostrov PDF, Zdarma Tajomný ostrov DJVU, Zdarma Stažení Tajomný ostrov TXT, Stažení Tajomný ostrov RTF, Online Tajomný ostrov FB2 , e-kniha Tajomný ostrov stažení TXT, Zdarma Tajomný ostrov stažení kniha, e-kniha Tajomný ostrov download MOBI, Stažení Tajomný ostrov IPad, Číst Tajomný ostrov MOBI, Číst Tajomný ostrov DOC, Zdarma Tajomný ostrov AWZ, Download e-kniha Tajomný ostrov iPad , Zdarma Tajomný ostrov DJVU, Download Tajomný ostrov e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tajomný ostrov DVD, Číst Tajomný ostrov TXT, Book Tajomný ostrov stažení DJVU, Tajomný ostrov stažení kniha zdarma, Tajomný ostrov stažení kniha pdf zdarma, Tajomný ostrov pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tajomný ostrov pdf zdarma, Tajomný ostrov stažení kniha epub zdarma, Tajomný ostrov ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply