Talizman Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Talizman Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Talizman Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Talizman


Do rúk sa vám dostáva hrôzostrašné rozprávanie dvoch svetoznámych autorov bestsellerov Stephena Kinga a Petra Strauba. Podarilo sa im vytvoriť majstrovské dielo, ktoré v sebe spája prvky dobrodružného príbehu a hororu.

Hned v úvode sa zoznamujeme s hlavným hrdinom, dvanásťročným Jackom Sawyerom, ktorý sa ocitne v tichom letovisku na ľudoprázdnom newhampshirskom pobreží. Je po sezóne a Jacky so svojou matkou sú jedinými návštevníkmi hotela Alhambra. Jack je plný zmätených pocitov. Jeho matka, herečka Lily Cavanaughová. ktorá po dve desaťročia kraľovala v druhotriednych filmoch, pred niečím uteká. Najprv predáva dom v Los Angeles, potom opúšťa aj prenajatý byt v New Yorku a nakoniec sa ukrýva spolu s Jackom tu, v tomto strašidelnom hoteli. Jack si uvedomuje, že je obklopený smrťou. Najprv záhadne umiera jeho otec Phil, potom aj poručík, dobrý strýko Tommy. Uniká matka len pred bývalým spoločníkom svojho manžela Morganom Sloatom, ktorý sa chce zmocniť celého majetku, alebo aj pred svojou strašnou chorobou? Jack sa totiž obáva, že jeho matka je chorá, že trpí smrteľnou chorobou. na ktorú neexistuje liek. A tak bezradne blúdi po opustenom morskom pobreží a trápi sa nespočetnými otázkami. Na mnohé z nich mu dá odpoveď až stretnutie s novým priateľom, starým černochom Lesterom Speedy Parketom. Speedy mu naznačí, čo treba robiť. Jack má pred sebou poslanie. Aby zachránil život svojej matky, musí sa vydať na dlhú púť k druhému oceánu, kde ho čaká Talizman. Okrem toho sa dozvie, že súbežne s naším svetom existuje ešte iný svet, svet našich denných snov. Speedy ho nazýva prosto Teritóriami. Niektorí ľudia v ňom majú svojich dvojníkov. A vo chvíli, keď sa Jack napije zázračného nápoja, ktorý mu umožní preniesť sa do Teritórií, začína sa odvíjať príbeh jeho putovania, plný desivých zážitkov, pripomínajúcich tie najstrašnejšie nočné mory. Na svojej ceste naprieč americkým kontinentom sa stretáva s dobrom i zlom. V Teritóriách zlo predstavujú netvory, ktoré ho predtým prenasledovali v hrôzostrašných snoch, ale jeho hlavným pôvodcom je strýko Morgan Sloat, ktorý sa tu mení na svojho Dvojníka. Morgana z Orrisu. uchádzača o trón zomierajúcej kráľovnej. A doma, v Spojených štátoch, sú to nástrahy moderného života. Násilie, drogy, chamtivá túžba po peniazoch, falošná viera…

Jack na svojej ceste, v zápase o prežitie, dospieva. Ale stretáva sa i s dobrom. Nájdu sa ľudia i bytosti, ktoré mu pomáhajú, i keď musia pri tom zahynúť. Podarí sa mu naplniť svoje poslanie? Získa Talizman? To vám už prezradí tento tajomný príbeh, ktorý sa číta doslova na jeden dych od začiatku do konca.Kniha v českém jazyce!


Stažení Talizman zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Talizman (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Talizman zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Talizman.pdf (EUR-0.00)

  Talizman.epub (EUR-0.00)

  Talizman.doc (EUR-0.00)

  Talizman.txt (EUR-0.00)

  Talizman.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Talizman.PDF – (EUR 0.00);

  Talizman.MOBI – (EUR 0.00);

  Talizman.EPUB – (EUR 0.00);

  Talizman.DOC – (EUR 0.00);

  Talizman.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Talisman (1.)

  Originální název:

  The Talisman (1984)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , INA
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  Sallka

  17. ledna

  S tímto příběhem jsem strávila pár pěkných večerů a putování s Jackem a jeho přáteli se mi velice líbilo. Od pana Kinga jsem přečetla již několik desítek knih, proto mi různé popisy a "zdlouhavé vyprávění" nevadilo.
  Kniha plná fantazie a neuvěřitelného dobrodružství malého chlapce tady a teď!

  slawa.cap

  17.12.2017

  Poslouchal jsem jako audioknihu. Ke knížce jsem se dostal díky spojitosti s Temnou věží. Číst ji před dvaceti lety, asi bych se bavil víc, takhle mi přišla trochu zdlouhavá, hlavně ve spálených pustinách a někdy jsem se přistihl, že se nesoustředím a ani moc nebavím. Na druhou stranu začátek Jackovi cesty a část s Vlkem mě moc bavila. Nemůžu říct, že je knížka slabší, než ostatní Kingovo dílo, ale jen jsem ji četl ve špatném věku.

  boxas

  10.09.2017

  Přestože mám Kinga ráda, nelze dát víc bodů. Myslím, že přítomnost druhého autora knize uškodila. Kingův rukopis už znám, tak si troufnu říct, že při "jeho" pasážích měla kniha slušné tempo. Byly ovšem pasáže, zvlášť při putování Jacka, kdy jsem se upřímně nudila a dokonce jsem několikrát chtěla knihu odložit. Můj celkový dojem napravil až konec, který je v duchu kingovek strhující a napínavý. Velkým plus je postava Vlka. Tady a teď!

  deirdre

  26.07.2017

  Príbeh o dospievaní, v ktorom každý obraz, každá metafora má svoj zmysel… Veľmi dobré. Pre psychológov, najmä jungiánskych, lahôdka. Pre chlapcov ako Jack priam požehnanie.

  Aleen

  26.02.2017

  Ano!! Vlk, Vlk!! Dost dlouho jsem se táhle knize vyhýbala. Nevím proč! Příběh o putování jde Kingovi přece snad nejlépe…bylo to drsné, milé, kruté a plné fantazie a napětí!! Není co vytknout. King je král!!

  fisHero

  01.02.2017

  Moc nechápu nízké hodnocení. První třetina knihy je pro Kinga typická a vystihnutá tak, jak umí jen mistr. Poté se to začne rozjíždět a svět fantasy je krásný ale i tvrdý místo. Největší boom příchází s Vlkem. Snad moje nejoblíbenější postava z knih vůbec. Kniha měla výborný příběh, skvělé postavy i spád. Nevím u kolika knih bych vlastně u Kinga napsal, že je jedna z nejlepších, ale tahle mezi ně rozhodně patří. Vlk! Vlk!

  Kodetka

  09.11.2016

  Konečně jsem se knihou prokousala. Takový hodně sci-fi příběh. Začátek mě trochu zaskočil, ale když jsem si zvykla na postavy a záhadnou zemi Teritoria, kniha mě i začala bavit.

  DickBach

  02.11.2016

  Po velmi dlouhé době jedna Kingovka, kterou jsem nedokázala dočíst. Spíše to bude moje vina v tom slova smyslu, že se celkově momentálně nesoustředím… Určitě se vrátím později a zkusím ji znova.

  MichelleKing

  11.10.2016

  Talisman je něco netradičního, něco jiného, než na co jsou fanoušci zvyklí. Určitě se nejedná o vrchol tvorby ani jednoho z autorů. Každopádně je to příběh poutavý a napínavý. Příběh je na rozjezd trochu delší,ale jakmile vás dostane – těžko vás pustí. Příběh, který skončí a vy ho budete trávit ještě hodně dlouho. To mi věřte:)

  marek6463

  02.07.2016

  Překvapilo mě to. Podle obalu knihy jsem usuzoval,že jde spíše o fantasy – o zabloudění do říše fantazie.

  Maus

  27.05.2016

  Začátek se mi hrozně líbil i scénky s vlkem, ale část, kdy byl Jack zavřený s vlkem se mi moc nelíbila a přišla mi docela nudná. Jinak se mi celá kniha moc líbila a jsem zvědavá na Černý dům na který se teď chystám.

  ELMA

  11.04.2016

  Ach, kdyby to tak bylo o 300 stránek kratší a nebylo to táhlé jak rozvařená dlouhá nudle, bylo to by to skvělé. Bohužel není.

  orinka3

  08.02.2016

  Ti je kniha pro děti? Vzala jsem si ji po nedočtené Nespavosti v naději, že tohle bude lepší. No…hned v úvodu jsem přemítala, proč jsou tam citované pasáže z Huckleberryho Finna, když v nich v podstatě o nic nejde. Aby to vypadalo světověji? Je tam nějaký jinotaj??? Jinak – s Kingem na delší dobu končím. Zdá se mi totiž, že upadl do manýry a všecky knihy má na jedno brdo.

  premacech

  27.01.2016

  Krasa. Po 15-ti letech jsem se vratil s Jackem do Teritorii. Moc hezky navrat. Ve druhe polovine dej zacne gradovat a pripominky na Temnou vez rostou. 95%

  soarka

  02.07.2015

  První kniha od Kinga, která se mi četla velmi těžko. Dost jsem se nudila. Straaaaašně roztahané popisy snad všeho. Nejvíc nejzbytečnější část s Vlkem. Dalo by se to zkrátit, tady a teď! A některá přirovnání.. určitě by se to dalo napsat i jinak než komín, který je jako schlíplý penis a Talisman v jedné chvíli vypadá jako vagina. Je mi líto za hodnocení, ale nemohu jinak. Tuto knihu si znovu nepřečtu.

  mailo-s

  06.06.2015

  Talisman jsem právě dočetl, nádherný příběh ,budu ho teď asi chvíli trávit.
  Rozjíždí se to pomalu a pozvolna ale jakmile se začne cestovat příběh nabírá na obrátkách a když Jack potká Vlka už se nedá přestat číst.Vlk! Tady a teď!Vlk!
  Postavu Vlka sem si hned zamiloval.
  A pak Strhující konec.

  callahanh

  05.06.2015

  Nevím, jaká byla dělba práce obou autorů a asi nemá smysl po tom nějak výrazně pátrat, ale Talisman se mi četl hodně těžce, což se mi u Kinga stává jen výjimečně. Rozjezd je výborný, naláká na další pokračování a je tu opět rozehrán v základu jednoduchý, v hloubi však komplikovaný příběh plný nástrah, napětí, ale tentokrát bohužel i nudy. Za zásadní problém knihy považuji to, že je opravdu zdlouhavá, některé pasáže se v ní zbytečně opakují a tentokrát jsem se trochu ztrácel i v popisech, může to ale být dáno i tím, že fantasy obecně moc nemusím, takže jsem se v ději v Teritoriích úplně neorientoval a příliš mě nezaujal. Možná kdyby pánové knihu zkrátili o minimálně sto stran, mohla být přece jen sevřenější. Na druhou stranu jde ale pořád o nadprůměrné čtení, v němž nechybí typické kingovské atributy – skvělí záporáci, kamarádství na život a na smrt, předčasně vyspělé děti, před nimiž leží zdánlivě nemožný úkol, děsivé momenty i naturalistické popisy některých výjevů a některé opravdu strhující pasáže (kompletní podzápletka s Vlkem a speciálně příběhy z "dětského domova" patří k tomu vůbec nejlepšímu v knize). I z tohoto důvodu zkrátka nemůžu dát tři hvězdičky, ale musím přidat jednu navíc, ačkoli Talisman nebude patřit k těm "kingovkám", k nimž bych se někdy vracel. 70%

  Lidudu

  01.06.2015

  Pravdou je, že pánové se v tom chvílemi dost plácali… Nejsme blbci a stačí nám jeden odstavec na to, abychom pochopili, jak krásná jsou Teritoria. Ale na druhou stranu chápu, proč se v tom tak rochní. Nevím jak Peter Straub (nic krom spolupráce s Kingem od něj neznám), ale dám obě svoje ruce do ohně a přidám k tomu klíďo i nohy, že King všechny svoje postavy doopravdy zná a na všech místech, která ve svých knížkách popisuje doopravdy byl,a to včetně Derry, které pro nás snrtelníky neexistuje (snad mi rozumíte, co tím chci říct). A nejen toto z něj dělá to, čím je, a také mého nejoblíbenějšího autora. Nikdy z jeho knížek nevyrostu, nechci z nich vyrůst. Líbí se mi trnout hrůzou, když jdu po setmění kolem mostu tady u nás na vidlákově a čekat, kdy uvidím, jak se u zábradlí vznáší přízračný balonek, prostě se mi líbí, jak reálně na mě ty Kingovské fantasmagorie působí.

  Talisman asi není ta nejzářivější hvězda, ale i přesto září dost jasně, abych byla spokojená. I když to semtam bylo jen mlácení suchý slámy, mám z toho celkově krásný pocit. Jako bych si sáhla na Talisman =)

  Terva

  19.04.2015

  Peter Straub a Stephen King v roce 1984 napsali první knihu, která se částečně odehrává v Teritoriích, zemi ve které o několik let později můžeme sledovat cestu Rolanda Deschaina z Gileadu.
  640-ti stránkový román pojednává o putování jednoho chlapce mezi těmito zeměmi. Jedná se o kluka čtenářům Stephena Kinga známým jako Putující Jack. Zde je ještě dítě a můžeme tu sledovat jeho první seznámení z pojmem "putovat"
  Tuto knihu pánové King a Straub věnovali svým manželkám Ruth Kingové a Elveně Straubové.

  Pár citátů z knihy, kterou jsem již četl dvakrát. Naposledy před týdnem:
  Uprostřed svahu si uvědomil, že už zase přemýšlí v angličtině…………

  Jack věděl, že smrady jsou pro Vlka to nejhorší. Nebyli tady ještě ani čtyři hodiny a Vlk Ameriku nazval
  Zemi hrozných smradů…………..

  Tu krásnou kresbu na titulní straně má na svědomí Petr Bauer plzeňský rodák a ilustrátor.

  norrasun

  08.04.2015

  Mně osobně tohle sedmisetstránkové veledílo přišlo straš-li-vě roz-vláč-né, z postav mě výrazněji zaujala jediná, a to záporný hrdina Morgan Sloat. Je tam řada zajímavých pasáží, nicméně celkově jsem se při čtení dost nudila. Ovšem je dost dobře možné, že jsem tomuto typu literatury poněkud odrostla, a proto se mě knížka výrazněji nedotkla.

  MM_Master

  20.02.2015

  "Moje nové šaty byly hrozně ukroptěné a záblácené a já byl unavený jako pes." /Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna/

  Mariona

  27.01.2015

  Začátek se opravdu vleče a váhala jsem, jestli knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělala, Jacka jsem si oblíbila, Vlka zamilovala a Richarda jsem jednu chvíli opravdu nesnášela, ale naštěstí jsem to pak překonala. Dávam ale 4 hvězdičky a rovnou jdu číst pokračování – Černý dům.

  Melindaaaa

  24.01.2015

  Pro mě bohužel obrovské zklamání. Asi jsem už z Kinga "vyrostla". Vymysleli to skvěle, jen to na mě bylo až příliš dlouhé. Nic proti tlustým knihám nemám, ale tahle by se klidně dala zkrátit o 450 stran. A když něco takového řeknete o nějakém příběhu, je nejspíš něco špatně. Jsem si však jistá, že si kniha svoje čtenáře bez problému najde a moje nechuť bude spíš ojedinělá.
  Argumenty proč se mi Talisman nelíbil najdete v odkazu v záložce Recenze.

  Ginny

  01.12.2014

  Jelikož jsem jako první četla Černý dům, tak jsem od této knihy očekávala spoustu pozitivních dojmů, kterou ve mě pokračování Talismanu vzbudilo. Bohužel mě však tato kniha nijak zvlášť neuchvátila. Místy jsem ani neměla už chuť dál pokračovat v četbě, ale naštěstí se vždy objevila nějaká zápletka, která mě ke knize opět připoutala. Ještě se mi nestalo abych z nějaké knihy od Kinga nebyla nadšená, musím však říci, že Talisman je první výjimkou. Talisman vnímám jako pohádkový příběh, ve kterém, jak už to tak v pohádkách bývá, dobro vítězí nad zlem a vše dobře dopadne. Na pana Kinga tím však nezanevřu a určitě se s chutí pustím do další, již 32. knihy.

  Taťka Hraboš

  20.11.2014

  Rozbíhá se to sice pomalu, ale postupně děj graduje, až vyústí do klasického strhujícího kingovského závěru. Pozoruhodné jsou i nebývale nízké ztráty na straně dobra :-). Moc pěkná kniha.

  evickakyticka

  06.11.2014

  Naposledy jsem Talisman četla r.2011 a byla jsem z něj "okouzlena". Ale znáte to, člověk se časem mění a mění se i jeho vkus a touha číst i jiné knihy než jen horory, potažmo Kinga. Druhé přečtení této knihy bylo zklamáním, zdálo se mi to neuvěřitelné zpatlané dohromady, vůbec jsem se na čtení netěšila a už vůbec jsem po dočtení knihy neměla pocit, že jsem pořád jakoby tam.

  Oksalakka

  05.11.2014

  Zatím asi nejhorší, co jsem od Kinga četl, Černý dům se mi líbil podstatně víc. Svojí roli ale určitě sehrál mizerný překlad, uvidíme, jak si v tomhle směru povede nové vydání (těším, těším).

  Eigis

  21.05.2014

  V delších knihách S. Kinga jsem zvyklý na celkem početný okruh hlavních postav, jejichž osudy postupně spojuje a proplétá. Talisman má v podstatě jen jednoho hlavního hrdinu, jehož osobnost mě přestala celkem rychle bavit. První třetina knihy byla navíc dost nudná. Později, zhruba od začátku putování s Vlkem, se to trošku zlepšilo. Ke konci začla mít kniha naštěstí větší spád. Dále musím říct, že hodně věcí v tomto příběhu mi docela vadilo a byl bych rád kdyby je autoři napsali jinak. Asi největší problém jsem měl s Jackovým věkem. Dvanáct je prostě málo, to pak scéna kde likviduje samopalem uzi směčku vlkodlaků a spol. působí až směšně. Celkově vzato zatím to nejhorší, co jsem od Kinga četl, ačkoliv to může být i tím, že doposud to byly samé jeho nejúspěšnější knihy.

  black.susi

  02.01.2014

  Asi největší zklamání od Kinga. Nevím, čím to je, druhou knížku od stejné autorské dvojice, Černý dům, jsem kdysi četla a co si pamatuju, se mi hodně líbila. Proto jsem věřila tomu, že Talisman bude stejně dobrý, ale bohužel. Pro mě to bylo nezajímavé, nezáživné, místy vyloženě nudné. Byl tam sice pár úseků, které mě celkem bavily, ale těch bylo opravdu jenom pár. A konec, ačkoli jsem něco takového vlastně očekávala, mi přišel zvláštní a skoro až zmatený. Nemůžu si pomoc, a ačkoli mám Kinda ráda, tohle byla fakt bída.
  Asi mi to nedá, a v nejbližší době přečtu znovu Černý dům, jsem opravdu zvědavá, jestli pro mě bude fakt tak dobrý, jak si pamatuju.

  Freak

  24.06.2013

  Neviem prečo, ale zatiaľ nedokážem dať Kingovým knihám menej ako 5 hviezd. Asi preto, že im môžem vytknúť iba zanedbateľné chybičky krásy. Talizman som dočítal včera a podobný koniec som určite očakával, aj ked takéto nádeje si u Kinga nemôžem robiť často, ale aj tak sa mi to páčilo. Celé a všetko. Hned a zaraz! Vlk!
  TAGS:

  Online Talizman ebook, Kniha Talizman FB2, Download Talizman PDF , Download Talizman MOBI, Online Talizman kniha, Zdarma Stažení Talizman IPhone, Online kniha Talizman PDF, Zdarma Talizman DJVU, Zdarma Stažení Talizman TXT, Stažení Talizman RTF, Online Talizman FB2 , e-kniha Talizman stažení TXT, Zdarma Talizman stažení kniha, e-kniha Talizman download MOBI, Stažení Talizman IPad, Číst Talizman MOBI, Číst Talizman DOC, Zdarma Talizman AWZ, Download e-kniha Talizman iPad , Zdarma Talizman DJVU, Download Talizman e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Talizman DVD, Číst Talizman TXT, Book Talizman stažení DJVU, Talizman stažení kniha zdarma, Talizman stažení kniha pdf zdarma, Talizman pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Talizman pdf zdarma, Talizman stažení kniha epub zdarma, Talizman ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply