Tess d’Uberville Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tess d’Uberville Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tess d’Uberville Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tess d


Kniha v českém jazyce!


Stažení Tess d’Uberville zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tess d’Uberville (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tess d’Uberville zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tess d’Uberville.pdf (EUR-0.00)

  Tess d’Uberville.epub (EUR-0.00)

  Tess d’Uberville.doc (EUR-0.00)

  Tess d’Uberville.txt (EUR-0.00)

  Tess d’Uberville.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tess d’Uberville.PDF – (EUR 0.00);

  Tess d’Uberville.MOBI – (EUR 0.00);

  Tess d’Uberville.EPUB – (EUR 0.00);

  Tess d’Uberville.DOC – (EUR 0.00);

  Tess d’Uberville.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Tess of the d´Urbervilles (1891)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Živena
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (48)

  Přidat komentář

  catherinee94

  21. ledna

  Kniha se mi líbila.

  Tirisa

  17. ledna

  Jsem moc ráda, že pan Thomas Hardy ve své době napsal takovou knihu. Už jen to, že ji napsal muž je úžasné a jen doufám, že aspoň pár lidem své doby otevřel oči a donutil je se zamyslet. Z tohoto pohledu je to určitě nedocenitelné dílo.
  A teď k tomu, proč jen tři hvězdy. Bohužel se mi nečetlo dobře. Bylo zde na mě až moc popisů pro mě nezáživných věcí. Kdyby jich polovina odpadla, byla bych šťastná a vracela bych se ke knize raději.
  Ale i když jsem se vlastně těšila, až dočtu, tak mi i přesto na konci slza ukápla.

  Jessybelle

  15. ledna

  Po dvou letech shánění této knihy jsem byla natěšená… Příběh mě upoutal, často mi bylo Tess líto, přece nemůže mít jeden člověk tolik smůly, ale na druhou stranu i hrdosti kvůli které to zřejmě dopadlo jak to dopadlo. Jsem ráda, že nakonec strávila s Angelem pěkné chvíle, ikdyž za jakou cenu, že?
  Každopádně to byla krásná knížka. Doufám, že ne poslední od Hardyho.

  wiana82

  21.11.2017

  Silný příběh s pro mě překvapivým koncem. Čekala jsem všechno možné, jen toto ne. Při čtení mě často napadlo, v jak moc jiné době teď žijeme.

  Sarhem

  13.11.2017

  Popravdě jsem do téhle knihy šla s pocitem, že od ní nemůžu nic moc očekávat, ale šeredně jsem se zmýlila. Kniha mě naprosto uchvátila a natolik mě pohltila, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Smutný příběh Tess, která si za svůj tak krátký mladý život vytrpěla tak mnoho… Kolikrát jsem se plácala do čela, jak je možné, že jeden člověk může mít tolik smůly a přesto si povětšinou zachovávat takový přístup, takové odhodlání. Občas jsem ji proklínala, jak hloupá je, že sebou nechá tak jednat, jak flegmatická občas byla. A Angel Clare… Toho jsem upřímně chtěla trefit kamenem do hlavy za to, jak špatně se zachoval. Téměř za stejný čin mu bylo odpuštěno, ale on to nedokázal oplatit. Bylo to hrozně nespravedlivé a nesnažil se ji ani pochopit. K Alekovi se vyjadřovat nebudu, ten mi pil krev od začátku. Každopádně kniha skvělá, moje první čtení od Hardyho a určitě ne poslední. A poslední řádky jsem dočítala s husí kůží.

  Nelasp

  01.10.2017

  Veskrze smutná kniha o statečném boji mladé ženy se svým údělem. Mladá dívka svedená proutníkem, ke které štěstí bylo velice skoupé. Líbí se mi vyvrcholení příběhu- happyend jsem snad od takto laděné knihy ani nečekala. Nejvíc mě zklamal Angel, který svým chováním po odhalení toho, co se mu Tess celou dobu snažila říct dosti napomohl tomu, jak hořkosladce celý příběh skončil. První kniha od Hardyho, kterou jsem četla- určitě však ne poslední. Opravdu mistrovské dílo.

  Audrina

  06.09.2017

  Téhle klasiky jsem se trochu bála, říkala jsem si, zda to nebude příliš nudné. Ale knížka byla skvělá. Jedná se o úžasnou sondu do viktoriánské morálky, která bez povšimnutí přešla hříchy muže a za stejný hřích ženu navždy odsoudila.

  Imor

  21.08.2017

  Thomas Hardy + stará dobrá Anglie = nádherně hořko sladce chutnající skvělý román. Není třeba psát více, stačí si přečíst všechny skvělé komentáře níže.

  juckey

  26.07.2017

  Člověk si říká, že něco jako naturalismus, co už všichni znají jako své boty, a navíc něco, co nám cpali brutálně nudní učitelé češtiny jako povinnou četbu, nám v dnešní post-postmoderní době nemá co nabídnout. Opak je pravdou a ti z vás, pro koho je Tess prvním setkáním s naturalismem (nebo ti, kdo hledají informace do referátu z češtiny) vězte, že krev a dekadentní popisy opilých lidí fakt nenajdete. Jakože alkoholismus a znásilnění to jo, ale ne popsané do nějakých velkých detailů. Hardy to spíš nechává ve vás vydusit a vám to všechno připadá podivně přirozené, ještě když to Tess nějak zvlášť neprožívá. Největší znak naturalismu je ovšem sama Tess, která je neschopná, nebo možná ani spíš nechce, změnit svůj osud a všechno to nakonec skončí, jak jinak než ve s**čkách. Možná že se naturalismus vyznačuje tím, že máte chuť hlavní postavy (Tess a Angela, Angela ale značně víc) počastovat tupým úderem do hlavy, aby se konečně vzpamatovali. Cože? Že to mám u každé druhé přečtené knížky? Oops.

  alzbeta2843

  24.07.2017

  Som veľmi rada, že som si túto knihu prečítala. Je to príbeh, ktorý ma chytil za srdce. Tess predstavuje vytrvalú, ale nežnú bytosť, ktorá dokáže pretrpieť nejedno úskalie. Odporúčam prečítať, pretože by sa príbeh dal preniesť i do súčasného života.

  Aríka

  19.07.2017

  Tyto romány nemám moc v oblibě, ale po přečtení Pýchy a předsudky jsem si řekla, že si přečtu i tuto knihu. Moc obdivuji Hardyho, že se tak dokonale dokázal vcítit do role Tess. Kniha je krásně napsaná, a jelikož jsem četla překlad od paní Staňkové, tak vyjímkou v textu nebyly ani transgresivy, které ovšem celému příběhu ze staré Anglie dodávají tu jedinečnost. Kniha je i přes tento překlad velice dobře čeitelná. Celý příběh není žádná romantika, ukazuje nám beznadě, zoufalství… Doporučuji.

  tomas5557

  17.07.2017

  Kdo by si myslel, že Tess z d’Urbervillů je nějaký sladkobolný románek plný nekončících sladkých řeči o nejvyšším citu, ať se připraví na syrovou brutální nálož všech lidských beznadějí, nemohoucnosti, bezvýchodnosti a tíživého smutku, které se mohou v životě člověka nakumulovat, a ať si dobře rozmyslí, jestli je ochoten tuto očistu podstoupit, protože po přečtení Tess z d’Urbervillů už nepůjde žít stejně :). Zásadní kniha! https://tomasstambera.cz/clanek/tess-z-d-urbervillu-thomas-hardy/33

  SeverusSnape

  17.03.2017

  Miluju Hardyho a opět nezklamal.Kralsný příběh plný emocí šťastných i smutných.Cítite se jako by jste stali vedle Tess

  Veronika2017

  13.03.2017

  Krásný a silný příběh, plný citu, emocí…odehrávající se ve staré Anglii.. Obdivuji autora, že se uměl vžít do role Tess a dokázal psát,tak jako by si všemi úskalími života prošel on sám..
  Jedna z mých nejoblíbenějších knih..

  evonra

  11.03.2017

  Příběh krásné, nevinné Tess a osud, který díky nešťastným událostem vede k životní tragédii.
  Hardy nádherně popisuje život na anglickém venkově v tehdejší viktoriánské společnosti, době plné pokryteckých a nesmyslných předsudků.
  Je to smutné, je to trýznivé, je to taaak krásné…

  kasparos

  10.03.2017

  Dobrá kniha.

  pankaplan

  20.02.2017

  Kolem pěti set stran romantického příběhu z osmnáctého, nebo snad dokonce sedmnáctého století. Některé pasáže tím pádem odpovídaly stylu té doby a stylu žánru, ale naštěstí jich nebylo tolik, aby mi čtení otrávily. Bylo poměrně vzrušující číst o světě, který dnes už neexistuje, o vztazích v dobách, kdy spoustu věcí fungovalo jinak.

  Četl jsem to v překladu Marty Staňkové, takže si člověk musí zvyknout na občasné "kročeje", ale jinak se mi zdálo, že ten použitý jazyk překladu není vůbec nečitelný, naopak se velmi hodil k příběhu. To, co mě mile překvapilo byl závěr příběhu. Vlastně jsem čekal všechno možné, jen toto ne.

  Je to vlastně příběh hlavně o morálce té doby a není bez zajímavosti porovnat to s dnešním světem.

  RADIN

  16.12.2016

  Kniha sa mi velmi páčila,zanechala vo mne hlboký dojem …

  in_wonderland

  14.12.2016

  Knihu jsem si už dlouhou dobu chtěla přečíst, ale pořád jsem to odkládala, nakonec jsem si ji pořídila a nelituji. Četla jsem ji a nemohla odložit. Je plna emocí a i když s postavami nesouhlasím, stejně tak i s dějem, tak na knihu nikdy nezapomenu. Nejsem si jistá, jestli si ji přečtu znova, rozhodně ne v blízké době, ale je naprosto jisté, že ve mě vyvolala pocity, kterých se nezbavím a přesně tohle by měla výborná kniha udělat. Určitě doporučuji přečíst.

  josska

  06.11.2016

  moc mě to nebavilo,nevím čím to bylo ale dočetla

  Elerrina

  10.10.2016

  Hardy na vrcholu svého jazykového a stylistického mistrovství zobrazuje těžký život chudé dívky.
  Tess získá práci u bohaté rodiny, kterou považuje za své příbuzné, je zneužita zhýralým mladíkem, ale protože je příliš hrdá, než aby se stala jeho milenkou, odejde a zkouší začít znovu. Zdá se, že se na ní usmálo štěstí v podobě vzdělaného, idealisticky založeného Angela, se kterým se seznámí na mléčné farmě. Ale minulosti se nelze snadno zbavit, a předsudky tehdejší společnosti se ukáží být silnější než láska.
  Román označovaný jako realistický, nebo dokonce naturalistický, protože vykresluje bídu fyzickou a zejména duševní v celém jejím rozsahu. Nicméně po dočtení je dobré si uvědomit, kolik nešťastně načasovaných náhod bylo záměrně navršeno jedna na druhou tak, aby se dospělo až k tomu tragickému konci.

  Samira

  08.10.2016

  Vždy jsem věděla, že bude tato nadčasová klasika těžká a dlouho ji odkládala, ale nakonec jsem s novým vydáním podlehla dokonalým slovním obratům, v té tíze nesmírné lehkosti psaní a třem postavám, které si absolutně ničím nemohly získat mé sympatie. A přesto jsem fascinovaně četla, kroutila hlavou a vyhlížela nevyhnutelné.
  Znovu se k ní již pravděpodobně nevrátím, ale nezapomenu. Dojem zanechá opravdu silný.
  A tak by to u knihy, která časem nezanikne mělo být, nemusí se vám líbit, nesouhlasíte, přesto víte, že byla výjimečná.

  vivalamuff

  29.08.2016

  Krásná, nebohá Tess. Má tak čistou duši. Jejím jediným přáním je být milována a milovat. Osud si s ní krutě pohrál. Na jednu stranu Angela odsuzuji, na druhou ho chápu. Tehdejší smyšlení lidí bylo jiné a nedá se srovnávat s dnešním uvažováním (moderní žena může porodit nemanželské dítě, aniž by byla hnána na "pranýř"). Filmové zpracování z roku 1979 bylo rovněž moc hezké a tehdy mladičká Nataša Kinski (viz. přebal knížky) mě vzala za srdce. Postavu Tess vyjádřila přesně tím způsobem, jaký je popsán v knize. Máte náhle pocit, jako když ty stránky skutečně ožívají před očima.

  Kachora90

  25.08.2016

  Velmi smutný příběh, který mě chytil za srdce. Do poslední kapitoly jsem doufala, že to dopadne dobře. Chudák Tess byla vždy nucena někým jiným do rozhodnutí a činů, do kterých se jí vůbec nechtělo a do svých problémů se dostávala tak strašně snadno, až jsem si říkala, že to není možné. Přála jsem jí dobrý konec, ale i když to dopadlo jinak, ona si přeci jen těch pár šťastných dní s Angelem užila a mohla odejít spokojená a šťastná… Hardym krásně popsané okolí příběhu dodává jiskru.

  RyxiraAmyGinger

  21.06.2016

  Baladická tragédie. Nemohu nesoucítit s nebohou Tess, jejíž povahu autor tak mistrně vykreslil. Vášnivá, oddaná, spravedlivá a milující… ano, chápu lidi, kteří říkají, že se to vleče, na tuto knihu musíte mít svým způsobem povahu, asi prostě nesedne každému. Mně sedla. Pláču nad Tessiným osudem.

  Anka.

  26.02.2016

  Složité, přesto svým způsobem velice krásné 🙂

  Atuin

  23.02.2016

  Kniha je krásná, to ano, výkres prostředí, když je člověk zabrán do Anglie, to potom marná snaha se bránit vysokému hodnocení, protože Hardy uměl psát. Ale pohlazení po duši to není, alespoň ne pro hlavní hrdinku. Ona měla tolik šancí a on se tím snad kochal. Jelikož však tyto svízele a jakousi hluchotu respektuji kupříkladu v Hůrce, což je o proti tomuto horor, musím jen říct, že podle mě Tess takovou náturu vůbec neměla, či jinak, že by s tím často zatočila jinak. A potože i autor dával jasně najevo, že by pro ni viděl i méně bolestnější cestu tímto slzavým údolím dávám muno hvězdičku méně. Ale ve výsledku to nic neznamená, pořád je to solidní, čtivá knížka, psaná pěkným snadno si zamilovatelným jazykem.

  Scathia

  29.01.2016

  Prostě nádhera… čtení Hardyho je pohlazení po duši

  Temný snílek

  29.08.2015

  Tess z d´Urbervillů je složitý román, který se musí vychutnávat po částech a s velkou trpělivostí, pokud chcete rychle plynoucí děj, tak se do knihy ani nepouštějte. Procítěný příběh dívky, později ženy, která nemá na růžích ustláno a pro svou lásku je schopna i vraždy, je dojemný a melancholický. Jde o výjimečnou knihu, která stojí za přečtení.

  mika251

  19.08.2015

  Tess sa mi nečítala ľahko. Neznášam, keď sa niekomu deje krivda a v táto knižka je plná krívd. Bohužiaľ je zo života a je smutným dôkazom toho, ako dokáže byť spoločnosť pokrytecká, krutá. Morálka ako taká často nemá so zažitými konvenciami spoločnosti nič spoločné a i tá najčistejšia duša môže byť odsúdená a zničená. Veľmi poučné i pre dnešnú dobu.
  TAGS:

  Online Tess d’Uberville ebook, Kniha Tess d’Uberville FB2, Download Tess d’Uberville PDF , Download Tess d’Uberville MOBI, Online Tess d’Uberville kniha, Zdarma Stažení Tess d’Uberville IPhone, Online kniha Tess d’Uberville PDF, Zdarma Tess d’Uberville DJVU, Zdarma Stažení Tess d’Uberville TXT, Stažení Tess d’Uberville RTF, Online Tess d’Uberville FB2 , e-kniha Tess d’Uberville stažení TXT, Zdarma Tess d’Uberville stažení kniha, e-kniha Tess d’Uberville download MOBI, Stažení Tess d’Uberville IPad, Číst Tess d’Uberville MOBI, Číst Tess d’Uberville DOC, Zdarma Tess d’Uberville AWZ, Download e-kniha Tess d’Uberville iPad , Zdarma Tess d’Uberville DJVU, Download Tess d’Uberville e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tess d’Uberville DVD, Číst Tess d’Uberville TXT, Book Tess d’Uberville stažení DJVU, Tess d’Uberville stažení kniha zdarma, Tess d’Uberville stažení kniha pdf zdarma, Tess d’Uberville pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tess d’Uberville pdf zdarma, Tess d’Uberville stažení kniha epub zdarma, Tess d’Uberville ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply