Toulavý autobus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Toulavý autobus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Toulavý autobus Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Toulavý autobus


Skupina velkoměstských turistů vystoupí z autokaru "Na křižovatce rebelantů". Zdánlivě zde řidič zastavil, jen aby jim pomohl načerpat duševní síly, a zatím se tu v celé nahotě projeví zmrzačené, plytké charaktery pasažérů, ať už to je číšnice Norma, bezduchý Pitchard a jeho frigidní žena, mladá dívka Mildred či agent Horton. Jediná skutečně aktivní a činorodá postava je rebel Juan Chicoy, jinak majitel hostince a řidič místního autobusu. Zdá se, že jeho rebelantství je vzdorem člověka, který už nemá kam uniknout.Kniha v českém jazyce!


Stažení Toulavý autobus zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Toulavý autobus (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Toulavý autobus zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Toulavý autobus.pdf (EUR-0.00)

  Toulavý autobus.epub (EUR-0.00)

  Toulavý autobus.doc (EUR-0.00)

  Toulavý autobus.txt (EUR-0.00)

  Toulavý autobus.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Toulavý autobus.PDF – (EUR 0.00);

  Toulavý autobus.MOBI – (EUR 0.00);

  Toulavý autobus.EPUB – (EUR 0.00);

  Toulavý autobus.DOC – (EUR 0.00);

  Toulavý autobus.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Wayward Bus (1947)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (45)

  Přidat komentář

  Niraj

  27.11.2017

  Knihu nebudu slovně nijak hodnotit, bylo by to nefér, protože jediným motivem ke čtení této knihy byla čtenářská výzva – autor s Pulitzerovou cenou. Z plejády vhodných autorů jsem nemohl dlouho vůbec nic vybrat, asi to jsou autoři a témata mimo můj záběr. Nakonec tedy Steinbeck, kterého jsem znal aspoň ze školy. Po dlouhém vybírání jsem zvolil tuto knihu. Dočetl jsem ji, ale nijak mě to neoslovilo. Není to chyba autora, překladatele, ani moje, míjíme se a jak píšu, četl jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

  grapas

  09.11.2017

  super čtivá vtipná novela o malých lidech

  bekule

  12.10.2017

  Moje první setkání se Steinbeckem , pak jsem od něj přečetla všechno co u nás vyšlo. Jak už někdo přede mnou trefně napsal tak trochu jiní "Účastníci zájezdu". Četla jsem to už tak strašně dávno že si vybavuji už jen ten citronový koláč. Budu si muset postupně většinu Steinbeckových knih přečíst znovu.

  kentaur231

  22.08.2017

  Jedinečná psychologická kresba postáv, skoro mi v určitom zmysle pripomína Gorkého. Zdanlivo banálna téma, no Steinbeck z nej vykresal majstrovské polotemné romaneto, také, čo sa nedá príliš prerozprávať či opísať, ale ide dohlboka do mysle – poznáte každého z nich, z tých úžasných cestujúcich; hnus. Úžasné, fakt.

  stansuomi

  14.08.2017

  Schopnosť Steinbecka opísať charakteristiku postáv je v tomto diele najdokonalejšia. Mal som pocit pri čítaní že poznám presne každú jednu postavu, jej charakterove črty. Autor nezostal nič dlzný ani opisu prostredia amerického vidieka…

  Melanka

  16.07.2017

  Moc dobrá kniha, jsem ráda, že jsem po ní díky Čtenářské výzvě sáhla. Takoví hodně chytří "účastníci zájezdu".

  t.adm

  04.06.2017

  Nejdříve jsem chtěla dát 3 hvězdičky. Pak jsem si ale uvědomila, že bych tento příběh dokázala převyprávět, i když jsem ho četla asi měsíc, dokonce podrobně vykreslit postavy i krajinu. Děj se sice odehrává skoro jen v jídelně a pak u autobusu, ale přesto vypráví příběhy nejrozdílnějších lidí, takže se člověk dostane mnohem dál. Každý člověk má možnost výběru, je jen otázkou, zda si vybrat chce nebo se podřídí. O proti Nebeským pastvinám mi zde chyběly takové ty "věty k zamyšlení", kdy se člověk pozastaví, přestane číst a přemýšlí, sní. Přesto to bylo velmi krásné.

  Ay.Le

  29.05.2017

  Už zase se mi u Steinbecka stalo, že na začátku knihy si říkám: "Jo, to vypadá dobře, to se mi bude líbit…" a pak přijde zlom, kdy si uvědomím, že Steinbeck je geniální a že ho miluju, protože ten pocit, který z jeho knih mám, je vždycky neskutečně silný, dává mi pocit obrovské bohatosti a přemýšlím o nich pak ještě hodně dlouho, protože mi jen tak nejdou z hlavy…

  Looka2

  20.05.2017

  80% Pro mne netypicky psychologický Steinbeck, rozhodně má blíž k vážnosti Hroznů hněvu než hravosti Na plechárně.

  Haen

  26.02.2017

  Výborný Steinbeck. Nesourodá skupina cestujících, jejich plány, radosti a zklamání, touha zůstat i uniknout ze svých životů. Četla jsem znovu po mnoha letech, ale to kouzlo tam pořád je.

  NavoSever

  22.01.2017

  Mnohému čtenáři jistě zvedne náladu, protože zjistí, že je jistě spoustu lidí na světě, kteří se mají mnohem hůře než on, ať už jsou bohatí nebo chudí, krásní či oškliví, staří nebo mladí. Líbilo se mi, jak si s postavami pohrával osud, co všechno se může stát, jen když člověk vyrazí autobusem do světa. No kdo ví, co se stane třeba zítra, cestou autobusem do práce 🙂

  gustav9805

  31.12.2016

  Starsi vydani prekladu a zaujala me slova jako schanenda ci vohrndira. Hezky kniha odsypa a perfektni opis postav.

  mauťa28

  28.12.2016

  Asi jediná kniha, kterou jsem četla už asi 5krát. Miluju ji:-)))

  kara

  29.11.2016

  Má oblíbená kniha. Četla jsem ji už asi po čtvrté. Perfektně vykreslené postavy, fascinující popisy. Člověk má pocit, že je také součástí děje. Kniha ho do sebe úplně vcucne.

  adelinka

  06.11.2016

  Jeden deň v jednej knihe. Šofér autobusu prepravuje pár ľudí. Každý jeden je povahovo iný. Každý úplne inak rozmýšľa, každý jeden aj úplne inak žije. Úžasné pozorovanie osôb, ako psychiku ľudí a ich správanie dokážu ovplyvniť nepredvídateľné situácie…..

  kacimilek

  24.10.2016

  Kdo nikdy alespoň na krátký okamžik nezatoužil po naprosto svobodném, toulavém a řekněme bezstarostném životě? V Toulavém autobuse si při troše dobré vůle můžete na cestě představit sami sebe a vychutnat si životní volnost.

  veronika97

  23.07.2016

  Na knize oceňuji zejména popis různých charakterů lidí, kteří jsou velmi ovlivnění dobou. Jsou omezenými ovečkami v protikladu s Juanem a Mildred, kteří jsou dá se říci jedinými kladnými postavami příběhu.
  Bylo to mé první setkání se Steinbeckem a potěšilo mě! 🙂 Velmi mi přiblížil dobu i prostředí.. Motiv "amerického snu" je v knize cítit snad na každé straně.

  Sparkling

  20.05.2016

  Krásná kniha. Děj plyne tak lehce, čtenář se postupně seznamuje s postavami. Na začátku jsou to jen cizí lidé, kteří se projevují určitým způsobem, který by mohl vyvolat mnoho předsudků, později přicházejí záblesky jejich hlubších vnitřních dojmů, pocitů, vzpomínek, a nakonec vše krásně vygraduje několika posledními kapitolami, kde se popis jejich osobností a osudů krásně projasní-nebo vlastně spíš ještě víc zkomplikuje. Tak jako v reálném životě.

  KLADIK

  12.05.2016

  Mě se opravdu líbí všechno od Steinbecka.

  moneta

  07.03.2016

  Klasický Steinbeck. Knihe nie je čo vytknúť. Nemá prakticky žiadny dej vystavaný na nejakej zápletke, ale číta sa to ľahko. Cestovať s Juanom Chicoyom ma bavilo 😉

  Hanka_Bohmova

  28.02.2016

  Opravdu, jak píše níže Dusty – není tam nic víc než popisy krajiny a mezilidské vztahy! :o) Mně to ale bohatě stačí.

  amenta

  21.02.2016

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih, jedna z mála těch, co jsem četla opakovaně. A taky se přiznám, že jsem ji tenkrát nenechala na turistické ubytovně, kde jsem si ji vypůjčila, ale odnesla si domů…

  Alakfesoj

  09.10.2015

  Srovnatelná koncepce jako Kulička od Maupassanta…

  Marbo

  04.09.2015

  pár lidí v autobuse, všeobecně blbá nálada a ty slabší články v řetěze pomalu praskají…

  Barush64

  11.08.2015

  Zlomek vteřiny předtím, než dolehl poklop zpět na své místo, vrhla se moucha pod okraj a dopadla do bílé kokosové nádivky. Vmáčkla se pod převislé místo okraje, takže nebyla shora viditelná, a hladově se zahrabávala do sladké hmoty. Měla teď vysokou horu sladkého koláče jen pro sebe a byla velmi šťastna.

  Právě jsem dočetla a je mi líto, že se s knihou a jejími postavami musím loučit (hlavně s Juanem, ale fakt mi budou chybět i všichni ostatní!). Ač kniha nemá takřka žádný děj, čte se mimořádně lehce a nepřeskočila jsem ani písmenko. Steinbeck je mistr barvitého a realistického vykreslení postav, jejich přání a myšlenek, takže si připadáme, jako bychom seděli v tom autobuse s nimi a tlachali společně o životě. My ale, na rozdíl od ostatních cestujících, máme to obrovské privilegium nahlédnout "pod pokličku" – do jejich myslí. Kéž by člověk měl někdy tuto možnost i ve skutečnosti! Každá z postav je jiná, ale uvěřitelná, opravdová a i když nikoho, jako jsou oni, neznám, věřím, že kdokoliv z nich klidně může existovat. Když člověk čte o tom všem, co postavy cítí a jak vnímají svět a vztahy kolem sebe, rázem si připadá lidštější, normálnější, sám sobě snesitelnější i se svými slabostmi a sny…
  Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, za mě 100%. 🙂

  chromanna

  12.01.2015

  Sonda do mezilidských vztahů a pokřivených životních hodnot. I po 60 letech stále aktuální. Nejvíc se mi líbila propracovanost postav, které jsou prokresleny nejen dialogy, popisem zevnějšku a dosavadních životů, ale i myšlenkami jednotlivých postav. Vyráží až dech, jak dokonale je dokázal Steinbeck vystihnout. Přečteno na jeden zátah!

  Pawlisman

  25.09.2014

  Další z veleděl pana autora Steinbecka. Skvělé propracování postav odehrávající se v zajímavém prostředí autobusu na cestě. Určitě se brzy k této knize zas vrátím. Parádní sebranka a ještě lepší podání.

  CaptNemo

  27.08.2014

  Tuhle knížku jsem četl asi někdy před 15 lety, nějak se kě mně zatoulala. A dodnes, když mám říct nějaké dílo amerických velikánů, napadne mě tenhle malý příběh. Snad nikdy jsem víc nelitoval, že neexistuje pokračování. S těmihle lidmi jsem chtěl jet ještě dál…

  Illaa

  22.07.2014

  Má první kniha od Steinbecka a můžu říct, že mě velice potěšila. Přečetla jsem ji jedním dechem a ač se tam neodehrává žádný velký děj (rozpětí jen asi 2 dní), tak Vás úplně pohltí psychologie postav a reakce lidí v extrémních situacích. Je na tomto díle moc dobře vidět, jak jsou lidé různí a jaká mají skrytá tajemství a povahy.

  kilometr

  27.11.2013

  Krásná kniha,která přibližuje pár lidí se svými problémy a bolestmi na cestě,necestě.100%.
  TAGS:

  Online Toulavý autobus ebook, Kniha Toulavý autobus FB2, Download Toulavý autobus PDF , Download Toulavý autobus MOBI, Online Toulavý autobus kniha, Zdarma Stažení Toulavý autobus IPhone, Online kniha Toulavý autobus PDF, Zdarma Toulavý autobus DJVU, Zdarma Stažení Toulavý autobus TXT, Stažení Toulavý autobus RTF, Online Toulavý autobus FB2 , e-kniha Toulavý autobus stažení TXT, Zdarma Toulavý autobus stažení kniha, e-kniha Toulavý autobus download MOBI, Stažení Toulavý autobus IPad, Číst Toulavý autobus MOBI, Číst Toulavý autobus DOC, Zdarma Toulavý autobus AWZ, Download e-kniha Toulavý autobus iPad , Zdarma Toulavý autobus DJVU, Download Toulavý autobus e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Toulavý autobus DVD, Číst Toulavý autobus TXT, Book Toulavý autobus stažení DJVU, Toulavý autobus stažení kniha zdarma, Toulavý autobus stažení kniha pdf zdarma, Toulavý autobus pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Toulavý autobus pdf zdarma, Toulavý autobus stažení kniha epub zdarma, Toulavý autobus ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply