Tyranie – 20 lekcí z 20. století Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tyranie – 20 lekcí z 20. století Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tyranie – 20 lekcí z 20. století Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tyranie - 20 lekcí z 20. století


Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie. Dvacet lekcí z evropských dějin 20. století ukazuje, že kolaps společnosti, demokracie a morálky i naše osobní selhání v podmínkách politických krizí nejsou nic nepředstavitelného.
Naši rodiče a prarodiče, vedeni iracionálními mýty fašismu, nacismu a komunismu, budovali zdi proti znepokojivým globálním hrozbám. Určitě nejsme chytřejší než oni, máme však výhodu, že se z jejich zkušenosti můžeme poučit a nastupujícím tyraniím včas vzdorovat. Podle Snydera je k tomu teď, v podmínkách současného politického vývoje v Americe i v Evropě, ta pravá chvíle.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tyranie – 20 lekcí z 20. století (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.pdf (EUR-0.00)

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.epub (EUR-0.00)

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.doc (EUR-0.00)

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.txt (EUR-0.00)

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.PDF – (EUR 0.00);

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.MOBI – (EUR 0.00);

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.EPUB – (EUR 0.00);

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.DOC – (EUR 0.00);

  Tyranie – 20 lekcí z 20. století.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  On Tyranny: Twenty Lessons from the Twentieth Century

  Žánr:
  Fejetony, eseje, Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Paseka, Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (42)

  Přidat komentář

  irskádívka

  26. ledna

  Kniha je čtivá, zajímavá, obsahuje znepokojiné myšlenky, které by měl aspoň zvážit každý. Je pojata do dvaceti velmi stručných kapitol. Na předsazené stránce každé kapitoly je napsána nosná myšlenka, které se kapitola věnuje.

  Kniha je trochu jednodušší, napsaná americkým autorem pro americké čtenáře, přesto v ní lze najít odkazy na Havla a evropskou politiku. V dnešní situaci u nás je autor nesmírně aktuální.
  Přes velmi polopatické vysvětlení historických událostí a myšlenek v téměř až schematické podobě zůstaly zachovány myšlenky autora a nejde jinak, než knihu doporučit, poslat všem známým a předčítat na ulicích.

  Palivo

  11. ledna

  Tak nějak plus mínus trolejbus.

  bousak

  08. ledna

  Je čtivá. Sedělo mi její rozdělení do krátkých kapitol s jasně formulovanými základními myšlenkami. Je to kniha typu “úvod do tématu”. Pro lidi, kteří se v mocenckých manipulacích nevyznají určitě přínosná. Místy podle mě autor zacházel do zbytečného teoretizování, když mohl zůstat faktický. Ocenil bych obsáhlejší pokračování.

  hladko

  07. ledna

  Knihu jsem sfoukl před Vánoci a běžel jsem do obchodu koupit ještě jedno vydání, které jsem zaslal mému kamarádovi, jenž je můj světonázorový souputník. Ač jsme oba dva ze stejného města, knihu jsem odeslal zabalenou do balicího papíru s vánočním motivem a bez uvedení adresy odesílatele, abych v něm zbytečně nevzbudil informační předpojatost. Jeho důvtipu však jakákoliv kamufláž nebyla překážkou a byl jsem rychle odhalen, kniha byla odsouzena coby hloupá příručka pro zaprděné Američany. Informační bublinka je zřejmě jen těžko prolomitelná ve chvíli, když je možné zpochybňovat i tvrzení profesorů historie Yaleské univerzity. Dle TS: "Pravda umírá čtyřmi způsoby. Prvním je otevřený odpor vůči ověřitelné skutečnosti". Přesto kamarádovi děkuji, že si knihu aspoň přečetl.

  vlastaalena

  01. ledna

  TATO KNIHA BY SE MĚLA STÁT POVINNOU A STÁLE OPAKOVANOU ČETBOU JIŽ OD ZÁKLADNÍCH ŠKOL.

  jelad

  31.12.2017

  Znepokojující morální lekce geniálního historika Timothy Snydera o tom, že totalitarismus a tyranie se opět blíží, zatímco demokracie umírá vinou všeobecné apatie rodící se z přesvědčení, že svět směřuje jenom dopředu nebo že katastrofy se opakují, tudíž se jim nevyhneme. V obou případech nás laxnost žene do záhuby – do náruče nacionalistů, rasistů, xenofobů, antisemitů a ruských oligarchů nebo pod křídla Trumpistánu. Snyder popisuje požár Říšského sněmu, „díky“ němuž Hitler omezil svobodu člověka na minimum a bravurně jej paralelně propojuje se současnými událostmi, které novodobí mocipáni umně využívají k nastolování nesvobody pod rouškou upevnění bezpečí – po vzoru Třetí říše. Ať už jde o domnělé i skutečné teroristické útoky Čečenců na Rusko nebo zcela vyfabulované a účelové fámy z produkce ruského dezinformátorství o tom, že utečenci jsou znásilňovači a ďáblové, které musíme nenávidět. Jak Snyder dokazuje, člověk se nepoučil, historie je zapomenutá a svět omezenosti se sjednocuje skrze nenávist vůči společnému nepříteli a absurdní strach ze všeho cizího. Tyranie je za dveřmi. Ale nikdo si to nepřipouští. To se nemůže stát, říkají podle autora všichni. On ale ukazuje, že už se to děje.

  „Počátkem roku 2016 Rusko vyvolalo vlnu falešných obav z teroru v Německu. V téže době, kdy Rusko bombardovalo syrské civilisty, a vyhánělo tak muslimské uprchlíky do Evropy, současně využilo dramatu jedné rodiny k tomu, aby u německé veřejnosti vyvolalo dojem, že muslimové znásilňují děti. Cílem podle všeho opět bylo destabilizovat demokratický systém a posílit krajně pravicové strany.“

  „Když kolaborující Boris Jelcin v srpnu 1999 jmenoval Putina předsedou vlády, nikdo ho neznal a stupeň jeho popularity se blížil nule. Během září došlo v ruských městech k sérii bombových útoků na obytné domy. Podle všeho je zinscenovali důstojníci ruské tajné policie: jejich vlastní kolegové je zatkli s jasnými důkazy o vině a také se stalo, že mluvčí ruského parlamentu oznámil jeden výbuch o několik dnů dříve, než k němu skutečně došlo. Putin ale vyhlásil odvetnou válku muslimskému obyvatelstvu v Čečensku a slíbil, že údajné pachatele dostihne a ‚rozmázne je po hajzlu‘.“

  liskulka.lida

  31.12.2017

  Myslíte si, že diktatura nás nemůže postihnout? Že demokracie vždy zvítězí? To si myslela každá společnost předtím, než ji postihla diktatura. Nejsme větší demokraté než byli naši předkové. Jen můžeme z jejich zkušeností čerpat. A o tom tato kniha je. Autor se na naši společnost dívá bez jakýchkoliv růžových brýlí a učí nás být bytostnými demokraty.

  bejan

  30.12.2017

  Stručné, výstižné, jasné a pro mladé lidi. Někdo to napsat musel…

  achilles

  14.12.2017

  Hodně se vzdálil kvalitou od svých prvních prací. Škoda. Obecné fráze, řekl bych až novinářské plky. Rozdělení světa a názorů na dobré a zlé, samozřejmě vše dobré je v autorových radách.
  Máme uvažovat samostatně a máme si předplatit tištěná media, čímž podpoříme investigativní žurnalistiku. Opravdu? A z toho si mám vytvořit svůj názor, nebo vlastně přijmu názor novinářů. Děkuji, nechci.

  antonin0999

  09.12.2017

  Tato kniha je v některých pasážích sympatická, ale nabízí pouze to, co již bylo mnohokrát řečeno a napsáno a nenabízí nic nového. V jiných pasážích se dopouští brutálního porovnávání neporovnatelného, je jednostranná, některá tvrdá tvrzení jsou neozdrojovaná – nejsou podpořena fakty.

  Z mého pohledu se jedná o brožurku, která se chová stejně nebezpečně jako ty, proti kterým se snaží bojovat.

  bee88maja

  01.12.2017

  Tahle kniha vás absolutně vyděsí, ale zároveň navede tím směrem, kterým by se měl ubírat každý, kdo má rád svobodu a demokracii, jelikož tyto hodnoty jsou každým dnem ve větším ohrožení.

  Ps. prosím, poučme se z historie, a braňme hodnoty, za které stojí bojovat !!!

  laepus

  08.11.2017

  Úžasná práce a měla by to být povinná literatura na všech typech škol. Já jako učitel dějepisu a češtiny s ní rozhodně mám v plánu pracovat. Je to kniha přesně o tom, o čem podle mě dějiny jsou – o tom nalézat paralely k současnému světu a varovat před možnými riziky. Nesouhlasím s autorem v jeho absolutním odsouzení všeho trumpovského, ale plně oceňuji jeho snahu vyhnout se jakémukoli kategorickému soudu ve smyslu "já jediný mám pravdu a stoprocentně to bude takhle" – to tady není a to se mi líbí. Jen před nás položí současnou Ameriku (potažmo ale také jakýkoli stát postkomunisitické Evropy s Orbánem, Babišem, Kaczynksim či Putinem v čele) a vedle toho informace, jak to bylo např. v německé výmarské republice. A je jen na čtenáři, jestli ty hrozby bere stejně vážně jako autor, jestli bere vážně rady, kterých se mu dostává… Snažím se být optimista a nevěřím, že Západ nevyhnutelně směřuje do (ruské) prdele. Na druhou stranu vše co tu je, jsou fakta a zavírat před nimi oči by nás mohlo přijít velice draho… Skvělá knížka plná zásadních informací o současném světě.

  olle

  06.11.2017

  Podle mě by měla být kniha povinnou četbou na školách a nahrává tomu i fakt, že je velmi krátká a srozumitelně napsaná. Člověk by neměl mít očekávání hluboké analýzy, ale díky své stručnosti může alespoň kniha zaujmout více čtenářů a zejména i ty, kteří moc nečtou.

  Knihomolová

  30.10.2017

  Asi jsem měla příliš velká očekávání. Nedozvěděla jsem se téměř nic nového, nic co bych už jinde nečetla nebo si sama nemyslela. Jde o takovou velmi stručnou rešerši. Ale to neznamená, že nemůže někoho jiného obohatit. Klidně bych toto čtivo zadala jako domácí úkol středoškolským studentům pro rozvoj jejich kritického myšlení. Nebo jako doplněk ke studiu novodobých dějin. Je pravdou, že mnoho aspektů našeho života je pro nás tak samozřejmých (ať už svoboda, pocit bezpečí, aj.,) , že si ani neuvědomujeme, jak rychle o ně můžeme přijít. Alespoň si tento fakt můžeme díky této knize jednou za čas připomenout během cesty do práce (protože víc času Vám tato kniha nezabere).

  Sourire

  29.10.2017

  Ťažko sa mi to hodnotí. Na jednej strane, knižka, ktorú by si mal prečítať každý. Veľmi aktuálna, plná dôležitých (až desivých) postrehov. Na druhej strane, (možno až príliš) stručne a jednoducho napísaná, na štýl učebnice náuky o spoločnosti, kde sa až tak veľa nového nedočítate.

  "Všeobecný cynizmus nám dáva pocit trendovosti a alternatívnosti, hoci pritom spoločne s našimi spoluobčanmi zapadáme do bahna ľahostajnosti."

  ZuzanaMrh

  26.10.2017

  Tak tuto knihu rozhodně doporučuji jako součást výuky (nejspíš asi) Občanské výchovy. A pochopitelně i běžnému čtenáři…

  Odehnalka

  20.10.2017

  Čekala jsem něco trochu jiného a něco trochu víc. Pro moji osobu mírné zklamání.

  Miliarda

  07.10.2017

  Už dlouho mě žádná kniha tak neuchvátila jako právě Tyranie od Tymothy Snydera. Kniha nám ve 20 krátkých poučeních ukazuje, že rozvrat liberální demokracie a tendence k fašizaci společnosti nebyly pouze záležitostí 20. století, ale můžeme je ve velké míře pozorovat i dnes. My však máme tu výhodu, že se ze špatných rozhodnutí naších předků můžeme poučit, zatímco oni to srovnání neměli. A co pro dělat pro to, abychom nastupujícím tendencím totalitarismu a nedemokratických režimů zabránili? Každý pro to může dělat co uzná za vhodné, ale pokud neví kde začít, kniha mu dá určitě návod jak by v tomto směru měly vypadat jeho první "kroky".

  -Pečivo-

  29.09.2017

  Snydera mám rád, protože napsal Černou zem a ta se mi líbila. Takhle jednoduchý to se mnou je.

  V této knize dává 20 lekcí, kterými by se lidstvo mělo řídit abychom zase nezklouzli k tyranii. Protože to je 20 lekcí z novodobé historie, tak to samozřejmě povětšinou není nic objevného a čtenář tak například nedostane lekci jak řídit tank nebo jak podat daňové přiznání.

  Je patrné, že Snyder nebude velmi oblíben u sympatizantů Trumpa, Putina nebo Hitlera ale jelikož nejspíš nechodí na domácí zápasy Sparty, tak se nemusí obávat, že by dostal na kasu.

  Dávám 7/10, protože by se to mělo používat spíš jako učebnice občanky. A já už jsem na učebnice moc starej. Protože starý pečivo novejm trikům nenaučíš.

  Jindor

  20.09.2017

  Dvacet krátkých kapitol připomíná celkem nedávné dějiny, pro většinu vzdělaných čtenářů vlastně nic nového. Na jejich příkladu ale Snyder zdůrazňuje, proč je důležité být aktivním občanem: číst, zajímat se o historii, ověřovat si, co druzí říkají, nešířit bludy, nepřispívat a nepodávat se manipulaci.
  Lidé, kteří si knihu přečtou, takové připomenutí nejspíš nepotřebují. Ti, co podléhají demagogickým lžím, si ji nejspíš nepřečtou.

  lencin

  31.08.2017

  Opravdu zajímavé a důležité čtení. Paralely jsou až děsivé.

  Kattie

  28.08.2017

  Jak recenze, tak některé komentáře mluví o tom, jak je kniha především zaměřena proti Trumpovi a některé části tak nejsou pro českého čtenáře. S tím bych si dovolila částečně nesouhlasit, spousta vět, pokud se nad nimi člověk zamyslí více do šířky by se dala vztáhnout k tomu, jak i naše média a politici interpretují například uprchlickou krizi, EU a další problémy. I v České Republice dochází k nálepkování některých skupin (pražská kavárna, sluníčkáři, apod.) a celkově je zde rozdělována společnost a manipulován její názor jistými směry. Kniha sice nepokrývá všechny problémy, je stručná a je vztažená ke konkrétnímu problému v jiné zemi, ale i tak otevírá obzory, myslím si, že čtenáře vede k tomu, aby přemýšlel a hledal souvislosti, další knihy a informace a aby nebyl slepý vůči některým jevům, které zde již několikrát byly, ale byly zapomenuty.

  Text lze interpretovat mnoha způsoby dle čtenářova rozpoložení, dokáži si představit, že někdo, kdo adoruje Trumpa bude uražený a naopak jeho odpůrci budou textem nadšeni, pokud se však "osobní sympatie" dají stranou a text se očistí od zaujetí, najde se v něm mnoho připomínek, které za to stojí. Chápu ale ty, kteří sundají hvězdičku za to, že text už sám není očištěn od příkladů s Trumpem, kniha by pak byla "čistější".

  Erik77

  19.08.2017

  Trochu sklamanie. Čakal som toho viac

  Flipper

  07.08.2017

  Ponaučenie č.9: dbajte na svoj jazyk – "rejting" možno preložiť do slovenčiny ako osobné hodnotenie, či ohlas v príslušnom zmysle a "mind tank" možno preložiť ako myšlienkovému puncu, či hlavnému úmyslu.

  Z historického či morálneho hľadiska dobré, reflektovanie do dnešnej doby postráda hromadu fenoménov či dovysvetlení. Napísané možno v zápachu politického boja, nemožno postrehnúť, že niektoré poučenia (napr č. 19) sú písané len pre Američana. Preto ak mám byť "dobrým príkladom pre budúce generáci v tom, čo znamená Amerika" kde sa následne preberie Trumpov subjektívne ladený životopis – vyznieva akoby zlo prišlo do Ameriky práve teraz a predtým to bola prechádzka ružovou záhradou (ďalšia zmienka o Amerike je len pri T. Jeffersonovi a deklaracií, čiže celkovo pôsobí zámerne (?) kontrastne). Aj napriek uvedenému, tu nájdeme niektoré luxusne skrátené myšlienky.

  hanak_v_exilu

  26.07.2017

  Tymothy Snyder si mě získal skvělými Krvavými zeměmi a Černou zemí. Ovšem za tuhle knihu ho rozhodně nepochválím. Autor uvádí, že jeho dílo má ambice vysvětlovat, vést a nutit k přemýšlení. Mně se ovšem zdálo, že zdaleka nejvíc se snaží ovlivňovat a potažmo šířit naštvanost mezi čtenáři. Snyder razí jednoduchou, neustále opakovanou premisu. "Donald Trump je zlo a proti zlu se musí bojovat." Dělá klasickou chybu lidí snažících se ospravedlnit osobní nenávist pomocí racionálních argumentů. Nefungovalo to nikdy předtím, nefunguje to ani teď. Novináři kteří ztratili soudnost, kredit a objektivitu v paroubkiádě by mohli vyprávět. Respektive nemohli, protože si málokdo uvědomil svůj neprofesionální přístup. Ovšem můžete v přímém přenosu sledovat, jak se to samé děje jejich kolegům na CNN. Kniha tedy nenabízí žádné kritické myšlení, ale taky indoktrinaci, jen s opačným znaménkem. Á propos. Jestli opravdu budeme přirovnávat každého člověk s nám nepřijatelným názorem k Hitlerovi, tak nakonec budeme jako Hitler úplně všichni. A takovouhle rehabilitaci si ta zrůda nezaslouží.

  Lector

  18.07.2017

  Snyderova Tyranie je útlá knížka, kterou americký čtenář „zkousne“ během několika přestávek v přenosech amerického fotbalu. Myslím, že takto ji autor záměrně pojal. Její členění, stručný styl plný návodů a instrukcí se velmi blíží americkým příručkám na úspěch v byznysu a osobní štěstí.
  Bylo by to úsměvné, kdyby nešlo o krk. Nevím, zda slaví úspěch, i když letmý pohled na server Goodreads napovídá, že asi ano.
  Kniha byla v českém i slovenském jazyce vydání vydána neuvěřitelně rychle, což svědčí o tom, že nakladatelé dospěli k závěru, že je přes svůj objem natolik závažná, že by se našim čtenářům měla dostat do rukou co nejrychleji. Myslím, že jejich obavy jsou oprávněné, ale nejsem si jist efektem. Obávám se, že knihu budou číst jen ti čtenáři, kteří v tom mají jasno a Tyranie se stane jen dalším zdrojem jejich přesvědčení a argumentů. Ačkoliv má blízko k příručkám na zdravý životní styl, na rozdíl od nich čtenáře vyzývá či dokonce nutí, aby aktivně přemýšleli, kladli si otázky a hledali na ně odpovědi, a to navíc ve sféře, která jejím tak odpudivá – v politice. Vždyť dnes máme tolik skvělých TV stanic a serverů, kde se všechno dozvíme v koncentrovaném stavu a jako třešničku na dortu získáme hotový světový názor, který stačí pouze akceptovat.
  Přesto všechno tu knihu doporučuji a dokonce ji do „Doporučených titulů“ i zařazuji. I přes svoje stigma obsahuje spoustu důležitých myšlenek. Paradoxně by její podoba mohla být využita při hodinách občanské nauky na gymnáziích. Je to hutné a učitelé se ani nemusejí namáhat s vymýšlením otázek pro studenty. Stačí jen u některých Snyderových vět přehodit slovosled a na konec vložit otazník.
  Lidi, přečtěte si to. Stačí na to jeden večer. Věnujte jej své duševní hygieně nebo spíše řekněme preventivnímu očkování. Nebolí to.
  Více dojmů a postřehů jsem vložil do své recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/manual-obcanskeho-vzdoru-8337

  ivanaga

  06.07.2017

  Proč takováto kniha vznikla, je evidentní. Každý, kdo sleduje současné dění a není mu to lhostejné, vnímá vzrůstající obavy o zachování demokracie. Je však otázkou, kolik lidí může oslovit, neboť právě ti, kteří by si ji měli přečíst a zamyslet se, většinou nečtou, jsou spíše vláčeni propagandou a oslovují je populisti. A je evidentní, že jich je více než půlka národa a netýká se to jen Čechů. Však také kniha byla napsána primárně pro Američany, ale tady si s nimi můžeme podat ruce. Máme podobné vůdce a obezřetnost platí tady i tam. Ale autor toto evidentně ví a proto maximálně zjednodušoval, aby byl text stravitelný pro všechny. Je to záslužný počin. Zatímco v nedávných letech byla demokracie jen jakýsi pojem, dnes je to jiné. Bojím se, že tady právě platí to, že její hodnotu poznáme, až ji ztratíme. Aby se to nestalo, nebo alespoň oddálilo, byla napsaná tato kniha. Snaží se o poučení z historie, která se často opakuje, neboť lidé jsou stále stejní. Někdy z toho až mrazí, jak jsme slepí a hluší, jak nevnímáme varování a necháváme se vláčet emocemi a planými frázemi. Jdeme za těmi, co nejvíc plamenně křičí, jedno co. Dnes více než kdy jindy vzrůstá potřeba a cena pravdy, paměti a odvahy.

  Tato útlá knížečka by měla být zařazena mezi učebnice.

  vlastas

  30.06.2017

  Můj názor je, že autor není objektivní. Cituji " Ruská oligarchie, ustavená po volbách v roce 1990, funguje dodnes a provozuje zahraniční politiku, jejímž cílem je podlomit demokracii v jiných zemích", konec citace. Myslím si, že stačilo a ačkoliv jsem se měl snahu poučit, nemyslím si, že mohu s tímto stylem vysvětlování demokracie souhlasit.
  Chápu, že držet se pravdy (i když je jenom jedna, tak se dá vyložit mnoha způsoby), je
  mnohdy bolestivé a i ta americká demokracie by utrpěla hluboké šrámy, pokud by bylo dost odvahy podržet se pravdy. Kdyby se v USA postarali, aby demokracie opravdu fungovala a nevyváželi ji do celého světa, ubylo by nesmyslných válek a celá Evropa by nebyla vystavena problému migrace. Otázka do pranice je, kdo za to může, Rusko nebo Amerika? Lekce z evropských dějin pojal autor po svém a pokud někdo mlží, zkreslí fakta podle svých potřeb, takový přístup mohu jenom odsoudit.

  pistalka

  30.06.2017

  Kniha je to útlá a její rozvržení do sto dvaceti stran mírně násilné, na druhou stranu, právě v tomto velmi vyabstrahovaném rozsahu vynikají stanoviska autora. Kdyby byla zabalena do vaty, ztratil by text ze své údernosti a zařadil by se po bok bezpočtu podobných, normativně orientovaných prací. Nevím, jestli chtěl Snyder vydávat text knižně, spíše si myslím, že jej měl potřebu uveřejnit co nejdříve po zvolení Donalda Trumpa prezidentem, přičemž nakladatel využil atraktivity námětu i popularity autora.
  Na existenci knihy se však zlobit nemůžeme a určitě má cenu ji prolouskat, byť se jedná spíše jen o jakési obecné dvacatero frází. Ke mnohým z nich by bystrý a inteligentní občan dospěl sám. Nicméně pro Američany dobré.

  petrarka72

  17.06.2017

  Apelativní kniha, v níž za záměrně zjednodušenými hesly stojí veliký strach o svobodný svět a obava z atrofie vůle k osobní odpovědnosti. Pro mne vstup do díla autora, který je nepochybně velmi vzdělaný – a který mě snad bude bavit v dalších knihách i bez zjednodušování.
  TAGS:

  Online Tyranie – 20 lekcí z 20. století ebook, Kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století FB2, Download Tyranie – 20 lekcí z 20. století PDF , Download Tyranie – 20 lekcí z 20. století MOBI, Online Tyranie – 20 lekcí z 20. století kniha, Zdarma Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století IPhone, Online kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století PDF, Zdarma Tyranie – 20 lekcí z 20. století DJVU, Zdarma Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století TXT, Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století RTF, Online Tyranie – 20 lekcí z 20. století FB2 , e-kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení TXT, Zdarma Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení kniha, e-kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století download MOBI, Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století IPad, Číst Tyranie – 20 lekcí z 20. století MOBI, Číst Tyranie – 20 lekcí z 20. století DOC, Zdarma Tyranie – 20 lekcí z 20. století AWZ, Download e-kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století iPad , Zdarma Tyranie – 20 lekcí z 20. století DJVU, Download Tyranie – 20 lekcí z 20. století e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tyranie – 20 lekcí z 20. století DVD, Číst Tyranie – 20 lekcí z 20. století TXT, Book Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení DJVU, Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení kniha zdarma, Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení kniha pdf zdarma, Tyranie – 20 lekcí z 20. století pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tyranie – 20 lekcí z 20. století pdf zdarma, Tyranie – 20 lekcí z 20. století stažení kniha epub zdarma, Tyranie – 20 lekcí z 20. století ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply