Válka s mloky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Válka s mloky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Válka s mloky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Válka s mloky


Kniha v českém jazyce!


Stažení Válka s mloky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Válka s mloky (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Válka s mloky zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Válka s mloky.pdf (EUR-0.00)

  Válka s mloky.epub (EUR-0.00)

  Válka s mloky.doc (EUR-0.00)

  Válka s mloky.txt (EUR-0.00)

  Válka s mloky.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Válka s mloky.PDF – (EUR 0.00);

  Válka s mloky.MOBI – (EUR 0.00);

  Válka s mloky.EPUB – (EUR 0.00);

  Válka s mloky.DOC – (EUR 0.00);

  Válka s mloky.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Sci-fi
  Vydáno: , Orbis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (201)

  Přidat komentář

  origin.Raynnor

  předevčírem

  Na tuto knihu jsem se velmi těšil už hodně dlouho.
  Válka s mloky je vynikající kniha především díky myšlenkám, které po přečtení zanechá. Kniha se mi nejlépe četla ze začátku a ke konci střední část mi trochu pokulhávala díky výstřižkům z novin, které byly zasazeny do děje.
  Celkově vzato určitě knihu doporučuji k přečtení. 🙂

  Predator3313

  10. ledna

  Kniha zaujme a je to něco, co rozhodně stojí za přečtení.
  Vynikající byly novinové články zasazené do textu, to mě fakt bavilo.
  Celkově jsem byl ale mírně zklamán. Některé části knihy sice vtáhnout parádně do děje, ale jiné se trochu vlekly ( třeba vzdělávání mloků ).
  Nejvíc jsem byl zvědavý na konec, jak vlastně taková válka s mloky může dopadnout, a tam bych řekl, že je vidět nejvíc stáří díla. V dnešní době by dle mého kniha skončila jinak.
  Tak či onak dávám 4* a rozhodně rád zařadím do mé knihovny.

  estasy

  05. ledna

  Naprosto nadčasové dílo, propracované do nejmenšího detailu. Až mi dech bere představa, že Čapek žil a působil na začátku 20. století. První polovina knihy je psána formou povídek jednotlivých protagonistů, kteří nevědomky stáli na úplných počátcích války o lidskou existenci. Druhá polovina se dá přirovnat odbornému textu, zachycujícímu vývoj společnosti lidí a mloků, postupně vedoucímu ke vzájemnému střetu. Vše vysvětleno v naprosto logické a smysluplné posloupnosti (business, věda, politika, školství, náboženství, rasismus, militarizace…). Konečná rozmluva autora se svým vnitřním já, stále věřícím v záchranu světa (i když by si to vůbec nezasloužil) byla už jen třešničkou na dortu.

  sandman70

  30.12.2017

  I po více jak osmdesáti letech je kniha aktuální. Stačí jen zaměnit Mloky za Musl… nebo Migr…. a výsledek je naprosto totožný.

  Paulus.1987

  29.12.2017

  Touto knihou si u mě Karel Čapek zajistil nesmrtelnost. Vizionářské a geniální.

  poetree

  27.12.2017

  Úžasná kniha. Četla jsem ji docela dávno, ale pamatuju si, že mě zasáhla. Je skvěle napsaná. Karel je mistr slova.

  lukas9601

  08.12.2017

  Karel Čapek psal tuto knihu s vidinou příchodu druhé světové války, ale stala se z ní ne kniha historická, nýbrž kniha dnešní a futuristická. Kdejaký filozof by vystihnul a popsal daný problém na dvou stranách, autor z počátěční myšlenky dokázal vytvořit celý fantasy svět. Téma rozebírá do hloubky a uvádí problémy na realistických situacích.

  esma

  19.11.2017

  Válku s mloky považuji za mistrovské dílo. Dávám jeden bod za Čapkovu úžasnou představivost, druhý za varování před hrozícím nebezpečím, třetí za schopnost vtáhnout čtenáře do děje kombinací psaného příběhu s popisem fiktivních reakcí tehdejší doby, čtvrtý za zdařilou fantasy s mloky a pátý bodík za to, že Karel Čapek byl a zůstává pro nás významnou osobností, važme si ho, nemáme jich moc. Virtuální šestý bod dávám Adolfu Bornovi, že z 21. vydání udělal knižní klenot.

  Gustik5

  10.11.2017

  Výborná a nadčasová kniha, tenkrát když jsem ji četl, mne však od dočtení odrazovaly sice precizně a velmi reálně zpracované, nýbrž pro mne nudné novinové články. A ač se mi možná i více líbil Krakatit, Válka s mloky je nadčasovou klasikou, která v sobě nese jakési zrcadlo nám a naší společnosti.

  blindone

  04.11.2017

  Skvělý příběh, ale na komiksovou verzi z ABC nic nemá.

  MartinkaSl

  21.10.2017

  První část knihy mě naprosto pohltila. Druhá a třetí část byly bohužel velmi obtížné na čtení. Obrovské plus pro mě byly vložené články z novin. Čapkova nadčasovost člověka až děsí.

  Ke knize bych se ale už asi nevrátila.

  frolis001

  18.10.2017

  Prvá časť knihy dobrá, druhá časť nuda, nuda, nuda. Bohužiaľ, nebavilo ma to:-(. Som rád, že to mám za sebou. Dočítal som to so sebazaprením a hlavne preto, lebo je to Čapek…

  DK197

  13.10.2017

  Souhlasím s tím, že Čapkovy nápady bývají zajímavé. Myšlenky rovněž. Ale já mu prostě nepřišla na chuť a měla jsem problém knihu dočíst.

  lagareta

  03.10.2017

  Po tolika letech a stále tolik aktuální! Doporučuji!

  SmallLucia

  12.09.2017

  Mrazivé, ale pravdivé. Lidstvo se ke zkáze vede samo.

  Aingeal

  08.09.2017

  Jednoznačně velmi propracovaná alegorie, místy člověka až děsí ty vyhlídky na svět zaplavený a posléze ovládaný mloky. Oceňuji i jazyk, např. s mluvou kapitána Van Tocha si Čapek opravdu vyhrál :). Přesto všechno bohužel Válka s mloky není dílem, které bych měla chuť si ještě někdy zopakovat… pro jednou zajímavé, ale bude mi to stačit.

  Petroff

  30.08.2017

  Podáváno skvěle dokumentární formou, a hodně tomu přidávají i vložené "výstřižky z novin a zpráv".

  darque

  17.08.2017

  Další geniální zamyšlení od Čapka, výborně technicky podložené, podařené i jako sci-fi.

  ALadin1905

  03.08.2017

  Krásné, děsivé, vtipné i smutné …
  Génius a proroctví Čapka v ryzí podobě.

  Tss. Tss.

  bookemma

  02.08.2017

  "Klasická alegorie Karla Čapka" je jednoduše opravdu klasickou alegorií. Zvlášť, pokud na to dopředu upozorňují všechny "palcové titulky" a všechny recenze. Nicméně je alegorií vskutku podařenou a velice čtivou. Při čtení často až běhá mráz po zádech (například ve chvíli, kdy se začne zjednodušovat školství pro lidskou mládež tak, aby se přiblížilo školství mločímu! Z toho mi opravdu vstávají vlasy hrůzou na hlavě). Ale přicházejí i jiné momenty, kdy se leknete, čeho jsme to my lidé schopni – třeba když pan Bondy tak horlivě a zapálen mluví o využití mloků jako pracovní síly. Nebo když čtete o tom, kterak se nevycvičení (a tudíž snad méněcenní?) mloci prodávají na kila živého masa…
  My všichni události, které po napsání této knihy následovaly, velice dobře známe. Nemyslím si ale, že by šlo jen o antifašistický román a alegorii k rozpínavosti fašismu. Samozřejmě i v knize je o rozpínavosti a nadřazenosti Němců zmínka, myslím si ale, že podobný vzorec lze aplikovat všude na světě, protože lidé (v konečném důsledku i mloci) jsou všude stejní.
  Takže ano, knihu lze chápat jako "klasickou alegorii", už si však nejsem tak jistá tím, jestli ji i lidé tehdejší doby chápali stejně. Tam by spíše sedlo označení "utopistický román". Anebo prostě "sci-fi".

  Kluvo

  31.07.2017

  Nieco taketo som necakal. Je to moja prva kniha od K. Capka. Najprv som si myslel, ze som stiahol text iného autora, ved predsa suchozemec nemoze takto fundovane pisat o námorníkoch… No a potom uz som si to len uzival. Capek veselo prechadza medzi stylmi od "pirátskeho romanu" az po vedecke pojednania a robi to s nadhladom, lahkostou a dobre. No a jeho postrehy o politike, kapitalizme, komunizme, psychologii, vedeckej praci, armade, medzinarodnej spolupraci ci nasom spravanim sa ku zvieratam su pravdive a, bohuzial, stale platne. Az by som povedal, ze Orwell bol taky anglicky Capek…

  vampiru

  30.07.2017

  Karel Čapek je významnou osobou naší minulosti a není se čemu divit. Takto dobře napsaná kniha se často nevidí. Knihu takovéto kvality bych čekal spíše od zahraničních spisovatelů a přesto jí napsal jeden z nejuctívanějších českých autorů. Salute

  Pedias

  22.07.2017

  Kniha, kterou přečtu jednou a na dlouhou dobu ji nevytáhnu z knihovny.
  Jak už někdo psal, velice nadčasové téma.

  Adelajda_4

  14.07.2017

  Klasiky české literatury čtu velmi ráda, ale některým Čapkovým příběhům jsem na chuť nepřišla, výjimkou není ani tato kniha. Souhlasím s tím, že téma je velice nadčasové, zvláště v současné době, ale kniha mě příliš nenadchla.

  niknikita

  01.06.2017

  Nezbavím se mrazivého pocitu, že tohle téma je nadčasové.

  kní

  25.05.2017

  už ta předmluva… zejména její konec:
  "Tož to je to celé; psal jsem své Mloky, protože jsem myslel na lidi, vybral jsem si za podobenství zrovna Mloky, ne že bych je měl raději nebo míň rád nežli jiné boží tvory, ale proto, že jednou byl opravdu otisk třetihorního velemloka omylem považován za zkamenělinu našeho předka; mají tedy mloci mezi všemi zvířátky zvláštní historické právo, aby vystoupili na scénu jako náš obraz. Ale i když byli jen záminkou, aby bylo možno vylíčit věci lidské, bylo autoru nutno vžít se i do mloků; byla to poněkud sychravá zkušenost, ale konec konců stejně kouzelná a stejně hrozná jako vžívat se do bytostí lidských."
  1936 ……………………………………………………………………………………….. KAREL ČAPEK

  Thromulus

  15.05.2017

  Nesnažil jsem se hledat žádný podtext a zkrátka si užil knihu, tak, jak je napsaná. Příběh byl strhující a připomínal mi mnohé dnešní knihy/filmy o apokalypse. Moc parádní kniha, jen mě trošku mrzelo zakončení, které na můj vkus mohlo být propracovanější.

  IchLiebeLesen

  08.05.2017

  Tato kniha je hodně ukrutně kritizující. Osobně jsem vůbec nečekal, že by tohle napsal Čapek. Jestli by tato kniha nevarovala lidi před fašismem, tak asi nic. Rozhodně byla velice čtivá a vyskytoval se v ní ten klasický Čapkův humor (ten jsem tady viděl mimo jiné poprvé ). Je to výborná knížka a všem ji doporučuji .

  Percabethka

  28.04.2017

  Válka s mloky je sice geniálně a hrozně hezky napsaná, ale čte se neskutečně pomalu a navíc mi vadila absence nějakého hlavního hrdiny… Jsem ráda, že už to mám za sebou 😀

  Marquis

  16.04.2017

  Veľké "klobúk dole" pánovi spisovateľovi Čapkovi. Jeho témata a predovšetkým to, s akou ľahkosťou sú jeho diela napísané, sa môžu smelo označiť ako nadčasové. Válka s Mloky až nebezpečne pripomína post-wattovskú epochu a skutočné smerovanie ľudstva od počiatku priemyslovej revolúcie – vykoristiť, zdevastovať, minimalizovať náklady, maximalizovať produktivitu, expandovať. V našej ére si to odpykali pôvodní obyvatelia Ameriky, africkí černoši, európski židia (nezabúdajúc na homosexuálov, Rómov, Svedkov Jehovových, etc.), no najmä zvieratá chované v podmienkach, ktoré by sme v kontexte s našim vlastným druhom nazvali neľudskými. A práve tu Karel Čapek prináša tú najlepšiu románovú fikciu – čo keby sa tie tupé monštrá, ktoré nazývame Mlokmi, opreli o našu civilizáciu, získali vzdelanie a odpozerali naše vlastné know-how? Čo keby sme prestali byť dominantným druhom? Čo keby sme museli ustúpiť Prírode, a nie Príroda nám? Vysielať Válku s Mloky v rádiu, to by bola dôstojná odpoveď na Wellesovu veľkolepú mystifikáciu. A ako čerešnička na torte sa javí jedinečný záver – Čapkova vlastná úvaha, nad svetom, ktorý stvoril. Nemám čo dodať, nemám čo vytknúť. Len beda tomu, kto rybárči na Vltave – čaká ho tam nemilé prekvapenie 🙂
  TAGS:

  Online Válka s mloky ebook, Kniha Válka s mloky FB2, Download Válka s mloky PDF , Download Válka s mloky MOBI, Online Válka s mloky kniha, Zdarma Stažení Válka s mloky IPhone, Online kniha Válka s mloky PDF, Zdarma Válka s mloky DJVU, Zdarma Stažení Válka s mloky TXT, Stažení Válka s mloky RTF, Online Válka s mloky FB2 , e-kniha Válka s mloky stažení TXT, Zdarma Válka s mloky stažení kniha, e-kniha Válka s mloky download MOBI, Stažení Válka s mloky IPad, Číst Válka s mloky MOBI, Číst Válka s mloky DOC, Zdarma Válka s mloky AWZ, Download e-kniha Válka s mloky iPad , Zdarma Válka s mloky DJVU, Download Válka s mloky e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Válka s mloky DVD, Číst Válka s mloky TXT, Book Válka s mloky stažení DJVU, Válka s mloky stažení kniha zdarma, Válka s mloky stažení kniha pdf zdarma, Válka s mloky pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Válka s mloky pdf zdarma, Válka s mloky stažení kniha epub zdarma, Válka s mloky ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply