Velké a tajné show Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Velké a tajné show Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Velké a tajné show Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Velké a tajné show


Randolph Jaffe nastoupí na poštu v Nebrasce a je přidělen do oddělení nedoručené pošty. Jeho úkolem je nedoručenou poštu otvírat, probírat, vybírat z ní cenné věci a zbytek spalovat. Randolph otevřené dopisy samozřejmě začne číst. Nedoručené dopisy mu postupně poodhalí roušku tajemství. Nalezne v nich stopy a zmínky o jakémsi Umění. Každý jednotlivý dopis je takřka bezcenný ale složené útržky z mnoha dopisů Randolphovi začnou odhalovat indicie k onomu Umění. Randolph je mystickým tajemstvím, jeho podstatou pohlcen natolik, že se rozhodne ono Umění, které považuje za moc, získat a stát se díky němu králem světa! Tato touha a vědění o existenci Umění jej přivede na různá místa, k různým lidem, přivede jej k vraždě a bezcitnosti. Během let hledání se spojí s jistým Fletcherem, kterého využije k dalšímu kroku k poznání. Fletcher vyvine nuncio tajemnou látku, která posílí všechny vaše tužby, sny a myšlenky. Fletcher si uvědomí, co pomáhal stvořit, postaví se Randolphovi, který si teď říká Jaff a rozhodne se nuncio zničit. Jaff se však jen tak nedá, oba nuncio použijí a jím posílení se mezi nimi rozhoří nenávistná bitva, probíhající po celých Spojených státech. Malé kalifornské městečko Palomo Grove ještě netuší, že se má stát dějištěm boje na život a na smrt, který hned tak neskončí. Jaff a Fletcher totiž zplodí děti….Kniha v českém jazyce!


Stažení Velké a tajné show zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Velké a tajné show (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Velké a tajné show zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Velké a tajné show.pdf (EUR-0.00)

  Velké a tajné show.epub (EUR-0.00)

  Velké a tajné show.doc (EUR-0.00)

  Velké a tajné show.txt (EUR-0.00)

  Velké a tajné show.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Velké a tajné show.PDF – (EUR 0.00);

  Velké a tajné show.MOBI – (EUR 0.00);

  Velké a tajné show.EPUB – (EUR 0.00);

  Velké a tajné show.DOC – (EUR 0.00);

  Velké a tajné show.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Knihy Umění (1.)

  Originální název:

  The Great and Secret Show (1989)

  Žánr:
  Literatura světová, Horory
  Vydáno: , Mustang
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  danny_21

  18.12.2016

  Jestli to není to nejlepší od Barkera od dob Hellraisera, ať si pro mě přijdou Cenobité. To smutné ale na tom je to, že to ani tak nestačí na lepší průměr. Co někomu po stránce nápadů stačí na celou kariéru, Barker je schopný nacpat do jedné knihy, v mých očích ale nedokáže poskládat do nějaké dechberoucí konzistentní formy a nezůstat jen u fragmentů a záblesků geniality … a navíc ty dialogy, proč jsou většinou tak fádní a umělé – ale do Everville se vydám – 60 %

  rene6927

  04.09.2016

  A zase… Barker se mě na nic zbytečně neptal, vzal mě a stáhl mě sebou do svého světa. Perfektně propracované. Znepokojující hrůza. Část "legie panen" na mě asi zapůsobila nejvíc. Nejradši bych dal deset hvězdiček. Prostě skvělý!

  Knišíl

  16.06.2016

  Na mě z dnešního pohledu kniha oplývá asi až mocnou dávku "devadesátkových" stereotypů. Barker odvedl skvělou řemeslnou práci, takže se kniha čte sama. Je také třeba vystihnout Barkerovu představivost, a jak dokázal sesmolit tento epický příběh do srozumitelné podoby, ale za mě to na maximum není.

  Dax

  20.04.2016

  Old school! Před fantazií páně Bakera nelze než smeknout. Zřejmě frčí v nunciu, protože Nápadů má v knize tolik, že by jiným autorům vystačili na knihy tři. Na druhé straně mi toho chce ukázat vždycky tolik najednou a všechno tak podrobně, že to brzdí děj a kouzlo se trochu vytrácí.

  kopeckyk

  22.08.2015

  Vynikající propracovaná záležitost, která mě uchvátila a knížku jsem přečetl za 3 dny.

  Faustka

  02.02.2015

  "Teď bylo krátce před úsvitem a při prvním slunečním paprsku budou muset jít spát. Ale než se rozední – dokud v nich jezero vyvolává představu moře – budou stát na jeho břehu a dívat se do tmy. Budou čekat s nadějí i strachem, až se z jejich snů vynoří i to druhé moře, jehož vlny je uchvátí a odnesou pryč."

  A tak tam stojím a doufám, že mě ty vlny odnesou s nimi.

  Ivan Kučera

  14.09.2014

  Jedno z najnáročnejších čítaní, aké som kedy absolvoval. Asi milión stranový a s desiatkami postáv a zápletiek a pod-zápletiek obdarovaný Gróf Monte Christo bol oproti Veľkej tajnej show čerstvo upečená šiška s kávou. Keď som sa Honzovi Vojtíškovi priznal, že som od Clivea Barkera ešte nič nečítal, odporučil mi práve tento kúsok. A ako vravím, niečo také som snáď nezažil. Je pravda, že to má 600 strán, ale obvykle mi to nerobí problém. No teraz robilo; text bol taký náročný, prepracovaný, plný fantázií a originálnych žánrových a iných postupov (s takým skĺbením hororu a fantasy som sa asi ešte nikdy v živote nestretol), že boli dni, keď som zvládol len jednu dve stránky a aj z toho som bol psychicky vyčerpaný. Barker zrejme nebude moja srdcová skupina, ale to nič nemení na fakte, že ide o v podstate až obdivuhodné (veľ)dielo, ktorého predstavivosť ako keby nepoznala hranice.

  ziriant

  14.08.2014

  Kniha mě bavila, zejména přibližně první polovina, potom už jsem měla pocit, že autor spíše ubírá než přidává. Nijak se nad knihou nepohoršuju, ba právě naopak bych čekala, že se z některých věcí posadím na zadek, že z toho šlo vytěžit více. To je asi základní pocit, který ve mně při dočtení převládal. Že to bylo jako celek fajn, četlo se dobře, ale nenašla jsem žádný výjimečný detail, který dělá z dobré knihy skvělou a nezapomenutelnou knihu. Taktéž postavy mi přišly trochu nevýrazné. Nicméně i když byl toto první Barkerův výtvor, který se mi dostal do rukou, nebude posledním.

  Kortexo

  18.05.2014

  Skvělé ve všech ohledech.Kniha jejichž rozsah je přes 600 stran, vždycky dává pocit pomalejšího děje, což v hororu nikdy dobře není!
  Clive Barker, v každém románu dokazuje, že je mistrem rozsahlých románů.Jediná stránka nevyjde nazmar.
  A to je velké umění…

  p.mihoc

  17.11.2013

  Tak musím napsat, za což jsem hodně rád, že mě Barker nezklamal. Měl jsem obavy z těžko čitelné a ještě hůře představitelné fantasy bichle, ale opak je pravdou. Autorův svěží, přehledný styl se chroustá jako po másle a vy se necháváte unášet na vlnách moře podstaty až do náležitě temného finále. Ono k čisté fantasy má tato kniha stejně vcelku daleko. Ano, zhmotňují se zde sny, mrtví nenacházejí klid ani po smrti, existuje Nuncio, tekutina, která po požití mění lidskost téměř v božství. Všechno tohle fantaskno má ale základ v hororovém podhoubí, ze kterého postupem času roste pěkně strašidelný literární pravák. A garantuji, že si na výsledné omáčce pochutná i velmi náročný mykolog. Mám však s panem Barkerem problém. Jeho vize jsou až příliš nereálné. Mám rád nebo spíše obdivuji autory fantastiky, u kterých si mohu po dočtení říct: ono by se to takhle mohlo stát, má to smysl, reálný či alespoň mýtický nebo pověrčivý základ navozující ve čtenáři pocit skutečně vyvolané a prožívané emoce (King). U téhle knihy však takový stav mysli postrádám. Je to "jen" hodně dobře napsaná, ponurá pohádka pro dospělé, se spoustou zohavených mrtvol a špetkou porna navrch. A to rozhodně není málo. Přeji příjemné, bizarní počtení.

  lazarus

  19.08.2013

  Mysteriozní, megalomanské fantasy. Četl jsem před mnoha lety, ale doteď vzpomínám.
  Everville bylo už trochu jiného ražení, ale Velká a Tajná Show je jedinečná.
  Velmistr hororu chrlí nápady jako na běžícím pásu a nenechá vás do poslední stránky vydechnout.

  mh.mail

  10.07.2013

  „Kingovský“ příběh napsaný někým jiným. Kniha mě kdysi v knihkupectví zaujala a tak jsem si ji přečetl. Od Cliva Barkera jsem jinak nic dalšího nečetl, takže nemám možnost srovnávat. Nápad a zpracování příběhu se mi velmi líbilo. Začetl jsem se a byl jsem zvědavý, jak se příběh vyvine. Fantazii naplno podněcovala především tajemná Trojice a pak nebezpeční Iads, přímo jsem si je dokázal představit, jak hrozivě mlčky připlouvají přes Ephemeris… Tahle kniha si přímo říká o zfilmování.

  doktorking

  16.01.2013

  Tak se přiznám že tohle jsem ani nedočetl což mě v případě Barkera kterého mám rád mrzí,takže po famozních knihách jako Hellraiser, Coldheart Canyon,Večně zatracení a všech knihách krve je tohle pro mě OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ.

  Melic

  14.06.2011

  Tak, dočteno. Po pravdě hodně těžko se mi vymýšlí, co vlastně napsat. Zdaleka nedisponuji fantazií Clive Barkera, který vymyslel příběh, jenž pořádně nedokážu vysvětlit (a kdoví, jestli vlastně plně pochopit). Zůstanu tedy "pouze" u dojmů z knihy.
  Bezesporu velmi dobrá kniha, která si drží vysoké tempo po celou dobu čtení. Určitě není pro každého, umím si představit, že člověk lpící na reálnu s toto knihou silně narazí (což ovšem i u většiny autorovy tvorby). Předpokládám, že taková osoba po ní však ani nesáhne. Příznivci Barkera, mezi které se řadím, najdou vše, na co jsou zvyklí – osoby disponující nadpřirozenou mocí, napětí, výkaly, a hlavně již zmiňovanou bohatou fantazii tvořící příběh, u kterého snad čtenář ani nemůže uhodnout, co se stane dále.
  Dávám čtyři hvězdy, ale být to první kniha, co od autora čtu, možná bych sáhl i po pěti.

  eraserhead

  26.11.2010

  Velké a tajné show bych označil za literární esenci Cliva Barkera. Barker román napsal ještě v době, kdy byl považován za jednu z nejzářivějších hvězd nejen literárního horroru, přesto v něm lze najít stopy Barkerova dalšího směřování – fantasy. Barker možná kdysi byl, slovy Stephena Kinga, budoucností horroru, během objevování a pronikání do tajů jeho díla mi však došlo, že Barker je spíše fantasy autor, než horrorový a toto jeho směřování nakonec i převážilo. Já jsem u Barkera skončil u jeho podivně mysteriózního fantasy románu Mysterium [Sacrament], po této knize jsem další jeho tvorbu nečetl, ale jednotlivé zmínky o jeho dalších románech mě jen utvrzují v tom, že nechal volný průchod svému fantasy směřování. Což nemyslím jako nějakou výtku. Barker vždycky fantasy prezentoval po svém a i v případě takřka pohádkového Zloděje duší si neodpustil svou brutální, hodně temnou a „nenormální“ verzi fantasy. V Barkerově podání by se Harry Potter minimálně poléval horkým voskem a potajmu sledoval své spolužačky při vyměšování a Narnie by byla oázou naprosto neomezených bezuzdných sexuálních hrátek, o nichž nikdo nemluví nahlas ale každý o nich sní.
  A právě v tomto je Barker naprosto vynikající. Nijak se nebojí odhalit a zabrnkat na vaše skryté touhy, představy či polohy vašeho vědomí. Dokáže do něj proniknout, pevně jej chytit a držet ho. Dělá to tak sebejistě, sugestivně a dobře, až se čtenářům a čtenářkám jeho četbou odhalené skryté myšlenky a fantazie, nemusí zdát příjemné. Barker prohlédl to, že v každé/m z nás se skrývá něco utajeného, něco, co se zatím neodhaleno skrývá samo, nebo co se snažíme skrýt sami/y a vědomě. On s tím pracuje, založil na tom (minimálně v počátcích) své dílo, hnětl kolem tohoto základu těsto konečného požitku. Barkerovy příběhy jsou často o tom uvnitř, i když pojednávají o tom venku (jako zde).
  Velké a tajné show napsal ještě v době, kdy se věnoval horroru a fantasy stránku své představivosti začal teprve objevovat. Román je čistým horrorem se silným fantasy pozadím. Nad klasickým horrorovým příběhem souboje dobra se zlem (nejen nadpřirozeného dobra a zla, ale dobra a zla i v lidech samotných) se klene nepřehlédnutelný opar fantasy pozadí. Barkerovi se však povedl naprosto unikátní, a dle mého názoru výborný, krok – tu fantasy stránku svého románu jen lehce naťukává a nikdy ji neodhalí naplno (což se o jeho dalších románech, např. Imagika) říct nedá. O onom tajemném, mysteriózním a silně fantasy Umění se jen tu a tam mluví, děj ani pořádně neodhalí, co přesně to je, Moře podstaty, do něhož se dostat je vlastně Jaffovým cílem neboť je přesvědčen že to je účelem a prostředkem získání Umění, je jen lehce načrtnuté a i když nejen do jeho vod, ale i na jeho pobřeží v závěru románu nakoukneme, o moc chytřejší také nebudeme. Ona fantasy linie příběhu tedy zůstává neustále jakoby v přítmí, za oponou, která se tu a tam, v závanu větru, poodhalí a umožní nám nakouknout jen na krátký okamžik, což jen více nabudí naše smysly, fantasii a představivost. Pravdou však také zůstává, že ono největší poodhalení, návštěva Moře Podstaty, je nejslabší a nejnudnější částí knihy.
  Tolik tedy k fantastičnosti románu. Zbytek je, jak jsem již řekl, takřka klasický horror přelomu osmdesátých a devadesátých let 20 století. Sledujeme bizarní proměnu Jaffa v takřka bezcitného nadčlověka, který se vidí na piedestalu lidstva a všichni ostatní lidského druhu jsou pod ním. Sledujeme urputný a i díky nunciu nerozhodný boj mezi ním a prozřivším Fletcherem ale hlavně, sledujeme osudy jejich dětí (včetně jejich geneze) a jejich spoluobčanů malého městečka Palomo Grove, kde má dojít ke konečnému souboji dobra se zlem a zúčtováním. Jenže kromě toho také zjistíme, že tohle všechno je jen jakýsi vedlejší produkt/projev mnohem většího nebezpečí, které lidstvu, či jeho dimenzi, vlastně hrozí.
  Clive Barker je skvělý povídkář, která na několika stránkách několika krátkými větami dokáže přesně vykreslit to, co má v úmyslu, veškerou svoji pohnutou a dost vyšinutou fantasii. Velké a tajné show je důkazem, že to dokáže i v románové formě. Děj se odehrává v několika časových liniích a místních rovinách. Nejzajímavější na něm je jakási neexistence/absence hlavního hrdiny. Tu román prostě nemá. Ač by se to mohlo zdát, není jim Jaff, ani Fletcher a už vůbec ne jejich děti. Z celé, zhruba 7-8 členné skupinky postav, jejíž prostřednictvím se děj ubírá kupředu každá z nich na jistou dobu vystoupí do popředí, stane se hlavní postavou dané části příběhu, aby zase nakonec ustoupila, nebo se ukázala pro další odvíjení příběhu nedůležitá. Jaff, který nás do celého příběhu uvede a rozhýbe jeho kola k pohybu se po čase ukáže být jen jakýmsi prostředníkem pro další děj bezpředmětným, aby se nakonec ke konci na krátkou dobu vrátil a veškerý tento dojem jen a jen potvrdil. Jaffovy a Fletcherovy děti, dvojčata Jo-Beth a Tommy-Ray a Howie, které mají v jejich smrtonosném boji pokračovat, se ukážou být jen pouhými figurkami na šachovnici, které lze kdykoliv obětovat pro konečný cíl. Až někde v půli, zpočátku jen jako bezvýznamná vedlejší postava, se objeví charismatická postava Tesly, která nakonec sehraje důležitější roli, než by se vůbec mohlo zdát. Stejné se dá říci o Barkerově zřejmě osudové a oblíbené postavě detektiva Harry D’Amourovi (mnohem větší prostor dostane v pokračování tohoto románu Everville a je hlavním hrdinou Barkerova filmu Lord of Illusion), který se najednou objeví až v samotném závěru příběhu, je však (ukáže to hlavně závěrečný rozhovor) velice důležitý. Jednou z nejdůležitějších postav se pak nakonec jeví tajemný Kissoon, který se objeví na začátku románu, pak dlouho, dlouho nic a jeho pravou podstatu a důležitost v příběhu odhalíme až na konci. Všechny tyhle postavy, jejich vzájemnou a proměnlivou důležitost, Barker dokázal skvěle a poutavě ukočírovat.
  Měl-li bych Cliva Barkera charakterizovat dvěma slovy, mé znalosti jeho díla mě nutí konstatovat (bez jakéhokoliv negativního zabarvení), že je to bizarní úchyl. Nikdy se ve svých románech a povídkách neštítil jakékoliv bizarnosti, nechutnosti, úchylky či nenormálnosti (v mínění některých zřejmě i nelidskosti), která by však nepůsobila jednostranně, prvoplánovitě a jaksi sebestředně. Všechny prasárny, které ve svém díle popisuje jsou kompaktní s celkem, slouží mu, jsou jeho nutnou součástí a děj jako takový jen popohánějí kupředu. Ve Velkém a tajném show silně prokazují svou sílu. Klasický, až se mi chce opravdu napsat kingovský, horrorový román, relativně přístupný, plný zla (Jaff), podivností (Kissoon), mystéria (Moře Podstaty), lidských tragédií (Legie Panen), kouzel, iluzí a tajemna, Vám najednou nafackuje ženou souložící se psem, Kissoonovými nestvůrnými pobočníky, které vyrábí ejakulací na své výkaly nebo silnou incestní zápletkou (Tommy-Rayův narůstající a neovladatelný vztah k sestře) či sexualitou obecně (Legie Panen). Barker prostě dokáže zabrnkat na vaše citlivé stránky, respektive dokáže je odhalit a povzbudit. Můžete se tomu bránit, ale on prostě ví, jak na to. Přemýšlení, proč je mou nejoblíbenější a z celého románu nejlepší a nejčtivější (čte se jedním dechem) kapitolou hned druhá nazvaná Legie Panen, mě nepřivádí na uspokojivým a příjemným odhalením.
  I přes počáteční slabší rozjezd (Jaffova prozření a proměna) se román nakonec rozjede, postupně zrychluje a minimálně drží stabilní rychlost.
  Velké a tajné show je nejlepší Barkerovou knihou, co jsem četl. Dodnes vzpomínám, jak na mě působila, když jsem ji četl poprvé. Byl jsem strašně nadšený a hltal každou další stánku. Je literárním výtažkem toho nejlepšího, co přelom 80. a 90. let 20. století v horroru přinesl. Je jen škoda, že zrovna tuhle jeho knihu nikdo ještě nezfilmoval.  TAGS:

  Online Velké a tajné show ebook, Kniha Velké a tajné show FB2, Download Velké a tajné show PDF , Download Velké a tajné show MOBI, Online Velké a tajné show kniha, Zdarma Stažení Velké a tajné show IPhone, Online kniha Velké a tajné show PDF, Zdarma Velké a tajné show DJVU, Zdarma Stažení Velké a tajné show TXT, Stažení Velké a tajné show RTF, Online Velké a tajné show FB2 , e-kniha Velké a tajné show stažení TXT, Zdarma Velké a tajné show stažení kniha, e-kniha Velké a tajné show download MOBI, Stažení Velké a tajné show IPad, Číst Velké a tajné show MOBI, Číst Velké a tajné show DOC, Zdarma Velké a tajné show AWZ, Download e-kniha Velké a tajné show iPad , Zdarma Velké a tajné show DJVU, Download Velké a tajné show e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Velké a tajné show DVD, Číst Velké a tajné show TXT, Book Velké a tajné show stažení DJVU, Velké a tajné show stažení kniha zdarma, Velké a tajné show stažení kniha pdf zdarma, Velké a tajné show pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Velké a tajné show pdf zdarma, Velké a tajné show stažení kniha epub zdarma, Velké a tajné show ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply