Velký Gatsby Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Velký Gatsby Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Velký Gatsby Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Velký Gatsby


Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za „jazzový věk“ a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity „ztracené generace“, přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová pronikli v éře prohibice do těchto sfér každý po svém a tak se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké „nevinnosti“. Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého „zeleného světla“ – oné „šílené, vzrušující budoucnosti, která před námi rok za rokem ustupuje“ – a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce. Fitzgeraldovo působivé zpracování meziválečné podoby amerického snu přinášíme v novém, moderním překladu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Velký Gatsby zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Velký Gatsby (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Velký Gatsby zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Velký Gatsby.pdf (EUR-0.00)

  Velký Gatsby.epub (EUR-0.00)

  Velký Gatsby.doc (EUR-0.00)

  Velký Gatsby.txt (EUR-0.00)

  Velký Gatsby.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Velký Gatsby.PDF – (EUR 0.00);

  Velký Gatsby.MOBI – (EUR 0.00);

  Velký Gatsby.EPUB – (EUR 0.00);

  Velký Gatsby.DOC – (EUR 0.00);

  Velký Gatsby.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Great Gatsby (1925)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Formáty eknihy: MOBI
  Vydáno: , Leda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (308)

  Přidat komentář

  ZNellyZ

  13. ledna

  Snad poprvé můžu říct, že se film vyrovnal knize. Kniha mě bavila, úžasně se četla a vůbec mi nepřekáželo, že jsem jako první viděla film.

  Landreth

  02. ledna

  Velký Gatsby má pomalejší rozjezd, ale s přibývajícími stránkami se děj rozjíždí a závěr už nedává vydechnout. Především to je zajímavý pohled do života nejvyšších příček americké společnosti v meziválečném období, na bujaré večírky a oslavy (až mi trochu vyskočila v hlavě Hostina Trimalchiona) a na zbohatlíky, kteří nemají zrovna nejlepší charakter…

  agatha2

  30.12.2017

  Knihu jsem četla poprvé kdysi na střední, pak jsem viděla během let obojí filmová zpracování, jak s Redfordem, tak s DiCapriem a nyní jsem se ke knize vrátila ještě jednou. Vím, že na střední mě kniha okouzlila, Gatsby se pro mě stal velkým hrdinou tragicky zesnulým kvůli své velké lásce. Nyní vnímám knihu naprosto jinak, dějová linka týkající se lásky pro mě již není až tak okouzlující a rozhodně ne stěžejní. Není to tak dávno, co jsem četla knihu o Zeldě a Scottovi, na jejímž základě jsem se pídila o dalších informacích z života tohoto manželského páru. Nevím, jak moc můj současný názor na knihu ovlivnilo to, že jsem se zajímala o autorovo soukromí, ale Fitzgerald v zastoupení Nicka na mě působí jako pozér, člověk pohrdající určitou společností, ale přitom ve skrytu duše toužící být součástí oné společnosti.

  Eliot30

  26.12.2017

  Příběh mám moc ráda, ale na plátně vypadá lépe než v knize.

  PavlínaAlžběta

  20.12.2017

  Klasický román od skvělého spisovatele, který špičkově uměl psát i vystihnout éru, ve které se román odehrává. Příběh o lásce, lidském chování a projevu. Děj knihy je svižný a jistě vás vtáhne do 20. let, doby prohibice do Ameriky, kde luxus noblesa se kříží s chudobou. Po stavy mě nijak zvlášť neoslovily jako u jiných románů světové klasiky i tak je kniha moji oblíbenou. Bohužel každý naráží a srovnává tuto knihu s filmovou verzí s Leonardem Dicapriem. To prostě nelze, vezměte v potaz, kdy kniha byla psaná a jakým stylem, film, který není tak starý dodává díky Leonardovi a skvělé výpravě více wow. Já četla knihu prvně a ještě tento film neexistoval, mojí vlastní fantazií jsem si představovala postavy, okolí a Jaye Gatze alias Velký Gatsby. Skvělá kniha s dobrým dějem i očekávaným závěrem. Možná pro dnešní mladou generaci hůře čitelná, za mě klasika, jak má být.

  Murus

  10.12.2017

  Velmi pěkná kniha o nešťastné lásce a částečně i o lidském charakteru. Vůči knize mám pár výtek. První je třeba ta, že i přestože jsou první kapitoly důležité v rozvíjení postav, jsou irlevantní k celkovému příběhu. Nelíbila se mi jedna pasáž s vyjmenováváním jmen ale je poměrně rychlá. Celkově je to kniha velmi pěkně napsaná, i když si myslím, že by měla být dvakrát tlustší.

  Murus

  10.12.2017

  Velmi pěkná kniha o nešťastné lásce a částečně i o lidském charakteru.
  Vůči knize mám pár výtek. První je třeba ta, že i přestože jsou první kapitoly důležité v rozvíjení postav, jsou irlevantní k celkovému příběhu. Nelíbila se mi jedna pasáž s vyjmenováváním jmen ale je poměrně rychlá.
  Celkově je to kniha velmi pěkně napsaná, i když si myslím, že by měla být dvakrát tlustší.

  kikiodvi

  26.11.2017

  2,5* Snad poprvé se mi stalo, že se mi film líbil víc než knížka. Vlastní příběh mě zaujal a Gatsbyho jsem svým způsobem chápala, ale neoslovil mě styl. K některým větám jsem se musela znovu a znovu vracet, abych si byla jistá, že jsem správně pochopila jejich význam. Dost mi to zkazilo čtenářský zážitek a myslím si, že knížka mohla být napsaná daleko čtivějším způsobem.

  kdu

  20.11.2017

  Byla jsem překvapená, jak věrně kopíruje film s DiCapriem knihu. Čekala jsem dějové linky nebo situace, které by byly ve filmu vynechány či upraveny. Nenašla jsem. Za tohle filmařům tleskám. Gatsbyho si už nedokážu představit jinak než jako Leonarda.

  Ondrášeček

  15.11.2017

  Tento román mě zpočátku příliš nezaujal, jeho postavy mi totiž přišly jako naivní a snadno prohlédnutelné, příběh jako poněkud jednoduchý. Z tajemného Gatsbyho se postupem času stala nevyzrálá osobnost s neúspěšným osobním životem, jež se na to místo přestěhovala a pět let pořádala oslavy jen kvůli své dávné lásce, zároveň kterou za jeho zády i přes jeho pohostinnost všichni pomlouvají. Jeho láska se zde jeví jako utkvělá upnutost na dávný ideál, který se snaží přes všechny změny s horlivým majetnickým chtíčem obnovit. Právě kontext příběhu je ale něčím, co jej činí zajímavým. Znázorňuje totiž ono poválečné zmatení, které může nastat v srdci toho, jehož život přerušila válka. Kniha ukazuje, že i s hromadou peněz si člověk zdaleka nezajistí stabilní ani šťastný osobní život, pokud nemá své hodnoty na správném místě. Je tedy typickou ukázkou života americké bohaté třídy a jejích materialistických rozmarů, kdy při cestě jejím životem dochází ke střetu růžových představ o světě a přibývajícího věku (Nick na konci knihy poeticky dosáhne třiceti let). Hlavní hrdina v celé knize představuje jakési okno do tohoto světa, není totiž ani zdaleka tak bohatým, rozmarným nebo známým jako ostatní postavy. Naopak s Gatsbym od začátku nesouhlasil a s druhými se snažil především počestně vycházet. I on ovšem prodělá duševní změnu, dojde totiž k určitému zklamání v lidi a jeho zážitek v něm způsobí pohnutku natolik velkou, že napíše tuto knihu.

  Pro mnoho lidí zůstane odkaz této knihy jako smutný příběh nenaplněné lásky, která jde daleko za hranice chápání, pro mě ovšem zůstane jako klíčový motiv právě dětská nevyzrálost povah, která byla způsobena účinkem své doby. Román hodnotím jako zajímavý a oceňuji jeho poselství budoucím generacím i atmosféru svojí doby, ač se příliš neztotožňuji ani s jednou z postav.

  mikela

  10.11.2017

  Nádherný příběh, ale se strašným koncem. Gatsbyho jsem si zamilovala a on skončil takhle?

  RicardoB

  05.11.2017

  Knížku jsem četl až po shlédnutí Luhrmanova filmu a pro mně trošku nečekaně se mi kousek s Di Capriem v hlavní roli líbil víc. Uvědomuji si že film nebyl převratným dílem, přesto mně však zaujal svoji pompézností a okázalostí, kterou jsem očekával i od knihy, ale kterou jsem v ní bohužel nenašel v dostatečné míře.

  Fitzgerladova kniha ovšem rozhodně není špatná, je to příjemné čtení které ovšem mělo mnohem, mnohem vyšší potenciál

  Dyenn

  05.11.2017

  skvělá kniha

  ddkk

  30.10.2017

  Velkého Gatsbyho už navždy budu mít spojeného s původním českým překladem a hlavně s osobností Roberta Redforda, který je mnohem "víc Gatsby" než Leonardo DiCaprio…Pro mne je Gatsby typický fitzgeraldovský příběh se vším všudy, pro dnešní generaci možná ne příliš zkousnutelný, nicméně u mne boduje…

  michaela1992

  29.10.2017

  Musím se přiznat, že knížku jsem četla až po té, co jsem viděla filmové zpracování. Na poprvé jsem ji navíc odložila, protože mě jako čtenáře nedokázala správně zaujmout. Teď, když jsem se k ní vrátila, měním své počáteční hodnocení, až nyní jsem byla ve správném rozpoložení a knihu jsem si užila, je to klasika s velkým sociálním přesahem. Má poslání a rozhodně stojí za to ji přečíst a odnést si z příběhu ponaučení. Dokázala ve mně probudit i emotivní stránku, za což vždy autora cením.

  SuperSojka

  28.10.2017

  Knihu jsem si přečetla asi dva roky po shlednutí posledního z natočených filmů, který mě lehce zklamal. A kniha naopak ne, prožívala jsem Gatsbyho osud skrze ni velmi intenzivně. Jeho zoufalou lásku k Daisy, které podřídil své konání. Nešťastný příběh člověka s hlubokým citem v povrchním pozlátkovém světě.

  Natyna3

  18.10.2017

  Kniha trošku zklamala má očekávání. Doufala jsem v silný příběh, ale ten se nekonal nebo byl podán způsobem, který mě vůbec nezasáhl.
  Autor zde mimo jiné poukazuje na lidské pokrytectví, které nechybí ani v dnešním světě. Myslím ale, že tuto skutečnost si lidé uvědomují i bez toho, aby četli tuto knihu.
  Je to klasika a já nechci srážet její hodnotu, přesto ale nehodnotím příliš pozitivně.

  Anastazie0810

  17.10.2017

  Tato kniha je klasika, i když ji každý nečetl, tak ji znají. Velká láska, která si projde tolika úskalími. Okno do duše hlavních postav. Vykreslení doby, ve které se vše odehrává. Život bohaté smetánky 20. let, prohibice v Americe. To vše a ještě mnohem víc děla z Fitzgeralda opravdového mistra. Filmové zpracování je překvapivě stejně dokonalé jako kniha sama. Nesmrtelný milostný příběh.

  Mermaida

  13.10.2017

  Musím přiznat, že ačkoliv jsem na knihu slyšela a četla docela chválu, mě nijak neoslovila. Ze začátku nuda, až jsem i uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak se to najdednou rozjelo, a …. a byl konec. Takový neslaný nemastný a najednou Bum a finish. Knihu jsem četla vlastně jen díky čtenářské výzvě – 1.téma (původně jsem zamýšlela, že budu číst "Koně se přece střílejí" od Horace McCoy).

  Torgal

  11.10.2017

  Do komentára k poslednému filmovému spracovaniu tejto knihy som na ČSFD pred pár rokmi napísal: „Nepoznám Fitzgeraldovu predlohu, ale dúfam, že to nie je tak povrchná báchorka ako ju prezentuje tento film.“ Síce sa v knihe dá nájsť presah do kritiky americkej spoločnosti, ale v jadre tá veta bohužiaľ platí. Rozsahom dlhšia poviedka so slušným slohom, ale do polovice je to príšerná nuda. Potom sa už začne diať niečo zaujímavejšie, stále je to ale len romantická fraška. Bohužiaľ, ďalšia klasika čo išla mimo mňa. 5-/10

  Aki12

  29.09.2017

  Kniha Velký Gatsby je zajímavá a i když mám z knihy rozporuplné pocity, určitě ji doporučuji všem, kteří rádi čtou silné příběhy o lásce.

  Leniik33

  19.09.2017

  Bohužel mě tato knížka moc neoslovila. Nesedl mi styl pana Fitgeralda. Příběh je zajímavý, ale knížka není moc čtivá.

  akinomV

  14.09.2017

  Bohužel jsem nejprve viděla film a pak až četla knihu, takže jsem trošku ovlivněná. Knížka se mi moc líbila, ale tak nějak jsem postrádala větší vylíčení té pompéznosti večírků, toho snobského povrchního života. Závěr mi zase přišel trošku moc rychlý a v hlavě se mi promítal film, který jsem hned s knihou porovnávala. V tomto případě bych řekla, že film má trošku víc bodů než kniha, ale i tak její poselství a emoce člověka zasáhnou. Ačkoliv jsem znala konec, opět jsem ho prožívala a bylo mi smutno. Rozhodně doporučuji!

  SmallLucia

  12.09.2017

  Trvalo mi delší dobu ji přečíst, nebyla moc čtivá, ale příběh špatný nebyl. Za mě ale radši film.

  Malýmedvěd

  07.09.2017

  Moc pěkná kniha, zaujala mne hlavně taková snová atmosféra většiny popisů, které v knize jsou. Psychologie postav je velmi dobře vykreslená a člověka nutí přemýšlet.

  syskas

  06.09.2017

  Pokrytectvo, pretvárka, snobstvo, p
  riživovanie sa na iných – to všetko je v tejto knihe. Napriek tomu sa dobre číta. Núti človek rozmýšľať nad tým, čo je v živote naozaj dôležité. A také knihy mám rada.

  Leenah

  03.09.2017

  Skvělá kniha z kategorie literární klasiky, která se dá přečíst velmi rychle. Příběh o tom, že se nevyplácí vydávat se za někoho, kým nejsme, i když tomu sami postupně uvěříme. Mně osobně se moc líbil jazyk, kterým Fitzgerald píše, jeho charakteristiky lidí honících se za americkým snem, rychlé sledy událostí, žádné vleklé popisy, i když je mi jasné, že ne každému tento styl vyhovuje. Taky jsem ráda, že jsem se ke Gatsbymu dostala až několik let po maturitě, nejsem si jistá, jestli bych ji dřív plně docenila a jestli bych se k ní pak ještě vrátila. Doporučuji všem, kteří mají pocit, že toho ve svém životě nemají dost… Vlastně je to trochu nadčasová kniha – honba za bohatstvím, slávou, pozlátkem… "A tak se zmítáme dál, čluny proti proudu, unášené neustále zpátky do minulosti."

  Lely

  03.09.2017

  Na to, že je to uznávána klasika, tak mi trvalo strašně dlouho něž jsem se dokopala ke čtení.
  Nemůžu říct, že bych se do téhle knihy vyloženě začetla, spíše se tam střídaly zajímavé pasáže s né moc zajímavými. A chvíli trvalo než jsem se v ději zorientovala.
  Za mě je to kniha plná sobeckosti, naivity a povrchnosti.
  I když jsem ráda, že jsem jí přečetla, tak nemyslím že se k ní budu vracet.

  Markéta ♡

  11.08.2017

  Knihu jsem četla, protože je v kánonu maturitní četby, jinak bych se k ní asi nedokopala.
  První jsem viděla film a čekala, že kniha bude lepší (jako skoro vždy), ale upřímně mě více bavil film.
  Děj je krásný a určitě stojí za to, ale kniha pro mě byla lehkým zklamáním.

  "Bůh ví, co jsi dělala, ví všechno, co jsi dělala. Mě obelhat můžeš, ale nemůžeš obelhat Boha!"

  Peti

  09.08.2017

  Mám pocit, že se jedná o jednu z knih z povinné četby. Četla jsem ji až nyní, dlouho po dokončení školní docházky a nějak nevím, co si o ní myslet. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, příběh má hlubokou myšlenku – povrchnost, sobeckost, sortování. Ale zpracování jako takové mě příliš neosvojilo. Zkusím doplnit ještě shlédnutím filmu.
  TAGS:

  Online Velký Gatsby ebook, Kniha Velký Gatsby FB2, Download Velký Gatsby PDF , Download Velký Gatsby MOBI, Online Velký Gatsby kniha, Zdarma Stažení Velký Gatsby IPhone, Online kniha Velký Gatsby PDF, Zdarma Velký Gatsby DJVU, Zdarma Stažení Velký Gatsby TXT, Stažení Velký Gatsby RTF, Online Velký Gatsby FB2 , e-kniha Velký Gatsby stažení TXT, Zdarma Velký Gatsby stažení kniha, e-kniha Velký Gatsby download MOBI, Stažení Velký Gatsby IPad, Číst Velký Gatsby MOBI, Číst Velký Gatsby DOC, Zdarma Velký Gatsby AWZ, Download e-kniha Velký Gatsby iPad , Zdarma Velký Gatsby DJVU, Download Velký Gatsby e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Velký Gatsby DVD, Číst Velký Gatsby TXT, Book Velký Gatsby stažení DJVU, Velký Gatsby stažení kniha zdarma, Velký Gatsby stažení kniha pdf zdarma, Velký Gatsby pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Velký Gatsby pdf zdarma, Velký Gatsby stažení kniha epub zdarma, Velký Gatsby ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply