Veľký rozvod Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Veľký rozvod Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Veľký rozvod Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Veľký rozvod


C. S. Lewis nás pozýva na výlet do Neba a Pekla. Používa svoj rozprávačský talent, aby nám podal alegorický príbeh o ceste autobusom, ktorý premáva medzi Peklom a Nebom. Domnievame sa, že obyčajným vývojom, postupnými úpravami alebo zušľachťovaním nakoniec premeníme zlo na dobro, a že nikto po nás nebude chcieť, aby sme definitívne odhodili všetko, čo by sme si radi ponechali.

Toto presvedčenie považujem za katastrofálny omyl. Nemôžeme si brať všetku svoju batožinu na všetky cesty. Dokonca aj naša pravá ruka alebo pravé oko môžu byť z tých vecí, čo budeme musieť na niektorej ceste zanechať.Kniha v českém jazyce!


Stažení Veľký rozvod zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Veľký rozvod (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Veľký rozvod zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Veľký rozvod.pdf (EUR-0.00)

  Veľký rozvod.epub (EUR-0.00)

  Veľký rozvod.doc (EUR-0.00)

  Veľký rozvod.txt (EUR-0.00)

  Veľký rozvod.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Veľký rozvod.PDF – (EUR 0.00);

  Veľký rozvod.MOBI – (EUR 0.00);

  Veľký rozvod.EPUB – (EUR 0.00);

  Veľký rozvod.DOC – (EUR 0.00);

  Veľký rozvod.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Great Divorce (1945)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Porta Libri
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (20)

  Přidat komentář

  MilujuV.Huga

  19. ledna

  Ačkoliv s Lewisovými názory prezentovanými v této knize veskrze souhlasím, zpracování knihy se mi nelíbilo.

  Nakonec budou jen dva druhy lidí. Ti, kteří řeknou Bohu "Buď vůle tvá", a ti, kterým řekne Bůh "Buď vůle tvá".

  Simonovič

  29.10.2017

  Kniha pre ľudí ktorí radi a veľa rozmýšľajú. Myšlienky a otázky o živote, správaní človeka podané nenásilne formou príbehu – Lewis donúti čitateľa rozmýšľať, nekladie mu silene odpovede, no čitateľ s ním nemôže nesúhlasiť – aspoň ja som nemohol. Kniha ktorá otvorí oči, a je dobré sa ku nej vrátiť.

  Madlobina

  31.07.2017

  Veľmi pekná kniha. Rozhovory medzi tými, čo už prijali a tými, čo ešte nevidia čo majú prijať. Knihu ešte spracuvávam. Asi začínam vidieť…

  ZuzziŠ

  17.06.2017

  A stejně jsem nejšťastnější, že tu knihu vlastním, že je má, že se k ní můžu vrátit, až se mi bude chtít a ne hned poté, až ji budou mít v knihovně, protože … protože to stojí a bude stát za to.
  Jak psal Vácha – největším paradoxem křesťanství je to, že do pekla jdeme, protože to sami chceme.
  A jak psal Pavel – a budu chápat plně.

  vlkcz

  29.05.2017

  Nějak nevím. Napsané je to zajímavě, jak jen to Lewis umí. Ale upřímně, Poslední bitva byla na podobné téma a přišla mi lepší. Možná má pan Lewis pravdu ve svém nesmiřitelném postoji, že aby člověk mohl do Nebe, musí nechat všechno pozemské za sebou. Ale když tak člověk čte svědectví lidí, kteří prošli klinickou smrtí (např. Anita Moorjani – Musela jsem zemřít), tak to vypadá, že to je asi trošku jinak.

  sandra5627

  25.09.2016

  Jedna z těch pár skvělých knih,které jsem od pana Lewise četla. A taky moje neojblíbenější. Četla jsem jí v době,kdy jsem tíhla ke křest’anství a neskutečně mě to zasáhlo,jak trefně to umí tenhle pán vše vystihnout…. Opravdu mistrovské dílo a doporučuju všem bez výjimek.

  Scarlett44

  14.08.2016

  Málo kníh ma tak udrelo priamo do tváre ako táto. Jednoducho majstrovstvo.

  kacaabba

  08.06.2016

  Ano, bylo to dobré, člověk se v knize seznámil s řadou lidských typů a jejich náladami, vášněmi, nenávistmi…, ale jestli byste rádi "majstrštych" od tohoto autora, pak vezměte do ruky Rady zkušeného ďábla. V této knize se autor spíše obrací k hledajícím, v Radách ke křesťanům na začátku cesty.

  Benjo

  04.06.2016

  Zajímavá knížka, která je však mnohem víc o našem než o onom světě. Jako kresťan mám nadějnější představu o tom, co bude ‘pak’…ale možná jsem Lewise moc nepochopil…a ač jsem často nesouhlasil, nebo namítal, byla knizka velice čtivá. Prečetl jsem ji během dvou dní.

  Hanka_Bohmova

  26.05.2016

  Velmi podnětná knížečka, kromě jiných zajímavých myšlenek i několik trefných variací na téma "zatvrzelé srdce".

  "Co bych tu dělal, neprosím se nikoho o milost. Jsem slušný člověk, a kdyby tu byla nějaká spravedlnost, tak jsem tady už měl být dávno. Můžeš jim to vyřídit!"

  pucii

  30.04.2016

  Pro mne byla kniha přínosná, k zamyšlení se. (Není to typ knihy, do které se člověk začte a nedokáže se odtrhnout, spíše přečte kousek a nějakou dobu trvá, než jej vstřebá.) Kniha je však na mne velmi náročná a některé části jsem ještě nedokázala pochopit – budu se k ní muset vrátit. Nicméně je nadčasová.

  Candide

  12.01.2016

  Skutečný skvost! Je k neuvěření, kolik moudrosti, pravdy a podnětů k sebereflexi je možné vměstnat do útlé knížečky, která je navíc aktuální ještě 70 let po svém vzniku. Nevidím jiné vysvětlení, než že je zkrátka geniální.

  Laviii

  13.05.2015

  Krásné dílo, nutí neustále používat mozek a přemýšlet o všem co je napsáno. Až na ten konec mě ohromovala – konec se dal předpokládat.

  Kelderek

  26.04.2015

  Přečetl jsem už dvakrát – doporučuju hlavně křesťanům či hledajícím lidem… ikdyž sám autor říká, že jde o dílo jeho fantazie, tak je třeba říct, že to je fantazie mistrná a inspirovaná snad samotným Nejvyšším. škoda jen, že kniha nebyla delší..pokud někdo víte o podobné knize, ozvět se mi..

  Skip

  20.01.2015

  Kniha, která přiměje k zamyšlení. Neříkám, že každého, ale ten potenciál v sobě rozhodně má. Bohužel nedokážu nějak jasně a srozumitelně písemnou formou vyjádřit, o čem kniha je. Lewis vyjadřuje své myšlenky především o dobru a zlu, o cestách v lidském životě a rozhodnutích, která musí každý dělat na jednotlivých rozcestích. Není to kniha návodná ani motivační, jaké jsou dnes vydávány v tak velkém počtu. Nejde ani o složitě filozofické dílo.

  EvaHlu

  24.10.2013

  Skvělá kniha, není zde nouze o vtipné momenty, ale je zároveň velmi hluboká. Opravdu doporučuji k přečtení!

  Paulhunterspet

  08.03.2013

  Pana Lewise rozhodně nezatracuji do budoucna, ale jsem lehce zklamaná. Tenká knížečka mi trvala snad dva týdny dokončit, protože jsem ji neustále odkládala a nužívala jsem si ji. Finále mi vrátilo opět chuť k četbě kvůli zajímavému dialogu. Ale dnes už vím, že se k n pravděpodobně moc vracet nebudu. Duchovno mi je totiž v pravdě cizí, ale filozoficky pojaté rozhovory postav jsou zajímavé a ráda je doporučím.

  ivorey

  05.03.2013

  Knížka začala velmi zajímavě a hnedka mě nadchla, ale byla jsem trochu zklamaná z konce, čekala jsem něco víc.

  Renava

  14.01.2013

  Objemom malá, avšak obsahovo hlboká záležitosť, ktorá toho ponúka veľa nielen veriacim, ale tiež všetkým hľadajúcim. Fiktívny náhľad do neba cez príbehy ľudí (vlastne duchov), ktorí sa ocitli na druhom brehu, poskytuje vskutku zaujímavé analýzy nášho vnímania životných hodnôt, našich vzťahov a postojov, z pohľadu večnosti. Mnohé z nich sú prekvapivé, až šokujúce – biskup sa dostáva do pekla, vrah sa ocitá v nebi, pričom argumenty – prečo je tomu tak, sú ešte prekvapivejšie.
  Táto brožúrka zo seba chŕli slušnú kopu otáznikov, ktorých roztriedenie potrvá oveľa dlhšie, ako samotné čítanie knihy. Treba rátať s tým, že napriek útlosti to rozhodne nie je ľahké čítanie, kto pozná C.S.Lewisa, je na to pripravený.

  „…..kdyby se všechna osamělost, všechny zlosti, nenávisti, závisti a nepokoje, které Peklo obsahuje, smotaly do jednoho jediného zážitku a položili na misku vah proti nejnepatrnějšímu okamžiku radosti, pociťované tím nejposlednějším tvorem v Nebi, vážily by tak málo, že by to váha vúbec nezaznamenala. Zlo nemúže uspět, i když je tak opravdové jako dobro. Kdyby všechna bída Pekla pronikla do vědomí toho nepatrného, žlutého ptáčka támhle na té větvi, byla by beze stopy pohlcena stejně jako kapka inkoustu, která by padla do Velkého Oceánu, proti ktoremu je pozemský Pacifik pouhou molekulou.“

  Petiz

  08.08.2012

  takova fantasy s hlubším smyslem  TAGS:

  Online Veľký rozvod ebook, Kniha Veľký rozvod FB2, Download Veľký rozvod PDF , Download Veľký rozvod MOBI, Online Veľký rozvod kniha, Zdarma Stažení Veľký rozvod IPhone, Online kniha Veľký rozvod PDF, Zdarma Veľký rozvod DJVU, Zdarma Stažení Veľký rozvod TXT, Stažení Veľký rozvod RTF, Online Veľký rozvod FB2 , e-kniha Veľký rozvod stažení TXT, Zdarma Veľký rozvod stažení kniha, e-kniha Veľký rozvod download MOBI, Stažení Veľký rozvod IPad, Číst Veľký rozvod MOBI, Číst Veľký rozvod DOC, Zdarma Veľký rozvod AWZ, Download e-kniha Veľký rozvod iPad , Zdarma Veľký rozvod DJVU, Download Veľký rozvod e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Veľký rozvod DVD, Číst Veľký rozvod TXT, Book Veľký rozvod stažení DJVU, Veľký rozvod stažení kniha zdarma, Veľký rozvod stažení kniha pdf zdarma, Veľký rozvod pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Veľký rozvod pdf zdarma, Veľký rozvod stažení kniha epub zdarma, Veľký rozvod ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply