Vesnice „kanibalů“ Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vesnice „kanibalů“ Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vesnice „kanibalů“ Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vesnice „kanibalů“


V srpnu 1870, ve vesničce Hautefaye, v kraji Dordogne byl během dvou hodin odsouzen jistý mladý šlechtic a pak zaživa upálen za přítomnosti několika set osob, které jej obviňovali, že vykřikoval: „Ať žije republika!“ Účastníci těchto událostí se později holedbali tím, že si dali „pečínku z Prušáka“. Zanedlouho poté, v roce 1871, tuto událost republikánský novinář Charles Ponsac označil za nejhorší zločin v dějinách kriminalistiky a přisoudil mu politický charakter.

Známý francouzský historik Alain Corbin v mistrovsky vyprávěné studii postupuje jako skutečný vyšetřovatel tohoto záhadného a podivného masakru. Nastiňuje politické klima roku 1870 a ukazuje, jak příval zpráv i polopravdivých fám o válečných neúspěších Francie v jejím konfliktu s Pruskem, naivita politické reprezentace, touha po návratu starého režimu i prožitá strádání dovedly venkovské obyvatelstvo k tomu, že se uchýlilo k takovým projevům nepochopitelné a nevýslovné krutosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vesnice „kanibalů“ zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vesnice „kanibalů“ (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vesnice „kanibalů“ zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vesnice „kanibalů“.pdf (EUR-0.00)

  Vesnice „kanibalů“.epub (EUR-0.00)

  Vesnice „kanibalů“.doc (EUR-0.00)

  Vesnice „kanibalů“.txt (EUR-0.00)

  Vesnice „kanibalů“.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vesnice „kanibalů“.PDF – (EUR 0.00);

  Vesnice „kanibalů“.MOBI – (EUR 0.00);

  Vesnice „kanibalů“.EPUB – (EUR 0.00);

  Vesnice „kanibalů“.DOC – (EUR 0.00);

  Vesnice „kanibalů“.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Le Village des « cannibales » (1986)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Ronnie68

  15.11.2017

  Kniha se mi četla úžasně rychle a nebylo to jen tím, že je útlá. Měla příběh založený na historii, který byl dokreslen právě historickými událostmi a jak tenkrát vesnické obyvatelstvo smýšlelo a bylo snadno ovladatelné – přes názory. Bylo tam popsána poprava aristokrata z dané vesnice, na kterého svedli všechny možné zločiny a ještě si mysleli, že je císař odmění …. bylo to zajímavé počtení …

  oolinkaa

  29.05.2014

  malinko těžší počtení o francouzské vesničce. Doporučuji pro ty, kdo se zajímá o historii či o Francii nějak více do hloubky. Je to celkem těžké čtení, občas jsem sama musela nějaké pasáže číst vícekrát, abych pochopila. Ale jinak doporučuji ke čtení

  Rocker007

  14.04.2014

  Kniha patří do stále populárnější historické řady od vydavatelství Argo. Zatímco se většina knih z této řady věnuje období středověku nebo raného novověku, je Vesnice ,,kanibalů" jednou z vlaštovek věnujících se pozdnímu novověku, 19. století.
  Francouzský historik Alain Corbin podává zajímavý výklad regionální historie v kraji Dordogne v období různých revolucí. Nebyl to jen srpen 1870, ale celá řada lidových povstání od 30. let. Do dnes žijí ve vesnici potomci lidí, jenž upálili ,,prušáka" za křiku ,,ať žije republika". A tím je právě kniha výrazná od ostatních – popisuje v pohledu dějin nedávnou historii s určitým středověkým nádechem tajemna a téměř nadpřirozena. K tomu všemu připočítejme francouzskou školu a máme zde historické dílo moderních rozměrů s přijatelným stránkovým rozsahem.
  K pochopení popisované situace je nutná alespoň elementární znalost francouzských dějin. Ty jsou v knize lehce naznačeny, přesto je lepší si k tématu předem něco zjistit.  TAGS:

  Online Vesnice „kanibalů“ ebook, Kniha Vesnice „kanibalů“ FB2, Download Vesnice „kanibalů“ PDF , Download Vesnice „kanibalů“ MOBI, Online Vesnice „kanibalů“ kniha, Zdarma Stažení Vesnice „kanibalů“ IPhone, Online kniha Vesnice „kanibalů“ PDF, Zdarma Vesnice „kanibalů“ DJVU, Zdarma Stažení Vesnice „kanibalů“ TXT, Stažení Vesnice „kanibalů“ RTF, Online Vesnice „kanibalů“ FB2 , e-kniha Vesnice „kanibalů“ stažení TXT, Zdarma Vesnice „kanibalů“ stažení kniha, e-kniha Vesnice „kanibalů“ download MOBI, Stažení Vesnice „kanibalů“ IPad, Číst Vesnice „kanibalů“ MOBI, Číst Vesnice „kanibalů“ DOC, Zdarma Vesnice „kanibalů“ AWZ, Download e-kniha Vesnice „kanibalů“ iPad , Zdarma Vesnice „kanibalů“ DJVU, Download Vesnice „kanibalů“ e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vesnice „kanibalů“ DVD, Číst Vesnice „kanibalů“ TXT, Book Vesnice „kanibalů“ stažení DJVU, Vesnice „kanibalů“ stažení kniha zdarma, Vesnice „kanibalů“ stažení kniha pdf zdarma, Vesnice „kanibalů“ pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vesnice „kanibalů“ pdf zdarma, Vesnice „kanibalů“ stažení kniha epub zdarma, Vesnice „kanibalů“ ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply