Věznice parmská Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Věznice parmská Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Věznice parmská Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Věznice parmská


Román francouzského romanopisce, známý u nás pod názvem Kartouza parmská, zachycuje příběh mladého šlechtického napoleonského nadšence, který se účastnil bitvy u Waterloo a dále se pak snaží žít na parmském dvoře, v politickydusném ovzduší, jež nepřeje svobodomyslným názorům a v němž bují intriky a patolízalství. Hrdina, který hledá východisko z tohoto krizového prostředí v ctižádosti, aktivitě a lásce, se však záhy dostává do konfliktu s vládnoucí společností, je uvězněn a nakonec hledá záchranu v odchodu do prostředí kartuziánského kláštera…Kniha v českém jazyce!


Stažení Věznice parmská zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Věznice parmská (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Věznice parmská zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Věznice parmská.pdf (EUR-0.00)

  Věznice parmská.epub (EUR-0.00)

  Věznice parmská.doc (EUR-0.00)

  Věznice parmská.txt (EUR-0.00)

  Věznice parmská.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Věznice parmská.PDF – (EUR 0.00);

  Věznice parmská.MOBI – (EUR 0.00);

  Věznice parmská.EPUB – (EUR 0.00);

  Věznice parmská.DOC – (EUR 0.00);

  Věznice parmská.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  La Chartreuse de Parme (1839)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Kerberos

  17.06.2017

  Poslouchala jsem audioknihu,pěkně namluveno.

  laepus

  19.01.2017

  Uvažoval jsem o čtvré navíc, ale byla by jen asi ze slušnosti ke klasice a možná i za úžasného Gérarda Phillipa ve filmové verzi – a to je málo. Každopádně – zajímavá stavba románu, rozdílná dynamika děje, kdy se střídají napínavé pasáže plné zákulisních intrik a nebezpečí s popisnými pasážemi, z nichž nejvíc vyniká dokonalý (podrobný) popis bitvy u Waterloo.

  konicekbily

  18.09.2016

  S tolerancí vzhledem k době, po kterou je kniha na světě, a s vědomím, že jsem ji kdysi četl, jsem se k ní vrátil. Je to čtení pro zasvěcené.

  ZajDa37

  01.01.2016

  Tak po měsíci konečně dočteno (na mne neobvykle dlouhá doba). Během čtení téhle knihy byly chvíle, kdy jsem si říkal, že scéna nemůže být nudnější a chtěl jsem už začít číst něco jiného. Jenže pak přišly další události v knize a já jsem byl s koncem (který byl vůči pomalému ději celé knihy nějaký podezřele rychlý) došel k tomu nejlepšímu možnému názoru, a to, že Stendhala stojí za to číst.
  Jednu hvězdu ubírám za chvílemi (ale opravdu malými chvílemi) rozvláčné (i na realismus moc rozvláčné) popisy.

  Petkon

  29.07.2015

  Mistrovské dílo, spolu s romány Čevený a černý a Lucien Leuwen patří mezi pilíře světové literatury.
  Poněkud nedoceněný román, jenž svou nezvyklou stavbou a celkovou koncepcí mnohého povrchního čtenáře odradí, ale kdo se do něj pozorně začte, toho odmění nevšedním zážitkem. Na román jsem se dlouho chystal, vždy jsem dal přednost něčemu jinému. Ke knize se určitě v budoucnu vrátím a rád si ji vychutnám znovu.

  monika675

  11.02.2015

  Kniha byla prošpikovaná pletichami a zákulisními intrikami, takže děj často o hlavním hrdinovi bez něj. Perla byla v tom, že celá linie byla plná nečekaných zvratů a nelze teda říct, že by kniha byla lehce předvídatelná, ale prvních sto stran bylo pro mě utrpení překousat, pak už se to rozjelo.

  feex8

  30.11.2014

  Nasla som ju doma medzi zaprasenymi knihami a nevedela som o nej nic. Brala som ju do ruk bez akehokolvek ocakavania. Pri citani ma prekvapilo, ake pekne dielko to je. Nic nasilne, obcas mozno trochu nudne, obcas zaujimavejsie. Vztah medzi hlavnymi hrdinami je vykresleny mierne, nenasilne. Fabrice aj jeho Clelia vo mne vyvolavali rozporuplne pocity, ale aspon nieco vyvolavali, co je plus. Pacila sa mi aj atmosfera Napoleonskeho Francuzska.

  Moje hodnotenie: 75%

  Aaron Lewis

  18.08.2014

  Ze začátku to byl otřes, chtěla jsem ji hned odložit. Strašně NAHUŠTĚNÉ! Vůbec jsem se v knize nevyznala. Samý baron M… madam L… město … hrůza, ale od půlky to už ušlo a ten konec nebyl špatný… tragický :o) Takovou blbou náhodou jim zemřel syn, škoda. Ale nechápu Klélii, scházet se s ním jen ve tmě, protože slíbila, že nikdy nechce spatřit už jeho tvář… hmm, stejně se scházeli, tak co.

  Poutnice

  04.10.2013

  četla jsem ji už před delší dobou a musím uznat, že to, že se mi dobře četla a příběh se mi líbil, jsou jediný dvě věci, co si z ní pamatuju. Ta kniha je po pár letech neuchopitelná, vybavuju si jen pár okamžiků, ale děj z toho neposkládám…

  Rup

  06.06.2013

  I kydž se nejedná o stěžejní autorovo dílo, je příběh podán svižně a s vtipem. Popisné scény neodmyslitelně k romantismu patří a nemohou být tudíž považovány za závadu, ale spíš za charakteristiku díla. Připočtu-li výborný překlad, mám pouze jedinou výtku – Červený a černý je prostě lepší.

  knihomilka

  27.05.2013

  Začiatok a koniec mal veľmi rýchly spád, ako v dnešných akčných románoch, ani sa nezdalo, že ide o klasické dielo. Ale ten zvyšok bol pravé klasické dielo, ako má byť. Bohatosť jazykových formulácií, palácové intrigy posplietané ako pavučina, do toho vmiešaná politika, romantika, myšlienkové pochody, rázne skutky a to všetko jasne zrozumiteľné. Vynikajúce čítanie. A ten popis pozorovania Fabrizzia z obloka väzania do obloka voliéry Clelie na ôsmich stranách, ako sa navzájom pozorovali, čo si mysleli, čo cítili, ako sa neskôr dorozumievali, bol pre mňa krásny zážitok…

  tygrilady

  28.10.2012

  Pro mě je tato kniha moc zdlouhavá…..film se mi líbil víc!

  tondavon

  03.09.2012

  Po pravdě jsem čekal přece jen o trochu víc, kniha je sice řemeslně zvládnutá, hezky se čte a až na pár zdlouhavých pasáží mě bavila. Co mi však přišlo trochu divné, je konec. Celou knihu si autor s dynamikou příběhu moc hlavu nelámal, drobnosti dokáže roztáhnout i na 50 stran, ale na předposlední stránce jako by zjistil, že už přetahuje, a celou ji naprosto školácky zakončil. Divné…

  teen-a

  13.02.2011

  Zdlouhavé, po srovnání s Červeným a černým se rozhodně nedivím, že se tato kniha nedostala do šuršího povědomí.  TAGS:

  Online Věznice parmská ebook, Kniha Věznice parmská FB2, Download Věznice parmská PDF , Download Věznice parmská MOBI, Online Věznice parmská kniha, Zdarma Stažení Věznice parmská IPhone, Online kniha Věznice parmská PDF, Zdarma Věznice parmská DJVU, Zdarma Stažení Věznice parmská TXT, Stažení Věznice parmská RTF, Online Věznice parmská FB2 , e-kniha Věznice parmská stažení TXT, Zdarma Věznice parmská stažení kniha, e-kniha Věznice parmská download MOBI, Stažení Věznice parmská IPad, Číst Věznice parmská MOBI, Číst Věznice parmská DOC, Zdarma Věznice parmská AWZ, Download e-kniha Věznice parmská iPad , Zdarma Věznice parmská DJVU, Download Věznice parmská e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Věznice parmská DVD, Číst Věznice parmská TXT, Book Věznice parmská stažení DJVU, Věznice parmská stažení kniha zdarma, Věznice parmská stažení kniha pdf zdarma, Věznice parmská pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Věznice parmská pdf zdarma, Věznice parmská stažení kniha epub zdarma, Věznice parmská ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply