Vlna Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vlna Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vlna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vlna


Dobrodružný thriller ze současnosti na motivy skutečných událostí. Pražský podnikatel Adam Klein odjíždí s manželkou na luxusní dovolenou do Thajska, kde se setká i s přítelem z mládí světoběžníkem Robertem (Bobem) Krausem, který emigroval v roce 1968. Nečekaně zasáhne vlna tsunami. Adam, který byl zřejmě jako jediný z nich zachráněn, se ocitá zpět v Čechách, avšak ve vážném zdravotním stavu a se ztrátou paměti a především s jinou identitou je pokládán za Roberta a hlásí se k němu jeho údajná dcera. Postupně se mu vracejí vzpomínky a zdá se, že nová identita bude alespoň zpočátku výhodou, aby přišel na to, kdo a proč usiloval o jeho firmu i život.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vlna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vlna (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vlna zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vlna.pdf (EUR-0.00)

  Vlna.epub (EUR-0.00)

  Vlna.doc (EUR-0.00)

  Vlna.txt (EUR-0.00)

  Vlna.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vlna.PDF – (EUR 0.00);

  Vlna.MOBI – (EUR 0.00);

  Vlna.EPUB – (EUR 0.00);

  Vlna.DOC – (EUR 0.00);

  Vlna.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Dobrodružné, Literatura česká
  Vydáno: , Česká televize
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  cleopatra11

  07.01.2015

  Knihu jsem přečetla za jediný den..Nebylo to špatné.Určitě je to lepší, než filmové zpracování..

  Eidalon

  25.07.2013

  Kniha Josefa Klímy, Vlna, není rozsahem nijak objemná – necelých 110 stran zmenšeného formátu A4 nedává moc prostoru pro příliš děje. Přesto se jedná o dílko svižné a čtivé, i když zápletka není nijak komplikovaná a děj je lehce předvídatelný.

  Josef Klíma využívá ve svém příběhu především svých žurnalistických a reportážních zkušeností. Jako autor 23 nejrůznějších knih (reportážních či beletristických z nichž mnohé byly zfilmovány), přes 350 reportáží v pořadu Na vlastní oči a poctivá novinařina mu dává zkušenosti, které umí dobře využít.

  Kniha vychází z reálií, které se skutečně odehrály a máme je ještě stále v paměti. To vždy dodá fiktivnímu příběhu na autentičnosti a když se zpracování ujme zkušený novinář, máte pocit, že se takový příběh skutečně stal a odehrál. Josef Klíma zde používá prvky, se kterými "máme čest" přes jeho investigativní novinařinu a umně je propojil do svého příběhu, který se klidně takto mohl odehrát.

  Oč svým rozsahem menší je knižní podoba o to větší je její filmové ztvárnění. Hodnotit filmové provedení nechci, jako běžnému divákovi se TV zpracování celkem líbilo, problémem byla jen jeho zbytečně nabubřelá stopáž.

  Adam Klein, ročník 1958, majitel firmy Copy Klein, bezdětný, se vydává se svojí o 20 let mladší manželkou na po několik let odkládanou dovolenou do Thajska. Důvodem není jen odlet za teplem v zimních měsících v době vánoc, ale i touha potkat svého kamaráda z mládí Roberta Krause a spoluhráče z rockové kapely, kde jako dvacetiletí mladíci válely rockové pecky své doby a který emigroval z Česka koncem sedmdesátých let.

  Kleinovi si užívají sluníčka a thajské pohostinnosti, Adam se potkává s Robertem, který byl vždy toulavá duše stále žijící ve stylu květinových dětí z let šedesátých. Pohoda a klid dovolené je ale vzápětí narušen hned několikrát.

  Adam se dozvídá, že jeho žena a jeho tchán kují pikle ve vazbě k jeho majetku (a jeho osobě), který tak pracně vybudoval. Ve hře jsou mocní čeští kmotři, kteří pomocí finanční lobby úspěšně množí svůj majetek na základě důvěřivosti, objeví se i temná Robertova minulost ohledně lehkých drog a zpronevěřených peněz, hlavní roli zde sehraje Robertova dcera, která nakonec až tak dcerou není.

  Ději však přináší nečekaný zvrat vlna Tsunami vyvolaná silným zemětřesením v oblasti jihovýchodní Asie, která smete vše živé na pobřeží a zamíchá kartami osudu zcela jinak.Právě ona událost s Tsunami – na vánoce v roce 2004 – je základní dynamikou a reálnou skutečností celého příběhu.

  Ten začíná "probuzením z umělého spánku" po traumatickém zážitku a mnohačetných zranění Adama v pražské nemocnici, kde si postupně vybavuje celý běh událostí zpětně; svůj odlet s manželkou na vánoce do Thajska, úklady o jeho život a majetek, když se tchán zaplete s mocnými, setkání s dávným přítelem Robertem a vše kolem jeho osoby a osob dalších.

  Shodou náhod je Adam považován za Roberta, což se při záchranných akcích po tsunami klidně mohlo stát a než se vše vysvětlí, odehraje se krátký, dynamický příběh s typickým českým koncem – malé ryby jsou lapeny a zlikvidovány, skuteční bossové zásluhou zkorumpované policie beztrestně unikají, spravedlnost ale tentokrát i zásluhou Adama přece jen částečně funguje. A jako bonbonek navíc se Adam dozví něco, co 29 let vůbec netušil.

  Kniha Vlna není jistě žádný Nesbøovský příběh či Stieg nebo Adler, ale na odpočinkové letní dovolenkování mohu klidně doporučit.

  PS:
  kniha ale zápasí s vážnější časovou nesrovnalostí – v knize Robert emigruje ve dvou termínech v roce 1968 a pak se objeví nepřímý údaj 1983, ale reálný termín je tak kolem roku 1978;

  Adam je v knize popisován jako padesátník – ročník 1958, ale v roce 2004 by měl jen 46 let a v roce 1978 by měl těžko před státnicemi – možná před maturitou, 29_letá Robertova dcera, která otce neviděla 26 let by se musela narodit v roce 1975 (otec 17 let, to v té době nebylo moc časté), no a píseň Smoke on the water vyšla poprvé v roce 1973, takže těžko o ní mohli před emigrací (1968) hovořit.

  Tady to trochu ulítlo, i když údaj o emigraci v roce 1968 se objevuje jen na obálce, ale jiné nesrovnalosti vyplývají z knihy – přesná data jsou ale panem Klímou uvedena – v knize se objevuje datum k tsunami (26.12.2004) a datum narození Adama (08.06.1958), pak si časové náznaky v knize měl autor asi lépe pohlídat !!!

  kurcatovium

  08.05.2013

  Zajímavé téma, které ale mohlo být zpracováno určitě lépe. Rozřešení příběhu na dvou stranách zrovna neoslní.

  kika 13

  03.02.2013

  Napínavé čtení od znamého reportéra.

  safira111

  24.01.2012

  Zajímavé čtení,napínavé,musí se přečíst naráz, ale po přečtení nezůstane nic a už se nebude číst podruhé.  TAGS:

  Online Vlna ebook, Kniha Vlna FB2, Download Vlna PDF , Download Vlna MOBI, Online Vlna kniha, Zdarma Stažení Vlna IPhone, Online kniha Vlna PDF, Zdarma Vlna DJVU, Zdarma Stažení Vlna TXT, Stažení Vlna RTF, Online Vlna FB2 , e-kniha Vlna stažení TXT, Zdarma Vlna stažení kniha, e-kniha Vlna download MOBI, Stažení Vlna IPad, Číst Vlna MOBI, Číst Vlna DOC, Zdarma Vlna AWZ, Download e-kniha Vlna iPad , Zdarma Vlna DJVU, Download Vlna e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vlna DVD, Číst Vlna TXT, Book Vlna stažení DJVU, Vlna stažení kniha zdarma, Vlna stažení kniha pdf zdarma, Vlna pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vlna pdf zdarma, Vlna stažení kniha epub zdarma, Vlna ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply