Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal


Oldřich Pechal (12. května 1913, Osvětimany – 22. září 1942, Mauthausen) byl československý voják a velitel paradesantní skupiny Zinc. Dětství prožil ve vsi Vřesovice, kam byl jeho otec jako hajný přeložen. Po okupaci Československa v roce 1939 emigroval přes Polsko do Francie, kde vstoupil do Cizinecké legie. 8. září 1939 byl po prezentaci v Agde zařazen nejprve k 3. pěšímu pluku. Navíc prodělal francouzský kurz pro důstojníky v záloze. Bojů o Francii se nezúčastnil.
Po pádu Francie byl evakuován do Anglie.Ve Skotsku absolvoval od 25. května 1941 do 26. března 1942 speciální parašutistický výcvik, poté kurzy šifrování a dešifrování a konspirační výcvik. Dne 27. března 1942 v 19:55 odstartovalo letadlo typu Halifax řízené polskými piloty.
28. března 1942 v 01:15 hodin byl společně s ostatními příslušníky výsadku Zinc vysazen nedaleko Gbel na Slovensku. V noci z 29. na 30. března při přecházení hranic u obce Petrov byl chycen hlídkou dvou německých celníků, kteří jej legitimovali a odváděli na strážnici. Využil jejich neopatrnosti; jednoho zastřelil, druhého smrtelně zranil a podařilo se mu uprchnout. Protože se blížila další hlídka, neměl čas hledat svou padělanou legitimaci, kterou mu před tím odebral německý celník. Gestapo tak získalo jeho fotografii a podle ní byl identifikován slovenskými četníky ze Skalice Glatzem a Višňovcem (byli s Pechalem na vojně). Totožnost však určil až jeho profesor z gymnázia v Kyjově, kde gestapo pátralo. Stačil ještě navštívit své rodiče, setkat se na Nové louce s členy skupiny A. Mikšem a V. Gerikem, kterým oznámil, že skupinu musí rozpustit. Poté se ukrýval v Chřibech, kde unikal zátahům gestapa také díky pomoci učitele a svého vzdáleného příbuzného Cyrila Žižlavského z Koryčan, rolníka Berky a dalších. Patřili mezi ně také kněz Václav Kostiha a kaplan František Voneš, kteří Pechala i Žižlavského ukrývali od 6. května do začátku června 1942 na faře ve Ždánicích.
Poté, co se Pechal konfidentem gestapa Viktorem Ryšánkem nechal vylákat na chatu nedaleko Brna, byl 2. června 1942 po rvačce zatčen a odvezen do Kounicových kolejí v Brně. Výslechy, při kterých byl krutě mučen, trvaly až do léta 1942, přičemž statečně odmítl všechny nabídky ke spolupráci a vůbec nevypovídal. Mezitím byli 12. června 1942 popraveni Pechalovi rodiče, sourozenci a příbuzní. Ovšem ani to Pechala nezlomilo a nezradil. Na Kyjovsku přišlo o život dalších téměř dvacet osob, mezi nimi i kněz Kostiha a kaplan Voneš, popravení 1. července.
Dne 22. září 1942 byl Pechal popraven oběšením v koncentračním táboře MauthausenKniha v českém jazyce!


Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.pdf (EUR-0.00)

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.epub (EUR-0.00)

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.doc (EUR-0.00)

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.txt (EUR-0.00)

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.PDF – (EUR 0.00);

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.MOBI – (EUR 0.00);

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.EPUB – (EUR 0.00);

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.DOC – (EUR 0.00);

  Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal.TXT – (EUR 0.00);
  TAGS:

  Online Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal ebook, Kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal FB2, Download Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal PDF , Download Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal MOBI, Online Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal kniha, Zdarma Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal IPhone, Online kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal PDF, Zdarma Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal DJVU, Zdarma Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal TXT, Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal RTF, Online Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal FB2 , e-kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení TXT, Zdarma Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení kniha, e-kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal download MOBI, Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal IPad, Číst Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal MOBI, Číst Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal DOC, Zdarma Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal AWZ, Download e-kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal iPad , Zdarma Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal DJVU, Download Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal DVD, Číst Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal TXT, Book Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení DJVU, Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení kniha zdarma, Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení kniha pdf zdarma, Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal pdf zdarma, Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal stažení kniha epub zdarma, Voják, vlastenec a národní hrdina štábní kapitán pěchoty Oldřich Pechal ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply